Skocz do zawartości
Informacje o artykule

 • Dodany: 24.06.2011 - 16:18
 • Aktualizacja: 25.06.2011 - 13:07
 • Wyświetleń: 5108
 • Odnośnik do tematu na forum:
  http://www.paranormalne.pl/topic/20479-zeitgeist-odrzucone/

  Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Zeitgeist - odrzucone

Napisane przez gomp dnia 24.06.2011 - 16:18
Komentuj na forum

Zeitgeist - Seria filmów wyprodukowana przez Petera Josepha. Film objaśnia nam pochodzenie chrześcijaństwa, czym jest nwo oraz jak ten plan zostaje każdego dnia wdrażany. W wielu przypadkach Zeitgeist jest dla ludzi pierwszym kontaktem z tematem. I tu zaczyna się niebezpieczeństwo ponieważ wtedy pewnych rzeczy nie sposób dostrzec. Widziałem już wiele filmów obalających część o religii, może dlatego że jest to najprostsze niemniej inne części nie są wcale mniej pozbawione dezinformacji. W artykule tym omówię źródła idei promowanych przez zeitgeist oraz projekt venus oraz sylwetki ludzi stojących za tą produkcją.


Największa historia kiedykolwiek opowiedziana - Helios z Nazaretu

Dołączona grafika

Zeitgeist zaczyna od przedstawienia nam dwóch kluczowych dla tej części filmu bogów i z marszu widać marne fundamenty. Cała koncepcja opiera się na tym, że Set to bóg nocy, a Horus słońca.


Set był bogiem burz, wichur oraz generalnie ucieleśnieniem wszelkiego zła. Jako bóg ciemności czczony jest jedynie dzisiaj przez sektę zwaną "świątynia Seta" która jest jakimś odłamem satanizmu. Horus był oczywiście bóstwem solarnym, lecz oryginalnie bogiem nieba. Później został obwołany bogiem Słońca, przy czym trzeba wiedzieć iż Egipcjanie rozróżniali fazy Słońca np. Ra był bogiem słońca w zenicie.

Walka Horusa i Seta uosabiała raczej starożytną walkę górnego i dolnego Egiptu niż światła z ciemnością.

A oto już opis samego Horusa.

Dołączona grafika

Urodzony 25 grudnia, z dziewicy Izydy - Maryi, podczas porodu widoczna była gwiazda na wschodzie, adorowany przez 3 króli, nauczyciel w wieku 12 lat, ochrzczony w wieku 30 lat przez Anup aby zacząć swoją posługę, sprawiał cuda, znany jako "baranek boży" oraz "światło", miał 12 uczniów, został zdradzony przez Tyfona w wyniku czego został ukrzyżowany, był nieżywy przez 3 dni aby zmartwychwstać.


Punkt po punkcie:

 • Data 25 grudnia nie ma nic wspólnego z Jezusem, nie jest nigdzie wspominana aż do IV wieku n.e.
 • Dziewica Izyda? Izyda miała męża - Ozyrysa. Poczęcie Horusa również nie było niepokalane gdyż Izyda zbierając szczątki swego męża użyła członka Ozyrysa do zajścia w ciążę, skąd więc pomysł na dziewicę?
 • Gwiazda. Nie słyszałem takiej historii.
 • Trzej królowie. Ponownie, nawet jeśli to nie ma to nic wspólnego z Jezusem. Jezus został odwiedzony przez mędrców w nieznanej ilości sama autorka tej teorii zapytana o źródła powiedziała, że skoro dostał 3 prezenty to pewnie po jednym od łebka... I to tyle uzasadnienia.
 • Nauczyciel w wieku 12 lat. Jedyną rzeczą potwierdzającą to mógłby być fakt, że w tym wieku dziecko wchodziło w dorosłość, nie ma jednak żadnych źródeł mówiących o rozpoczęciu jakiejś działalności przez Horusa w tym wieku.
 • Chrzest przez Anup. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło, w mitologi egipskiej nie ma postaci nazwanej Anup Chrzciciel, który to miałby być pierwowzorem dla Jana. Szczerze mówiąc sam pomysł chrztu Horusa jest jakiś wyimaginowany. Jeżeli na siłę miałbym przypomnieć sobie z książek, które czytałem postać Anupa to był on chyba bogiem, którym prowadził duszę zmarłego przez oblicze Ozyrysa aby ten dokonał osądu. Nie mniej chrzest... nie mam pojęcia skąd ten pomysł.
 • Horus jako baranek boży? Raczej wątpię, Horus przecież uczestniczył w wielu bitwach skąd niby miałby się wziąć ten przydomek? Światło, możliwe w końcu to bóg solarny.
 • 12 uczniów, nic z tych rzeczy miał jedynie 4 synów akompaniujących mu w bitwie -> Hapi, Imset, Duamutef oraz Kebehsenuf.
 • Zdradzony przez Tyfona?! Tyfon to zupełnie inna bajka, w mitologii greckiej Tyfon był synem Gai, potworem zrodzonym przez nią aby pomścił jej synów tytanów pokonanych przez Zeusa. Był również bogiem wichrów, zamieci, tajfunów oraz ojcem bóstw je uosabiających.
 • Ukrzyżowany... Równie dobrze możemy powiedzieć, że jego piramida została zbombardowana przez F-16 albo wysadzona przez Bin Ladena. Tak samo jak w czasach powstania mitu nie było F-16, tak samo nie było ukrzyżowania. Ukrzyżowanie jako kara zostało opatentowane przez Rzymian tysiące lat później. O tym, że w tekstach nie ma najmniejszej wzmianki o ukrzyżowaniu Horusa nawet nie wspominam.
 • Nie żywy przez 3 dni aby zmartwychwstać. Nie ma wzmianki o tym aby był nieżywy przez 3 dni. Jest co prawda historia o tym iż został zabity, a Izyda zaniosła jego ciało Re aby ten dał mu nowe życie ale to tyle.

Dołączona grafika

Attis: Zrodzony z dziewicy, 25 grudnia, ukrzyżowany, nieżywy przez 3 dni, zmartwychwstał


Nie ma żadnych źródeł mówiących o 25 grudnia jako o dacie jego narodzin lub też o jego matce (Nana) jako o dziewicy. Śmierć Attisa jest jedną z najdziwniejszych w starożytnych mitologiach, więc trudno jej nie zapamiętać. Podczas jego wesela zamordowana zostaje jego żona, Attis w rozpaczy po stracie ukochanej odcina sobie genitalia i wykrwawia się na śmierć, w innej wersji zostaje poćwiartowany przez króla bądź też na jego weselu ukazuje się mu jego ojciec, demon Agdistis, Attis wpada w szał, odcina sobie genitalia i dalej wiadomo. Pierwszy raz Attis jako ukrzyżowany bóg pojawia się setki lat po Chrystusie kiedy to chrześcijaństwo było całkiem popularne. Kto więc skopiował kogo? Jeżeli chodzi o zmartwychwstanie to historia jest podobna do historii Horusa. Bogini matka Kybele ujęta tragedią Attisa przywraca go do życia, Attis staje się prekursorem korybantów czyli kapłanów Kybele.

Dołączona grafika

Kriszna: Zrodzony z dziewicy, 25 grudnia, gwiazda na wschodzie, czynił cuda, zmartwychwstał


Nie znam się prawie kompletnie na wierzeniach hindusów niemniej wiem, że matka Kriszny Devaki nie była dziewicą, ba miała nawet bodaj siedmioro dzieci wcześniej. Nie było również zmartwychwstania. Oddajmy głos byłemu hindusowi.

Dołączona grafika

Mitra: Zrodzony z dziewicy, 25 grudnia, 12 uczniów, nieżywy przez 3 dni, zmartwychwstał, czczony w niedziele


Można się oczywiście zawziąć i powiedzieć, że matką Mitry była dziewica ale naraża się w ten sposób na śmieszność ponieważ określenie "dziewica" nie jest zazwyczaj używane w stosunku do kamienia. Mitra wyskoczył z kamienia w pełni uformowany i dorosły, datą jego urodzin faktycznie był 25 grudnia, Mitra bliskowschodni miał jednego kompana, Mitra rzymski dwóch, ale 12? Historia o trzech dniach i ukrzyżowaniu to kolejne wymysły. Niedziela faktycznie była dniem czczenia Mitry i stąd właśnie kościół uważa niedziele za dzień święty, nie ma to jednak nic wspólnego z Jezusem gdyż dniem świętym wg. biblii jest 7 dzień tygodnia - Sobota.

Dołączona grafika

Dionizos: Nie chodzi tu klasycznego greckiego Dionizosa ale o orfickiego


Wg. filmu Zeitgeist został zrodzony z dziewicy, 25 grudnia, wykonywał cuda jak np. zamienianie wody w wino, znany był jako alfa i omega, jedyny syn boga, król królów, ukrzyżowany i zmartwychwstały.

Dionizos był synem Zeusa i Persefony nie ma tutaj nawet mowy o żadnej dziewicy, ani o 25 grudnia. Jako bóg wina możliwe, że zamienił kiedyś wodę w wino ale Dionizos razem ze swoim orszakiem raczej sprawiał, że ludzie wpadali w szaleństwo. Alfa i omega? Totalny bezsens, Dionizos miał swój początek i koniec, jedyny syn boga? Zeus miał dziesiątki jeżeli nie setki potomstwa. Ukrzyżowany? Według mitu Dionizos został rozszarpany przez tytanów, Zeus w zemście raził ich piorunem, z popiołu po tytanach powstali ludzie, którzy od tej pory nosili cząstkę zła (tytanów) oraz cząstkę dobra (Dionizosa-Zagreusa). Ukrzyżowanie, zmartwychwstanie, nic z tych rzeczy. Ten obrazek który widzicie nieco wyżej nie dość, że powstał setki lat po Chrystusie to przedstawia mitycznego założyciela kultu orfików - Orfeusza przywiązanego do kotwicy.

Zeitgeist jednak na tym nie poprzestaje ale zarzuca biblii bycie jedynie zbiorem astrologicznych alegorii. Mówi się o ruchu precesyjnym itp. Po pierwsze gdyby ktoś w Izraelu napisał książkę opartą na astrologii to skończyłby na wygnaniu i to w najlepszym razie. Ale popatrzmy na przedstawiane dowody.

Peter Joseph twierdzi, że historia przekazania dekalogu ludzkości jest jedynie symbolem nowej ery w ruchu precesyjnym. Kończy się era byka, a zaczyna era barana. Jako dowód ukazane jest zdenerwowanie Mojżesza na ludzi oddających cześć bałwanowi byka. Przede wszystkim teoria ta jest bez sensu ponieważ w czasach gdy spisywana była księga wyjścia ten krzyż astrologiczny nie był podzielony tak jak dzisiaj na 12 części, a na 17. Sam symbol byka niema nic wspólnego z ruchem precesyjnym a z Baalem. Bogiem słońca, który był masowo czczony na bliskim wschodzie pod postacią boga z głową byka. Baal z kolei miał być Szatanem we własnej osobie. Warto podkreślić iż oryginalni chrześcijanie nie uważali iż bogowie nie istnieją ale uważali je za demony bądź upadłe anioły, w biblii o bogach nawet jest co nieco napisane (Dagon, Nimrod, Baal). Tak więc Mojżeszowi nie chodziło o czczenie "boga starej ery" ale o czczenie Szatana pod postacią Baala.

Kolejnym dowodem jest fragment, w którym Jezus niby to mówi kiedy nastąpi ostatnia pascha (koniec ery). Wystarczy wpasować cały cytat w kontekst.

Odpowiedział im: «Oto gdy wejdziecie do miasta, spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim do domu, do którego wejdzie


Na podstawie tego cytatu uczniowie mieliby wywnioskować kiedy będzie ostatnia pascha tj. koniec ery. Człowiek z dzbanem wody ma symbolizować wodnika, erę wodnika następującą po erze ryb. Wystarczy jednak przeczytać całą historię i widać, że Jezus nie mówił kiedy będzie ostatnia pascha, ale gdzie uczczą ich następną.

Przygotowanie Paschy

7 Tak nadszedł dzień Przaśników, w którym należało ofiarować Paschę. 8 Jezus posłał Piotra i Jana z poleceniem: «Idźcie i przygotujcie nam Paschę, byśmy mogli ją spożyć». 9 Oni Go zapytali: «Gdzie chcesz, abyśmy ją przygotowali?» 10 Odpowiedział im: «Oto gdy wejdziecie do miasta, spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim do domu, do którego wejdzie, 11 i powiecie gospodarzowi: "Nauczyciel pyta cię: Gdzie jest izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami?" 12 On wskaże wam salę dużą, usłaną; tam przygotujecie». 13 Oni poszli, znaleźli tak, jak im powiedział, i przygotowali Paschę.

Ostatnia Pascha

14 A gdy nadeszła pora, zajął miejsce u stołu i Apostołowie z Nim. 15 Wtedy rzekł do nich: «Gorąco pragnąłem spożyć Paschę z wami, zanim będę cierpiał. 16 Albowiem powiadam wam: Już jej spożywać nie będę, aż się spełni3 w królestwie Bożym».
17 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: «Weźcie go i podzielcie między siebie; 18 albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże».


Jak się mają prywatne rady dla dwóch osób do ruchu precesyjnego?

Kolejną rzeczą mówioną przez Zeitgeist jest "fakt" jakoby sam Jezus miał być plagiatem swojego starotestamentowego poprzednika Józefa.

Dołączona grafika


 • Józef i Jezus urodzili się poprzez cudowne poczęcie -> Fałsz, Józef urodził się w 100% normalnie.
 • Józef [jeden] z (of) dwunastu braci, Jezus miał dwunastu uczniów -> Widzicie w jaką grę słówek gra autor? Biblia mówi, że Józef był 11 dzieckiem, więc... Nie wiem, o co chodzi?
 • Józef sprzedany za 20 srebrników, Jezus za 30 -> Kolejna gra słówek, w angielskim słowo "sold" oznacza zarówno sprzedać jak i zdradzić. Józef został dosłownie sprzedany jako niewolnik, Jezus zdradzony. Jeżeli śmialiście się z sun/son to, to przebija.
 • Józef, Juda sugeruje sprzedaż, Jezus Judasz sugeruje sprzedaż? Po samym przetłumaczeniu widać nonsens. W każdym razie cały argument JUDA - JUDAsz jest bezsensu bo to tylko angielski, kolejne Sun/son.
 • Rozpoczęcie pracy w wieku lat 30, Józef zaczął pracę mając 19-20 lat kiedy to faraon poprosił go o wyjaśnienie jego dziwnych snów.

Kolejną podobną gierką jest porównanie Mojżesza do Sargona

 • Obaj zostali umieszczeni w koszu.
 • Puszczeni w rzekę aby uniknąć śmierci.
 • Wychowani przez rodzinę królewską.

Po pierwsze Sargon został uratowany bodajże przez jakiegoś bożka rzeki i całe swoje życie spędził wśród zwykłych wieśniaków. Po drugie różnica między obiema historiami jest taka iż Mojżesz skończył w tym koszyku przez faraona, który zapragnął wymordować WSZYSTKICH żydów w Egipcie, Sargon dlatego, że ON miał być zabity.

Zeitgeist cytuje również św. Augustyna oraz Justyna Martyra aby udowodnić, że chrześcijaństwo faktycznie jest tylko miksem starożytnych bóstw. Na temat św. Augustyna pozwólcie się się nie wypowiem... Nie pojęte jest, że miliard ludzi uważa tego człowieka za świętego...

Jeżeli chodzi o mowę Justyna Martyra to ponownie jest wszystko wyjęte z kontekstu. Justyn Martyr żył w latach 100 - 165, czasach prześladowań w tej mowie próbował przekonać Rzymian, że chrześcijaństwo nie było wcale takie różne od ich wierzeń po to aby przestali ich mordować! Zwyczajnie mowa pod publiczkę aby tępi Rzymianie łyknęli i się odczepili (no cóż, nie zadziałało :-)

Wielu fanów autorki całej wyżej pokazanej teorii Acharyi S po prostu mówi, że nie, to wszytko nie może być po prostu zmyślone. Co jednak robi sama zainteresowana zapytana o źródła? Mówi, że te rzeczy pochodzą z tak tajnych misteriów, że nie są one znane i nigdzie nie ma o nich informacji ponieważ diabelni chrześcijanie je spalili.

Cała ta część nie jest jednak tylko snem lunatyczki, a rzeczywistym systemem wierzeń teozofów. Wierzą oni, że Jezus, solarny mesjasz był tylko historyjką wymyśloną przez źródło wszelkiego światła, Lucyfera. Koncepcje jak "nie ma dobra i zła" są zaczerpnięte właśnie stamtąd. Przyjrzyjmy się więc osobom na których opiera się część pierwsza.

Acharya S - Autorka pseudonaukowych książek: "16 ukrzyżowanych zbawilicieli" oraz "Christ conspiracy". Publicznie sugeruje iż świat czci nie tego kogo powinien bo w imię Lucyfera jeszcze nikt wojny nie rozpętał, a w imię Boga tak. Chwali się również, że była edytorką książek Aliestera Crowleya. Aliester Crowley jakby ktoś nie wiedział jest uznawany za najbardziej zdeprawowanego człowieka w historii, najpopularniejszą z jego prac są "święte księgi Thelmy" opisujący właściwy sposób czczenia Szatana, księga była mu podyktowana przez upadłego anioła, który opętał jego żonę.

Jordan Maxwell - Uważa, że został przysłany na Ziemię z misją od Plejadan...

Wielu ateistów błędnie uważa, że Zeitgeist jest ateistycznym filmem. Oczywiście, że nie jest. Alternatywą zaproponowaną przez Zeitgeist jest kult wspólnej świadomości (rozpływał się nad tym ten gość z projektu venus w addendum bodaj).

Wielu fanów zeitgeista wykrzykuje to czemu mówią prawdę o 11 września czipach i FED?!

Część o 11 września to właściwie kilka cytatów i klipy z Martial Law Alexa Jonesa ale nie o to chodzi. Zresztą jak kupisz ich teozoficzne wierzenia to będziesz kontrolowany przez światową religię i bez różnicy czy znasz prawdę o FED.

Kapitalizm

Dołączona grafika

Zeitgeist Addendum lekko, łatwo i przyjemnie opisuje nam jak działa przekręt z FED i innymi bankami centralnymi. Mówi o tym jak to zarówno Hitler jak i Stalin byli finansowani i mówi, że Faszyzm, Komunizm i... kapitalizm to, to samo. Podstawową rzeczą jaką trzeba zrobić aby ukończyć tworzenie nowego porządku świata jest zniszczenie tych resztek kapitalizmu, które jeszcze istnieją. Najkorzystniejsze dla nich jest socjalistyczne państwo, w którym byt obywateli zależy od wielkich korporacji bądź też od państwa.


Zauważcie, więc gierkę prowadzoną tu na widzu. Po przedstawieniu FED, banku centralnego, który jest ideą stricte komunistyczną zapisaną nawet w manifeście u Lenina za wszystko obwinia się kapitalizm!

Jako, że FED produkuje pieniądze z niczego Zeitgeist proponuje wprowadzić gospodarkę opartą o zasoby naturalne i zlikwidowanie pieniądza. Jeżeli ktoś się interesuje Ronem Paulem to z łatwością zauważy różnicę. Oparcie w surowcach, o którym mówi Ron Paul to oparcie dolara w złocie. Waluta musi mieć pokrycie. Zeitgeist proponuje całkowite usunięcie pieniądza. Przecież ludzie nie będą chodzili z węglem w kieszeni, więc jedyną alternatywą byłyby czipy RFID i wirtualna waluta. Poza tym zawsze będą ludzie mający większą i mniejszą dostępność do surowców co prowadzi do tego, że Ci posiadający siłę będą je kontrolowali. Nie zapominajmy, że w tym "idealnym" społeczeństwie nie ma się prawa do posiadania broni. Prawo do posiadania broni jest dla wolności fundamentalne po to aby ludzie mogli się bronić przez możliwą tyranią. Właśnie dlatego ojcowie założyciele w USA zagwarantowali to w konstytucji.

Kto więc ma rządzić? Ludzie gwarantujący "rozwój" - naukowcy. Społeczeństwo bez narodów, granic, z jedną religią i rządem, oparte na kontroli surowca rządzone przez technokratów. Przecież to jest dokładnie to przed czym próbuje się ostrzec ludzi. Alternatywą dla Nowego Porządku Świata wg. Zeitgeista jest dokładnie to samo co my nazywamy nwo tyle, że oni są niby ci dobrzy. Przecież to tak jakby zamiast soku miętowo-jabłkowego zaproponować jabłkowo-miętowy to dokładnie to samo.

Wiecie co się dzieje kiedy tworzy się Utopie? Powstaje ZSRR, ChRL albo III Rzesza!

A tutaj mimo, że autor sam mówi jak to będzie wyglądało znajdują się ludzie popierający to. PJ otwarcie mówi, że jeżeli ktoś będzie odstawał to będzie wysłany do obozu reedukacyjnego. To nie jest wolność, w wolnym świecie człowiek może być i robić co mu się podoba dopóki nie nastaje to na drugiego człowieka, a państwu nic do tego! A później ktoś to wkłada na "płyty prawdy"... Prawdy nie znajduje się w filmie, wykładzie czy też kościele, prawdę poznaje się sprawdzając to o czym jest się informowanym i niech to będzie morałem tego artykułu.


Opracowanie i tłumaczenie: gomp
Paranormalne.pl
 • 0

stat4u