Skocz do zawartości


Zdjęcie

Saskłacz ? Czarny pies...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

McKennit.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja babcia opowiadała mi kiedyś na wakacjach historię o stworzeniu wielkości cielęcia ze świecącymi krwistymi oczami. Było to jakieś 12 lat temu, wtedy co wakacje odpoczywałem u niej na wsi. Mówiła, że wracała od swojej siostry wraz ze swoją córką około godziny 2-3 w nocy. Dochodziły już pod swoją furtkę i nagle ujrzały przy bramie sąsiadki ogromnego niby psa, owłosionego, czarnego, ze świecącymi oczyma. Oczywiście jako 8 letnie dziecko uwierzyłem bardzo mocno i bałem się po zmroku wychodzić na zewnątrz. Mijały lata....
...W końcu jakieś 3-4 lata temu, mój kuzyn mieszkający w tej samej miejscowości co babcia wracał od kolegi gdzieś około 23:00, było już zimno, zaawansowana jesień. Nagle przy drodze zobaczył to samo co moja babcia, opowiedział tylko tyle, ze gdy zobaczył krwiste świecące oczy zaczął biec do domu. Był w szoku i to ogromnym przez kilka następnych dni. Nic tak potwornego i strasznego jeszcze nie widział. Co ciekawe to co zobaczył było potwierdzeniem wcześniejszej historii babci.

Starsi ludzie w tej miejscowości zawsze straszyli swoje niegrzeczne dzieci "Saskłaczem" tak to nazywali, który rzekomo mieszkał a czasem wychodził z rzeczki płynącej nieopodal...

Babcia natknęła się kiedyś też na artykuł w jakiejś gazecie, i opisane były podobne przypadki gdzie ludzie widzieli stwora zwanego czarnym psem...
  • 0

#2

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A w jakiej miejscowości to się stało? :) Możliwe, że zobaczyli po prostu Doga Niemieckiego a bujna wyobraźnia i przesądne myślenie spowodowało, że widok został wyolbrzymiony :) Ale to moja opinia, nie neguję wcale tego, że coś może być na rzeczy, w końcu świata do końca nie poznaliśmy, a tym bardziej wszelkich leśnych zwierząt. Ale osobiście uważam, że nie istnieją żadne krwiożercze potwory ;)
  • 0

#3

AntyVirus.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe... Popieram ,,Niemrawego,, w jego twierdzeniu. Dodam tylko, że gdy się czegoś naprawdę boimy to wyobraźnia widzi to przed naszymi oczani (takie głupoty troche co?)
  • 0

#4

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No troche głupoty ale niestety tak to jest :) Sam kiedyś wyszedłem sobie zapalić z tyłu garażu, oglądając wcześniej film "Znaki: (ten z Melem Gibsonem czy jak mu tam :D ) i zobaczyłem, że pies patrzy się ślepo na dach. Po spojrzeniu zobaczyłem szaraka, więc pobiegłem po siekierę i latarkę. Co się okazało, widziałem komin ale wyobraźnia zrobiła swoje :) Autosugestia jest przyczyną wszelkich legend i mitów :D Pozdrawiam :)
  • 0

#5

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

świecącymi krwistymi oczami.


Saskłacz raczej takich oczu nie ma , ma żółte czy jakieś tam.
I jest spotykany w górach i na pewno nie polskich :)

obstawiam psa ,bezdomnego ale dużego i niewytresowanego do życia z człowiekiem. Takie są groźne :D
  • 0

#6

McKennit.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie wiem czy "starsza" babcia miałaby aż taką wyobraźnię, w dodatku była razem z córką która też to widziała. Kuzyn też to widział, czy 3 osoby miałyby takie same urojenia...? Pogadam jeszcze z babcią na ten temat, wypytam ją czy inni ludzie z tej miejscowości widzieli to coś.

Jeszcze jedno, czy na przestrzeni tylu lat normalny pies byłby w stanie przeżyć samotnie niezauważony za dnia ?? Byłby na pewno zauważony, zresztą pewnie by się zestarzał i gdzieś zdechł...
  • 0

#7

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

...Popytaj się lepiej czy na przestrzeni tych lat ktoś miał Doga Niemieckiego :) Możliwe, że przywidziało się wszystkim to samo, po za tym starszej osobie także mogło sie przywidzieć...Na to nie ma reguły akurat. Po za tym, mógłby to być pies z sąsiedniej miejscowości itp. A co to tej ilości osób które to widziały-kolejny dowód na to, że możliwe, iż wyobraźnia zadziałała, ponieważ autosugestia zadziałała :) Proponuję popytać się w pobliskich miejscowościach o Doga Niemieckiego. Albo innego dużego, czarnego psa (Nowofundland, jakieś mieszańce, Rottweilery, Dobermany, Labradory...).
  • 0

#8

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszam, ale mi się wydawało, że saskłacz (nie wiem, jak to się pisze dokładnie) to małpa a nie pies :/
  • 0

#9

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale żeby ten "pies" błąkał sie po wsi przez 12 lat a może nawet wczesniej to chyba by go ludzie widzieli w dzien i by było więcej spotkań
Ja stoje za tą historią ze to jest ten "saskłacz" << i tu mogłes zepsuć swoją bajkę troszkę, możliwe że tą nazwe sam sobie wymyśliłes bo skąd starsze panie by go tak nazwały?? :P
  • 0



#10

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sasklacz to legendarna czlekoksztaltna malpa, takze nei wiem jak mozna ja pomylic z psem.
  • 0

#11

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki widok sugeruje też szatana broniącego swojego zła.
  • 0

#12

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mozliwe ze to "Czarny Pies". Oczywiscie, nie jestem jakims znawca w tych sprawach, ale trzem osobom, nie moglo sie to przewidziec :/ "Czarne Psy" byly czesto spotykane na Wsiach, jednak wiekszosc to byly zwykle Psy, poprostu mylone z "Czarnym Psem" :/

Nie potrafie wytlumaczyc, tego co widziala twoja Babcia, ale jezeli widzialy to cos, trzy osoby, to nie mogla juz byc ich wyobraznia :/
  • 0



#13

Slawex.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To napewno czarny,demoniczny pies. Czytałem sporo o nich i chciałbym jakiegoś zobaczyc :/ . Mój dziadek widział coś takiego.
  • 0

#14

arekbarca1.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Tia na pewno za dużo sie pottera naczytaliście, czarny duży pies nadzwyczajne i niesamowite sam takiego mam zapraszam mogę zaprezentować mojego "Saskłacza"
  • 0

#15

pedros17.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z arekbarca1 on ma dużego psa mogę to potwierdzić i jeżeli poświecić mu w oczy latarką to one świecą
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych