Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 01.10.2012 - 11:35
  • Wyświetleń: 4481
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/26808-niezwykle-teorie-konspiracyjne/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Niezwykłe teorie konspiracyjne

Napisane przez Serail dnia 01.10.2012 - 11:35
Oderwijmy się na chwilę od tego, czym zwolennicy – bądź zagorzali przeciwnicy – teorii spiskowych zajmują się na codzień. Przestańmy zastanawiać się, czy George Bush wiedział o zamachach na wieże World Trade Center przed faktem, czy w nagraniu ze Smoleńska naprawdę słychać strzały. Zapomnijmy o Nowym Porządku Świata i masonach. Nastał czas, by zapoznać się z teoriami spiskowymi, które można określić jednym słowem – absurdalne.

Od autora: Kiedy wpadłem na pomysł, by napisać tekst traktujący o najdziwniejszych teoriach konspiracyjnych, nawet przez myśl nie przeszło mi to, z jak szalonymi i bezsensownymi przypadkami przyjdzie mi się zetknąć. Po kilkunastu minutach przeglądania Internetu, zrezygnowałem z prób stworzenia jakiegokolwiek rankingu na najbardziej absurdalny przypadek. Sami zdecydujcie, co może zawierać ziarno prawdy, a co jest od początku do końca wytworem wyobraźni znudzonych żartownisiów.

Szatan czai się wszędzie... nawet na pudełku po margarynie.


Dołączona grafika


Jeśli do tej pory byliście zdania, że kod kreskowy służy do identyfikacji poszczególnych towarów w sklepach, to nawet nie wiecie, jak bardzo się myliliście. Każdy znawca teorii konspiracyjnych zdaje sobie sprawę, że kody kreskowe to narzędzie szatana. W każdym z nich, jak widać na ilustracji powyżej, znajduje się ukryta liczba 666, czyli „liczba bestii”. Po co szatan miałby zostawiać po sobie pamiątkę na pudełku po margarynie? To proste! By za jego pomocą przejąć władzę nad umysłami niczego nie podejrzewających ludzi. Ktoś jeszcze ma wątpliwości?

Michael Jackson to nie był Michael Jackson?


Dołączona grafika
Dołączona grafika

Uderzające podobieństwo, prawda? Ehem, no niezupełnie... Dwaj wyżej przedstawieni ludzie są do siebie w jakimś stopniu podobni, przecież są rodzeństwem. Jednak takie wytłumaczenie nie satysfakcjonuje miłośników spisków, dlatego po wielu godzinach analiz materiałów wideo i zdjęć doszli do wniosku, że Michael Jackson i jego siostra to ta sama osoba! Bo czy kiedykolwiek dawali wywiad jednocześnie? A może zauważyliście jakieś zdjęcie, gdzie uchwycono ich obu? Nawet jeśli tak, to nie dajcie się zwieść – to na pewno fotomontaż.

Nazistowska baza na księżycu

Hitler umarł? Dobre sobie, takie wytłumaczenia można wciskać ignorantom, którzy nie mają pojęcia czym są teorie spiskowe. W rzeczywistości już w 1942 III Rzesza rozpoczęła eksplorację kosmosu i w tym samym roku założyła bazę na Księżycu. Czym jednak różniłaby się ta teoria konspiracyjna od setek innych, które powstały wokół osoby Hitlera? Niczym szczególnym, dlatego ludzie, którzy ją spopularyzowali stwierdzili, że mają dowody nie tylko na to, że Niemcy zbudowali na Księżycu kompleks wojskowy, ale także nawiązali przy tej okazji kontakt z istotami z innych krańców wszechświata. Dlatego pewne jest jedno, Hitler nie umarł, a co najwyżej przeniósł się na Księżyc, by tam móc w spokoju zaplanować kolejne podboje.

KFC to wróg czarnych

Colonel Sanders, założyciel KFC, jednej z największej sieci restauracji Fast Food w dziejach miał podobno finansować Ku Klux Klan w walce z czarnymi. Nie byłaby to oczywiście bomba godna zainteresowania znawców tematu, jednak jeśli dodać do tego fakt, że posiłki podawane kolorowym w restauracjach tej sieci powodowały u nich impotencję, to już mamy materiał na pierwsze strony gazet. Jeśli zatem Sanders był rasistą, to przykre, jednak obecnie właścicielem firmy jest właśnie czarnoskóry mężczyzna. Czyli teraz to biali są podtruwani przez KFC? Media jak na razie milczą...

Microsoft planuje holocaust?

Dołączona grafika


Już za chwile z waszej twarzy znikną uśmiechy, które pojawiły się po przeczytaniu tego tytułu.
Font o nazwie Wingdings, który dostępny jest w każdym edytorze tekstowym ukrywa przesłanie, które zmrozi krew w żyłach każdego Żyda. Otwórzcie notatnik, Worda albo inny edytor, ustawcie w nim wspomniany wyżej font i wpiszcie NYC (skrót od New York City). Co ukazało się waszym oczom? Graficzne potwierdzenie, że eksterminacja Żydów jest dobra. Dlaczego znaki te pojawiają się po wpisaniu NYC? Bo to właśnie tam rozpocznie się kolejny w naszej historii holocaust. Co z tym wszystkim wspólnego ma Microsoft? Twórcy... miałem na myśli badacze teorii spiskowych jednogłośnie twierdzą, że ma i to dużo. Oczywiście na poparcie swej tezy posiadają niezliczone dowody, których jednak nie mają najmniejszego zamiaru publikować. Przecież dowody są tajne!

Było to swoiste Top 5 najdziwniejszych teorii konspiracyjnych w dziejach, jednak nie wątpię, że każdy z was mógłby podać tutaj swoje typy, o których nie wspomniałem. Zachęcam gorąco do publikowania ich w komentarzach. Oczywiście nie miałem zamiaru kompromitowania sympatyków teorii spiskowych. W wielu z nich, w co wierzę, ukryte jest ziarno prawdy, w artykule tym starałem się po prostu pokazać inną, śmieszniejszą stronę tego zagadnienia.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znajdujące się na:

http://blogs.sundaym...us-conspir.html
http://www.answerbag.com/q_view/531973
I wielu innych.
  • 0

stat4u