Skocz do zawartości
Informacje o artykule

 


* * * * *
2 Ocen

Howard Storm - człowiek, który spotkał Jezusa

Napisane przez Bizmut dnia 19.05.2011 - 17:01
Komentuj na forum

Krótkie spojrzenie na życie byłego ateisty - Howarda Storma, mężczyzny, który przeżył śmierć kliniczną, a po swoim powrocie do świata żywych stał się pobożnym, chrześcijańskim pastorem.

Howard Storm był zaprzysiężonym ateistą i całkowicie pasował do typu niemiłego człowieka – to jego własne słowa, które trzeba zaakceptować jako fakt. Nadmiernie pił alkohol, palił trzy paczki papierosów dziennie, a przekleństwa były jego drugą naturą. Był to egoista, który często wdawał się w bójki. Z zawodu profesor sztuki wykładający od wielu lat na uniwersytecie, nie pozwalał nikomu mówić o Bogu w swojej obecności, ani w pracowni w której wykładał. Jedną z jego uczennic była zakonnica, którą sam ostrzegł, aby nie poruszała tematu religii na zajęciach.

W 1985 roku w Paryżu, podczas wycieczki ze studentami Howardem nagle zawładnął najbardziej porażający ból jaki kiedykolwiek poczuł. Krzycząc, przewrócił się na podłogę swojego hotelowego pokoju. Był przerażony tym, co się z nim dzieje. Jego żona, również obecna na wycieczce zadzwoniła po lekarza, który przybył niedługo później. Lekarz po przebadaniu Howarda oznajmił, że ma on przedziurawioną dwunastnicę i musi natychmiast poddać się operacji. Zadzwoniono po karetkę, która przyjechała po Storma i odwiozła go do szpitala. Czekając na zabieg Howard Storm umarł.

Howard opowiada, że nagle zorientował się, że stoi zamiast leżeć w łóżku. Spojrzał na żonę, która siedziała przy łóżku i odezwał się do niej, jednak ona nie odpowiedziała. Po chwili Howard zaczął słyszeć głosy mówiące: ”Howard, chodź do nas. Czekaliśmy na Ciebie już od bardzo dawna”. Na początku głosy były miłe i mówiły, że mogą naprawić wszystkie jego problemy, z czasem jednak stały się złośliwe i zaczęły go wyśmiewać. Howard opowiada, że następnie wszystko stało się czarne i coś go zaatakowało, odrywając kawałki mięsa z jego ciała. Walka trwała już jakiś czas, kiedy Howard usłyszał ciepły głos, podpowiadający mu, aby zaczął się modlić. Jako ateista nie wiedział jak się modlić, jednak spróbował i zaczął wymawiać wszystkie słowa, które zapamiętał z kościoła. Głosy, a wraz z nim niewidzialne istoty zaczęły się wycofywać. Howard Storm został sam na sam ze swoimi myślami o Bogu.

Po chwili Howard Storm poprosił Jezusa o pomoc. W następnej chwili zobaczył odległy punkt światła, który z czasem powiększał się i zbliżał do niego. Nadchodzącym światłem okazał się sam Jezus ze świtą aniołów. Howard i Jezus zaczęli rozmawiać. Na końcu były ateista przyznał, że wie, że Bóg go kocha, że Bóg kocha cały świat i to, że Bóg sam w sobie jest miłością. Howard Storm czuł ogromny wstyd, że po życiu, które wiódł jest teraz w obecności samego Bożego Syna. Jezus jednak zapewnił go, że ten jest tam, gdzie powinien i że Bóg go kocha.

Po powrocie do życia Storm był emocjonalnie wyczerpany i płakał za każdym razem kiedy myślał o swoim przeżyciu. To wspomnienie jest dla niego cały czas żywe i prawdziwe, mimo, że minęło dwadzieścia-trzy lata. Przez ten czas Howard uczęszczał do seminarium w Dayton, Ohio ostatecznie otrzymując tytuł „Mistrza objawienia”. Następnie Howard został pastorem w Ohio i był nim czternaście lat w końcu przenosząc się do Covington. Teraz tam pełni rolę pastora w „Zjednoczonym Kościele Chrystusa”. Jego pierwsze małżeństwie zostało rozbite poprzez jego nową postawę, ale Howard ożenił się ponownie, a jego wybranką była „wspaniała kobieta”, z którą Howarda łączy również wspólna wiara.

Przyjrzyjmy się teraz bliżej czasowi, który Howard spędził na rozmowie z Jezusem w zaświatach. Storm otrzymał wówczas od Jezusa informacje na temat wydarzeń, które dopiero będą miały miejsce.

Storm zadał boskim istotom wiele pytań kiedy był po drugiej stronie:

P: Skąd pochodzi stworzenie?
O: Przed Bogiem nie było ani czasu, ani przestrzeni. Bóg stworzył świat, który także sam w sobie miał moc stwarzania. W całym uniwersum znajdują się niezliczone istoty myślące.
P: Kto nad tym wszystkim panuje?
O: Anioły są częścią organizacji panującej nad cielesnym wszechświatem. To one inicjują zdarzenia i to one opiekują się tym „Boskim ogrodem”.
P: Czym jest rzeczywistość?
O: Wiele z tego co zostało nazwane nadprzyrodzonym jest po prostu czymś, czego ludzie nie umieją pojąć. Religijne tajemnice mogą jednak naprowadzić ludzi na drogę zrozumienia prawdziwej natury rzeczywistości.
P: Która z religii jest prawdziwa?
O: Ta religia, która przybliża nas do Boga. Nie ma tylko JEDNEJ religii.
P: Czym jest ateizm?
O: Niemożliwe jest nie wierzyć w nic. Ateizm nie istnieje.
P: Czy Jezus jest synem Bożym?
O: Tak.
P: Czy zdarzenia dotyczące Jezusa opisane w Biblii są prawdziwe?
O: Te i nie tylko te są prawdziwe. Wszystkie książki świata nie mogłyby pomieścić informacji na temat tego, co dokonał Jezus.

W 1985, podczas swojego przeżycia Storm dowiedział się, że Bóg chce końca wojen. Howard dowiedział się, że obydwie Wojny Światowe nie były życzeniem Boga. On pozwolił ludziom, którzy mieli skłonności do wojny przeżyć ją i doświadczyć czym naprawdę jest wojna. Jeśli ludzie są tak zdeterminowani, żeby zabijać, Bóg czasem na to pozwala. Jednak boskie istoty powiedziały Howardowi, że nie będzie już więcej wojen na skalę światową. Mogą wydarzyć się wypadki nuklearne, ale nie będzie już wojen światowych.

Zapewniono Howarda, że Zimna Wojna skończy się za parę lat. Nie uwierzył w to wtedy, kiedy w świecie było tyle broni jądrowej. Jezus jednak zapewnił go, że wojna się skończy. Bóg chciał rozmów i zjednoczenia świata. Ci, którzy zaakceptują wolę Boga „zakwitną”, natomiast ci, którzy się nie zgodzą… przepadną.

Na koniec Howard Storm zapytał, czy Stany Zjednoczone zostaną liderem, który poprowadzi inne państwa w nowych, zmienionych czasach. Jezus odpowiedział, że Stany Zjednoczone dużo otrzymały od Boga i on wiele od nich oczekuje w zamian. Jednak aby to się stało, USA musi zmienić swoją zachłanną postawę. Jeżeli tak się nie stanie, kraj upadnie z przyczyn ekonomicznych. Czy Stany Zjednoczone staną się wzorami dobroci i szczodrości dla świata zależy tylko od nich samych.


Autor: Anya Laurence
Tłumaczenie: Bizmut
Paranormalne.pl
źródło: http://paranormal.suite101.com/
  • 0

stat4u