Skocz do zawartości
 Ruszyła Liga Typerów poświęcona Euro 2020 - zapraszamy do obstawiania wyników meczów! 


Informacje o artykule

  • Dodany: 01.10.2012 - 11:27
  • Wyświetleń: 5739
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/27980-andrzej-lepper-samobojstwo-w-obronie-wlasnej/page__p__454306__fromsearch__1#entry454306

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Andrzej Lepper - samobójstwo w obronie własnej?

Napisane przez Serail dnia 01.10.2012 - 11:27
Andrzej Lepper, człowiek, który przeszedł drogę niczym Cezary Pazura w Karierze Nikosia Dyzmy został odnaleziony martwy 5 sierpnia 2011. Mężczyzna ten z pozycji prostego chłopa awansował do elity politycznej naszego kraju, w swym najlepszym okresie będąc wicepremierem, a już chwilę później zaliczył spektakularny upadek na samo dno. W ostatni piątek media zalały nas informacjami o tym, że założyciel Samoobrony odebrał sobie życie. Pamiętam tę chwilę, kiedy szykując się do drzemki po pracy, półprzytomny słuchałem serwisu informacyjnego, gdzie podano do wiadomości "news dnia". Wtedy, pół żartem, pół serio, zadałem sobie pytanie, kiedy zaczną pojawiać się pierwsze teorie spiskowe na temat tego wydarzenia. Jednak już następnego dnia wiedziałem, że w teoriach spiskowych jest nasza ostatnia nadzieja, bo w oficjalnych komunikatach "coś śmierdzi". Podsumujmy zatem wydarzenia ostatnich dni, zastanówmy się nad nieścisłościami oraz poruszmy kwestie, których w mediach się nie porusza.

Andrzeja Leppera o godzinie 16:20 w prywatnej części warszawskiej siedziby Samoobrony znalazł jego zięć. W biurowej łazience, już martwy, kołysał się na sznurze przyczepionym do worka bokserskiego. Policja, podobnie jak inne służby, otrzymała zgłoszenie o popełnieniu samobójstwa tuż po godzinie 16. Lekarz, który przybył na miejsce stwierdził zgon poprzez powieszenie samobójcze, wykluczył także działalność osób trzecich, jednak ten sam lekarz, który wręcz "z biegu" ustalił przyczynę śmierci, nie potrafił ustalić dokładnej daty zgonu, co potrafi każdy średnio rozgarnięty student medycyny. Jednak jakiś czas później prokuratura otrzymała informacje, jakoby do śmierci doszło około 12-17, czyli od 10 do 15 godzin od czasu rozpoczęcia oględzin miejsca zdarzenia przez policję. Ostatni raz Leppera żywego widziano o 8:30, kiedy wchodził do swojego biura, co może wskazywać na to, że w związku ze zbliżającymi się wyborami był on zajęty przygotowaniami do kampanii wyborczej. No bo, który polityk planujący powrót w wielkim stylu siedzi w zaciszu własnego gabinetu przez 8 godzin, nie będąc przez nikogo niepokojonym? Jednak nie to pytanie jest najistotniejsze. Jeśli policja rozpoczęła oględziny dopiero około 22, to w jaki sposób lekarz, który przybył na miejsce o 17 był w stanie wydać profesjonalną diagnozę o przyczynie zgonu?
Już kilkanaście minut po przecieku informacji o śmierci tego człowieka studia telewizyjne wypełniły się współpracownikami oraz znajomymi Andrzeja Leppera, pozwolę sobie przytoczyć tutaj i przeanalizować niektóre wypowiedzi.

Była posłanka Samoobrony Danuta Hojarska powiedziała na antenie radiowej Trojki, że nie wierzy w samobójstwo Andrzeja Leppera. - Miał chorego syna, był potrzebny - argumentowała. Lepper został znaleziony martwy w warszawskiej siedzibie partii - poinformował Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Andrzej Lepper był potrzebny nie tylko swojemu choremu synowi. Miał także kochającą żonę, która trwała przy nim pomimo nagonki w sprawie z sexaferą, która ostatecznie okazała się farsą, oraz córki. Lepper jako człowiek wywodzący się ze społeczności wiejskiej, tzw. "zwykły chłop" był człowiekiem głęboko wierzącym oraz szanującym wartości rodzinne. W wielu wypowiedziach dla mediów pojawiają się informacje, jakoby było to niemożliwe, aby ten pobożny człowiek mógł odebrać sobie życie, niezależnie od powodu. W związku z wypowiedzią Danuty Hojarskiej pojawią się dwa istotne znaki zapytania dla całej sprawy.
Andrzej Lepper zapowiadał powrót do polityki już jakiś czas temu, co zresztą zauważył każdy uważny obserwator dzięki wzmożonej aktywności tego człowieka w mediach w ciągu ostatnich 2-3 tygodni. Istotną rolę może odgrywać tutaj kwestia choroby syna - Tomasza Leppera. Jego tajemnicza dolegliwość zbiegła się w czasie, kiedy ten oświadczył publicznie, jakoby miał stanąć u boku ojca, a nawet powalczyć o fotel ministra rolnictwa. Jednak w mniej więcej tym samym czasie Tomasz Lepper miał na głowie inne problemy od kariery politycznej, ponieważ w wyniku wadliwej instalacji spaleniu uległ nowoczesny budynek gospodarczy, w którym mężczyzna przetrzymywał maszyny rolnicze o wartości 350 tysięcy złotych. Niedługo potem syn byłego wicepremiera miał otruć się oparami środków ochrony roślin, które - jak potwierdzają źródła - stworzono na bazie ekologicznej, co wyklucza obecność śmiercionośnych składników w preparacie. Czyżby Andrzej Lepper stwarzał tak duże zagrożenie, że zechciano zawczasu wyeliminować potencjalnego ministra rolnictwa?

Nie wiem, jakie były okoliczności. Nie wierzę w samobójstwo. Zbliżają się wybory - może komuś zależało? Może coś miał na jakichś polityków? Znałem Andrzeja Leppera osobiście i nie wierzę w tę wersję, która jest podawana w mediach. Wcześniej miał gorsze problemy. Był pomawiany, szkalowany, wplątano go w seksaferę, w różne sprawy sądowe. Ale zawsze nam powtarzał: Wytrzymamy do końca i zwyciężymy. Wspólnie tworzyliśmy Samoobronę, bo najważniejsze było dla nas dobro Polski, obywateli naszego kraju, a w szczególności rolników.

Ta wypowiedź powinna przekonać postronnego obserwatora o tym, że Andrzej Lepper był człowikiem silnym. Osobą, która nie wycofa się, kiedy kładzie się jej kłody pod nogi. Jednak, aby mieć pełen obraz sytuacji dodać należy jeszcze jeden cytat.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" twierdzi, że ma nagraną rozmowę z Andrzejem Lepperem sprzed kilku miesięcy. Zmarły tragicznie w piątek lider Samoobrony miał mu ujawnić źródło przecieku w aferze gruntowej i że chce to przekazać prokuraturze. Dlaczego Lepper tego nie zrobił za życia - nie wiadomo. Zrobił to teraz Sakiewicz.

Czy Andrzej Lepper miał podstawy ku temu, aby obawiać się o własne życie? Czy ta obawa lub chęć ochrony najbliższych mogły pchnąć go do odebrania sobie życia? Wątpliwe, szczególnie jeśli przyjrzymy się wcześniejszym latom działalności politycznej Leppera. Człowiek ten już od 1998 roku przez wszystkie lata Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej był ofiarą niewyjaśnionych dotąd wypadków. Wypadków na tyle niebezpiecznych, że przez cały czas podróżował w towarzystwie kilku współpracowników, a także w domu obawiał się zostać sam. Tak, Andrzej Lepper obawiał się o własne życie. Obawiał się o nie już od początku swej działalności politycznej, bo od jej początku był postacią niewygodną. Czy w ostatnich dniach sytuacja ta mogła stać się jeszcze bardziej niebezpieczna? Redaktor Sakiewicz twierdzi, że tak.

Wojciech Mojzesowicz w rozmowie z R. Mazurkiem

Leppera znał pan od bardzo dawna.

Przez dwa lata chodziłem z nim do klasy w technikum, fajny kolega.

Teraz też jest fajny?

Od dłuższego czasu nie utrzymujemy żadnych kontaktów, ale przecież jakbym go tu spotkał, to i zagadałbym, i rękę mu podał.

Kiedyś blisko współpracowaliście.

Spotkaliśmy się na strajkach chłopskich w 1999 roku, na pewno to, że się znaliśmy ze szkoły, ułatwiło nam kontakt. Wtedy on poprosił, bym mu pomógł.

W ten sposób po ośmiu latach przerwy w 2001 roku wrócił pan do Sejmu. Tym razem z Samoobrony.

Miałem tam dość silną pozycję, co było nie na rękę wielu ludziom, którzy robili wszystko, by przekonać Leppera, że jestem dla niego zagrożeniem. Strach przed tym, że przejmę Samoobronę, to jedno, ale mam silne podejrzenia, że ta partia była mocno sterowana przez służby specjalne.

Lepper też był sterowany przez służby?

Nie wiem, ile on naprawdę wiedział, ile nie, ale wielokrotnie od bardzo przytomnych ludzi słyszałem, że służby Samoobronę stworzyły i służby zdecydują, kiedy ją zamknąć. I zamknęły.

W takim razie zrobiły to wbrew Lepperowi.

Ja mu wiele wybaczyłem, bo jestem przekonany, że on nie ze wszystkiego zdawał sobie sprawę i nie wiedział, co się może wydarzyć.

Czy Samoobrona w istocie była tworem polskich służb specjalnych? Czy stworzenie partii było celowym wybiegiem, aby zamknąć Lepperowi usta? Biorąc pod uwagę fakt, że człowiek ten istniał w życiu publicznym do czasu aż nie stał się niewygodny, można wysnuć taki wniosek. Ostateczną refleksję i analizę pozostawiam wam.

(...) Odbył długą podróż, był zmęczony, rozmawialiśmy o planach takich na przyszłość. (...) Rozmawialiśmy, po rozmowie wyszedł z gabinetu, ja zostałem sam, pozbierałem rzeczy i spotkaliśmy się na ulicy, bo wracał ze sklepu. "Idziesz?" - spytałem. "Idę" - mówił. Ja: "to rano będę tak do 10"; "to nawet dobrze, bo mam spotkanie ważne, to jutro ci przekażę" - odpowiedział - mówił Maksymiuk.

Dysponując informacjami, które przekazano mediom, wiemy że informacje, które Lepper miał przekazać Maksymiukowi dotyczyły tzw. Afery Gruntowej, w której miał odegrać jeszcze znaczącą rolę, potwierdzając lub obalając zeznania Jarosława Kaczyńskiego, który w dniu śmierci Andrzeja Leppera składał zeznania w prokuraturze odnośnie wspomnianej wyżej afery. Jak wiemy, Lepper nie zdążył podzielić się już tymi ważnymi informacjami. Może to i lepiej dla samego Maksymiuka i jego współpracowników?

Ktoś mógłby zapytać, co też wiedzieć może nic już nieznaczący człowiek, któy wypadł z polityki, wydawać by się mogło, na dobre? Cóż, w takim razie powinniśmy zadać sobie od razu pytanie, skąd raczkujący w świecie polityki działacz już 10 lat temu wiedział o więzieniach CIA w Polsce, czyli sprawie "Talibów z Klewek"? Widocznie Andrzej Lepper miał lepsze źródła niż powszechnie sądzono. Wtedy jego słów nie wzięto na poważnie. Być może teraz obawiano się, że bogatsi o doświadczenie obserwatorzy nie zignorują słów tego człowieka? A może Lepper miał obciążające dowody? Tego się zapewne już nie dowiemy, bo jeszcze zanim śledztwo oficjalnie ruszyło, zabezpieczno telefon Andrzeja Leppera i wszystkie dokumenty, które znajdowały się w jego gabinecie. Prawdopodobnie z tych źródeł - a także dzięki zeznaniom świadków - prokuratura wystosowała już roboczą hipotezę o samobójstwie z powodu problemów finansowych. Na wieść o tym najbliżsi współpracownicy polityka wybuchają śmiechem, gdyż jak jeden mąż uważają, iż Lepper nie narzekał na brak pieniędzy, a swoje życie opierał na gospodarstwie, nie utrzymywaniu się z polityki.

O ile polskie media bez szemrania przyjęły oficjalny plan wydarzeń, który uwzględnia samobójstwo jako powód śmierci Leppera, to już zachodnie portale internetowe nie są aż tak pewne tych decyzji. Swoją drogą, interesujące wydaje się zainteresowanie zachodnich dziennikarzy osobą tego "oszłoma", jak wielu zwykło go nazywać. Oznaczać to może, że albo to my nie docenialiśmy Leppera za życia albo ta sprawa jest o wiele grubsza niż to początkowo zakładaliśmy.
Media brytyjskie
Media amerykańskie
Media rosyjskie

Czy to już wszystkie podejrzenia, jakimi dysponują ludzie, którzy nie mają zamiaru wierzyć w wersję o samobójczej śmierci tego człowieka? Jeśli mamy zamiar na poważnie przenalizować wszystkie "za" i "przeciw", to najpierw powinniśmy zainteresować się poniższym artykułem:

Proszę Państwa!

Tragedia Smoleńska to nie tylko 96 ofiar delegacji do Katynia, to także tajemnicze śmierci osób z tragedią związanych. Zdarzenia mające miejsce już w Polsce. Wszyscy znamy łódzki mord. Media mówiły o tym bo musiały, pomijając jednak lub nie rozwijając niewygodnych dla mainstreamu wątków.

Powszechne milczenie zapadło jednak wobec pozostałych ofiar, gdzie sprawcy już nie ujawniają się jak w Łodzi, tylko wszystko dzieje się tak, jakby to były wypadki.

Jednak, proszę Państwa, w wypadek można uwierzyć gdy jest jeden i gdy śledztwo jest prowadzone rzetelnie, zaś nawet zwolennicy tezy iż w Smoleńsku nie było nic więcej niż błąd polskich pilotów plus naciskający prezydent lub gen. Błasik, podczas rozmowy nie odważą się twierdzić, że seria tajemniczych śmierci po 10 kwietnia 2010 r. i łącząca się z nimi wcześniejsza śmierć Grzegorza Michniewicza, szefa kancelarii prezydenta, to były przypadki.

GRZEGORZ MICHNIEWICZ – PIERWSZA OFIARA

Dyrektor generalny kancelarii premiera. Osoba mająca najwyższy status dostępu do informacji tajnych. Jego przełożonym był Tomasz Arabski. Zginął w tajemniczych okolicznościach 23 grudnia tego samego dnia kiedy do Polski powrócił Tupolew z remontu. Wedle oficjalnej wersji popełnił samobójstwo wieszając się na kablu. Wcześniej jednak nic nie wskazywało na taki jego stan. Tuż przed mniemanym samobójstwem dzwoni do żony umawiając się na następny dzień, wysyła esemesy do znajomych. Osoby które go znały zgodnie twierdzą, że nie miał żadnych stanów depresyjnych ani skłonności samobójczych. Po jego śmierci w mediach, przecież tak żądnych sensacji, zapada zadziwiająca cisza.

BP MIECZYSŁAW CIEŚLAR – DRUGA OFIARA

Ginie 18 kwietnia 2010 r. w wypadku samochodowym. Miał być następcą ks. Adama Pilcha, pełniącego obowiązki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego, który poniósł śmierć w Smoleńsku. Biskup Mieczysław Cieślar był specjalistą od tematyki inwigilacji środowisk protestanckich przez SB. Wedle pewnych źródeł, po katastrofie odebrał telefon od ks. Pilcha. Po jego śmierci, tak niesamowitej gdy kilka dni po katastrofie ginie następca głównego kapelana wojskowego, zapada w mediach głucha cisza.

SZYFRANT ZIELONKA – TRZECIA OFIARA

Zwłoki w stanie rozkładu zostały wyłowione z Wisły 27 kwietnia 2010 r. Rok wcześniej szyfrant Zielonka oficjalnie zaginął. Ciało było w stanie rozkładu, dokumenty zaś przy nim idealnie zachowane. To była ważna osoba w polskim wywiadzie. Miał dostęp do najbardziej tajnych materiałów będących w posiadaniu polskiego rządu. Fachowiec, który szkolił innych, jeden z najlepszych w kraju. Doskonale znał kanały i sposoby przekazywania tajnych informacji. Mimo, że sprawa winna była wzmóc najwyższą czujność organów państwowych i mimo, że rozkład zwłok kolidował ze znakomicie zachowanymi dokumentami – stwierdzono samobójstwo. Mainstreamowe media nie dociekały.

KRZYSZTOF KNYŻ – CZWARTA OFIARA

Operator „Faktów” TVN. Pracował z W. Baterem. Wedle informacji podanej zdawkowo przez TVN umiera 2 czerwca 2010 r. Niejasne krótkie komunikaty mówiły o chorobie. Prasa zagraniczna pisała, iż został zamordowany we własnym mieszkaniu. Wedle pewnych źródeł sfilmował awaryjne lądowanie tupolewa na smoleńskim lotnisku co miał na żywo pokazać kanał informacyjny. Faktem jest, że materiały telewizyjne z pierwszych chwil, gdy nie było wiadomo jeszcze co się stało i tuż sprzed katastrofy zniknęły. O śmierci Knyża w mediach była i jest cisza.

PROF. MAREK DULINICZ – PIĄTA OFIARA

Ginie w wypadku samochodowym w dniu 6 czerwca. Szef ekipy archeologów, która miała w czerwcu wyjechać do Smoleńska. Dulinicz był pomysłodawcą wyprawy, ale też osobą aktywną w staraniach o wyjazd. (…) Po śmierci prof. Dulinicza jak i we wcześniejszych wypadkach na ten temat zapada cisza

DR DARIUSZ RATAJCZAK – SZÓSTA OFIARA

Nie wiąże się go bezpośrednio z tragedią smoleńską, ale nie można jego osoby oddzielić od jej skutków. Zwłoki dr Dariusza Ratajczaka w stanie rozkładu znaleziono 11 czerwca 2010 r. w samochodzie zaparkowanym pod Centrum Handlowym Karolinka w Opolu. Świadkowie twierdzą, że poprzedniego dnia samochodu na parkingu nie było. Komenda Miejska w Opolu Umorzyła śledztwo mimo, że sami policjanci stwierdzili iż śmierć nastąpiła 3-4 dni wcześniej. Doktor Ratajczak został wyrzucony z uczelni po opublikowaniu książki, w której cytował niektórych autorów podważających część ustaleń dotyczących holocaustu. Poprzedzone to było nagonką rozpętaną przez opolską „Gazetę Wyborczą”. Wiąże się tę śmierć z działalnością ujętego niedługo potem agenta Mossadu. Faktem jest że po 10 kwietnia 2010 r. nastąpiło rozprzężenie rodzimych służb i wzmożona działalność agentury. Zaś śmierć Dariusza Ratajczaka wyraźnie wskazuje na działanie tzw. nieznanych sprawców. Na temat jego śmierci – cisza.

EUGENIUSZ WRÓBEL – SIÓDMA OFIARA

Minister w rządzie PiS. Zaginął 15 października. Poćwiartowane zwłoki wyłowiono z Zalewu Rybnickiego. Wybitny ekspert od spraw lotniczych. Jeden z nielicznych o takiej wiedzy w Polsce. Wybitny specjalista od komputerowych systemów sterowania lotem samolotów. Specjalista od precyzyjnej nawigacji satelitarnej dla lotnictwa. Ekspert przepisów lotniczych krajowych i unijnych. Inicjator powstania Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. W latach 1998-2001 uczestniczy m.in. w opracowaniu projektu prawa lotniczego. To tylko niektóre z kompetencji i osiągnięć ministra Wróbla. Zostaje rzekomo zamordowany przez oszalałego syna.

Rodzina min. Wróbla jest jednak rodzina wzorcową – żadnych konfliktów. Syn nie zdradzający nigdy żadnych zaburzeń umysłowych początkowo przyznaje się do winy, potem wypiera się jej. Nie jest osadzony w areszcie i poddawany określonej prawem obserwacji psychiatrycznej, jak to ma miejsce w wypadku morderstwa, tylko po jednej rozmowie z biegłym, który stwierdza jego całkowitą niepoczytalność, zostaje zamknięty w ośrodku dla umysłowo chorych. Podobno całkowicie niepoczytalny poćwiartował piłą zwłoki ojca, lecz w pokoju gdzie miało się to odbyć nie ma najmniejszych śladów makabrycznego czynu. Całkowicie niepoczytalny syn w sposób idealny, który byłby bardzo trudny dla osoby zrównoważonej, oczyszcza pokój.

Minister Wróbel od początku mówił w prywatnych rozmowach że wrak w Siewiernym nie jest wrakiem Tupolewa którym lecieć miała nasza delegacja. Osobom, dla których taka informacja o przekonaniu min. Wróbla zaskakuje i wątpią w nią dodajmy, iż Antoni Maciarewicz w radiowym felietonie stwierdził, iż samolot nie uderzył w ziemię i wygląda to tak, jakby co najwyżej rozsypał się w powietrzu. Minister Wróbel był członkiem komisji Maciarewicza.

Te ohydne ćwiartowanie zwłok niektórzy uznają za ostrzeżenie: „Widzicie, będziecie kwestionować oficjalne ustalenia katastrofy, skończycie jak minister Wróbel.” Po jego śmierci zapada cisza, o którą łatwiej tym bardziej, że zostaje dokonany mord na Marku Rosiaku, pracowniku biura poselskiego w Łodzi. Niektórzy łączą te dwie śmierci twierdząc, iż głośna śmierć Rosiaka miała odwrócić uwagę opinii publicznej od ministra Wróbla.

Proszę Państwa. Jeszcze nigdy od roku 1989 nie zginęło w tajemniczych okolicznościach w ciągu zaledwie pół roku tylu Polaków, którzy byli lub stali się osobami publicznymi. W większości wypadków byli wybitnymi specjalistami w swojej dziedzinie. Byli ludźmi energicznymi, kreatywnymi, bardzo zdolnymi. Byli patriotami.

Źródło: Wirtualna Polonia

admin 06.08.2011 20:31

Kolejna podejrzana śmierć, którą trzeba dopisać do listy:

pod koniec czerwca 2011 r. (czyli ok. miesiąca temu) „popełnił samobójstwo” doradca byłego wicepremiera Andrzeja Leppera – Wiesław Podgórski.

Znaków zapytania jest znacznie więcej. Skąd prośba białoruskiego MSZ o bliższe przyjrzenie się sprawie śmierci Leppera? Czy to przypadek, że ostatnimi czasy pod oknami biur Samoobrony pojawiło się rusztowanie, z którego bez problemu można było się dostać do siedziby partii, nie będąc przez nikogo zauważonym? Czy powyższa lista tajemniczyć śmierci to zwykły zbieg okoliczności? A może przyszło nam żyć w czasach, kiedy wolny kraj wygląda właśnie tak? Wydaje mi się, że Starożytni Rzymianie wynaleźli już określenie na taki ustroj - Pryncypat, zwany także parodią republiki.
  • 0

stat4u