Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 16.03.2011 - 00:25
  • Aktualizacja: 20.03.2011 - 14:10
  • Wyświetleń: 23305
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/13347-definicja-bliskich-spotkan/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Definicja "Bliskich Spotkań"

Napisane przez AlienGrey dnia 16.03.2011 - 00:25
Komentuj na forum

Bliskie spotkanie to kontakt z Niezidentyfikowanym Obiektem Latającym (NOL/UFO). Wiele rzeczy w świecie UFOlogii wskazuje na to, że kwestia "Bliskich Spotkań" jest obiektem konfliktów oraz zależy od punktu widzenia. Oldskulowcy są zdania, że są tylko 3 typy kontaktu, określone przez Hynek’a. Inni twierdzą, że można wyodrębnić czwarty, piąty, oraz szósty typ, a całą szóstkę można dodatkowo podzielić na pod-typy.

Oryginalna terminologia, system nazewnictwa oraz klasyfikacji kontaktów zostały opracowane przez badacza UFO oraz astronoma J. Allen’a Hynek’a. Informację te Hynek zawarł w swojej książce wydanej w 1972 roku, zatytułowanej "The UFO Experience: A Scientific Study" (Doświadczenia UFO: Naukowe badania).

Warto również wspomnieć, iż UFO obserwowane w odległości większej od 500 stóp (~152 m) klasyfikowane są jako "Dyski w świetle dziennym" (Daylight Discs), "Nocne światła", lub "Raporty radarowe/wizualne". Obserwacje w odległościach mniejszych niż 500 stóp oznaczane są pod-kategoriami, jako rozmaite typy "bliskich spotkań".

Bliskie spotkanie pierwszego stopnia

Obiekty latające, nie podobne do ludzkiej technologii i/lub obserwacja jednego lub więcej obiektów latających, wlicza się w to latające spodki, orby, kule świetlne, cylindry etc.

Bliskie spotkanie drugiego stopnia

Obserwacja UFO wraz z efektami fizycznymi powodowanymi przez obiekt. Obserwacja czegoś, co najwyraźniej nie jest z tego świata/wymiaru, do tej kategorii zalicza się kręgi w zbożu, ale tylko wtedy, gdy w ich pobliżu zaobserwowano UFO. Do drugiego stopnia zalicza się też zniszczenia terenu wszelkiego typu, zakłócenia w obrazie telewizyjnym, sygnale radiowym oraz silnikach wewnętrznego spalania, przestraszone, lub panikujące zwierzęta, ciepło, radiację, paraliż ludzkiego ciała etc.

Bliskie spotkanie trzeciego stopnia

Ma miejsce, gdy oprócz samego obiektu UFO jesteś w stanie zaobserwować byt w pojeździe.

Hynek bardzo starannie klasyfikował te "spotkania", a określenie Obcy i pozaziemski - mówiące o istotach wewnątrz obiektów UFO - zastąpił określeniem "byt", co miało związek z jego przekonaniami. Hynek powiedział później, że czuł naukowy obowiązek, by te "byty" dodać do skali, ze względu na charakter niektórych obserwacji.

Bliskie spotkanie trzeciego stopnia - podtypy Bloecher’a

Badacz UFO Ted Bloecher zaproponował kolejne siedem podtypów opisujących Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia bezpośrednio powiązane ze skalą Hynek’a.

A - Byt został zaobserwowany tylko wewnątrz obiektu UFO.

B - Byt został zaobserwowany wewnątrz oraz na zewnątrz UFO.

C - Byt został zaobserwowany niedaleko obiektu UFO, ale nie zbliża się do niego ani nie oddala.

D - Zaobserwowano byt. Obserwator nie zauważył obiektu UFO, ale raportowano o obecności obiektu UFO w tym samym regionie oraz czasie.

E - Zaobserwowano byt, lecz bez aktywności obiektów UFO.

F - Nie zaobserwowano bytu albo/i UFO, ale obserwator doświadczył pewnego rodzaju "Inteligentnej komunikacji".

G - Uprowadzenie (jednakowo jak w bliskich spotkaniach czwartego stopnia)

Podtypy D, E oraz F nie muszą być powiązane z fenomenem UFO.

Bliskie spotkanie czwartego stopnia

Uprowadzenie (ale bez kontaktu).

Bliskie spotkanie piątego stopnia

Ten typ został przedstawiony oraz nazwany przez Steven’a M. Greer’a z grupy CSETI. Większość kontaktów ‘podchodzi’ pod tą kategorię, jeśli nawiązałeś kontakt (obojętnie, którego stopnia - od pierwszego do czwartego), jest to spotkanie piątego stopnia, zalicza się do niego komunikację z pozaziemską inteligencją, spotkania dobrowolne oraz celowe.

Bliskie spotkanie szóstego stopnia

Bezpośrednie skaleczenie oraz/lub śmierć w rezultacie spotkania z UFO, istotami pozaziemskimi lub uprowadzenie przez ET.


Michael Naisbitt
Tłumaczenie: AlienGrey
Paranormalne.pl
źródło: ufo.whipnet.org
  • 0

stat4u