Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 14.04.2011 - 22:37
  • Aktualizacja: 15.04.2011 - 19:25
  • Wyświetleń: 5430
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/12354-prekognicja-a-jasnowidzenie/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Prekognicja a jasnowidzenie

Napisane przez Pit dnia 14.04.2011 - 22:37
Komentuj na forum

Zdolności psioniczne budzą wiele kontrowersji, wiele osób uważa się za psioników, inni natomiast twierdzą, że takie zdolności nie istnieją. Ja jestem gdzieś pośrodku, gdyż nie mam żadnych zdolności, jednak wierzę, że takie osoby jak D.D. Home posiadały nadprzyrodzone uzdolnienia. Częścią psioniki jest tzw. postrzeganie pozazmysłowe. W tym małym artykule postaram się przybliżyć różnicę między prekognicją a jasnowidzeniem.

Wielu początkujących niezbyt dobrze wie na czym polega różnica między prekognicją, a jasnowidzeniem, gdyż dla nich i to i to jest przewidywaniem przyszłych wydarzeń. Jednak pewna różnica jest i to postaram się wytłumaczyć.

Prekognicja to takie przewidywanie „krótkoterminowe”, np. przewidzenie upadającej doniczki, czy też karty na szczycie talii. Spontaniczna prekognicja może zdarzyć się ludziom, którzy nie mają styczności z psioniką, bądź też dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nią. Przypomnij sobie, ile razy zdarzyło ci się powiedzieć np. „na zdrowie” komuś kto jeszcze nie kichnął, albo chwycić spadający przedmiot zanim ten zacznie spadać? Taka spontaniczna prekognicja najczęściej przytrafia się ludziom, którzy mają dobrze rozwiniętą intuicję.

Jasnowidzenie natomiast, to przewidywanie „długoterminowe” np. Wydarzeń, które będą miały miejsce za tydzień, czy też za rok. Najłatwiej różnicę między prekognicją a jasnowidzeniem można opisać na przykładzie prognozy pogody. Jeśli spojrzymy przez okno łatwiej nam będzie przewidzieć jaka będzie pogoda za 10 minut, niż za tydzień. Dlatego też prekognicja zdarza się o wiele częściej niż jasnowidzenie, a także wizje prekognicyjne są o wiele bardziej wyraźne niż wizje dotyczące wydarzeń, które nastąpić mają dopiero w dalszym okresie czasu.

Wiele zdolności psionicznych można dzięki regularnemu treningowi rozwinąć i kontrolować. Niestety dwa zagadnienia przedstawione przeze mnie wymykają się naszej woli i nie można ich świadomie kontrolować.


Pit
Paranormalne.pl
  • 0

stat4u