Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 08.05.2011 - 19:48
  • Aktualizacja: 11.05.2011 - 11:23
  • Wyświetleń: 7244
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/1401-arecibo-message/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Arecibo Message

Napisane przez Eury dnia 08.05.2011 - 19:48
Komentuj na forum

Dołączona grafika


Jest na świecie parę piktogramów, których pochodzenia nie sposób ustalić. Jednym z nich jest słynny piktogram Alien Face, kolejnym tu omawianym jest piktogram Arecibo Message. Przyjmuje się obecnie, że piktogram ten jest odpowiedzią - zmodyfikowaną wersją wiadomości wysłanej w głęboki kosmos w listopadzie 1974 roku z radioteleskopu w Arecibo w Puerto Rico, przesłanej w kierunku gromady kulistej M13.

Wiadomość Arecibo, zaprojektowana przez Franka Drake'a (dyrektora obserwatorium w Arecibo) i zespół osób pracujących w obserwatorium, była prostą graficzną konstrukcją 73 rzędów po 23 bity każdy. Taka ilość rzędów i bitów została wybrana bo każda z tych liczb jest liczbą pierwszą. Liczby pierwsze (dzielące się tylko przez 1 i samą siebie) mogły zostać z łatwością rozpoznane przez jakiegokolwiek odbiorcę i pomogłyby odkodować zapis. Wiadomość została wysłana poprzez proste przełączanie się między dwiema częstotliwościami na paśmie 2380MHz. Wiadomość była wysyłana przez trzy minuty.

Wiadomość sama w sobie dostarcza pewnych informacji, których na pewno każda z cywilizacji chciałaby się o nas dowiedzieć. Mianowicie: gdzie się znajdujemy (pozycja w naszym układzie słonecznym), jak wyglądamy (figura człowieka), prosty rysunek teleskopu użytego do wysłania transmisji, jaką mamy strukturę biologiczną (DNA, i parę bloków mówiących o naszej biochemii). Wiadomość została przesłana jako "demonstracja" - był to rodzaj ceremonii, z okazji ulepszenia 300 metrowej czaszy radioteleskopu (nowa dokładniejsza powierzchnia odbijająca sygnały).

Dołączona grafika

Oryginalny sygnał nadany w 1974 roku


Piktogram odkryty w Hampshire wygląda bardzo podobnie do tego jaki został transmitowany w kosmos w 1974 roku. Jednak są w nim pewne różnice. Rysunek teleskopu został zastąpiony czymś co wygląda na satelitę z bateriami słonecznymi. Diagram przedstawiający nasz system słoneczny został zamieniony na inny, posiadający 9 światów, gdzie planety od 3 do 5 są przesunięte a ostatnia została narysowana jako znacznie większa niż pozostałe. Finalnie, grafika człowieka została zastąpiona przez figurę humanoida, ze znacznie większą głową niż nasza.

Dołączona grafika

Piktogram i zmiany w stosunku do oryginału


Czy to fałszerstwo?

Z uwagi, że wysłany sygnał nie mógł osiągnąć jeszcze gromady M13, która znajduje się 25000 lat świetlnych od nas (a zatem sygnał doleci tam dopiero za 25tys lat!) nie jest możliwe aby jakaś cywilizacja z M13 odpowiedziała na nasz sygnał tworząc piktogram w zbożu. Mało prawdopodobne jest również to, że na drodze sygnału znalazła się jakaś inna bliżej położona planeta z inteligentnym życiem, z uwagi na bardzo mały "promień" sygnału (szansa 1 do 50.000).

Są jednak dwa rozwiązania:

1. jeśli założymy, że nie jest to fałszerstwo jest możliwość przechwycenia sygnału przez jakiś pozaziemski statek / sondę (weźmy pod uwagę, że na piktogramie podmieniony jest rysunek teleskopu na... rysunek przedstawiający coś na kształt satelity). To byłoby możliwe, choć i tu pojawia się problem, gdyż owy statek musiałby znaleźć się dokładnie na drodze sygnału, a prawdopodobieństwo tego jest bardzo małe.

2. Niektórzy sądzą, że rysunek podmienionego teleskopu na piktogramie to dokładne odwzorowanie kręgu, który pojawił się w Chiltbolton w 2000 roku.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


być może przedstawia on swego rodzaju nadajnik nieznany nam na Ziemi, jakiś rodzaj psychicznej maszyny albo coś zupełnie nam obcego. Niektórzy sugerują, że rysunek ten może symbolizować rodzaj "WOLNEJ ENERGII" lub "SIŁY ŚWIADOMOŚCI", za pomocą czego przekaz mógłby podróżować niezależnie od dystansu - nieskończenie szybko.

Czym zatem jest Arecibo Message? Fałszerstwem czy Prawdziwą kosmiczną odpowiedzią?

Jeśli jest fałszerstwem, jak jednak wyjaśnić chociażby to...

W wierszu drugim został dodany dodatkowy element: SILIKON - wstawiony został w poprawnej numerologicznej kolejności. Wiemy, że silikon odgrywa znaczącą rolę w życiu. Nie wiedzieliśmy tego w 1974 roku.

Mawia się też, o powiązaniach tego piktogramu z piktogramem The Face i omawianym na tym forum The Galaxy (który jak na ironię ma 409 kręgów - liczba pierwsza - co nawiązuje do transmisji z Arecibo).

Dołączona grafika

Kod binarny przekazu


tutaj można zobaczyć jak mniej więcej wyglądała transmisja.


Opracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródła:
http://www.ufos-alie...cosmiccrops.htm
http://www.greatdrea...-encounters.htm
  • 0

stat4u