Skocz do zawartości




Informacje o artykule

  • Dodany: 25.03.2013 - 16:10
  • Aktualizacja: 25.03.2013 - 22:46
  • Wyświetleń: 3736
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/24406-czym-sa-duchy-przywiazane-do-ziemi-i-jak-sobie-z-nimi-radzic/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
1 Ocen

Czym są duchy przywiązane do Ziemi i jak sobie z nimi radzić?

Napisane przez Freyja dnia 25.03.2013 - 16:10
Czym są duchy przywiązane do Ziemi (Earthbounds) i jak sobie z nimi radzić?

Zgodnie z teorią przetrwania, część człowieka i zwierzęcia istnieje po śmierci ciała fizycznego. Duchy przywiązane do ziemi to ci z ludzi, których fizyczne ciała umarły, ale dusze nie przeszły na stronę światła. Są nazywani duchami, duszami, zjawami, i fantomami.
Kiedy dyskutuje się o duchach przywiązanych do Ziemi, pojawieniach (używam tego słowa jako odpowiednik angielskiego „apparition” przyp. Tłum.) i nawiedzeniach trzeba wspomnieć, że mogą one być widziane, słyszane, odczuwalne w dotyku, wyczuwane, smakowane oraz, że można po prostu poczuć ich obecność. Pojawienia odnoszą się do duchów, które przeszły na drugą stronę. Mówi się, że pojawienia i duchy przywiązane do ziemi są inteligentne i mogą komunikować się oraz wpływać na ludzi i zwierzęta. Nawiedzenia to często energia uwięziona w czasie i przestrzeni, jak taśma wideo która nie ma własnej inteligencji.

Czy poltergeist to duch przywiązany do ziemi?

Poltergeist to manifestacja psychokinezy, zdolność umysłu do wpływania na przedmioty. Są dwa typy poltergeistów – ludzki, który nie jest duchem i poza ludzki, który jest duchem. Poltergeist poza ludzki porusza, rzuca i przenosi przedmioty, wpływa na urządzenia elektryczne i elektroniczne, wznieca ogień i sprawia, że pojawia się woda. Są inteligentne i pokazują to, że są fizycznie ponad innymi zjawiskami. Najprawdopodobniej poltergeisty poza ludzkie są duchami przywiązanymi do ziemi. Czy duch kogoś kto przeszedł na drugą stronę tworzył intrygę aby podłożyć ogień?

Dlaczego duchy zostają przywiązane do Ziemi?

Wierzy się, że wszystkie duchy przywiązane do Ziemi emitują intensywne uczucia smutku i depresji, czasami towarzyszy im również strach. Powody dla których duchy zostają przywiązane do Ziemi są następujące:

- niektóre z nich nie wiedzą, że nie żyją
- ekstremalnie emocjonalna trauma w momencie śmierci
- dbanie o żyjących
- strach przed byciem odrzuconym przez Światło, ze względu na uczynki których duch się wstydzi
- chęć dokończenia ziemskich spraw
- żyjący nie chcą ich uwolnić
- sprowadzenie sprawiedliwości na mordercę
- zemsta, w wyjątkowo rzadkich przypadkach.

Nie ma zgody co do tego czy duchy narkomanów, alkoholików i seksoholików są przywiązane do Ziemi tylko ze względu na swoje uzależnienia. Niektórzy wierzą, że nałóg pozostaje i to on trzyma ducha na uwięzi. Kontrargumentem jest to, że nie ma już ciała, więc jak fizyczne uzależnienie może spowodować przywiązanie do Ziemi? Nałóg wpływa na umysł, więc jest logiczne, że w grze jest także emocjonalny czynnik.

Czy duch jest przywiązany do Ziemi czy pojawia się z zaświatów?

Pojawienia to duchy, które próbują przekazać informację lub uspokoić bliskich sobie ludzi na tym świecie. Zbiorowe pojawienia to takie, które były widziane przez więcej niż jedną osobę. Zwierzęta również na nie reagują. Czasami pojawienia są widziane przez ludzi na łożu śmierci. Czasami pojawienia mają miejsce w momencie mocnego kryzysu, silnego przeżycia emocjonalnego. Większość z tych to umierający lub właśnie zmarli. Duchy przywiązane do Ziemi i pojawienia mają wspólne cechy, jednak duchy przywiązane do Ziemi emanują uczuciami smutku i zagubienia. Wierzy się, że sprzęt taki jak magnetofony i kamery mogą często wykryć obecność bytu, ale nie potrafią rozróżnić tych dwóch. Wielu uważa, że najlepszą metodą, aby sprawdzić czy mamy do czynienia z duchem przywiązanym do Ziemi jest osoba obdarzona talentem wyczuwania czy duch przeszedł na drugą stronę czy nie poprzez próbę komunikacji z nim.

Jak duchy przywiązane do Ziemi mogą zostać uwolnione? Wierzy się, że aby uwolnić ducha przywiązanego do Ziemi trzeba potraktować go jak przestraszone dziecko, zachęcić go do przejścia na stronę Światła. Trzeba odkryć powód dla którego duch pozostał na Ziemi i zlikwidować przyczynę. Jeśli duch nie wie, że ciało fizyczne umarło, jest zagubiony i przestraszony trzeba go uświadomić. Nie zaleca się tego co zrobił pewien niedoszły łowca duchów w trakcie swojego śledztwa: krzyczał ze złością na ducha i żądał udowodnienia jego istnienia. Rzucał pod jego adresem różne wyzwiska. Później, ten sam człowiek brał udział w programie telewizyjnym poświęconym ludziom, którzy chcą zostać łowcami duchów. Niestety większość tych programów jest nastawiona na zdobycie popularności przez sensację i przekręcanie faktów, tak jak było w tym przypadku, który zdenerwował prawdziwych łowców duchów i parapsychologów ponieważ podsuwał publice złe pomysły. Podobno byt na który krzyczał ów łowca duchów okazał się być demonem.

Mówi się również, że duchy, które przeszły na drugą stronę i inne byty duchowe mogą być poproszone o pomoc przy uwolnieniu ducha przywiązanego do Ziemi, jeśli jest taka potrzeba. Jeśli uwolnienie zakończy się sukcesem prawie zawsze jest odczuwalne uczucie głębokiego spokoju i ulgi. Jeśli się nie powiodło trzeba próbować kolejny raz, aż duchowi uda się przejść na stronę światła.

Tłum. Z WWW. ghosts-hauntings.suite101.com
Autor: Jill Stefko.
  • 0

stat4u