Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 08.05.2011 - 20:18
  • Aktualizacja: 14.05.2011 - 16:39
  • Wyświetleń: 5411
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/2045-studium-nad-autentycznoscia-piktogramow/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Studium nad autentycznością piktogramów

Napisane przez Eury dnia 08.05.2011 - 20:18
Komentuj na forum

O piktogramach

GDZIE: Każdy kontynent poza Antarktydą.

KIEDY: Raporty wskazują, że powstało 298 piktogramów przed 1980 rokiem włączając w to 25 kręgów w zbożu przed 1940 rokiem. Łącznie do dnia dzisiejszego powstało 2000 formacji. Jakkolwiek pewne informacje wskazują, że fenomen ten występował także w czasach prehistorycznych o czym świadczą np. rysunki skalne.

ŚWIADKOWIE POWSTAWANIA PIKTOGRAMÓW: Co najmniej 25 osób.

JAK: Kiedy zbożowe kręgi stały się całymi formacjami po 1980 roku wszelkie wytłumaczenia jakoby zjawiska te były tworem naturalnym np. związanym z fenomenami pogodowymi zostały rozwiane.

W CZYM: W większości w zbożach (pszenica, żyto itp), w roślinach oleistych, w jęczmieniu, w kukurydzy, fasoli, ziemniakach, truskawkach, burakach cukrowych, słonecznikach, ryżu, trawie a nawet wśród drzew i na lodzie / śniegu.

NAJWIĘKSZE: Obszaru dwóch boisk piłkarskich.

NAJDŁUŻSZE: 1,25 km.

Dołączona grafika

Powyższa roślina pochodzi z piktogramu, nie jest możliwe takie jej "zgięcie" bez złamania. Jest to naturalne zjawisko występujące we wszystkich piktogramach. Rodzaj energii który formuje w taki sposób kłosy, łodygi itp.


Dołączona grafika

Dziury w węzłach łodyg często znajdowane wewnątrz piktogramów ale nigdy poza nimi powstałe na skutek oddziaływania prawdopodobnie energii mikrofalowej.


Dołączona grafika

Kiedy piktogram pojawia się wśród młodych upraw gdzie łodygi wciąż się formują, nawet jeśli zachodzi fotosynteza, gdzie rośliny które nie są złamane podnoszą się i nadal rosną to rozwijający się zarodek nie rośnie tak jak powinien i daje słabe plony.


Dołączona grafika

Mikroskopijne kulki żelaza są znajdowane w ziemi i na roślinach w obszarach piktogramów. Żelazo to mogło być stopione aby uformować takie oto sfery, co wymaga temperatury, która spaliłaby rośliny.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Często zawiłe układy położonych kłosów są po prostu dalekie od umiejętności manipulacji zbożem w wyniku działania ludzi. Czasem zboża są położone wielowarstwowo z różnym wzorem na każdej warstwie.


Dołączona grafika

Spora liczba pojedynczych kłosów zboża kładzionych przez ludzi z walcami czy deskami zostaje pominięta lub podnosi się. Często też można zaobserwować jak inne rośliny wyrastają z pod położonej przez ludzi warstwy zboża jak ten kwiatek.


Dołączona grafika

Skomplikowane sploty gniazd to coś czego ludzie nie potrafią zrobić z roślinami, są czymś normalnym w piktogramach.


Dołączona grafika

Geometria używana w wielu piktogramach może być tak złożona, że rozplanowanie ekipy i sprzętu zajęłoby dni potencjalnej ekipie tworzącej piktogram a tymczasem piktogramy są odkrywane zwykle nad ranem po kilku godzinach ciemności w letnie noce.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Formacje są dostosowywane do pochyłości terenu w taki sposób, że z powietrza wyglądają zawsze perfekcyjnie geometrycznie (bez względu na wzniesienia, spadki, wahania terenu). Perfekcyjne równoboczne trójkąty mogą być rysowane na powyższym piktogramie począwszy od trzech okręgów umieszczonych najbliżej środka aż po ostatnie okręgi na ramionach tej formacji.


Dołączona grafika

Niektóre sposoby położenia kłosów dają wrażenie trójwymiarowości w słoneczne pogodne dni.


Dołączona grafika

Linie na powyższej formacji mają tylko 15cm szerokości. Są o wiele zbyt wąskie aby mógł przechadzać się nimi człowiek.


Dołączona grafika

Powyższa formacja została zrobiona w procesie "wypunktowywania" takim jaki używany jest podczas druku fotografii. Odrzuca to możliwość stworzenia przez ludzkie ręce tym bardziej że piktogram ten zawiera też cienie a poddany rozmyciu w programie graficznym (gaussian blur) przedstawia doskonale obraz twarzy.


Dołączona grafika

Czasem piktogramy stanowią odpowiedzi na prośby. Ten wzór origami pojawił się po tym jak japońska grupa podczas medytacji zapytała o symbol który mogliby rozpoznać.


Dołączona grafika

Rodzaj ludzki ma tendencję do myślenia że jest wyjątkowy. Przedstawiamy siebie jako unikalnych pod względem moralnym, kulturowym czy intelektualnym. Jednak gdybyśmy mogli odnaleźć sygnał z innego systemu gwiezdnego, od innych myślących istot szybko okazałoby się, że nic z powyższych prawdą nie jest. - Paul Horowitz


Dołączona grafika

Sporo piktogramów pojawia się zaraz przy dobrze uczęszczanych drogach, w miejscach publicznych gdzie duża jest aktywność ludzi. Ten powyższy otacza skrzyżowanie.


Dołączona grafika

Niektóre formacje pokazują się też w dobrze strzeżonych miejscach. Ten powyższy pojawił się poza wysokim murem posiadłości Andrew Lloyda. Strażnicy nie zauważyli nikogo a czujniki ruchu nie wykryły niczego.


Dołączona grafika

Ta formacja pojawiła się ma polu soi. Ponieważ to obszar naturalny, nie ma żadnych ścieżek dojścia (dla ludzi czy traktorów), dlatego nie ma sposobu aby dostać się do środka bez pozostawienia za sobą ścieżki.


Dołączona grafika

Insekty zostały zaskoczone... W piktogramach są one znajdywane przyklejone do roślin.


Dołączona grafika

Manifestacje energetyczne są widywane gołym okiem, czasem niesamowite efekty świetlne ukazują się też na zdjęciach.


Dołączona grafika

Elektroniczny i magnetyczny sprzęt często zawodzi, baterie wyczerpują się nadzwyczaj szybko w obrębie formacji - piktogramów. Kamera która wykonała nagranie powyższego piktogramu zepsuła się i nie nadawała się do naprawy.Opracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródło: http://theconversati...g/booklet2.html
  • 0

stat4u