Skocz do zawartości
Dołączona grafikaSzaraki wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flasz... eee... to nie tutaj... znaczy się zapraszamy do głosowania w kolejnej edycji Złotych Szaraków!Dołączona grafika


Informacje o artykule

  • Dodany: 19.05.2011 - 18:33
  • Aktualizacja: 23.05.2011 - 07:09
  • Wyświetleń: 21568
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/14743-5-robali-ktorych-powinienes-sie-bac/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
13 Ocen

5 robali, których powinieneś się bać

Napisane przez Mienso dnia 19.05.2011 - 18:33
Komentuj na forum

Na świecie żyje około 10,000,000,000,000,000,000 insektów. Naprawdę! Zdziwiony? Oznacza to, że na każdego człowieka przypada 1.5 Miliarda robali. Ale niektóre z nich są tak przerażające, że po bliższym spotkaniu musisz zmienić spodnie. Poniżej przedstawiam 5 gatunków robaków, których chciałbyś uniknąć za wszelką cenę.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Gigantyczny szerszeń z Japonii (vespa mandarinia japonica)


Pochodzenie: Japonia, naturalnie.

Czemu powinieneś się go bać?

Jest wielkości Twojego kciuka i potrafi rozpylać truciznę. Straszne? To jeszcze nic. Musisz wiedzieć, że Szerszeń będzie próbował trafić Cie trucizną w oczy! Jakby tego było mało, kwas ten zawiera pewien zestaw feromonów. Każdy gigantyczny szerszeń w okolicy, kiedy tylko je poczuje, odbierze to jako rozkaz "Przylatuj tu i żądl tego skurczybyka, aż padnie trupem" Auć.

Pewnie myślisz teraz, że dasz radę mu uciec? Nie licz na to. Szerszenie te potrafią przelecieć ok. 80 km dziennie. Wypadałoby teraz pocieszyć Cię czymś w stylu "nie martw się, te skurczybyki żyją tylko na szczytach gór gdzie nikt nie chce mieszkać". Ale nie. Te skurczybyki żyją w całej Japonii, włączając w to Tokio.

Rocznie Japońskie Szerszenie zabijają ok. 40 osób.Dołączona grafika

Mrówka-pocisk. (Paraponera clavata)


Skąd: Lasy deszczowe od Nikaragui po Paragwaj.

Czemu powinieneś się jej bać?

Jest długości cala, żyje na drzewach więc może (i na pewno to zrobi) spaść na Ciebie aby odstraszyć Cię od swojej kolonii. Tej o której nie wiedziałeś, bo była na cholernym drzewie. Lecz zanim to zrobi, wrzaśnie na Ciebie. Tak! Bo widzisz... te mrówki potrafią krzyczeć.

Nazywają ją mrówką-pociskiem ponieważ kiedy Cię udziabie, poczujesz się jakbyś dostał kulkę. W indeksie użądleń Smitha, mrówka ta otrzymała pierwsze miejsce w konkursie "spróbuj-nie-krzyknąć-kiedy-to-cholerstwo-Cię-capnie".

Poza tym, ten feralny "wrzask" może Cię przyprawić o zawał serca.Dołączona grafika

Zafrykanizowana Pszczoła (Apis mellifera scutellata)


Skąd: Południowa i środkowa Ameryka, południowo-zachodnia Ameryka.

Dlaczego powinieneś się jej bać?

Wiesz jak możesz rozpoznać Zafrykanizowaną pszczołę? Nie możesz. Nie ma żadnej fizycznej różnicy między nią a pszczoła Europejską. Zadnej.

Możesz jednak łatwo rozróżnić je po zachowaniu. Zwykła pszczoła da Ci około 9 sekund, jeśli znajdziesz się za blisko jej ula, zanim zdecyduje się na atak. Więc bez problemu dasz radę po prostu przejść obok jej legowiska bez uszczerbku. Ale jeśli już zacznie Cię gonić, będziesz musiał przebiec 100 metrów zanim Ci odpuści.

Zafrykanizowane pszczoły nie będą się tak cackać. Jeśli zbliżysz się za bardzo do ula, będziesz miał pół sekundy zanim zdecydują, że czas abyś umierał. Nie będą się patyczkować, wezwą cały ul. Setki, tysiące wściekłych pszczół.Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wojskowa mrówka (Eciton burchelli)


Skąd: Dorzecze Amazonki. Są jeszcze inne pokrewne gatunki w Azji i Afryce, ale ten jest najbardziej osławiony.

Czemu powinieneś się jej bać?

Na pewno się nie zdziwisz, kiedy powiem ze te mrówki są cholernie wielkie. Wojownicy dochodzą do pół cala długości. Nie zdziwi Cię również fakt, że posiadają szczęki przypominające maczety, długości połowy ich cielska. Znane są z "rozbiórki" zwierząt, które nieopatrznie wkroczą na ich ścieżkę. Niezależnie od ich wielkości. Są też całkowicie ślepe, co sprawia że jeśli wejdziesz im w drogę, nie zauważą że jesteś człowiekiem a nie kretem i przerobią Cię na mielonkę. Albo gorzej.Dołączona grafika

"Nerwowa mucha" (family oestridae, genus and species varies)


Skąd: Większość gatunków żyje w środkowej i południowej Ameryce. Jednakowoż pojedyncze gatunki żyją na całym świecie.

Dlaczego powinieneś się jej bać?

O nie... Ooooo nie... No dobra, "Nerwowa mucha".

Są tuziny odmian tej muchy, które niezwykle precyzyjnie zaadaptowały się do danego zwierzęcia. Dla przykładu, wyróżniamy Nerwową Muchę z końskiego żołądka, Muchę z owczego nosa. Hej, i zgadnij co jeszcze. Istnieje Ludzka Mucha!

Każda z nich posiada inny cykl reprodukcyjny, jednak każdy kończy się na grubej larwie, ulokowanej w czyimś ciele. I żywiącej się nim.

Dla przykładu, Końska mucha zostawia swoje jajeczka w trawie. Koń je trawę. Przy okazji także jajka które wylęgają się w cieple końskiego pyska. Następnie przedostają się przez układ pokarmowy konia i dostają się do żołądka. Tam jedzą co popadnie. I tyją. Gdy już są gotowe aby stać się muchami po prostu dają się "ponieść" i zostają wydalone przez odbyt.

Ludzka mucha zostawia jajeczka na innym muchach lub komarach. Na czymkolwiek co ma szanse usiąść na człowieku. Kiedy już im się uda, jajeczka spadają na ludzką skórę, larwy wykluwają się pod wpływem ciepła i zaczynają wgryzać się w skórę. Tam żyją. Pod Twoją skórą. I jedzą.


Tłumaczenie: Mienso
Paranormalne.pl
źródło: http://www.unexplain...howtopic=117134
  • 0

stat4u