Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 04.10.2011 - 22:17
  • Aktualizacja: 06.10.2011 - 21:54
  • Wyświetleń: 27490
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/28714-kod-biblii-kto-chcial-nas-ostrzec/page__pid__463358#entry463358

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
11 Ocen

Kod Biblii - kto chciał nas ostrzec?

Napisane przez Serail dnia 04.10.2011 - 22:17
Komentuj na forum

Od autora: Jestem człowiekiem niewierzącym, chociaż wychowywany byłem w rodzinie, która regularnie uczęszczała do kościoła. Jeśli uznać, że "zaliczanie" mszy w każdą niedzielę i w większość świąt czyni katolika, to tak - przez całe dzieciństwo byłem katolikiem. Pomimo wielu dyskusji, analizowania Pisma Świętego oraz zapoznawaniu się z materiałami dotyczącymi religii, nic nie było w stanie skłonić mnie do tego, aby ponownie uwierzyć w Boga. Po książkę Michaela Drosniniego sięgnąłem z czystej ciekawości, jednak już w trakcie czytania jej pierwszej części wiedziałem, że nie tyle nawrócę się, lecz, że istnieją na tym świecie zjawiska, których nie można wytłumaczyć w racjonalny sposób. Kod Biblii początkowo traktowałem jako tanie hasło reklamowe, które postanowił wykorzystać kolejny fanatyk New Age. Myliłem się - Kod istnieje naprawdę, a nasze losy, od początku do samego końca są zapisane w księdze, którą blisko miliard ludzi na świecie uważa za świętość.

Sławomir 'Serail' Prabucki


Wstęp

Jak rozpoznać można kod, który na pozór wydaje się niezaszyfrowanym przekazem, z którego każdego dnia korzystają miliony ludzi na całym świecie? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, należy zapytać samego siebie, dlaczego ktokolwiek miałby szukać tajemnego kodu tam, gdzie nikt się go nie spodziewa? Natomiast Izaak Newton, a kilkaset lat później doktor Elijahu Rips, rozpoczęli poszukiwania ukrytych przekazów w jednej z najstarszych ksiąg w historii ludzkości - Biblii. Nikt nie spodziewał się jakichkolwiek efektów, niektórzy nawet traktowali badania Ripsa jako oznakę religijnego fanatyzmu. Jak pokazał czas, nie mieli oni racji. Kod Biblii został odnaleziony, potwierdzony przez niezależnych naukowców i specjalistów, częściowo rozszyfrowany i - ku przerażeniu ludzi - prawdziwy pod każdym kątem.

Według mitologii chrześcijańskiej, Mojżesz na górze Synaj otrzymał od Boga zbiór tekstu, który miał posłużyć przyszłym pokoleniom za swego rodzaju poradnik, wskazujący sposób życia bogobojnego i pobożnego człowieka. Tekst ten, zdaniem biblistów, w swej niezmienionej formie wciąż znajduje się w obiegu. Hebrajska, czyli oryginalna, wersja Starego Testamentu pochodzić może zatem wprost od istoty, którą chrześcijanie nazywają "Bogiem", natomiast sceptycy "inteligentnym bytem". Czy w takiej sytuacji możliwe jest, że oprócz praw i przykazów, Bóg postanowił przestrzec ludzkość przed mityczną apokalipsą, a także wszystkimi wydarzeniami z historii naszej planety, które miały wpływ na rozwój bądź stopniowy upadek naszej cywilizacji? Ci z was, którzy czytają Biblię obruszą się po przeczytaniu tych słów i stwierdzą, że przecież tak jest. Bo czyż Pismo Święte nie określa warunków, które gwarantują chrześcijanom zbawienie, zwane także życiem wiecznym? Przestrzegając ich można uniknąć Apokalipsy. Dla mnie jednak, niezmordowanego ateisty, są to tylko mrzonki, które nie zawierają w sobie ani źdźbła prawdy. W takim razie, dlaczego powstał ten artykuł? Ponieważ Istota, które według legendy podyktowała Mojżeszowi ST, ukryła w nim opisy wszelkich wydarzeń, które miały, mają oraz będą miały miejsce. Nie mam na myśli ogólnikowych przepowiedni pisanych przez Nostradamusa i jemu podobnych, które można interpretować w dowolny sposób. W Piśmie znajdują się daty, nazwiska oraz miejsca, bezbłędnie powiązane między sobą. Kwestia Kodu Biblii, to nie kwestia tego, czy wierzyć, lecz tego, jak potraktować przepowiednie ukryte w jednej z najświętszych ksiąg ludzkości.

Jak odnaleźć klucz?

Izaac Newton, wielki uczony, który żył na przełomie XVII i XVIII wieku znany jest przede wszystkim ze swych osiągnięć w materii fizycznej, jednak - jak podają wszelkie źródła biograficzne - najbardziej fascynowała go Biblia i to, co może być w niej ukryte. Większość swego życia poświęcił na analizę Pisma Świętego. Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją codziennie. - miał mawiać Newton, według autora jednej z licznych biografii. Nie udało mu się rozpracować Kodu z prozaicznej przyczyny. Opierając się na zasadzie prawdopodobieństwa, jeśli zbiór jest wystarczająco obszerny, to uda się znaleźć w nim ciąg wyrazów, licząc odstępy pomiędzy kolejnymi znakami. W przypadku Zbrodni i Kary oraz Wojny i Pokoju w przekładzie hebrajskim udało znaleźć się pojedyncze wyrazy, czasami nawet ich ciągi, jednak nigdy nie tworzą one sensownych zdań, nie mówiąc o sprawdzających się przepowiedniach. Matematycy uważają, że prawdopodobieństwo 1:100 jest wystarczającym dowodem na to, że coś nie jest dziełem przypadku. Kod Biblii, czyli zapisane ciągi zdań, które mają potwierdzenie w historii nie tylko spełniają ten wymóg, lecz także go przekraczają. Na kartach Pisma Świętego odnaleziono przekazy o prawdopodobieństwie 1:1000, a nawet 1:1000000. To nie może być zbieg okoliczności, to musi być celowy zabieg. Jednak kto mógłby zamieścić informacje o wszystkich wydarzeniach na świecie na kilka tysięcy lat przed ich nadejściem? Newton, wraz z doktorem Ripsem uważali, że to Bóg. Ja, jako ateista, nie mogę zaakceptować takiego wytłumaczenia. Z pomocą przychodzi jednak sam Kod Biblii.

Dołączona grafika


Język hebrajski jest podobny do znanych nam współcześnie języków. Pewne zwroty pełnią funkcję określające różne słowa, więc "Kod Biblii" można również przetłumaczyć jako "ukrył Biblię". Zastanawiać można się, co oznaczać może zdanie "ukrył Biblię, zapieczętował przed Bogiem"? Czyżby jakaś inteligencja w jednej księdze zawarła drugą, tym razem ukrytą? Jaki miałoby to sens? Czy nie prościej byłoby dać ludzkości księgę z zapisanymi otwarcie kartami historii? I na to pytanie znajdziemy odpowiedź w Starym Testamencie.

Dołączona grafika


Powyższy fragment mówiący o zapieczętowaniu księgi jest napisany jawnie na łamach Biblii, jednak tuż pod nim zaszyfrowane jest słowo "komputer". Świadczyć może to o fakcie, że dopiero w momencie wynalezienia komputera, będziemy gotowi, aby zapoznać się z Kodem. Czy oznacza to, że wtedy rozpocznie się początek końca? Początek czasów ostatecznych? Biblijnej Apokalipsy? Na to wskazuje ten i kilkanaście innych przypadków opisanych w hebrajskim Starym Testamencie, a raczej ukrytych w Starym Testamencie.

Dzisiaj, kiedy autentyczność Kodu Biblii jest potwierdzona, jego badaniem zajmują się najbardziej prestiżowe uczelnie na świecie, m.in. Yale, rządy, w tym rząd USA oraz Izraela, a także agencje wywiadowcze, w postaci chociażby CIA. Każda z wymienionych wyżej instytucji potwierdziła autentyczność Kodu Biblii oraz na bieżąco analizuje ją pod kątem informacji w niej ukrytych, aby przeciwdziałać konfliktom lub aktom terroru. Nie zawsze jednak odpowiedni fragment udaje się odnaleźć na czas.

Tragedie, których można było uniknąć

Pomyślcie o wydarzeniu, które zmieniło losy świata. Wydarzeniu, którego byliście świadkami, które odcisnęło na was piętno, chociaż nie dotknęło personalnie. Z pewnością część czytelników wspomni pamiętny 11 września 2001, kiedy to w wieże World Trade Center uderzyły samoloty. Abstrahując od teorii spiskowych na temat inside job, związków z rządem USA czy pozostałych opracowań konspiracyjnych, Biblia dokładnie przewidziała wydarzenia, które miały miejsce na Manhatanie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Zaskakujące jest nie tylko to, że wyrażenie "bliźniacze wieże" znajduje się w Biblii, lecz przede wszystkim to, że w jego sąsiedztwie odnaleźć możemy słowo "samolot", "Bin Laden", "spowodował zawalenie" oraz "dwukrotnie" (przypomnijmy, że atak na WTC w 2001 nie był pierwszą próbą zamachu na wieże). Oznaczać to może jedno. Nie tylko ktoś już kilka tysięcy lat temu zakodował w świętym piśmie Chrześcijan słowa wówczas nieznane, lecz w niewielkim, acz równym odstępie opisał dokładnie zamachy z 11 września. Wskazał organizatora zamachu, opisał jego skutki oraz sposób przeprowadzenia. W dalszej części Starego testamentu znajduje się wzmianka o ataku na Pentagon oraz pilocie, który porwał samolot, wymieniając go z nazwiska. Jakie może być prawdopodobieństwo takiego układu słów?

C.D.NNotka odautorska: W drugiej części artykułu znajdą się pozostałe spełnione przepowiednie, w tym dotyczące Polski, notki opisujące przyszłe wydarzenia oraz lokalizację klucza Kodu Biblii. Wszelkie materiały graficzne pochodzą z książek Kod Biblii oraz Kod Biblii 2: Odliczanie autorstwa Michaela Drosnina, nakładem wydawnictw Cis oraz W.A.B. Zostały one opublikowane w niezmienionej formie, nie zostały poddane obróbce komputerowej ani innym formom ingerencji zewnętrznej. Informacje zawarte w tym artykule zostały przeze mnie przeanalizowane i potwierdzone, jeśli jednak znajdują się w nim błędy, to są one spowodowane moją błędną interpretacją. Opracowanie artykułu na potrzeby Vortalu paranormalne.pl. Dalsza publikacja tylko za zgodą autora.
  • 0

stat4u