Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 24.06.2011 - 16:43
  • Aktualizacja: 26.06.2011 - 10:28
  • Wyświetleń: 3331
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/14299-doublespeak-101/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Doublespeak 101

Napisane przez Kaiochin dnia 24.06.2011 - 16:43
Komentuj na forum

Polityka nie lubi prawdy, zaś prawda nie lubi polityki
Jan Sępień

39 Zgromadzenie Legislatury
Prowincja Manitoba
Kanada
Throne Speech
20 Listopad 2007


Główny mówca oraz członkowie Legislatury Manitoba.

John Harvard: witam na drugiej sesji trzydziestego dziewiątego Zgromadzenia Legislacyjnego (ustawodawczego) prowincji Manitoba.

Manitoba pracowała z Kanadyjskim rządem oraz rządami Stanów Zjednoczonych Ameryki aby chronić i zwiększyć nasz dostęp do głównych / kluczowych rynków wymiennych. W odpowiedzi na kroki podjęte przez Stany Zjednoczone w celu poprawy środków bezpieczeństwa na granicy tego państwa, Manitoba zacznie produkcje i ofertę nowych, ulepszonych praw jazdy, jako przystępną i bezpieczną formę identyfikacji podróżnych. Dokument ten będzie dostępny jesienią 2008 roku.

Manitoba odgrywa również ważną rolę w opracowywaniu Międzykontynentalnego Przejścia Wymiany, łączącego nasz północny Port Churchilla z rynkami wymiennymi centralnej części Stanów Zjednoczonych oraz Meksyku. Aby ta koncepcja mogła się rozwijać i być bardziej realna, został zawarty alians / przymierze pomiędzy biznesowymi liderami oraz stanowo-miastowymi urzędami dzięki któremu można byłoby określić dokładną długość Przejścia. Kiedy w pełni opracowany będzie łączył w sobie ''lądowy'' port w Winnipeg z międzynarodową spedycją.

Międzykontynentalne Przejście? Myślałem ze to tylko teoria spiskowa...

Reporter: korzystając z okazji, kiedy wy trzej liderzy spotykacie się tu, rośnie liczba osób w waszych krajach, którzy wyrazili swoje obawy na temat waszej współpracy we wspólnym bezpieczeństwie i prosperowaniu. To pytanie jest adresowane do was wszystkich. Czy możecie dziś stwierdzić, że nie jest to preludium do stworzenia Unii Ameryki Północnej (North American Union) na podobieństwo Unii Europejskiej (EU)? I czy istnieją plany budowy super autostrady, która łączyłaby wasze trzy kraje (U.S.A., Kanada, Meksyk)? Oraz czy wierzycie w te wszystkie teorie na temat prawdopodobnej erozji ogólnokrajowej tożsamości z powodu braku przejrzystości w tej współpracy?

Prezydent Harper (Kanada): cóż... pozwólcie mi zacząć. Wydaje mi się że przeczytałem wcześniej parę dokumentów od moich oponentów w Kanadzie, nie jestem pewien czy są to generalnie przedstawione obawy, ale kilku z tych opozycyjnych liderów spekulowało na temat masowych zmian biegu rzek oraz budowy jakiejś super autostrady przez cały kontynent, może nawet międzyplanetarną - nie jestem pewien.

Międzyplanetarną?

Prezydent Bush (USA): rozśmieszają mnie niektóre z tych spekulacji, niektóre są już dosyć stare - można je nazwać nawet politycznymi taktykami. Jeśli byliście w polityce tak długo jak ja jestem, można się przyzwyczaić do takiej techniki gdzie wykłada się konspirację i zmusza się ludzi aby tę teorię obalili. To jest po prostu sposób w jaki niektórzy ludzie operują.

Naprawdę doceniam to pytanie. Rozśmiesza mnie różnica pomiędzy tym co aktualnie się dzieje a tym co niektórzy ludzie twierdzą że ma miejsce. Jest to całkiem komiczne kiedy w końcu dostrzegasz różnicę pomiędzy rzeczywistością a tym, co ludzie mówią w telewizji.

Spekulacje? Konspiracje?

Manitoba odgrywa również ważną rolę w opracowywaniu Między Kontynentalnego Przejścia Wymiany, może nawet międzyplanetarną - nie jestem pewien - łączącą nasz północny Port Churchilla z rynkami wymiennymi z rynkami centralnej części Stanów Zjednoczonych oraz Meksyku.

Spekulacje?

Został zawarty alians / przymierze pomiędzy biznesowymi liderami oraz stanowo-miastowymi urzędami dzięki któremu można było określić dokładną długość Przejścia.

Konspiracja?

Kiedy w pełni opracowane, szlak handlowy będzie łączył w sobie ''lądowy'' port w Winnipeg z międzynarodową spedycją - może nawet międzyplanetarną - nie jestem pewien.

Jest to całkiem komiczne kiedy w końcu zdajesz sobie sprawę pomiędzy rzeczywistością a tym co ludzie mówią w telewizjii.

Prowincja Manitoba, miasto Winnipeg zarówno jak i Winnipeg Airport Authority, są członkami NASCO (North American Super Corridor Coalition - Koalicja Super Przejścia Północnej Ameryki). Bezinteresownej organizacji dedykowanej opracowywaniu multimodalnego przejścia transportowego poprzez cały kontynent. Pracowali nad tym projektem przez ponad 13 lat. Trzy miesiące przed Throne Speech, liderzy Stanów Zjednoczonych Ameryki, Kanady i Meksyku kategorycznie zaprzeczyli jego istnieniu. Nasi liderzy okłamują nas i muszą wreszcie poczuć się odpowiedzialnie za te zdradzieckie akty.

Stany Zjednoczone są siłą dobra.


Opracowanie i tłumaczenie: Kaiochin
Paranormalne.pl
  • 0

stat4u