Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 14.04.2011 - 22:41
  • Aktualizacja: 25.04.2011 - 20:50
  • Wyświetleń: 10774
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/21422-lewitacja/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
3 Ocen

Lewitacja

Napisane przez Sante dnia 14.04.2011 - 22:41
Komentuj na forum

Lewitacja - definiuje się ją jako: "fizycznie niewyjaśnione wolne latanie osoby lub przedmiotu". Należy do najrzadszych zjawisk PSI. Zazwyczaj zjawisko to jest ukryte lub istnieją tylko dowody takie jak filmy lub zdjęcia.

Dołączona grafika

Klasyczna lewitacja na scenie: dziewczyna zostaje wprowadzona w trans, po czym usuwane są wszystkie podpory, a ona unosi się w powietrzu.


Z tego właśnie powodu psychiatra Berthold Schwarz praktykuje lewitację od 1988 roku na Vero Beach na Florydzie konfrontując się z umiejętnościami lewitacyjnymi Petera Suglerisa - Amerykanina greckiego pochodzenia z New Brunswick (New Jersey). Wiele zdjęć przedstawia jego lewitacje - pokazują one, że cierpiał przez to na żołądek - są również dwa filmy nakręcone przez jego żonę. Jeden z tych filmów z roku 1981 pokazuje Suglerisa, który na tyłach swojego starego domu, przy płocie porośniętym winoroślą dwa razy po około 8 sekund unosi się w powietrzu na wysokość ok. 35 cm od ziemi.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Drugi film z lutego 1986, nakręcony w rozświetlonej kuchni Suglerisa pokazuje wyraźnie, jak mężczyzna przez 47 sekund unosi się w powietrzu na wysokości 40 cm.


Autolewitacje, w których osoby zmuszają siebie do lewitowania, miały w historii ważne zadanie ukazując chrześcijańskich świętych. O Franciszku z Asyżu mówi się, że podczas modlitwy w swoim kościele przed ołtarzem uniósł się w powietrzu na wysokość kilku metrów od ziemi. Jego potężne skupienie przy modlitwie oskrzydliło go i jego ciało zrobiło się tak lekkie, że zaczęło łamać prawo przyciągania ziemskiego. Podobne opowieści można usłyszeć na temat innych osób w świecie powiązanych z religią. Innymi słowy, ogromna moc wewnętrznego pragnienia do czegoś Boskiego, do Jezusa (czy bóstwa) sprawiła, że pokonano, przełamano ciężar ciała.

Dołączona grafika

Św. Józef z Kupertynu unosił się w powietrzu zawsze, gdy był zdenerwowany.


W dzisiejszych czasach istnieją pogłoski mówiące o buddyjskich mnichach, czy szamanach z Indii, Nepalu i Tybetu, u których można zaobserwować zjawisko autolewitacji czy lewitacjo podobnych zdarzeń. Niektórzy z nim mają mieć podobno moc szybkiego przemieszczania się pomiędzy różnymi miejscami, coś na kształt "skoków powietrznych". Badaczka Tybetu Alexandra David-Néel podobno odkryła sposób w jaki Tybetańczycy umieją lewitować, rzekomo opera się na ćwiczeniach oddechowych. Pewnego mnicha zapytano jak "siedział na powietrzu", jak on to robi. Otrzymano odpowiedź:

"Wyobrażam sobie metr sześcienny powietrza, który znajduje się w pewnej odległości ode mnie i ma twardą masę. Ja potrzebuję tylko wejść na tę "kostkę powietrza", a później mogę na niej usiąść.

Znany jest Szkot Daniel Dunglas Home, psychokinetyk żyjący w 18 wieku. Znany na całym świecie przez swoją autolewitację.

Dołączona grafika


Tłumaczył on swoją zdolność "wpływami elektrycznymi". Poprzez nadmiar elektryczności, jak to określał, miał zdolność wznoszenia się w powietrzu. Znany brytyjski naukowiec Sir William Crookes (od 1886 – 1899 prezydent brytyjskiego związku parapsychologicznego S.P.R.) eksperymentował z lewitacjami Home’a i był przekonany o prawdziwości tych lewitacji.

TEORIA

Amerykańscy fizycy Sarfattii Wolf wystawili teorię, że lewitacje jak i inne psychokinetyczne zjawiska mają swoje źródło w kierowanym przez świadomość tzw. "polu biograwitacyjnym". Prościej: klocki budujące "pole biograwitacyjne" poprzez mentalną działalność znanych nam grawitacji mieszają się ze sobą przez co zmniejsza się siła przyciągania na lewitującym obiekcie. Następnie namierzony obiekt zaczyna się unosić.

W fizyce wyróżnia się już dzisiaj różne "rodzaje" grawitacji. Mówi się: "Każda 'organizacja' materii ma swój własny rodzaj grawitacji. I tak np. ciężki rodzaj grawitacji jest odpowiedzialny za cząsteczki, które budują atomy. Jeszcze inny rodzaj grawitacji powoduje organizację materii w elektrony. Jeszcze inne rodzaje budują atomy i molekuły. Szczególnie interesującym rodzajem grawitacji jest Biograwitacja. Jest odpowiedzialna za porządek wśród żyjących "systemów".

Dołączona grafika

Collin Evans unosi się w powietrzu. To fascynujące zdjęcie zostało zrobione w latach 30 w Conway-Hall w Londynie.


MEDYTACJA TRANSCENDENTALNA

Niektóre techniki medytacyjne jak np. medytacja transcendentalna obiecują zmiany w świadomości i w możliwościach ciała. W pewnym szczególnym stanie duchowym można pokonać siłę grawitacji. Transcendentalna medytacja ™ według Maharishi Mahesh Yogi ma swoje korzenie w Indyjskiej tradycji Vedy. Veda oznacza to samo co wiedza i jest jednym z najstarszych terminów ludzkości. Natychmiast po opublikowaniu swojej wiedzy Maharishi zostaje w 1958 roku zaproszony do USA, by przekazać wiedzę pochodzącą z Indii. Tam zastaje duże zainteresowanie publiczności.

Dołączona grafika


Na początku technika samodzielnego uwolnienia, która umożliwiała stranscendentować banalną rzeczywistość była nauczana za darmo. Z biegiem czasu żądano za nią wysokich kwot. Dalszy rozwój był już nie do zatrzymania. Domniemany cel programu:

"Życie uwolnić od cierpienia i problemów"

Gdy inni eksperymentowali z medytacją transcendentalną, albo wykorzystywali techniki pomagające wykonywać "skoki w powietrzu" (przesadnie nazywane "lotami"), to innym udawało się lewitować bez najmniejszego wysiłku.


Tłumaczenie: Sante
Paranormalne.pl
źródło: http://www.gespenste...e/phanomene.htm
  • 0

stat4u