Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 01.10.2012 - 11:43
  • Wyświetleń: 3843
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/23594-google-o-cenzurze/page__view__findpost__p__383928

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Google o cenzurze

Napisane przez Serail dnia 01.10.2012 - 11:43

Dołączona grafika


Zgodnie z tym, co mówią przedstawiciele Google, cenzurowanie Internetu przez rząd jest złe, jednak swoisty nadzór nad treściami znajdującymi się w nim jest jak najbardziej na miejscu.
Korporacja Google, stojąca na straży wolności słowa za pośrednictwem firmowego bloga podzieliła się ze światem swoimi odczuciami na temat cenzury internetu stosowanej przez poszczególne rządy oraz jej negatywnego wpływu na to miejsce. Według danych Open Net Initiative liczba rządów kontrolujących internet wzrosła z 4 (rok 2002) do ponad 40 obecnie.

Odkąd Google zakończyło współpracę z chińską władzą zjawisko kontrolowania treści w sieci drastycznie zmalało. Jednak - jak informuje firma - reżimy pracują obecnie nad zabezpieczeniami, które uniemożliwią internautom dostęp do treści niesprzyjających poszczególnym rządom. Google obecuje jednak rozprawić się z każdym, kto będzie próbował ograniczać naszą wolność w wirtualnym świecie.

Rachel Whetstone, wiceprezes Google ds. globalnej komunikacji oraz PR mówi: "Cenzurowanie stron internetowych jest wciąż rosnącym problemem, czego świetnym przykładem są Chiny, jednak CHRL nie są tutaj wyjątkiem". Na 100 krajów korzystających z usług Google 25 z nich blokuje swoim internautom dostęp do Youtube, Bloggera oraz Google Docs i innych serwisów ułatwiających niekontrolowaną komunikację.

Google poczuwa się do częściowej odpowiedzialności za fakt, iż Internet jest przez władze niektórych państw cenzurowany i tłumaczy, że także ich firma stosuje narzędzia blokujące dostęp do niektórych witryn, jednak Google korzysta z nich z umiarem, np. usuwając dziecięcą pornografię. Jak twierdzi Rachel, cenzury używa się jej tylko w "szczególnych okolicznościach". Uważa także, że działania takie mogą być akceptowalne w wypadku, gdy rządy decydujące się na nie są demokratycznie wybrane, nie sprawują władzy totalitarnej.

Google podsumowuje jednak: "Stawiamy na prawo do wolności wyboru danych , które najbardziej odpowiadają danemu internaucie. kierujemy się przekonaniem , że więcej treści oznacza większy wybór, więcej wolności oraz daje poczucie anonimowości.

Więc, zgodnie z tym co mówi Google, cenzurowanie internetu jest złe, jednak kontrolowanie go i wybieranie, co dla internauty jest dobre, a co nie jest jak najbardziej słuszne. Czyż nie?

Dane pochodzą ze strony: Paranormal Stories
  • 0

stat4u