Skocz do zawartości
Zdjęcie

Wulkan Popocatépetl – miejsce spotkań z UFO?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

K.....
 • Postów: 60
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Popocatépetl (popularnie zwany też Popo) to czynny wulkan w Meksyku, położony 70 km od stolicy kraju. Jest drugim co do wielkości szczytem Meksyku (5452 m n.p.m.). Popocatépetl od północnej strony jest połączony z wulkanem Iztaccihuatl wysoką przełęczą.

Podobnie jak w innych rejonach świata, tak i w Meksyku od niepamiętnych czasów czczono góry. W starożytnym Teotihuacanie i w państwach Tolteków oraz Azteków wierzono, iż wierzchołki gór były siedzibami Tlaloka, boga ziemi, urodzaju, gór i deszczu, oraz jego małych pomocników, zwanych tlalokami (tlaloque). Według wierzeń azteckich, pas gór oddzielający dolinę Meksyku od dolin Puebli i Tlaxcali, z pokrytymi wiecznym śniegiem wierzchołkami Popocatépetlu i Iztaccihuatlu, był Tlalokanem, mityczną siedzibą Tlaloka, do której podążały dusze ludzi zmarłych. Dołączona grafika

Z wulkanem Popocatépetl wiąże się więc wiele legend nie tylko azteckich, ale również dotyczących czasów całkiem nam współczesnych. Wierzenia dawnych Indian zostały dostosowane do wiary chrześcijańskiej, i tak miejsce boga Popocatépetla zajął Gregorio (Grzegorz) utożsamiany ze św. Grzegorzem. Zbocza wulkanu usiane są sanktuariami, które odwiedzają mieszkańcy okolicznych wiosek i gdzie składają dary swemu opiekunowi.

21 grudnia 1994 roku Popo wyrzucił z krateru gazy i popioły, które zostały przeniesione przez wiatry na odległość 25 km. W 2000 roku dziesiątki tysięcy mieszkańców miejscowości znajdujących się najbliżej wulkanu zostało ewakuowanych na skutek ostrzeżeń naukowców o zbliżającej się erupcji. Popocatépetl jednak wtedy nie wybuchł. Po pierwszych erupcjach wulkanu, wśród okolicznych mieszkańców zaczęły się mnożyć opowieści o spotkaniach z don Gregoriem. Według ich relacji, na polach, na rozstajach dróg i w pobliżu zabudowań wiejskich spotykali starszego mężczyznę ubranego w tradycyjny strój wieśniaczy i sandały, który podchodził do nich, prosząc o papierosa, o pożyczenie zapałek, o poczęstowanie tortillą lub oranżadą. Gdy spełniano jego prośby, przedstawiał się jako Gregorio Popocatépetl i prosił o przysłanie na górę nowych ubrań dla siebie i żony, gdyż, jak twierdził, już od siedmiu lat chodził w starym. Innym osobom tłumaczył, że powinny okazać skruchę za złe uczynki, w przeciwnym razie zmuszony będzie ukarać ludzi. Mówił: "Nie chciałbym karać ludzi, ale Bóg mi rozkazuje. On jest moim Ojcem. On mnie stworzył. Jestem posłany przez mego Ojca. Okażcie skruchę. Nadejdą wojna, głód i choroby... Nie chciałbym karać, ale jeżeli mi rozkaże mój Ojciec, będę musiał to uczynić. Dlatego nie błądźcie więcej. Opiekuję się wami, kocham was, bo jesteście moimi dziećmi, ale jeżeli nadal będziecie grzeszyć, ukarzę was".

Dołączona grafikaAle w pobliżu wulkanu można spotkać nie tylko don Gregoria. Pojawiają się relacje o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Mówi się o tym, że ich aktywność wzrasta wraz ze wzrostem aktywności wulkanu. Obiekty widziane były nie tylko z ziemi, ale i z powietrza. Obserwowali je piloci oraz pasażerowie przelatujących nad wulkanami samolotów. Wspominał o tym również słynny meksykański badacz UFO Jammie Maussan.

Oto jedna z ostatnich relacji:

„28 stycznia 2007 roku mechanik pokładowy Enrique Morales Piedras nagrał swoim telefonem komórkowym sferyczny obiekt przemierzający niebo nad wulkanami Popocatépetl i Iztaccíhuatl. Jak wynika z raportu, który opracował badacz Alfonso Salazar, mechanik znajdował się na pokładzie Boeinga 737-200, numer boczny XA-MAC lecącego z Mexico City do Puerto Vallarta. Świadek opowiada, że samolot wystartował o 9:20 rano i rozpoczął wznoszenie na wysokość 10 000 stóp, poczym skierował się w stronę Toluca. Wtedy pan Morales Piedras rozpoczął nagrywanie zachwycony widokiem krajobrazu widzianego z lotu ptaka, pogoda była słoneczna, a niebo czyste. Podczas gdy on nagrywał, kapitan samolotu powiedział: „Spójrz! Co tam jest?” wskazując prosto przed siebie. To był właśnie ten sferyczny, najwyraźniej metaliczny obiekt, znajdujący się na pozycji godz. 11, ok. 200 metrów od samolotu. Była godzina 9:23.

„Co jest najbardziej istotne w tym nagraniu, to nie tylko widok obiektu, ale słyszalny dźwięk alarmu ostrzegający pilotów przed kolizją, co oznacza, że radar pokładowy wychwycił obiekt, który w tym momencie skierował się w lewo, nabrał ogromnej prędkości i zniknął z pola widzenia” – twierdzi Alfonso Salazar, który zapewnia, że wkrótce ujawni nagranie z telefonu.” Niestety do tej pory nie udało mi się dotrzeć do owego filmu”.

Jednak co najciekawsze możemy sami spróbować „upolować” UFO nie ruszając się z domu!

W 1994 r. na krótko przed erupcją wulkanu (który od tego czasu nadal jest bardzo aktywny) Narodowe Centrum Zapobiegania Katastrofom (CENAPRED) założyło w pobliżu wulkanu specjalne obserwatorium, które bada jego aktywność. Zainstalowano również kamerę internetową, która przez 24 godziny na dobę filmuje wulkan oraz jego okolicę. I to właśnie dzięki niej możemy stać się świadkami przelotu UFO.

Ja sam spędziłem trochę czasu obserwując ten piękny, bezustannie dymiący wulkan i oto co zobaczyłem:
Dołączona grafika
Obiekt po prawej to prawdopodobnie ptak, bowiem już po następnym "odświeżeniu" obrazu zniknął, ale czym jest obiekt po lewej? Dodam, że tkwił tam od dłuższego czasu więc uznałem, że to jakieś zabrudzenie na kamerze. Ok. godz. 8 czasu miejscowego pracownicy obserwatorium sprawdzają kamerę robiąc zbliżenia i oddalenia i cóż widzimy?

Dołączona grafika

Obiekt wyraźnie się oddalił. Po chwili operator robi bardzo duże zbliżenie:

Dołączona grafika

Moim zdaniem to dziwne. Nie jestem ekspertem od sprzętu wideo, ale wydaje mi się, że gdyby to było zabrudzenie na obiektywie obiekt nie zmieniałby swego rozmiaru.

Oczywiście to co przedstawiłem jest formą zabawy, nie jesteśmy w stanie stwierdzić czym jest owa "kropka". Oto link do innej ciekawej obserwacji:
ufomag.com

achęcam do oglądania wulkanu, bo nawet jeśli nie wypatrzymy tam UFO, warto bo widoki są piękne:
http://www.cenapred....genVolcanI.html

Źródło: www.npn.ehost.pl
Opracowanie: Michał Kuśnierz (Rysiek)
 • 0

#2

Vivere Parvo.
 • Postów: 238
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe ciekawy temat. Wulkany fascynujące zjawiska!
 • 0

#3

AlienGrey.

  I know

 • Postów: 639
 • Tematów: 78
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Faktycznie, ciekawe miejsce ;)
...ale i trochę nudne, oglądanie kropek to nic ciekawego, może w nocy będzie ciekawiej :]

Macie tu kolejne screeny w PNG, jak to zobaczyłem, to mi kopara opadła ;)

Dołączona grafika
 • 0#4

Radar.
 • Postów: 89
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

EDIT AlienGrey:
no to o co chodzi z tymi editami? :)
Proszę bardzo ;)


ja miałem muchy widać pięknie :)najs AG. też co nieco uchwyciłem :]
 • 0

#5

Radar.
 • Postów: 89
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


mam jescze jakieś dziwne artefakty, ale to raczej wina kamerki...

Dołączona grafika
 • 0

#6

Danix.
 • Postów: 68
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

tak sobie co dzień wchodze na tą stronke i spoglądam na ten wulkan i... dziś zobaczyłem niezidentyfikowany kursor latający (nkl) :

Dołączona grafika

Jeśli ktoś zdąży powinien go jeszcze tam zobaczyć ^^ to żaden fotomontaż poprostu mi się tak wyświetliło i niechce zniknąć, z tego co wiem "nkl" nie porusza się.
 • 0#7

Radar.
 • Postów: 89
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rotfl ;x

btw nowe ufa

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
 • 0

#8 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

To fakt, że muchy i inne owady potrafią robić psikusa i symulować UFO.
Miałem parę takich filmów i fotografi, które sam robiłem.
W pierwszym momencie podskoczyło mi serce i ciśnienie, ale potem wszystko się wydało po bliższej analizie.
 • 0

#9

Radar.
 • Postów: 89
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zwróć uwagę na czas - muchy nie mają w zwyczaju zawisnąć w powietrzu
 • 0

#10

lares.
 • Postów: 11
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy artykul i dzieki za link do stronki. Musze przyznac, ze cos tam sie rzeczywiscie dzieje :P

Dołączona grafika
Shot at 2007-07-31

Dołączona grafika
Shot at 2007-07-31
 • 0

#11

Nick.
 • Postów: 1527
 • Tematów: 777
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponownie widziano dziwne światła w okolicy wulkanu Popocatepetl

 

000818CVXFA4TSH2-C122-F4.jpg

Dziwne światła w okolicy wulkanu Popocatepetl /YouTube

 

 

Meksykański wulkan Popocatepetl od dawna znany jest jako miejsce szczególnej koncentracji niezidentyfikowanych obiektów latających. Regularnie pojawiają się tam dziwne światła, które są widziane przeważnie przez kamery obserwujące stale ten czynny wulkan. Kilkanaście dni temu doszło tam do kolejnej obserwacji takiej anomalii.

 

Dziwne światła są często widywany w okolicy wulkanów. Doprowadziło to do powstania teorii, wedle której stanowią one jakiś rodzaj bram do wnętrza ziemi. Oczywiście, ziemska technologia nie jest jeszcze na tyle zaawansowana, aby można było wlecieć do wulkanu, lecz takie właśnie zjawiska obserwowano wielokrotnie w okolicach krateru Popocatepetl.

 

Najbardziej spektakularna anomalia miała miejsce 26 października 2012 roku. Do krateru wleciał wtedy jakiś cylindryczny obiekt. Rozmaici eksperci wyjaśniali zjawisko sugerując, że do wulkanu wpadł meteor. Problem w tym, że ten rzekomy "meteor" postanowił wylecieć z krateru 15 listopada.

 

Incredible UFO Flies Into Volcano 2012 HD

 

Takie sytuacje są na tyle częste, że wulkan Popocatepetl jest uważany za mekkę dla ufologów, którzy są w stanie wypatrzyć w jego okolicy bardzo wiele interesujących anomalii, takich jak ta przedstawiona na poniższym nagraniu.

 

https://nt.interia.p...tep,nId,2932073

 


 • 0#12

Zaciekawiony.
 • Postów: 7735
 • Tematów: 80
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dodajmy do tego, że zjawiska rejestrują kamery wyłącznie z pewnego specyficznego miejsca, znajdującego się po drugiej stronie wulkanu, co ścieżka podejścia samolotów na lotnisko po drugiej stronie.


 • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u