Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 07.03.2011 - 19:26
  • Wyświetleń: 3575
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/5880-zobaczyc-znaczy-uwierzyc-lord-combermere/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Zobaczyć znaczy uwierzyć - Lord Combermere

Napisane przez Eury dnia 07.03.2011 - 19:26
Komentuj na forum

Jeśli zobaczyć znaczy uwierzyć, to te zdjęcia powinny przekonać was do tego, że duchy naprawdę istnieją. Z każdym ze zdjęć jakie przedstawię w kolejnych seriach "Zobaczyć znaczy uwierzyć" wiąże się jakaś historia. Wszystkie przedstawione fotografie zostały uznane za autentyczne i stanowią jedyny w swoim rodzaju fizyczny dowód na istnienie duchów.


Lord Combermere

Fotografia została wykonana w bibliotece opactwa Combermere w roku 1891, przez Sybell Corbet. Na fotografii widać ducha mężczyzny siedzącego na fotelu po lewej. Jego głowa, kołnierz i prawie ramie jest wyraźnie widoczne. Wierzy się, że jest to duch Lorda Combermere.

Dołączona grafika


Lord Combermere był brytyjskim dowódcą kawalerii we wczesnych latach roku 1800, który to odznaczył się w kilku wojskowych kampaniach. Opactwo Combermere, znajduje się w Chershire w Anglii i zostało założone przez benedyktyńskich mnichów w 1133 roku. W 1540 roku, Król Henry VII wyrzucił benedyktynów i Opactwo stało się siedzibą Sir Georga Cottona, Szambelana Księcia Edwarda, syna Henrego VIII. W 1814 roku, Sir Staptelon Cotton, zastępujący Sir Georga, nadał sobie tytuł Lorda Combermere i w 1817 roku stał się Gubernatorem Barbados. Dzisiaj Opactwo jest turystyczną atrakcją i hotelem.

Lord Combermere zmarł w 1891 roku, potrącony przez wóz konny. W czasie kiedy Sybell Corbet wykonywał zdjęcie, odbywał się pogrzeb Combermera około 4 mile w odległości od domostwa. Naświetlanie fotografii zabrało około godzinę jak wynika z zeznania Corbeta. Wydaje się, że ktoś podczas naświetlania zdjęcia mógł wejść do pokoju i usiąść w fotelu tworząc przezroczysty obraz. Idea ta jednak została odrzucona przez właścicieli domostwa, z uwagi na to, że wszyscy brali udział w pogrzebie a dom był pusty.


Opracowanie i tłumaczenie: Eurycide
Paranormalne.pl
źródło: http://paranormal.ab...t-Ghost-Photos/
  • 0

stat4u