Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 25.04.2013 - 05:58
  • Wyświetleń: 3541
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/23133-new-age-przyblizenie/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

New Age - przybliżenie

Napisane przez mad_Angela dnia 25.04.2013 - 05:58
Moje pierwsze tłumaczenie, mam nadzieję, że w dobrym dziale. Tematu takiego nie znalazłam na forum, więc wklejam, aby wam co nieco przybliżyć ten kontrowersyjny ruch. Na wstępie zastrzegam też sobie, że nie przedstawiam swoich wierzeń. Pominęłam również oryginalne zakończenie według autora, ponieważ uznałam, że nie ma ono większego znaczenia dla treści, a może namawiać do wstąpienia do tej grupy. Zapraszam do lektury.

PODSTAWY RUCHU NEW AGE

Jest to prawie niemożliwe, aby przejść przez życie nie stykając się z terminem „New Age”. Wydaje się, że coraz więcej ludzi dołącza do tego interesującego i fenomenalnego ruchu. Jak dotąd, pomimo wielu osób, które zainteresowały się nim, ciągle znajduje się wielu innych ludzi, którzy są niepewni, czym dokładnie New Age jest.

Krótki przegląd:

Ruch New Age, czasem zwany Duchowością New Age, jest ruchem pierwotnie oddzielnym od społeczności Zachodu. Jest to ruch, który w większej części stara się odnaleźć uniwersalną prawdę poprzez osiągnięcie najwyższego stopnia potencjału ludzkiego.

Wewnątrz New Age można znaleźć astrologię, medycynę alternatywną, świętą muzykę, numerologię, wróżbiarstwo poprzez karty tarota i kamienie runiczne, oraz koncentrację na miłości i kochaniu. Zazwyczaj jest obecna silna potrzeba pozytywnego myślenia i znalezienia własnej ścieżki duchowej, zamiast podążania według doktryn i dogmatów religijnych. Idea „to nie jest mój wybór, ale Twój wybór jest w porządku ze mną” jest mocno zakorzeniona w umysłach większości osób, które zajmują się New Age i podążają według jego myślenia.
Różnorakie podstawy starszych tradycji religijnych, włączając w to monoteizm, panteizm, panteizm naturalistyczny oraz politeizm, są zazwyczaj wymieszane z naukami ścisłymi (fizyką), psychologią, jak i filozofią. Główne zainteresowanie dotyczy nie tylko ducha, ale również umysłu i ciała, oraz tego jak te trzy aspekty muszą być w doskonałej harmonii, aby możliwe było osiągnięcie najwyższego i najwspanialszego potencjału.

Mówi się, że Ruch New Age rozpoczął się w latach 60-tych z powodu „wielbiących drzewa hipisów”, ale w rzeczywistości wywodzi się on już z początku XX wieku, z czasów wyłonienia się ezoterycznej społeczności The Golden Dawn (przyp. tł. w Polsce znany jako Zakon Złotego Brzasku). Ruch jako całość rozwijał się z impetem i w obecnych czasach jest to jedna z najbardziej dominujących form duchowości.
Interesującym spostrzeżeniem jest, iż pierwsze znane użycie słów „New Age” nastąpiło w 1809. William Blake stworzył wiersz, w którym opisał system wierzeń powiązany z duchowymi i artystycznymi poszukiwaniami. On sam wziął ten koncept od chrześcijańskiego mistyka Emanuela Swedenborga.[...]

Główne wierzenia:

Poniżej przedstawione są najważniejsze wierzenia, które spora część, choć nie wszyscy wyznawcy New Age, podtrzymują. Należy pamiętać, że osoby związane z Ruchem New Age mają tendencję do podchwytywania tych przekonań, które są im na rękę oraz że to, w co wierzy jedna z tych osób nie odzwierciedla wierzeń innych.

1. Wielu na polu tej subkultury nauczyło się łączyć fizykę kwantową i parapsychologię z szeroko pojętą większością zasad duchowych. Najlepiej demonstruje to film „What the bleep do we know”.

2. Matematyka jest rzeczą ważną i „na topie”. Tematy takie jak numerologia i święta geometria zaczynają być znaczące.

3. Praktyki Wschodu takie jak medytacja, joga, Tantra, medycyna chińska, Tai Chi, Oigong, refleksologia i reiki są nie tylko znane, ale i silnie praktykowane.

4. Pojęcie, że wszyscy ludzie są psychiczni i są zdolni łączyć się ze światem duchowym oraz innymi wymiarami ma olbrzymie poparcie. Większość osób poszukuje przewodnictwa od utalentowanych psychicznie, mediów, intuicyjnych doradców, doradców duchowych, szamanów, czarowników i tych, którzy trenują, aby lepiej opanować wrodzone zdolności.

5. Wielu podtrzymuje wierzenie, że pochodzimy od o wiele bardziej zaawansowanych starożytnych cywilizacji. Atlantyda i Lemuria, jak również Mu i inne zagubione lądy są studiowane i eksplorowane. Mitologia pochodząca z tych miejsc jest wetkana w wiele z wróżbiarskich historii sztuki.

6. Istnieje zwiększający się upadek męskości i patriarchatu. Duży stopień szacunku jest dany kobietom i kobiecości. Często kobiety są postrzegane jako posiadające więcej mocy niż mężczyźni.

7. Uzdrawianie duchowe jest silnie praktykowane. Wierzy się, że wszyscy ludzie mają zdolność do leczenia innych poprzez dotyk, magię i modlitwę.

8. Optymizm panuje najwyżej. Prawo Przyciągania jest cytowane ciągle od nowa. Negatywne myśli, odnosząc się do większości systemów wierzeń New Age, zasiewają negatywność w życiu. Pozytywne myślenie przynosi szczęście i zdrowie.

9. Dzieci są postrzegane jako bardzo ważne i specjalne, ze zdolnością do nauczenia osób dojrzałych wielu znaczących lekcji. Obecnie Dzieci Indygo, Tęczowe i Kryształowe mają posiadać większą intuicję i być bardziej duchowo związane niż większość dorosłych.

10. Większość wierzy w cel życia, jak również, że predestynacja nie istnieje, ale raczej określone lekcje są przeznaczone do nauczenia w fizycznym świecie.

11. Znaczna ilość wyznawców wierzy w życie pozagrobowe. Media są używane, aby nawiązać kontakt z tymi, którzy nie istnieją dłużej w fizycznym świecie, ale których energia jest ciągle obecna w kosmosie. Większość wierzy w jakąś formę reinkarnacji i karmę, chociaż są wariacje na ich temat.

12. Byty duchowe istnieją. Duchy-przewodnicy, bogowie, anioły, Wzniesieni Mistrzowie, duchy, żywiołaki, wróżki, a nawet byty ekstraterrialne oddzielne od naszego wszechświata, które są tutaj, aby nam pomóc na naszej duchowej ścieżce, jeśli tylko mamy otwarty umysł do wysłuchania ich i pozwolenia im tego dokonać.


Inny styl życia:

Ci, którzy wybrali głęboką integrację z Ruchem New Age, zazwyczaj znaleźli sobie cząstkę interesującej subkultury, która posiada życie całe do swojej dyspozycji.
Subkultura New Age posiada własną literaturę, sztukę, rzemiosło, usługi i festiwale. Większość osób, które obejmuje subkultura chce zdrowego stylu życia, zajmującego się nie tylko ciałem fizycznym, emocjami i duchowymi aspektami człowieczeństwa, ale również dbałością o ekologiczny aspekt świata.
Ludzie z subkultury New Age mają tendencję do całkowitego odrzucania medycyny współczesnej, lub też mieszania medycyny współczesnej z medycyną holistyczną i alternatywną.
Praktyki takie jak akupresura, akupunktura, aplikowanie i spożywanie ziół, medycyna chińska, aromaterapia, reiki oraz medytacja i kontemplacja to tylko niektóre z wielu dostępnych form medycyny alternatywnej.

Dodatkowo, nowe style muzyczne powstały i ciągle to robią z powodu tego ruchu. Muzyka, która skupia się na inspirowaniu duszy i relaksowaniu fizycznych i emocjonalnych aspektów ludzkiego ciała staje się coraz szerzej rozpowszechniona. Wszystko począwszy od muzyki space do recytacji i instrumentów rdzennych Amerykanów jest kwalifikowane jako muzyka New Age. Być może najlepszy przykład takiej muzyki może być znaleziony w albumie Pure Moods. Nie jest także niespotykane dla dźwięków natury takich jak szum fal oceanu czy deszcz, aby zdominować preferencje słuchania.

Tłumaczenie ze strony
  • 0

stat4u