Skocz do zawartości
Informacje o artykule

 • Dodany: 20.03.2011 - 10:59
 • Aktualizacja: 20.03.2011 - 14:35
 • Wyświetleń: 3435
 • Odnośnik do tematu na forum:
  http://www.paranormalne.pl/topic/7711-powazany-naukowiec-ktory-wierzy-w-obcych/

  Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
1 Ocen

Poważany naukowiec, który wierzy w Obcych

Napisane przez dj_cinex dnia 20.03.2011 - 10:59
Komentuj na forum

Dr. Michio Kaku (urodzony w USA) jest nie tylko bardzo znanym i poważanym profesorem w szeroko pojętej dziedzinie fizyki w której zasłynął w opracowaniach na temat tzw. "Teorii strunowej" (odłamu "Super teorii strunowej"). Co różni go od innych osobistości z jego zawodu? Większość naukowców nie chętnie dyskutuje o obcych formach życia i innych cywilizacjach - w tym aspekcie dr. Kaku jest kimś "wyjątkowym". Dr. Michio Kaku nie tylko wierzy w obce formy życia, omawia on również ich istnienie w swoich książkach.

Istnieje bardzo wielkie prawdopodobieństwo, iż poza nami nie istnieje tylko kilka odmiennych cywilizacji... a wiele więcej. Kaku w swojej książce "Hiperprzestrzeń" porównuje ludzi do ryb pływających w jeziorze, które są skupione tylko na swoim wodnym środowisku, nie zdając sobie sprawy, iż poza ich środowiskiem istnieje wielki świat.

Przy padającym często pytaniu "Dlaczego owi obcy publicznie nam się nie ukazują?" można przypuścić, iż chodzić tu może o różnice jaka dzieli nas gdy porównalibyśmy nasz teraźniejszy poziom egzystencji z ich poziomem rozwojowym. Obcy wyprzedzają nas o setki jeśli nie o miliony lat - kto wie jak to wpłynęło na ich postrzeganie i funkcjonowanie w otaczającym ich świecie. Czym byśmy mogli ich zainteresować? Czy gdy idziemy drogą interesujemy się np. mrówkami, które żyją gdzieś pod naszymi stopami etc.?

Kaku stworzył pewien podział na cywilizacje i przedstawił to na przykładzie trzech typów:

 • Typ I - cywilizacja potrafi wykorzystywać prawo termodynamiki. Nawet zaawansowana cywilizacja potrafi wykorzystywać to prawo - w szczególności drugie.
 • Typ II - prawo stabilnej materii. Rozwój na pułapie planetarnym, gwiezdnym i galaktycznym (galaktyczna ewolucja, fuzja termonuklearna).
 • Typ III - prawo ewolucji planetarnej. Każda zaawansowana cywilizacja musi być rozwinięta w konsumpcji energetycznej szybciej niż zwiększające się zagrożenie pochodzące z kosmosu (uderzenie meteoru, epoka lodowcowa, supernowa etc.). Jeśli cywilizacja rozwija się wolniej w sferze tych czynników jest skazana na zagładę.

Kaku opisuje cywilizację typu I jako planetarną społeczność, która opanowała wszelkie ziemskie wykorzystywanie energii. Jej wykorzystanie energetyczne jest znacznie większe od naszego. W takim wypadku dosięgnięcie pułapu cywilizacji typu II zajęłoby nam ok. 3,200 lat.

Cywilizacja typu II posiada źródła energii porównywalne do energii małej gwiazdy. Cywilizacja ta jest na tyle rozwinięta, iż potrafiłaby budować "sfery" dookoła swojej planety aby zmaksymalizować wykorzystywanie swojej energii.

Cywilizacja typu III jest tak zaawansowana, iż potrafi kolonizować inne układy gwiezdne. Jej wykorzystanie energetyczne jest ogromne w porównaniu z naszym. Cywilizacja taka może wpływać na kosmos i czas. Prawdopodobnie byłaby także zdolna do podróży między wymiarowych, a nawet podróży w czasie.

I teraz należy sobie zadać ważne pytanie. Gdzie my jako ziemianie plasujemy się w tym zestawieniu? Tak więc... patrząc na opis dr’a. Kaku jesteśmy obecnie na poziomie... 0. Nadal wykorzystujemy energie z martwych roślin. Jak w takim porównaniu wypadamy na tle innych cywilizacji? Wypada sobie tylko pomyśleć co w takim wypadku mogą o nas myśleć "inni". Z naszym rasizmem, wojnami, upokarzaniem "klasowym" szczęśliwym będzie to, iż kiedykolwiek osiągniemy poziom I. Według dr’a Kaku zamiast zbliżać się do poziomu I... zmierzamy do zagłady.


Opracowanie i tłumaczenie: dj_cinex
Paranormalne.pl
źródło: http://www.mkaku.org
 • 0

stat4u