Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 20.03.2011 - 10:49
  • Aktualizacja: 20.03.2011 - 14:23
  • Wyświetleń: 6635
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/4718-nick-pope-ostrzega-przed-ufo/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
1 Ocen

Nick Pope ostrzega przed UFO

Napisane przez Eury dnia 20.03.2011 - 10:49
Komentuj na forum

Obserwacje UFO i tzw. "nocni goście" wydają się być wyłącznie domeną filmów fantastyki naukowej, więc kiedy były szef Ministerstwa Obrony Narodowej ostrzega, że kraj mógłby być zaatakowany przez obcych w dowolnym momencie, nie czujemy strachu i nie czujemy się tym zaalarmowani. Podczas gdy pracował jako Minister Obrony Narodowej d.s UFO, Nick Pope przekonał się, że inne formy życia mogą odwiedzać Ziemię, a dokładnie Brytanię: "Obcy mogliby zaatakować w każdym momencie" ostrzega!

Dołączona grafika


Nick Pope skarży się, że projekt który nadzorował jest aktualnie zamknięty, co zostawia kraj "szeroko otwartym" dla obcych. Pope zdecydował się mówić głośno o swoich zmartwieniach po tym jak sam podał się do dymisji ze swojego stanowiska w Kierownictwie Bezpieczeństwa Narodowego "MoD" w tym tygodniu. "Konsekwencje jednej błędnej decyzji mogą być ogromne" powiedział.

"Jeśli doniosłeś o tym, że widziałeś UFO, jestem przekonany, że otrzymasz tylko standardowy list, w którym zostaniesz poinformowany aby się nie martwić." Mówiąc inaczej, jesteśmy szeroko otwarci - jeśli coś nie będzie się zachowywało jak standardowy samolot zostanie zignorowane. Akta "X-Files" zostały zamknięte - gdyby te słowa wypowiedział jakiś fanatyk fantastyki naukowej, mógłby być z łatwością zdyskredytowany przez cyników. Jednakże życiorys Nicka Pope - który był głową projektu UFO w latach 1991 - 1994 nie pozwala na ignorancję.

Kiedy Nick Pope rozpoczynał swoją pracę, był sceptyczny wobec fenomenu UFO, jednakże dostęp do sklasyfikowanych dokumentów dotyczących tego tematu i serii śledztw spektakularnych obserwacji UFO stopniowo zmieniały jego podejście, tak, iż podczas gdy Pope mówi, że nie ma na razie dowodów na złe zamiary obcych, to z całą pewnością nie może to zostać wykluczone.

"Jeśli wierzy się, że te obiekty są pozaziemskimi pojazdami, nie można wykluczyć, że to co się aktualnie dzieje nie jest swoistym ukrytym rozpoznaniem." Był jeden incydent, który przekonał go do tego, że istnieją obce formy życia - było to w 1993 roku. Chodziło o liczne raporty dotyczące trójkątnego obiektu wykrytego podczas przelotu nad bazami RAFu w zachodniej Anglii. Większość świadków tamtego zdarzenia należało do policyjnego i wojskowego personelu.

Setki osób publicznych, również było świadkami obserwacji, która trwała kilka godzin w innym zdarzeniu z 1980 roku w pobliżu bazy RAF w Suffolk, gdzie rozpoczęto dochodzenie w sprawie rzekomego wypadku lotniczego, po tym gdy donoszono o jasnych światłach nad pobliskim lasem. Odkryto wtedy pewien rodzaj księżycowego modułu lądownika stojącego na trzech nogach - który po chwili odleciał. Zagłębienia jakie pozostały w gruncie emitowały 10 krotnie większy poziom promieniowania niż dopuszczalny. Pope powiedział: "Tego typu incydenty sprawiają, że jestem tak sfrustrowany."

"W mojej opinii powinny być wykonywane badania, aby dotrzeć do takich ludzi jak np. szef Sztabu Powietrznego i uzyskać odpowiedzi na szereg pytań. To byłoby bardzo interesujące. Ja wykonałem dobrze swoją pracę badawczą, to zostało zrobione.

"Każdy jest fragmentem łamigłówki, ale nikt nie bierze tego poważnie. Potrzeba więcej zasobów i ludzi, którzy mogliby spojrzeć w przeszłość, popatrzeć na raporty i zbadać je należycie.

Rzeczniczka Ministerstwa Obrony Narodowej podkreśliła, że wszystkie obserwacje UFO były badane na "dowód, sugerujący, że przestrzeń powietrzna Wielkiej Brytanii została narażona na nieprzyjacielską lub nieupoważnioną powietrzną działalność." "Chyba, że jest jakiś powód, dla którego Ministerstwo Obrony Narodowej nie próbuje pozytywnie zidentyfikować to co zostało zaobserwowane".

Nick Pope kontynuuje badania UFO w charakterze nieoficjalnym, odkąd opuścił Ministerstwo Obrony. Pope jest wiodącym autorytetem w sprawach badania fenomenu UFO. Napisał cztery książki, w których opisał swoje doświadczenia jako pracownik najwyższego szczebla. Daje wykłady na całym świecie.


Tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródła:
http://www.thisislon...3373921-details
unexplained-mysteries.com
  • 0

stat4u