Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateiści wystąp!


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#1

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Klęcz i wykonuj w to jedno imie...



Dobrze wiadomo jak umiejętnie i podświadomie wykorzystywane są najniższe ludzkie instynkty - od malych wsi, po większe miasta. Są za nimi sądy, są za nimi prokuratorzy i jest policja

Nie wolno pod żadnym pozorem i dla dobra własnego deklarować nienawiści przeciw katolikom, ale oni mogą i nawołuja do nienawisci przeciw wszystkim. Szczególnie zaś objawia się to w stosunku do ateistów.
Piekny przykład - gdzie kościołowi ustalają liste przeciwników ideowych, a państwo ma na tej podstawie podejmować kroki zmierzajace do deklasyfikacji takich przeciwników.

Ktoś powie, że ateiści czy inni neopoganie bronić się mogą - i często robią to w sposób przesadny, ale nie, kiedy w przeciwieństwie do katolików z prokuraturą, nie mają nic - w państwie wyznaniowym można się odwołać do sądu ale czy efekt nie będzie do przewidzenia ?

Właściwie kto z kim walczy i kogo zwalcza ?
  • 0

#2

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież wiara jest sprawą indywidualna, a raczej taką powinna być, tak? i raczej państwo nie powinno sie do tego mieszać bo co na to konstyucja?
  • 0



#3

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ech... mnie już takie rzeczy nie ruszają :/ Żyjemy w kraju gdzie wiara jest silnie zakorzeniona w kulturze i takie cuda nie są nowością. Ja osobiście jestem ateistą i spotykam się z czymś takim na codzień. Moja matka nie toleruje tego że nie wierze w Boga i stara się to "zwalczyć". Jak dla mnie to istna głupota i pokaz nietolerancji przez ludzi, którzy uważają się za katolików, a nie potrafią wymienić 10 przykazań.
  • 0

#4

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zyjemy w chorym kraju... poprostu trzeba to przyjac do wiadomosci i juz..
  • 0

#5

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A coś konkretnie możesz napisać? Bo takie hasło jedynie rzuciłeś i nic poza tym.. Jakieś dowody, przykłady...
  • 0

#6

Rastamanek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W dzisiejszych czasach są 2 formy ateizmu:

-nie chodzę do kościoła, nie wierzę

-Nie chodzę do kościoła bo mi się nie chce, wielkie ze mnie ateista

Jestem ateistą, byłem wychowywany w wierze katolickiej, bo taki jest plan KK, wpajać nauki za młodu, kiedy dziecko nic nie poddaje wątpliwościom, grzecznie poddaje się zręcznej manipulacji. Ja sam dałem sobie spokój po bierzmowaniu, od tego czasu w kościele mnie nie było i czuję się tym dobrze. Nie wierzę w nauki KK, chociaż religia(jakakolwiek) jest dobrym "wynalazkiem", bo jeśli ktoś nie ma swojego systemu wartości i zachowań, religia mu to narzuca.


Ehh, pewnie jakieś głupoty piszę

polecam piosenkę Natural Dread Killaz o Kościele Katolickim, sporo prawdy
  • 0

#7

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

EDIT AlienGrey: Po co cytujesz cały post, który jest pozycję wyżej??

Obyś nie miał wątpliwości na starość i był pewny swego jak teraz.

Skoro religia to prywatna sprawa każdego z nas to po jaką cho.... uprawiacie tu exchibicjonizm religijny ?
  • 0

#8

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Indoctrine.

Rozumiem, że bronisz swojej wiary, aczkolwiek Twoja postawa zaczyna mnie irytować. Każdy dowód można podważyć, jeżeli samemu się tego nie doświadczyło, co?

Osobiście (powtarzam osobiście, gdyż mówię co przeżyłem i co myślę) uważam, że to prawda. Taka postawa debilna jest spotykana na każdym kroku: najbardziej dobija mnie nauczycielka od historii, zapalony katolik i patriota, która na każdej lekcji opowiada jaka to Europa i Rosja są okropne, nieludzkie, niekatolickie... i co jakiś czas otwarcie i bez uzasadnienia miesza z błotem ateistów i cywilizowane kraje Europy.

zyjemy w chorym kraju... poprostu trzeba to przyjac do wiadomosci i juz..

To prawda, i takie tematy powstają głównie dla osób, które jeszcze tego nie zaakceptowały jak Indoctrine ;)
  • 0

#9

nyhylo.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wierzę w Boga ale w instytucję jaką jest kościół już nie. Nie mogę patrzeć na te cotygodniowe zgrupowania ludzi którzy (w większości) idą tam bo a) tak jest nakazane, b) wypada, c) mama kazała więc muszę. Denerwuje mnie niezmiernie (mimo, że powtarzam wierzę w Boga - mniej więcej w takiego jaki ukazany jest w Biblii), że wszystkie katolickie święta są dniami wolnymi od pracy. Przecież tak być nie powinno. To jest zupełnie pozbawione sensu. Wyobraźcie sobie, że jesteście innego wyznania i w wigilię nie idziecie do pracy - bo to święto katolickie. Drugie co do ważności. Ale gdy WY macie takie święto, wg waszej religii najważniejsze, musicie pracować. Człowieka może wtedy coś strzelić, że żyje w takim kraju. A w konstytucji napisane jest, że nie można dyskryminować ze wzg na religię. A co to jest jak nie dyskryminacja...???
Ale zresztą, co ja się będę rozpisywać. Dwie najważniejsze osoby w naszym państwie współpracują z sektą Radia Maryja :/ //
  • 0

#10 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja widzę na tym forum coraz większy popęd do ateizmu i zwalczanie wszelkich oznak religijność... mówicie, że nasze państwo jest nietolerancyjne- boli was to, że przez całą historię naszego kraju przewijały się wątki religijne?... niestety, prawie od momentu kiedy nasze państwo istnieje jesteśmy społeczeństwem przynajmniej z reguły katolickim, a to, że jesteście ateistami jest waszym wyborem i przed oficjalnym wystąpieniem z własnymi poglądami powinniście być świadomi tego, że u nas jest jak jest i nikt dotychczasowych zwyczajów specjalnie dla was nie będzie zmieniał... a teraz ateiści czują się wielce pokrzywdzeni... może zechcecie stworzyć tutaj własne miasteczko gdzie w odwecie będziecie tępić teistów, a zwłaszcza członków KK- pierwsze fundamenty już budują się od jakiegoś czasu, co miłą wiadomością nie jest niestety... dlaczego?? bo ukazując własną nietolerancyjność zniżacie się do poziomu polskiego społeczeństwa... :/
  • 0

#11

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo ukazując własną nietolerancyjność zniżacie się do poziomu polskiego społeczeństwa...


Pokaż mi proszę jakikolwiek nietolerancyjny komentarz. Na pewno z mojej strony go nie znajdziesz....

może zechcecie stworzyć tutaj własne miasteczko gdzie w odwecie będziecie tępić teistów, a zwłaszcza członków KK


Tak samo kompletnie nie rozumiem o czym Ty mówisz ~~

Ja widzę na tym forum coraz większy popęd do ateizmu i zwalczanie wszelkich oznak religijność...


Ja widzę jedynie dyskusję o tematach kontrowersyjnych, szerzenie tolerancji i korzystania z dóbr umysłowych... pytanie które z nas widzi źle?
  • 0

#12

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po prostu ateizm to też jest religia. Jej głównym dogmatem jest niewierzenie w Boga, a przykazaniami atakowanie werbalne chrześcijan.
  • 0

#13

Mały Czesiu.
  • Postów: 79
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie ateizm jest głupi bo odrzucając wiarę w boga przedstawionego w np.w chrześcijaństwie odrzuca wiarę w ogóle
Boga ,który zapewne nie jest nawet 0,1% taki jaki go przedstawiają religie.
  • 0

#14 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Biorąc pod uwagę zatwardziałość ateistów forumowych pasuje tutaj fragment z Nowego Testamentu, który mi się przypomniał dzisiaj w kościele. :)


Łk 10, 11-12
11 Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. 12 Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu.
  • 0

#15 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Vivere Parvo, nietolerancja jest to nieakceptowanie postaw innych ludzi... to, że nauczycielka od historii cię denerwuje jest właśnie oznaką braku akceptacji... Jesteś nietolerancyjny wobec Indoctrine, który może nie chce zaakceptować, że nasz kraj jest chory i chce żyć normalnie, a nie być emo i użalać się nad sobą że nikt nas nie rozumie i żyjemy w beznadziejnym kraju... może i żyjemy, ale jest na to lekarstwo- wyjechać ;)

Tak samo kompletnie nie rozumiem o czym Ty mówisz ~~


Jak nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć to już twój problem :)

Ja widzę jedynie dyskusję o tematach kontrowersyjnych, szerzenie tolerancji i korzystania z dóbr umysłowych... pytanie które z nas widzi źle?


Vivere. muszę cię zmartwić, ale ty masz klapki na oczach po prostu... patrzysz na wszystko jednostronnie... dla ciebie tolerancja to jest ateizm i jednoczesna tępienie katolików???? no to masz to swoje korzystanie z dóbr umysłowych i szerzenie jakże szlachetnych idei... Nie ma to jak wyrozumiałość... wciskanie na siłę ludziom do rąk kaganka oświaty nic nie zmieni- będą mieli własne przekonania tak jak i wy... a że teoretycznych katolików w Polsce jest niestety więcej to oni dyktują prawa... rozmnóżcie się, a może dojdziecie w końcu do upragnionej władzy i odzyskacie upragnioną "wolność" wyznania albo raczej jego braku ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych