Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 02.03.2011 - 00:11
  • Aktualizacja: 02.03.2011 - 15:47
  • Wyświetleń: 5134
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/18455-infinity-08082008/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Infinity - Milk Hill, nr Alton Barnes, Wiltshire

Napisane przez Eury dnia 02.03.2011 - 00:11
Komentuj na forum

8 dnia, 8 miesiąca, 2008 roku, cyfra 8 ukazała się w formie piktogramu na jednym z pół Wiltshire w Wielkiej Brytanii. Piktogram nazywany trzema ósemkami lub nieskończonością (Infinity), pojawił się rankiem 8.08.2008 roku w okolicy Milk Hill, nr Alton Barnes, Wiltshire. Poniżej, ta przepiękna formacja tuż po wschodzie słońca.

Dołączona grafika


Cyfra 8 jest znaczącą, zarówno dla kultury Chin jak i w odniesieniu do wielu religii całego świata. Aby ukazać ogrom skali tego piktogramu, który nieco rozmywa się na powyższym zdjęciu prezentujemy poniższe ujęcia wykonane przez John'a Montgomery i Stuart'a Dike. Piktogram w swoim najszerszym miejscu mierzy 290 metrów.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Rekonstrukcja została przeprowadzona na stronie: cropcircleconnector

Dołączona grafika


Po nałożeniu geometrii na zdjęcia obszaru otrzymujemy idealną zbieżność. Choć nie jest to widoczne od razu - na poniższym zdjęciu obserwujemy przesunięcia geometrii na lewym ramieniu formacji - po dopasowaniu geometrii do prawego ramienia.

Dołączona grafika


Niżej po dopasowaniu do ramienia lewego przesunięcia obserwowane są z prawej strony figury.

Dołączona grafika


Przyczyną jest nierówność terenu. Obszar ten delikatnie wznosi się zarówno po prawej jak i po lewej stronie figury.

Dołączona grafika


Po bardzo dokładnej analizie piktogramu w terenie, przeprowadzonej przez badaczy z cropcircleconnector.com odkryto szeroką na 12cm linię konstrukcyjną, która przebiega przez całą formację, i która została położona w zbożu przed uformowaniem okręgów na obydwu ramionach figury. Linia konstrukcyjna została wykonana najprawdopodobniej w sposób mechaniczny.

Cały wzór formacji rozpoczyna się od dwóch największych okręgów w środkowej części figury.

Dołączona grafika


Ich środki stanowią dwa wierzchołki ośmiokąta. Okręgi nie stykają się ze sobą. Każdy z tych dwóch okręgów stanowi początek jednego z ramion formacji. Mamy tu do czynienia z postępem arytmetycznym, ponieważ następujące po sobie okręgi opisane na ścieżce każdego z ramion zmniejszają swoją średnicę o konkretną stałą wartość. Z tego powodu różnica w średnicach większych okręgów jest wizualnie mniejsza, podczas gdy okręgi najmniejsze zmniejszają swój rozmiar "wizualnie" znacznie szybciej. Gdyby do każdego z ramion dodać jeszcze po trzy okręgi, to w tym samym postępie arytmetycznym nie dałoby się narysować kolejnego (26 okręgu) gdyż jego średnica wynosiłaby zero (lub była bliska tej wartości). Ostatnim byłby zatem 25 okrąg, nie osiągając centrum formacji. Figura tym samym nie jest zamknięta.

Interpretacji formy tego piktogramu jest tak wiele, jak wiele źdźbeł zostało położonych aby go uformować.

Sama formacja może mieć związek z cyklem faz Księżyca, choć w tym przypadku mamy 22 powiększające się okręgi na każdym z ramion (mogą one oznaczać fazy cyklu), podczas gdy pełny cykl trwa 29,5 dnia. Wypustki - ostrza - pomiędzy okręgami mogą wskazywać w jakie dni Księżyc będzie widoczny nad horyzontem podczas zachodu Słońca. W centrum formacji widzimy krzyż celtycki, symbol planety Ziemi (analogiczny do formacji z Wiltshire 1990-1992) nałożony częściowo na największe z okręgów.

Formacja jako całość może mieć związek z symbolem nieskończoności, który reprezentuje nieustanność, trwanie, ewolucję, stworzenie wszechświata. Cyfra 8 może oznaczać początek - tydzień trwa 7 dni, ale 8 dzień np. poniedziałek zawsze jest początkiem nowego tygodnia, w naturze ósma fala, która dociera do wybrzeża jest większa niż pozostałe, w ten sam sposób w muzyce ósma nuta stanowi nową oktawę. 8 herców ma związek z częstotliwością pracy ludzkiego mózgu, 8 herców to także związek z rezonansem Schumana, naturalnej częstotliwości wibracji naszej planety, bez której nie moglibyśmy żyć. 8 to także reprezentacja ciała pranicznego w numerologii Tantry.

Podczas badań w terenie, nad obszarem pojawił się nieoznakowany wojskowy helikopter. Pilot obserwował formację i załogę badaczy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Poniżej graficzna wizualizacja piktogramu:

Dołączona grafika

autor: Nyako Nakar


Opracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródło: http://www.cropcircl...08/080808b.html
  • 0

stat4u