Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 20.03.2011 - 11:58
  • Aktualizacja: 20.03.2011 - 15:42
  • Wyświetleń: 14105
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/2665-bitwa-nad-los-angeles/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Bitwa nad Los Angeles

Napisane przez Eury dnia 20.03.2011 - 11:58
Komentuj na forum

Wojsko strzela do UFO, 25 lutego 1942 roku.

W środę, 25 lutego, 1942 roku, dokładnie o 2 nad ranem, goście z klubu Trocadero w Hollywood zostali mocno wystraszeni, kiedy to zgasły światła i zawyły syreny alarmowe nad całym Los Angeles.

Szperacze (światła poszukiwawcze) przeczesywały niebo i w ruch poszły działa przeciwlotnicze, chroniące ważne fabryki produkujące samoloty i statki. W ciągu kolejnych kilku godzin wystrzelono ponad 1400 pocisków w kierunku niezidentyfikowanego, wolno poruszającego się obiektu na niebie nad Los Angeles, który wyglądał jak coś w rodzaju cygara, balona.

Ralph Blum, który w tym czasie był 9 letnim chłopcem, napisał wtedy "Japończycy bombardują Beverly Hills".

Ralph Blum - "Były syreny, światła poszukiwawcze, nawet działa przeciwlotnicze strzelały w niebo nad Los Angeles. Mój ojciec pracował w AEF podczas pierwszej wojny światowej, wiedział o jakie działa chodzi słysząc je. Rozkazał mojej matce aby wzięła moją siostrę i udała się do podziemnego pokoju projekcyjnego - w naszym domu mieliśmy sporo sprzętu i materiałów z hollywood - podczas gdy on i ja udaliśmy się na balkon na piętrze."

Dołączona grafika


"Co za scena! Było już po trzeciej nad ranem. Światła poszukiwawcze przeszukiwały zachodnie niebo. Ich smugi skierowane były ku górze. Harmider był okropny"

W intruza strzelali strzelcy z 65 oddziału artylerii wybrzeża (przeciw-lotniczej), zastęp w Inglewood, oraz 205 zastęp przeciw-lotniczy stacjonujący w Santa Monica. Obiekt w kształcie cygara otrzymał kilkanaście trafień, ale kontynuował lot na wschód.

Dodatkowo, obserwatorzy naziemni mogli dostrzec do 25 srebrnych obiektów UFO. Peter Jenkins powiedział: "z łatwością mogłem dostrzec formację w kształcie litery V, składającą się z około 25 srebrnych samolotów, które poruszały się powoli nad moją głową, w kierunku Long Beach".

Dołączona grafika


Szef policji w long Beach - J.H. McClelland powiedział: "Oglądałem coś, co opisywano jako druga fala samolotów nadlatujących z nad ratusza w Long Beach. Nie widziałem jednak samolotów, ale młodszy mężczyzna obok mnie powiedział, że widział. Doświadoczony obserwator z marynarki wojennej zaopatrzony w mocną lornetkę Carl Zeiss powiedział, że doliczył się 9 samolotów w stożku świateł poszukiwawczych. Powiedział, że miały srebrny kolor. Grupa (UFO) przeleciała z jednej baterii świateł poszukiwawczych do drugiej, pod ostrzałem dział przeciwlotniczych, w kierunku Santa Ana i Huntington Beach. Huk dział był tak potężny, że nie mogliśmy usłyszeć silników tych samolotów.

Reporter Bill Hendry, z Los Angeles Times napisał: "Byłem na tyle daleko, aby widzieć obiekt bez możliwości jego identyfikacji... Mógłbym założyć się o wszystkie pieniądze jakie mam, że było wiele bezpośrednich trafień w obiekt."

Dołączona grafikaOpracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródło: informantnews
  • 0

stat4u