Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 25.04.2013 - 06:21
  • Aktualizacja: 04.05.2013 - 10:45
  • Wyświetleń: 4108
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/23059-billy-milligan/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Billy Milligan

Napisane przez dżek dnia 25.04.2013 - 06:21

Dołączona grafika


William Stanley Milligan (urodzony w 1955), znany jako Billy Milligan, był przedmiotem bardzo nagłośnionej sprawy sądowej końca lat siedemdziesiątych w Ohio. Po popełnieniu kilku ciężkich przestępstw wliczając w to napad z bronią w ręku. Został aresztowany za dopuszczenie się trzech gwałtów, na terenie Uniwersytetu Stanowego w Ohio. W trakcie przygotowań do rozprawy sądowej zdiagnozowano u niego dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Milligan powoływał się na niepoczytalność, twierdząc, iż skutkiem jego przestępstw, było rozdwojenie jaźni. W precedensowej sprawie Billy został uniewinniony, a wyrok uzasadniono rozszczepieniem osobowości. Po raz pierwszy w historii poruszono ten niesamowity problem publicznie, rozstrzygając go w tak kontrowersyjny sposób.


Biografia
Dzieciństwo

Matka Milligana Dorothy dorastała na farmie w Ohio i mieszkała ze swoim mężem Dickiem Jonasem w Circleville. Po rozwodzie Dorothy postanowiła przenieść się do Miami na Florydzie, gdzie pracowała jako piosenkarka. Tam zaczęła mieszkać z Johnnym Morrisonem, żydowskim komikiem, który wciąż był żonaty. W październiku 1953 roku urodził im się pierwszy syn Jim. Dwa lata później w lutym, w miejscowości Miami Beach urodził im się drugi syn William Stanley, obecnie bardziej znany jako Billy Milligan. Para miała także córką (Kathy Jo) urodzoną w grudniu 1956 roku.

W tym czasie Johnny miał 36 lat. Zgodnie z biografem Danielem Keyesem, "Pokrycie kosztów leczenia przekroczyło oczekiwania Johnnego. Wydawał on coraz więcej pieniędzy na gry hazardowe i alkohol. W roku 1958 został on poddany leczeniu z powodu zaawansowanego alkoholizmu i depresji".

Zgodnie z biografem mężczyzna podjął się nieudanej próbie samobójczej. Jego żona znalazła go osuniętego na stole, wraz z opróżnioną do połowy butelką Whisky i pustą butelką po środkach nasennych na podłodze. Kilka miesięcy po tej próbie, 17 stycznia 1959 Johnny popełnił samobójstwo, przyczyną zgonu było zatrucie tlenkiem węgla

Dorothy zabrała dzieci z Miami i ostatecznie powróciła do Circleville w Ohio, gdzie ponownie pobrała się ze swoim byłym mężem Dickiem Jonasem. To małżeństwo trwało około roku. W 1962 roku, Dorothy poznała Chalmera Milligana. Jego pierwsza żona, Bernice rozwiodła się z nim z powodu rażącego zaniedbywania obowiązków małżeńskich. Chalmer miał dwie córki, Challe, w tym samym wieku co Billy oraz drugą córkę, która pracowała jako pielęgniarka. Chalmer i Dorothy pobrali się w Circleville w stanie Ohio, dnia 27 października 1963 roku.

W swojej późniejszej rozprawie, Chalmer został oskarżony o maltretowanie Billego. Keyes potwierdza, że Billy posiadał osobowość mnogą zdecydowanie wcześniej, jednakże, jego pierwsze trzy osobowości (chłopiec bez imienia, Christene, and Shawn) występowały już przed piątym rokiem życia.


Ludzie


Te dziesięć osób to jedyne, które według Ragena i Arthura nie były niepożądane.

1. Billy Milligan jest osobowością podstawową.

2. Arthur jest niezwykle wyrafinowanym i wykształconym Anglikiem. Jest specjalistą w zakresie nauki i medycyny, z naciskiem na hematologię. Arthur znajduję się w miejscu – to jest, w dzielonym ciele, w czasach, które wymagają intelektualnego myślenia. Tylko jedna z dwóch osób może sklasyfikować tę osobowość jako niepożądaną.

3. Ragen Vadascovinich jest „opiekunem nienawiści”. Ragen przedstawia siebie jako Jugosłowianina, posiada słowiański akcent i potrafi pisać oraz mówić w języku Serbsko - Chorwackim. Jest komunistą, ekspertem od amunicji, posiada także skrajnie wielką siłę, gdyż Arthur nauczył go kontrolować przepływ adrenaliny. Ragen ma słabość do kobiet i dzieci, nie zawaha się im pomóc, jeśli są w tarapatach potrafi dopuścić się do kradzieży żywności i zaopatrzenia dla nich. To on kontroluje miejsce w niebezpiecznych czasach i może wyznaczyć członków grupy "niepożądane".

4. Allen jest kanciarzem i manipulatorem. Jest zwykłą osobą, otwartą do świata zewnętrznego. Gra na bębnach i maluje portrety. Jest jedyną osobowością, która pali papierosy, również tylko on jest praworęczny.

5. Tommy jest sztukmistrzem, często mylonym z Allenem. Gra na saksofonie tenorowym, jest ekspertem od elektroniki. Jest także malarzem, specjalizującym się w tworzeniu krajobrazów.

6. Danny, to osoba, która boi się ludzi, ściślej mężczyzn. Tylko on maluje martwą naturę, twierdząc, iż Chalmer wykopał swój własny grób, w którym pochowano jego.

7. Ośmiolatek David jest „dozorcą bólu”. Pojawia się, aby oswobodzić z niego innych.

8. Christine, w wieku lat trzech. Była osobowością, która powinna ponosić winę za kłopoty Billy’ego w szkole i stać zamiast niego w kącie. Cierpi na dysleksję, choć Arthur nauczył ją pisać i czytać. Ragena i Christine łączy specjalna więź.

9. Christopher jest bratem Christine, potrafi grać na harmonijce.

10. Adalana jest lesbijką. Prawdę mówiąc chciała zdjąć Ragena z jego miejsca – używając do tego celu siły, chciała zagarnąć jego miejsca, uciekając z ciałem – podczas „mieszania czasu w górę”. Intencje Ragena polegały na obrabowaniu studentów z Ohio, natomiast Adalana zgwałciła ich, przedtem zajmując jego miejsce. Adalana dba o porządek w domu oraz gotuje dla innych. Piszę także poezje.


Osobowości niepożądane

Te osobowości zostały sklasyfikowane jako niepożądane, gdyż nie przestrzegały zasad ustanowionych przez Arthura i Ragena. Nie posiadają one sumienia.

11. Phil jest zbirem i wziął udział w planowaniu jakichś małych przestępstw. Posiada brooklyński akcent. Wyraźny jako osobowość, ze względu na bycie kryminalistą.

12. Kevin jest przestępczym strategiem. Pomógł opracować plan obrabowania sklepu farmaceutycznego. Dał znać o swoim istnieniu, poprzez działalność kryminalistyczną.

13. Walter jest Australijczykiem. Nazywa siebie „myśliwym gry o wielką stawkę”, ma doskonały zmysł orientacji. Był często używany jako obserwator. Zaszufladkowano go, ponieważ za pomocą broni, udało mu się zabić wronę.

14. April jest prostytutką. Zależało jej na tym, aby ojciec Billego nie mógł mieć już więcej dzieci. Uznana za niepożądany element, kiedy namówiła Ragena do zabicia Chalmera. Na szczęście Arthur był zdolny do opowiedzenia o niej w ostatniej chwili.

15. Samual jest żydem. Jako jedyny wierzy w Boga. Stał się wyraźny dzięki temu, że sprzedawał obrazy innych osobowości.

16. Mark został określony wołem roboczym. Często odnoszono się do niego jak do zombi, ponieważ bez wydania jakiegokolwiek polecenia ulegał zupełnej stagnacji, kiedy był znudzony wpatrywał się w ściany.

17. Steve jest oszustem, który naśladuje dla swojej komedii. Steve nigdy nie zaakceptował tego, że był posłem, znalazł się w grupie niepożądanych osobowości ze względu na to, iż jego komedia powodowała problemy w rodzinie.

18. Lee jest figlarzem, a jego żarty zwykle pakują rodzinę w kłopoty. Nie przejmuje się konsekwencjami swoich czynów. Został umieszczony w tej grupie ze względu na to, że umieścił naszego bohatera w więziennej izolatce.

19. Jason jest porównywany z zaworem ciśnienia całej rodziny. Początkowo służył za człowieka obniżającego napięcie reszty tożsamości, lecz swoim zachowaniem sprawił zbyt wiele kłopotów i znalazł się w grupie niepożądanych.

20. Bobby jest marzycielem, który zawsze śni o przewodniczeniu w jakiejś przygodzie lub wciela się w rolę głównej postaci, która uczestniczyła w zniesieniu globalnego kryzysu. Został łatwo rozpoznany dzięki braku jakichkolwiek ambicji.

21. Shawn jest poza podium w ważności wszystkich z osobowości, znajduje się na czwartym miejscu, jest osobą niesłyszącą, wydaje brzęczące dźwięki, dzięki czemu odczuwa wibracje w swojej głowie. Jest to jedna z pierwszych osobowości Billy’ego. Został zaszufladkowany jako niepożądany element, ze względu na brak przydatności w późniejszym życiu z powodu swojej wady słuchowej. Nawet jako niepożądana osobowość nigdy nie chciał przejąć kontroli nad „miejscem”, nie był nawet brany pod uwagę.

22. Martin jest snobem. Pochodzi z Nowego Jorku, chce aby ludzie przekazywali mu rzeczy, nie chce na nie zarobić.

23. Timothy pracuje w sklepie z kwiatami, pewnego razu natknął się na homoseksualistą z którym flirtował. Po tym wydarzeniu ujawnił przed nim swój świat.

Nauczyciel

Należy wspomnieć o tym, że nauczyciel nie jest osobowością niepożądaną.

Nauczyciel był kamieniem milowym w badaniu Billy’ego. Jest sumą wszystkich 23 osobowości, jest właściwie bazą danych, sięga pamięcią wszystkich zdarzeń, ludzi, miejsc jakie Milligan miał okazje przeżyć, spotkać, zobaczyć wszystkimi postaciami.
Dołączona grafika


Areszt

W 1975 Milligan trafił do więzienia przy Lebanon Correctional Institution w Ohio, za gwałt i napad z bronią w ręku. Został zwolniony warunkowo na początku 1977 roku. Był zmuszony przyznać się do przestępstwa jako winny napaści seksualnej.

W październiku 1977 roku Milligan został ponownie aresztowany za gwałt na trzech kobietach, miejscem zbrodni był stanowy kampus uniwersytetu w Ohio. Został zidentyfikowany dzięki jednej ze swoich ofiar, która rozpoznała go ze zdjęć zachowanych w archiwach policji oraz z odcisku palca pobranego z samochodu innej ofiary.

Odkąd użył broni palnej, znaleziono broń w jego rezydencji, przez to wydarzenie jego zwolnienie warunkowe zostało anulowane. Został postawiony przed sądem za: „trzykrotne porwanie, dopuszczenie się trzech kradzieży oraz za czterokrotne dopuszczenie się gwałtu.

W trakcie przygotowywania jego obrony, przeszedł psychologiczne badanie przeprowadzone przez doktora. Willisa C. Driscolla, który zdiagnozował u Milligana ostrą schizofrenią. Wtedy też został zbadany przez psycholog Dorothy Turner z Południowo – Zachodniego Centrum Zdrowia Psychicznego w Ohio. Podczas tego egzaminu pani Turner wywnioskowała, iż Billy cierpi na wielorakość osobowości.

Obrońcy Milligana, Gary Schweickart i Judy Stevenson oświadczyli, iż nieobecność oskarżonego spowodowana jest chorobą psychiczną, do tego czasu sprawa została zawieszona.


Więzienie

Milligan został wysłany do wielu stanowych szpitali psychiatrycznych takich jak „Athens Lunatic Asylum” , gdzie przez swój raport otrzymał niewielką pomoc.

W czasie jego pobytu w owych ośrodkach, Milligan zrelacjonował posiadanie dziesięciu innych osobowości.

Ta dziesiątka osobowości była jedyną grupą znaną przez psychologów. Następnie wykryto u niego wszystkie najważniejsze osobowości: Arthura, Ragena, Allena, Adalane.

David Caul był psychiatrą odpowiedzialnym za zdiagnozowanie osobowości grupy „niepożądane”.


Uwolnienie

Zwolniony w 1988 spędziwszy dekadę w zakładach dla obłąkanych, Milligan obecnie żyje w Kalifornii gdzie posiada własną firmę „Stormy Life Productions” i robi filmy. Nadal cierpi z powodu swojego schorzenia.Źródło -

http://en.wikipedia..../Billy_Milligan

http://www.google.pl/ - zdjęcia

Autorskie tłumaczenie dla paranormalne. pl

  • 0

stat4u