Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 19.05.2013 - 14:20
  • Wyświetleń: 4264
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/29463-budynek-izraelskiego-sadu-najwyzszego-rothschildowie-oraz-symbolika-nwo/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Budynek izraelskiego Sądu Najwyższego. Rothschildowie oraz symbolika NWO

Napisane przez antietam dnia 19.05.2013 - 14:20
Budynek izraelskiego Sądu Najwyższego
Rothschildowie oraz symbolika NWO


Sąd Najwyższy (hebrajski : בית המשפט העליון‎, Beit HaMishpat HaElyon, arabski: المحكمة العليا‎, Al-Mahkamah al-‘Ulyā), jest najwyższą instancją systemu sądowego Izraela. Jego siedziba znajduje się w Jerozolimie.

Swoim zasięgiem obejmuje cały Izrael oraz izraelskie terytoria okupowane. Orzeczenie Sądu Najwyższego jest wiążące dla każdego sądu, innego niż sam Sąd Najwyższy. Jest to podstawa zasady precedensu wiążącego (stare decisis) w Izraelu. Sąd Najwyższy może działać jako sąd apelacyjny oraz sąd pierwszej instancji.


Izraelski Sąd Najwyższy jest dziełem tylko jednej rodziny: Rothschildów. Podczas negocjacji z rządem Izraela, Rothschildowie zgodzili się na oddanie budynku pod trzema warunkami: Rothschildowie dokonają wyboru działki, będą korzystać z własnego architekta, oraz nikt nie pozna ceny budowy budynku.
Powody, dla których postawiono te warunki są dosyć oczywiste: budynek Sądu Najwyższego jest Świątynią Masońskiej Tajemnej Religii i został zbudowany przez elity dla elit.


Dołączona grafika

Zbudowany w 1992 roku, Izraelski Sąd Najwyższy ma swą siedzibę w Jerozolimie, naprzeciwko Knesetu (izraelskiego parlamentu). Jego charakterystyczna architektura została poddana ogromnej krytyce, ze względu na sprzeciw architektów przeciwko nowemu, lekkiemu stylowi, rażąco odbiegającemu się od ciężkiej i mrocznej zabudowy starej Jerozolimy.
Niemal wszyscy krytycy i dziennikarze pomijają jednak wyraźnie widoczne okultystyczne symbole obecne w całym budynku. Zasady Illuminati oraz Masonów są fizycznie zawarte w wielu punktach budynku wskazując, kto bez wątpienia jest odpowiedzialny za jego powstanie.

Dołączona grafika
Rothschildowie wraz z architektamiDom Rothschildów


Rodzina Rothschild jest międzynarodową dynastią żydowską pochodzenia niemieckiego, którzy uchodzą za twórców międzynarodowej bankowości. Potomstwo Mayera Rothschilda Amschela (1744-1812) jest rozsiane po całej Europie i stało się głównymi aktorami w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym kontynentu. Poprzez bliskie powiązania z elitami Anglii, Austrii, Francji i Włoch, Rothschildowie stali się ukrytą siłą w większości wydarzeń politycznych w ciągu ostatnich stuleci. Alternatywni historycy twierdzą, że są oni częścią niesławnych 13 rodów Illuminati, wraz z Rockefellerami i Dupontami.

Rothschildowie są jednymi z twórców ruchu syjonistycznego i jednymi z najbardziej aktywnych uczestników w tworzeniu państwa Izrael. James A. de Rothschild sfinansował Knesset, główny polityczny budynek Izraela. Tuż przed nim stoi izraelski Sąd Najwyższy, podarowany przez innego członka dynastii: Dorothy de Rothschild.

W tym samym obszarze Jerozolimy możemy znaleźć nie tylko budynki Knesetu i Sądu Najwyższego, zbudowane przez Rothschildów, lecz również leżące w linii prostopadłej, kilka przecznic dalej, Muzeum Rockefellera (innej elitarnej rodziny). Zaczynamy więc rozumieć, kto tak naprawdę jest właścicielem tego terenu.

Jerry Golden opisał kilka lat temu izraelski Sąd Najwyższy, wskazując na jego koncepcję okultystyczną. Podczas badania tego typu budynków, można szybko wskazać te same, nieuchronnie powtarzające się tematy: oświetlenie, piramidy, wzniosłość, numery 13 lub 33 oraz falliczne/jońskie symbole. Budynek ten posiada je wszystkie, oraz wiele, wiele więcej.

Ścieżka prowadząca do oświecenia


Podróż przez Sąd Najwyższy jest w rzeczywistości symboliczną drogą do oświecenia.
Ostatecznym "celem" podróży jest dotarcie na szczyt piramidy, która znajduje się na dachu Sądu Najwyższego, ponad obszarem, w którym znajduje się odpowiednik "najświętszej świętości" w każdej żydowskiej świątyni.

Na każdej ścianie piramidy znajduje się otwór reprezentujący "Wszystkowidzące Oko" masońskiego Wielkiego Architekta (takie jak na rewersie Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych).

Dołączona grafika
Piramida na szczycie budynku

Pójdźmy więc ścieżką "profanum" aby osiągnąć oświecenie.

Schody prowadzące z Ciemności do Światła

Osoba wchodząca do Sądu Najwyższego wkracza do ciemnego przedsionka na końcu którego znajdują się schody prowadzące ku źródłu światła.

Dołączona grafika

Wspinając się po nich, gość stopniowo opuszcza strefę ciemności, by na ich końcu ujrzeć wspaniałe promienie słoneczne. Schodów jest dokładnie 30 - stanowią one 30 pierwszych stopni masonerii, gdzie adept jest stopniowo wydobywany z objęć życia materialnego (ciemność) do mądrości i oświecenia (światło). Wiemy, że struktura Wolnej Masonerii zawiera łącznie z 33 stopnie, i jak będzie można zobaczyć później, w budynku znajdują się również pozostałe trzy stopnie. Po prawej stronie schodów znajdują się stare skały przypominające mury starożytnej Jerozolimy, natomiast po ich lewej stronie widać gładkie i nowoczesne ściany. Ma to reprezentować ponadczasowy charakter okultystycznej nauki, która była przekazywana od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy.

Kiedy zwiedzający osiągnie szczyt schodów, może podziwiać wspaniały widok na Jerozolimę. W sposób symboliczny, oświecony człowiek zdobywa "duchowy wzrok".

Dołączona grafika
Widok na Jerozolimę

Wbudowana w posadzkę linia kieruje zwiedzającego w stronę wejścia do biblioteki, która jest umiejscowiona tuż pod piramidą zwieńczającą budynek.


BibliotekaBiblioteka jest podzielona na trzy poziomy, symbolicznie reprezentujące ostatnie trzy stopnie wtajemniczenia (31, 32 oraz honorowy trzydziesty trzeci).
Pierwszy poziom jest zarezerwowany dla prawników, drugi jest zarezerwowany dla sędziów oraz książek, natomiast na trzecim poziomie przebywać mogą tylko emerytowani sędziowie. Sposób funkcjonowania biblioteki - gdzie niektóre informacje są wyłącznym przywilejem kilku wybranych - jest ściśle związany z funkcjonowaniem praw okultystycznych, gdzie dostęp do kolejnych stopni nauki jest uzależniony od pomyślnego zaliczenia poprzednich.

Dołączona grafika
Drugie piętro biblioteki

Biblioteka zawiera akty prawne i sądowe , oraz prace o tematyce filozoficznej i duchowej. Nie ma wątpliwości, iż "zastrzeżone" księgi zawierają ogromne bogactwo wiedzy ezoterycznej.

Dołączona grafika
Trzecie piętro biblioteki

Tuż nad najwyższym poziomem biblioteki (reprezentującym 33 poziom Masonerii) znajduje się podstawa zwieńczającej budynek piramidy. W tym właśnie miejscu symbolicznie kończy się strefa Masonerii i rozpoczyna się ukryty porządek Iluminatów.

Dołączona grafika

Tuż pod wierzchołkiem piramidy, w posadzce, możemy znaleźć wzory święte geometrii

Dołączona grafika

Sędziowie niosący oświecenie

Dołączona grafika

Cele więzienne, sala sądowa i pokoje sędziów są umieszczone odpowiednio jedne nad drugimi, symbolizując trójdzielną naturę świata. Więźniowie tkwią w celach, symbolizujących uwięzienie w dolnym świecie materialnym. Sale rozpraw, umieszczone tuż nad celami więziennymi, reprezentują "wyższy świat", gdzie boskość nawiązuje kontakt z ludźmi:

W salach sądowych, sędziowie są oświetleni poprzez naturalne źródło światła. Tak więc sędziowie, słuchając błagania mas, znajdują się bezustannie w promieniach boskiego światła. Po przesłuchaniach, sędziowie udają się do swych pokoi, położonych bezpośrednio nad salą sądową. Symbolicznie "wstępują" do boskiego świata. Kiedy zostanie podjęta decyzja, schodzą, niosąc oświecenie do niższego świata.

Dołączona grafika


Symbol płodności

Na zewnątrz sali rozpraw znajdują się schody prowadzące na niższy poziom. Świątynia okultystyczna byłaby niekompletna bez opisanych poniżej elementów.

W połowie schodów można ujrzeć kształt znany jako vesica piscis (reprezentujący żeńskie narządy płciowe) "przenikane" przez kolumnę (symbol falliczny). Jest to oczywisty symbol płodności, związku istoty męskiej i żeńskiej.

Dołączona grafika

Liczne świątynie okultystyczne posiadają symbole płodności na parterze (min. waszyngtoński Kapitol), i znajdują się zwykle w rotundzie .

Dołączona grafika

Otoczenie budynku


Otoczenie Sądu Najwyższego zawiera wiele symbolicznych budowli. Wystarczy iść zgodnie ze wskazówkami kamienia " Dorothy de Rothschild ", aby zobaczyć, gdzie cię doprowadzi.

Dołączona grafika


ObeliskZnajduje się on w gaju Dorothy de Rothschild. Obelisk jest najczęściej stosowanym i najbardziej rażącym symbolem okultystycznym używanym na całym świecie. W starożytnym Egipcie, kult tego fallicznego symbolu związany był z bogiem Ozyrysem, który został pocięty na 13 sztuk przez Setha. Bogini Isis wędrowała po całym świecie, aby odzyskać wszystkie części ciała Ozyrysa , nie udało się jej odnaleźć tylko jednej części – penisa, który został połknięty przez rybę. "Zaginiony fallus" jest zatem przedstawicielem męskiej energii, i prawie zawsze umieszczony jest (tak jak w tym przypadku) wewnątrz okręgu, reprezentującym kobiece genitalia oraz energię.

Dołączona grafika

Obelisk pośrodku okręgu przedstawia akt seksualny a także połączenie przeciwstawnych sił.
We współczesnym świecie, obeliski znajdują się przy niemal każdym ważnym zabytku, oraz stały się symbolem władzy okultystycznej elity.

Dziedziniec

Na dziedzińcu można poczuć atmosferę zen – woda, płynąca wąskim strumykiem nieustannie bulgocze, płynąc w kierunku dziwnego kamienia. Oficjalna dokumentacja Sądu Najwyższego mówi, że dziedziniec jest fizyczną reprezentacją wersetu z Psalmu 85:11:

„Prawda z ziemi wyrośnie, a sprawiedliwość z nieba wyjrzy”

Sędziowie ze swych gabinetów mogą obserwować dziedziniec, dzięki czemu symbolicznie "patrzą na nas z nieba". Strumień płynie prosto i swój bieg kończy się tuż pod dziwnym i tajemniczym kamieniem.

Dołączona grafika

Czym jest ów kamień i dlaczego jest "prawdą, która wyrosła z ziemi", która do niej prowadzi? Wypolerowana powierzchnia odbija zniekształcony obraz dziedzińca. Co przedstawia?

Dołączona grafika

Zdeptany krzyż

Dołączona grafika

Pośrodku parkingu krzyżują się drogi w kształcie chrześcijańskiego krzyża. Jerry Golden wspomniał w swoim opracowaniu, że krzyż został tam umieszczony specjalnie, aby mógł być deptany przez osoby odwiedzające sąd. Ma prawdopodobnie rację. W budynku, w którym króluje duchowa symbolika, szansa, aby był to układ przypadkowy, a nie dokładnie przemyślane przez architektów jest raczej niewielka. Innymi słowy, nie może to być tylko zbieg okoliczności. Zwiedzający muszą schodzić po schodach - symbolicznie "zejść" do niższych sfer – i dotrzeć do krzyża. Jak można zauważyć, znaczenie aktu wchodzenia i wychodzenia budynku jest bardzo ważne. Tak więc i ta konstrukcja nie jest wyjątkiem.

Tajne towarzystwa okultystyczne, które w przeszłości sprzeciwiały się do kościołowi chrześcijańskiemu, były wielokrotnie prześladowane i oskarżano je o różnego rodzaju herezje. W czasie średniowiecza, templariusze (przodkowie masonerii) zostali oskarżeni przez arcybiskupa Canterbury o wielu czynów anty-chrześcijańskich, w tym "deptanie krzyża" w trakcie procesów inicjacji. Czy w ten sposób biorą rewanż na chrześcijaństwie?

Granaty

Dołączona grafika

Owoce granatu na podłodze mogą wydawać się nieistotne dla przeciętnego widza.
Posiadają jednakże specjalne znaczenie dla badaczy tajemnic Wolnej Masonerii.

"Wśród starożytnych tajemnic, granat był uważany za boski symbol o tak szczególnym znaczeniu, że jego prawdziwe wyjaśnienie nigdy nie mogło zostać ujawnione.
Przez Cabiri został nazwany " zabronionym sekretem."
Wielu greckich bogów i bogiń przedstawionych zostało z owocami lub kwiatami granatu w ręce, co miało oznaczać że są dawcami życia i obfitości.
Granat zostały umieszczone na filarach Jachin i Boaz stojących przed świątynią króla Salomona, i na rozkaz Jehowy, kwiaty granatu były wyszyte na ubraniu najwyższego kapłana"
-Manly P. Hall, Sekretne nauki wszystkich wieków


Jak stwierdził Hall, granaty zostały umieszczone na wierzchołku dwóch filarów, stojących przed Świątynią Salomona. Jeśli ktoś posiada minimalną wiedzę o naukach masońskich nauki, wie, że Świątynia Salomona i filary nazwie Jachin i Boaz są niezwykle ważne.

"Filary wzbogacone zostały o granaty z brązu, pokryte siatką z brązu i ozdobione wieńcami z brązu, wydają się naśladować kształt nasion lotosu lub egipskich lilii, świętych soboli Hindusów i Egipcjan. "
-Albert Pike, Moralność i dogmaty


Wiemy, że Masoni cierpliwie oczekują na dzień odbudowy Świątyni Salomona w swoim pierwotnym miejscu – Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Czy granaty te czekają aby umieścić je na filarach odbudowanej Świątyni?

Podsumowanie

Artykuł ten w sposób ogólnikowy przedstawił okultystyczne symbole izraelskiego Sądu Najwyższego. Jasne jest jednak, że architektura budynku niesie w sobie ważną symbolikę dotyczącą duchowości i drogi do osiągnięcia oświecenia. Brak jest zabytków religijnych i odnoszących się do judaizmu lub religii zorganizowanej. Sąd Najwyższy jest Świątynią Tajemnic, które są połączeniem pogańskich rytuałów, przeplatających się z ezoteryczną interpretacją pism religijnych . Poznawanie Tajemnic jest zastrzeżone jest dla członków tajnych stowarzyszeń okultystycznych, których Rothschildowie są oczywiście częścią. Ezoteryczne znaczenie tego budynku jest ukryte przed publicznością, ale niewątpliwie objawia kto posiada realną władzę na tym świecie.

Opracowanie i tłumaczenie tekstu na podstawie:

Źródło

Źródło

Źródło
  • 0

stat4u