Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 07.03.2011 - 19:27
  • Wyświetleń: 4790
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/5896-zobaczyc-znaczy-uwierzyc-dziewczynka-z-wem/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Dziewczynka z Wem

Napisane przez Eury dnia 07.03.2011 - 19:27
Komentuj na forum

Jeśli zobaczyć znaczy uwierzyć, to te zdjęcia powinny przekonać was do tego, że duchy naprawdę istnieją. Z każdym ze zdjęć jakie przedstawię w kolejnych seriach "Zobaczyć znaczy uwierzyć" wiąże się jakaś historia. Wszystkie przedstawione fotografie zostały uznane za autentyczne i stanowią jedyny w swoim rodzaju fizyczny dowód na istnienie duchów.


Dziewczynka z Wem

19 listopada 1995 roku, Ratusz w miasteczku Wem w Shropshire w Anglii spłonął do zgliszcz. Wiele osób zebrało się aby oglądać stary budynek - zbudowany w 1905 roku - teraz zjadany przez płomienie. Tony O' Rahilly, mieszkaniec Wem, był jednym z gapiów tamtego dnia. Wykonał on zdjęcia tego spektaklu korzystając z teleobiektywu 200mm. Na jednym ze zdjęć widać małą, częściowo przezroczystą dziewczynkę stojącą u wejścia. Ani Tony O'Rahilly ani nikt z gapiów czy strażaków nie widział w tamtym miejscu żadnej osoby.

O'Rahilly zgłosił zdjęcie do Stowarzyszenia Naukowego zajmującego się badaniem różnych zjawisk niewyjaśnionych i anomalii. Zdjęciem zajmował się osobiście Dr. Vernon Harrison, fotograficzny ekspert i dawny Dyrektor Królewskiego Stowarzyszenia Fotografików. Harrison ostrożnie przebadał zarówno wydruk jak i oryginalny negatyw i wydał oświadczenie, że są autentyczne. "Negatyw bez wątpienia nie nosi znamion oszustwa" - powiedział Harrison.

Lecz kim jest ta dziewczynka? Wem to spokojne miasteczko w północnym hrabstwie Shropshire. Było zniszczone przez ogień w przeszłości. Historyczna notatka z 1677 roku mówi nam, że ogień zniszczył większą część miasta pochłaniając drewniane domostwa. Młoda dziewczyna o imieniu Jane Chum - przypadkowo wznieciła ogień podpalając świecą dach jednego z domostw. Wiele osób wierzy, że to właśnie jej duch nawiedza okolicę - widziany już kilkukrotnie przez lokalnych mieszkańców...

Dołączona grafikaOpracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródło: http://paranormal.ab...t-Ghost-Photos/
  • 0

stat4u