Skocz do zawartości
Ciągle trwa jeszcze głosowanie w kolejnej edycji Złotych Szaraków! Kliknij tutaj i zagłosuj w tej jakże prestiżowej imprezie!


Informacje o artykule

  • Dodany: 16.03.2011 - 00:06
  • Aktualizacja: 16.03.2011 - 22:03
  • Wyświetleń: 7799
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/5770-the-thing-cos/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
3 Ocen

The Thing - "Coś"

Napisane przez Eury dnia 16.03.2011 - 00:06
Komentuj na forum

UFO - na to słowo, u niektórych osób pojawia się delikatny uśmiech na twarzy, inni wręcz szyderczo się śmieją. Bardziej stonowani przypominają o obserwacjach, których współczesna nauka wyjaśnić nie potrafi. Bez względu na reakcję, zwykliśmy kojarzyć fenomen UFO z dyskoidalnymi obiektami - podobnie jak wielu ludzi kosmitów wyobraża sobie jako małe zielone ludziki. W tym temacie pokażę, że UFO może być większą zagadką niż nam się zdaje, może być czymś, co nie mieści się w ramach naszego pojmowania.

THE THING - czyli "COŚ", to nazwa jaką serwis Rense.com przypisał pewnemu... No właśnie... Obiektowi? Istocie? Nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia zjawiska. Najprościej jest je odrzucić a zdjęcia jako dowód - zakwestionować - to właśnie najczęściej ma miejsce, kiedy nie potrafimy znaleźć wytłumaczenia.


THE THING

Mona Farell - kiedy usłyszała o nowo powstałym kręgu zbożowym blisko jej domu w Wallacetown, Ontario, postanowiła udać się na miejsce i uwiecznić znalezisko na zdjęciach. Mona udała się na miejsce wraz z koleżanką - Amy. Po oględzinach kręgu - który charakteryzował się niezwykłą perfekcją wykonania, przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Wszystko to miało miejsce w 2003 roku. Amy wykonała zdjęcie Mony standardowym aparatem analogowym 35mm. Po wywołaniu zdjęcia, Mona zobaczyła coś, co wydawało się... No właśnie, czym?

Dołączona grafika


Obiekty, które przedstawię w tym artykule możemy określić mianem UFO - wszakże to co widzimy jest niezidentyfikowanym obiektem latającym, choć jego kształt nie pozwala na wysunięcie daleko idących wniosków - czym jest to coś?

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Tajemniczy obiekt ma symetryczną walcowatą strukturę i dwie trójkątne wypustki u swoich podstaw. Poniżej koncepcja artystyczna obiektu wykonana przez artystę.

Dołączona grafika


Do obserwacji obiektu dochodziło na całym świecie. Poniższe zdjęcie zostało wykonane w marcu 2003 roku nad jeziorem Michigan blisko Pier Cove. Obserwacja miała miejsce około godziny 16:00

Dołączona grafika


Tutaj widzimy powiększenie:

Dołączona grafika


Inne zdjęcie, wykonane blisko jeziora Isabella, CA w 1999 roku.

Dołączona grafika


I powiększenie obiektu:

Dołączona grafika


Kolejne zdjęcie pochodzi z Kalifornii i zostało wykonane w 2000 roku - Sacred Cave Site:

Dołączona grafika


Niektórzy twierdzą, że obiekty te są balonami - szczególnym typem balonów słonecznych, które wykorzystują ciepło słoneczne aby się unosić. Istnieją dwa typy tych balonów. Jedne są bardzo grube i krótkie, inne bardzo długie.

Dołączona grafika

przykład balonu słonecznego - wersja krótka


Dołączona grafika

przykład balonu słonecznego - wersja długa


Jednak i to wyjaśnienie ma swoje wady. Po pierwsze. Osoby, które uwieczniły na fotografiach tajemnicze obiekty nie widziały ich w momencie wykonywania zdjęcia - chyba, że zarzucimy autorom fotografii świadome kłamstwo, ale nawet wtedy trzeba mieć na uwadze, że obiekty te rzadko znajdowały się w centrum kadru. Ponadto, żaden z tych słonecznych balonów nie posiada charakterystycznych wypustek na brzegu lub brzegach jakie charakteryzują te niezidentyfikowane obiekty. Oczywiście należy mieć również na uwadze, że tego typu balony byłyby z łatwością dostrzegalne przez dziesiątki świadków gołym okiem - innymi słowy wzbudzałyby zainteresowanie.

Kolejne fascynujące zdjęcie jakiemu warto poświęcić nieco uwagi, to fotografia wykonana 22 lipca 2004 roku w Colorado. Autorem zdjęcia jest Alfred Ballesteros i podobnie jak za każdym razem i w tym przypadku autor zdjęcia zobaczył obiekt dopiero w domu po wywołaniu zdjęcia. Trudno zatem podejrzewać, że jakiś słoneczny balon znalazł się w kadrze na ułamek sekundy i pozostał niezauważony.

Dołączona grafika


Poniżej widzimy powiększenie obiektu. Warto zwrócić uwagę, że jego kształt w tym miejscu nie przypomina cylindra. Wydaje się również, że obiekt posiada symetrię środka.

Dołączona grafika


Luty 2006 roku. "The Thing" pojawia się znowu. Zdjęcie nadsyła Tristan Giallani informując, że zostało wykonane na Big Island na Hawajach. Standardowo obiekt "ukazuje się" dopiero na komputerze. Tym razem wypustki mają inny kształt - walcowaty a obiekt ma nieco falistą strukturę. Przypomina nieco formę organiczną.

Dołączona grafika


Powiększenie fragmentu:

Dołączona grafika


Obserwacji nie ma końca, do Rense.com zgłasza się kolejna osoba twierdząc, że podobny obiekt znajduje się w jej kolekcji. Jest to Brian Vike - dyrektor HBCC UFO Research. Nie pamięta on dokładnej daty wykonania zdjęcia, choć nadruk na rewersie informuje, że zdjęcie zostało wywołane 29 sierpnia 2005 roku, również na Big Island - analogowym aparatem.

Dołączona grafika


Poniżej powiększenie:

Dołączona grafika


Jeżeli zdjęcia was nie przekonują; być może sądzicie, że jest to latawiec lub faktycznie balon - popatrzmy na kolejną obserwację, do jakiej doszło nocą. W tym przypadku nieco odmiennie, świadek widział tajemnicze światło i dopiero wtedy wykonał zdjęcie. Co widzimy poniżej? Nieodmiennie, dziwny cygarowaty kształt tym razem emanuje jasnym światłem. Zdjęcie to zostało wykonane w Sonora, CA.

Dołączona grafika


Czymkolwiek są te obiekty na pewno wykluczyć można wersję z balonem lub latawcem. Być może odmiennie od naszych wzorców UFO - te obiekty są żywymi formami organicznymi, czymś czego nie sposób wyjaśnić jednym zdaniem - bo jak wyjaśnić coś, co nie mieści się w granicach naszego rozumowania?


Opracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródło: Rense.com
  • 0

stat4u