Skocz do zawartości


Narodziny islamu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy to ci nie przypomina walki Palestyńczyków i innych uciskanych narodów ?
Też wierzą patrząc śmierci w oczy i giną codziennie np. w Iraku.
Nie tyle zabijano, co broniono wyznawców przed ateistami.



Dobrze wiesz, że chodzi mi o śmierć z rąk oprawców, a nie o śmierć w walce za wiarę.
  • 0

#17

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bóg chrześcijański (Bc) chce by wierzyć nawet patrząć śmierci w oczy i zginąć podczas jej wyznawania.


Wiesz już co mówi Allach. Teraz zobacz co mówi "nasz" Bóg:

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je."

To chyba powinien być cytat z Koranu według ustalonych stereotypów. Hmm jednak nie, to słowa Jezusa z Nowego Testamentu Mt 10,34-39

żródło:
http://eurojihad.blo...6/02/koran.html
  • 0

#18 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo dobrze znam ten fragment i wcale mnie nie zaskoczyłeś, a wręcz czekałem kto go odnajdzie w bezkresach internetu :)


Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię.

Czyli wyznawcy nie zaznają pokoju na ziemi z powodu prześladowań.


Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.

jw


Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.

Nie wszyscy będą potrafili podążać drogą Jezusa więc zozłamy nastąpią nawet w sród najbliższych.
Jeśli oglądałeś pasję to pamiętasz frgment jak żona Poncjusza Piłata chciała by ten puścił wolno Jezusa ale on nie zrobił tego. Przecież były i ostrzejsze różnice w poglądach chrześcijan i wyznawciów innych religoo.


Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.

Ten kto nie będzie podążał drogą Jezusa nie będzie jego godzien to oczywiste.


Kto chce znaleźć swe życie, straci je.

Ten kto będzie chciał znaleźć "życie w Jezusie" ten straci je w prześladowaniach.


a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

"kto zginie chwaląc Pana tan otrzyma życie wieczne"
  • 1

#19

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ładna interpretacja tego cytatu :brawo: A teraz spróbuj to samo zrobić z tymi cytatami z Koranu, na pewno wyjdzie Ci to równie dobrze ;)
  • 1

#20 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeszcze taki mały filmik
  • 0

#21

anmoderi.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kto zginie chwaląc i w imię Pana ten otrzyma życie wieczne

Allah jak nic a przynajmniej ich męczenicy :rotfl:
Ps automatycznie unika prześladowń.

Użytkownik anmoderi edytował ten post 07.04.2011 - 23:37

  • 0

#22 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Sara, zona Abrahama urodzila syna Izaaka, kontynuacja rodu, ale przedtem niewolnica Hagar urodzila Abrahamowi (zgodnie z tradycja bezplodnych malzenstw)Izmaela. Z powodu strachu i zazdrosci o meza Sara doprowadzila do wygnania Hagar, a Izmael wyruszyl wraz z matka. To Izmael byl pierworodnym i spadkobierca Abrahama, podazajac za matka pozbawil sie tych praw. Izaak przejal w spadku dziedzictwo ojca oraz Boga. Izmaeel stworzyl w odwecie za krzywde matki tego samego Boga w innej postaci, wieczne walczacego z Bogiem swojego ojca, ktoremu nigdy nie wybaczyl zdrady.
Nie bede komentowac Waszych wpisow, chce tylko oddac prawde.
Oni wiedza ze to ten sam Bog, ale bol wciaz w nich jest. Rozumiecie?Czuja sie odrzuceni, niechciani, staraja sie tylko w dziecinny sposob zapracowac na Jego uznanie. Co byscie zmienili, kiedy Wy sami uwazacie Ich za cos nizszego niz Wy" prawowite" potomstwo Abrahama?
Moja rada: wyjdzcie z glowy i wejdzcie w serce.
Ps.Czy w slowie prawowity powinnam dac znak zapytania?

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 10.04.2011 - 23:47

  • 0

#23

Muslim.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

edycja tekstu

Użytkownik Muslim edytował ten post 11.09.2012 - 13:16

  • 0

#24

Muslim.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

W imię Allaha Miłosiernego i litościwego

Po przeczytaniu artykułu dochodzę do wniosku,że autor nie posiadał żadnego upoważnienia do napisania takiego tematu a nawet prezentuje braki podstawowej wiedzy na temat Islamu.

"A wśród nich są tacy, którzy wypaczają Księgę swoją mową, tak abyście uważali, że to należy do Księgi, a to przecież nie należy do Księgi. Oni mówią: "To pochodzi od Boga" - a przecież to nie pochodzi od Boga. I mówią przeciw Bogu kłamstwo, wiedząc o tym."(koran 3:78)

[quote]Chrześcijanie VII wieku usłyszeli o poganinie, który twierdził, że objawił mu się ich Bóg, domagający przyjęcia nowej religii, zwyczajów i rytuałów. Oczywiście, zasadne jest pytanie: dlaczego wybrał poganina na Proroka? [/quote]

Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim)Zanim został Prorokiem,
jego ludzie byli niewykształceni, większość z nich również była analfabetami. Kiedy dorósł,
znany był jako człowiek prawdomówny, uczciwy, godny zaufania, wielkoduszny i szczery.
Był tak prawdomówny, że aż nazywano go Godnym Zaufania (arab. al-Amin).
Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) był bardzo religijny i nienawidził
bałwochwalstwa i moralnego upadku swojego społeczeństwa.Dowodem na to ze Muhammad nie był poganinem jest spotkanie u Mnicha Bachiry który powiedział do Muhammeda"-Chcę cię o coś zapytać zaklinam cię na lat i uzzę(bożki czczone przez pogańskich Mekkańczyków)byś dal odpowiedz. Muhammad odparł -rzeczy, których najbardziej nie cierpię, to te dwa bożki.Bachira nie ustępował -Zaklinam cię na Boga jedynego,powiedz prawdę. - ja zawsze mówię prawdę nigdy nie skłamałem lecz powiedz wreszcie o co ci chodzi?rzekl Muhammad(...). Prorok Muhammad(pzn) przed tym jak został prorokiem mimo ze nie miał Religi bo uznawał tylko jednego Boga chodził
na góre Al-hira i padał na twarz przed Bogiem w samotności. 24 dnia miesiąca ramadan w wieku 40lat kiedy prorok Mohammed medytował na górze Al-hira otrzymał pierwsze objawienie.

[quote]Plemię Kurajszytów, w którym urodził się Mahomet, było spokrewnione z królewskim rodem Haszymitów, jednak nie posiadało zbyt wielkich majątków. Ich bogactwem było to, że Kurajszyci opiekowali się w Mekce czarnym kamieniem, uważanym za zesłany z nieba znak przynoszący plemieniu szczęście. Utworzyli oni w tym miejscu cały panteon składający się z 360 bożków, na czele którego stało bóstwo księżycowe. Do tego miejsca co roku pielgrzymowali poganie, odprawiając swoje rytuały: okrążali siedem razy magiczny kamień, całując go, po czym biegli do ustawionego nieco w oddali bałwana reprezentującego diabła, by ciskać w niego kamieniami.[/quote]

Prawdą jest to ze poganie zrobili z Kaaby panteon składający się z 360 bożków ale zapomniałeś wspomnieć ze Kaaba jest pierwszym domem na świecie który wybudował Adam(pokój z nim) póznjej odbudował ją Abraham z synem Ismailem(Pokój z nimi) po tym jak Allah zesłał potop na niewiernych za czasów proroka Noe(pokój z nim)każdy rytuał w Kaabie niewierni wzięli od proroka Abrahama taki jak np.okrązanie Kaaby 7 razy . Proroka Mohammeda m.i.n dlatego Allah zesłał aby oczyścił święte miejsce Kaabe które również jest wspomniane w biblii czyt."Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie, nieustannie Cię wychwalają. Szczęśliwi, których moc jest w Tobie, którzy zachowują ufność w swym sercu
Przechodząc doliną BAKKA przemieniają ją w źródło, a wczesny deszcz błogosławieństwem ją okryje."(psalm 84:5-7) porównaj z "Zaprawdę, pierwszy Dom który został ustanowiony dla ludzi,to ten, który jest w Bakka błogosławiony,droga prosta dla światów.W nim są znaki jasne
miejsce, gdzie stał Abraham a kto wszedł do niego, był bezpieczny.Na ludziach ciąży obowiązek względem Boga na tych, którzy mają ku temu środki
odprawienia pielgrzymki do tego Domu.A kto nie wierzy...zaprawdę, Bóg jest bogaty, ponad światami!"(koran 3:96-97) oraz "Tymi słowami przemawiał Mojżesz do całego Izraela za Jordanem na pustyni, w Arabie naprzeciw Suf, między Paran, Tofel, Laban, Chaserot i Di-Zahab(księga powtórzonego prawa 1:1) i "My, zaprawdę, zesłaliśmy Torę, w której jest przewodnictwo i światło.Według niej prorocy,całkowicie poddani,
sądzili tych, którzy wyznawali judaizm;podobnie rabini i doktorzy prawa sądzili według tego, co im zostało powierzone z Księgi Boga, której byli świadkami.Dlatego nie bójcie się ludzi,lecz bójcie się Mnie!I nie sprzedajcie Moich znaków za niską cenę!
A ci, którzy nie sądzą według tego,co zesłał Bóg,są niewiernymi."(koran 5:44)

[quote]W takim środowisku wzrastał Mahomet, którego ojciec zmarł przed narodzeniem chłopca, a matka odeszła, gdy miał on 6 lat. O niej wiadomo, że była ona nadpobudliwa i często mówiła, że nawiedzają ją duchy i dżiny. Panuje powszechna zgoda wśród jego biografów, że w dzieciństwie Mahomet nie wyróżniał się niczym szczególnym, poza dziwnymi wizjami, jakich doświadczał. Na przykład, niebiańska istota rozcięła mu brzuch, zamieszała wnętrznościami, po czym zaszyła brzuch z powrotem. Do tego epizodu odwołuje się później Koran (94:1-2). Znawcy problemu uważają, że jego doświadczenia duchowe są bezpośrednim wynikiem praktyk okultystycznych jego matki.[/quote]

Kolejny raz mówisz coś nie podając na to dowód skąd masz takie wiadomoścj o matce proroka Mohammeda? I znów kłamiesz mówiąc ze jakaś istota rozcięła mu brzuch zamieszała wnętrznościami? czy ty kiedykolwiek czytałeś Koran? Przeistaczasz fakty! Otóż prawda jest inna kiedy Mohammed(s) był jeszcze małym chłopcem, zbliżył sie do niego anioł, otworzył mu pierś i wyjął z niej serce obmył je i napełnił wiara i pobożnością. I jacy znawcy problemu?

[quote]Istnieje również hipoteza, że wizje Mahometa w dzieciństwie były wynikiem połączenia bujnej wyobraźni z padaczką. Świadkowie jego późniejszych objawień opowiadali, że kiedy miał otrzymać kolejne przesłanie od Allaha, często padał na ziemię w konwulsjach, pocił się i wywracał oczy, po czym wstawał i ogłaszał, co zostało mu przekazane w wizji. Współcześni badacze na podstawie opisów utrzymują, że jego ruchy w takich sytuacjach są typowe dla ataków padaczki.[/quote]

Nie rozumiem czemu wyolbrzymiasz dane sytuacje lub podajesz niepełne informacje albo jeszcze piszesz jakąś bzdurę mówiąc ze jest to prawda twój tekst to czysta manipulacja wiele ludzi którzy nie znają tematu mogli by uznać kłamstwo za prawdę dopóki nie zobaczy tego artykułu osoba która ma pojęcie na ten temat.

[quote]Przypomnę czytelnikowi, że Biblia wypowiada się o okultyzmie wielokrotnie, za każdym razem potępiając go jako najbardziej niebezpieczny rodzaj bałwochwalstwa.(…) Zły duch to taki, który szkodzi człowiekowi, i trzeba go albo zagłaskać, albo uciec się do pomocy silniejszego i bardziej przychylnego ducha poprzez amulety i inne formy kultu pogańskiego [/quote]

Islam również zakazuje magię, wróżbiarstwo i inne rytuały okultystyczne ibn Masud przekazal od wyslanika(s)”Zaprawdę, ruqyah(zaklęcia) tamami(amulety) i tiłalah(talizmany) to szirk(bałwochwalstwo)” Ruwaifi powiedział „Prorok powiedział mi „ Ruwaifi obyś żył dlugo! Rozgłaszaj ze togo kto wiąze supelki w swojej brodzie, nosi talizmany lub myje się moczem zwierząt, nic nie łączy ze mną ani z moją religią.” [Ahmad]

[quote]Zgodnie z przekonaniami otoczenia Mahomet odbierał swoje wizje jako opętanie – nie był w stanie rozstrzygnąć, czy nawiedzają go złe czy dobre duchy.[/quote]

Prawdą jest to ze Mohammed dorastal w okropnym spoleczeństwie tak jak prawie wszyscy
prorocy(pzn) ale falszem jest mówienie ze Mohammed nie mógl rosztzygnąć czy nawiedzają go zle czy dobre duchy bo zaden go nie nawiedzal „Albo też czy powiedzą, iż jest on opętany przez dżiny? Przeciwnie, on przyszedł do nich z prawdą, lecz większość z nich nienawidzi prawdy.(Koran 23:70) Powiedz:"Ja pouczam was tylko o jednym: Stawajcie przed Bogiem,
po dwóch lub pojedynczo, potem zastanawiajcie się! Wasz towarzysz nie jest opętany przez dżiny.
On was tylko ostrzega przed straszną karą."(Koran 34:46)

[quote] Doprowadziło go to do depresji i przygnębienia, a nawet do próby samobójstwa, lecz uratowała go żona.[/quote]

Mam wrazenie ze ciebie nawiedzją duchy jak mozesz mówic ze Muhammad chcial popelnić samobójstwo skoro jest zakazane w islamie i grożi poważnymi konsekwęncjami prorok Muhammad powiedzal"ten kto na tym świecie zabil się czymkolwiek to Allah ukarze go tym samym w dniu sądu".

[quote] Kiedy o objawieniach dowiedziała się najbliższa rodzina, wszyscy uznali, że to ich plemienny bożek księżycowy wykorzystał Mahometa, by objawić światu swoją wyższość nad innymi bogami[/quote]

Pierwszymi ludzmi którzy uwierzyli Prorokowi Mohammedowi byla jego rodzina to fakt ale oni nie byli poganami i nie czili jakiegoś bożka księzycza pierwszą kobietą która uwierzyla
byla zona proroka Chadidza wywodząca się z rodziny zydowskiej jednak sama byla chrześcijanką natomiast pierwszym męzczyzną który uwierzyl byl imam Ali który również nie byl poganinem!więc jak możesz dopuszczać się takich klamstw!
Mówisz ze poganie przyjmowali islam bo mysleli ze prorok glosi wiare w bożka księzyca choć koran temu zaprzecza „Wśród Jego znaków są noc i dzień, słońce i księżyc. Nie wybijajcie pokłonów ani słońcu, ani księżycowi! Wybijajcie pokłony przed Bogiem, który je stworzył jeśli Jego czcicie!”(Koran 41:37)

[quote] Mahomet doznał objawienia, że oddawanie czci córkom Allaha (Allat, Al-Uzza i Manat) jest dopuszczalne. Na ten temat powstała stosowna sura koraniczna, która uspokoiła przynajmniej część pogańskich oponentów nowej religii. Jest to fakt historyczny, uznany przez wszystkich uczonych, zarówno muzułmańskich jak i zachodnich.[/quote]

Jacy uczeni historyczni tym bardziej muzułmańscy uznają tą brednie możesz
wymienić chociaż jednego? Co myślicie o bóstwach El-Lata i Al-Ozza? I o Menacie, trzeciem ich bożyszczu? Te są Bożki którzy Kurajszowie wymyślili i nadali na imię "żenskie imię Alalha"
Wymyślili je myśląc że to im w czymś pomoże żeby odwrócić uwagi wiernych od Islamu
Allat znajdował w Taif, Uzza w ghatfan(Arabia) i Manat w Mekka zostały zniszczone przez Muzułmanów Co myślicie o bóstwach El-Lata i Al-Ozza?
Allah dokladnie odpowiada na to kłamstwo wymyślone przez pogan! „Oni przypisują Bogu córki
niech Mu będzie chwała! a oni mają to, czego pragną. A kiedy zwiastują któremuś z nich córkę,
to jego oblicze się zasępia i jest udręczony. On ukrywa się przed ludźmi z powodu tego nieszczęścia, które mu obwieszczono czy on ma je zachować, mimo poniżenia, czy też pogrzebać je w prochu. Jakże źle oni rozumują! Ci, którzy nie wierzą w życie ostateczne, są przykładem zła
natomiast Bóg jest przykładem tego, co najwznioślejsze. On jest Potężny, Mądry! Jeśliby Bóg karał ludzi z powodu ich niesprawiedliwości, to nie pozostawiłby na ziemi żadnego stworzenia.
Lecz On daje im zwłokę do oznaczonego czasu. A kiedy nadejdzie ich termin, to oni nie będą mogli opóźnić go ani przyśpieszyć nawet o jedną godzinę. Oni przypisują Bogu to,
czego sami nienawidzą. Ich języki wypowiadają kłamstwo, kiedy mówią, że czeka ich to, co piękne. Nie ma wątpliwości, iż czeka ich ogień i że oni będą wrzuceni pierwsi. Na Boga! My posyłaliśmy już posłańców do narodów przed tobą, lecz szatan upiększał im ich czyny.
On jest dzisiaj ich opiekunem i spotka ich kara bolesna.”(Koran 16 57:63)” Zapytaj ich Czy twój Pan ma córki, a oni posiadają synów? Czyż My stworzyliśmy aniołów jako istoty żeńskie i oni mogą to poświadczyć? Czyż oni w swoim oszczerstwie pójdą tak daleko, że będą mówili
Bóg zrodził? Zaprawdę, oni są kłamcami!”(Koran 37:149-152)
Wszyscy wiemy jak przed islamem córki były traktowane przez pogan a nawet niektórych żydów
Po prostu nie chcieli córek i były mordowane w okrutny sposób. Do dziś mamy niewiernych którzy próbują nam wmówić ze Allah ma albo miał córki jak widzimy to jest tylko niewiernych mniemanie

[quote]Pobyt w Medynie rozpoczyna nowy okres w rozwoju islamu – okres przemocy. Pierwsza akcja jest powszechnie znana jako „napad Nakhla”, podczas którego dokonano napadu na karawanę. Jeden człowiek zginął, reszta została uprowadzona do niewoli, a ich mieniem zawładnęli wyznawcy Allaha. Prawda historyczna zatem zaprzecza głoszonym obecnie poglądom, jakoby muzułmanie chwycili za miecz jedynie w celu obrony własnego życia i wiary. Dodatkowo należy zauważyć, że napadu dokonano w okresie, tradycyjnie przestrzeganym przez mieszkańców Arabii jako czas pokoju. Trudno się dziwić, że niechęć do islamu wzmogła się we wszystkich środowiskach.[/quote]

Jak wiemy Prorok Mohammed nie tylko był duchownym ale również był wspaniałym politykiem, wybitnym uczonym oraz wielkim wojownikiem jak prawie większość proroków np. Mojżesz,Dawid(a) czy Jezus(a) który zejdzie na ziemie i również będzie walczyl z szatańskim systemem po czym zabije antychrysta(dajjal). Szlachetny prorok aby pilnować ładu w Medynie. Zorganizował male oddziały wojskowe wiedział prorok od Allaha ze trzeba osłabić pogan w handlu i w ekonomii z tego względu należało zamknąć drogę handlową do Syrii. Muzułmanie działali w samoobronie ponieważ poganie zrobili z Medyny w której Prorok mieszkał dzisiejszą Palestynę odcięci od wody i jedzenia. Muzułmanie usłyszeli że karawana pogan przechodzi w pobliżu Medyny gdzie znajduję się studnia. Mohammed wyslal tam oddzial wojskowy skladający się z ośmiu ludzi doszlo do walk i muzułmanie odnieśli pierwsze zwycięstwo oraz pierwszą zdobycz wojenną dzięki niech będą Allahowi.


[quote]Jednak zawsze istnieli ludzie, dla których przemoc jest najlepszym argumentem dowodzącym prawdziwości głoszonych poglądów. W połączeniu z pieniędzmi, które Mahomet miał już do zaoferowania, ten niesławny atak spowodował większy przyrost liczby wiernych niż wszystkie dotychczasowe nawoływania i dyskusje teologiczne.[/quote]

Mówisz ze muzulmanie walczyli dla pieniędzy i wladzy i tu znów się mylisz bo prorokowi
Mohammedowi niewierni oferowali pieniądze, kobiety i władzę pod warunkiem ze nie będzie
rozwijał Religi Islamu na tę propozycje prorok odpowiedział "Jeśli nawet dacie mi do prawej
ręki słońce do lewej księżyc to i tak nie odejdę z mojej drogi(islamu) będę służył Wielkiemu
Allahowi(Bogu jedynemu)".Mohammed i muzułmanie walczyli bo byli prześladowywani. niewierni ich do tego prowokowali. ”Dlaczego nie walczycie na drodze Boga, jak również za słabych mężczyzn, kobiety i dzieci, którzy mówią: "Panie nasz! Wyprowadź nas z tego miasta,
którego mieszkańcy są niesprawiedliwi?! I daj nam od Siebie opiekuna! I daj nam od Siebie pomocnika!"(Koran 4:75)

[quote] Ale wracając do tematu, przytoczę zdanie uczonego muzułmańskiego Aliego Dasztiego.[/quote]

ali dashti który nie jest muzułmaninem tylko nacjonalistą iranskim nawet nie ma tytułu historyka a tym bardziej ajatollaha! To jest tak jak bym wypowiadal sie na temat chrześcijaństwa i sugerował sie wypowiedziami Palikota lub Kalisza.

[quote]teraz natomiast należy wspomnieć o niektórych zwyczajach żydowskich, które Mahomet w imieniu Allaha próbował wprowadzić do islamu.[/quote]

Po pierwsze żadne zwyczaje żydowskie nie zostały wprowadzone ponieważ prorok Mojżesz(a) był muzułmaninem tak jak prorok Adam(a) pierwszy człowiek na ziemi a judaizm to podróbka islamu ” Religią prawdziwą w oczach Boga jest islam! Ci, którym została dana Księga, przez zawiść poróżnili się między sobą, dopiero wtedy, gdy przyszła do nich wiedza. A kto nie wierzy w znaki Boga...zaprawdę, Bóg jest szybki w rozrachunku!”(Koran 3:19)”Powiedz:” wierzymy w Boga i w to, co nam zeslal, i w to, co zostalo zeslane Abrahamowi i Ismailowi, Izakowi i Jakubowi, jak i plemionom i w to, co zostalo dane Mojżeszowi, Jezusowi i prorokom-od ich pana. My nie robimy rozróżnienia miedzy żadnym z nich i jesteśmy jemu całkowicie poddani”(Koran 3:84) Po drugie nic prorok Mohammed(s) nie wprowadzal do islamu bez zgody Allaha. Islam jest jedyną religią która nigdy nie doświadczyła reform. Islam jest taki sam jak za czasów Proroka Mohammeda dzięki niech będą Allahowi! „Zaprawdę, to słowa Posłańca szlachetnego, a nie są to słowa poety! - wy małej wiary - Ani nie są to słowa wróżbity -jako mało pamiętajcie- to objawienie od Pana światów! A gdyby on wymyślił przeciwko nam jakieś słowa, to schwycilibyśmy go za jego prawą rękę i przecięlibyśmy mu tętnicę. I nikt z was nie mógłby temu przeszkodzić. To, jest zaprawdę, przypomnienie dla bogobojnych! Zaprawdę, My wiemy, że niektórzy z was uważają to za kłamstwo. Zaprawdę, to jest nieszczęście dla niewiernych! Oto jest pewna prawda! Wysławiaj więc imię Twojego Pana, Potężnego!”(Koran 69:40-52)

[quote]Należy do nich przestrzeganie soboty, przepisów dietetycznych, a także zwracanie się podczas modlitwy w kierunku Jerozolimy, co prorok uważał również za zwyczaj chrześcijański. Jednak kompromitujący brak znajomości Biblii i jej przesłania oraz przypisywanie Żydom i chrześcijanom wierzeń, jakich oni nie wyznawali, dyskredytował posłannictwo Mahometa zarówno w oczach chrześcijan, jak i wyznawców judaizmu. I znowu Allah ze swoim Wysłannikiem uciekli się do znanego już nam zabiegu anulowania objawień dotychczasowych. Nagle okazało się, że nigdy nie wskazano żadnego kierunku dla odprawiania modlitw, oprócz Mekki, a zamiast szabatu należy obchodzić pogański piątek. Wiele zwyczajów pogańskich, w których wychowywał się Mahomet, przybrało status nakazów Allaha, a Żydzi padli ofiarą przemocy ze strony nowej religii.[/quote]

Odnośnie soboty to chyba pomylilo ci sie z chrześcijantwem "ustanowiony w 364 roku n.e. przez synod w Laodycei, kiedy to wydano też kanoniczny z zakaz święcenia soboty która byla pierwszy dniem tygodnia we wczesnym chrześcijaństwie. Jedyne co Allah zmienil to kierunek modlitwy. Allah wyjaśnia dlaczego to zrobił.„Głupcy spośród ludzi będą mówili:
„Co odwróciło ich od kierunku, którego oni się trzymali? "Powiedz: "Do Boga należy Wschód i Zachód! On prowadzi ku drodze prostej tego, kogo chce! "W ten sposób My uczyniliśmy was narodem znajdującym się pośrodku, abyście byli świadkami dla ludzi i aby' Posłaniec był świadkiem dla was. My ustanowiliśmy kierunek, którego ty się trzymałeś tylko po to, abyśmy mogli wiedzieć, kto postępuje za Posłańcem, a kto odwraca się na piętach. I to jest dla wszystkich wielka próba, lecz nie dla tych, których poprowadził Bóg drogą prostą. A Bóg nigdy nie zagubi waszej wiary. Zaprawdę, Bóg jest dla ludzi dobrotliwy, litościwy! Widzieliśmy zwrócenie twojej twarzy ku niebu, My zaś teraz chcemy zwrócić się w kierunku, który ciebie zadowoli. Zwróć więc twoją twarz w kierunku świętego Meczetu. I gdziekolwiek się znajdziecie, zwracajcie się twarzami
w jego kierunku. Zaprawdę, ci, którym została dana Księga, wiedzą, że to jest prawda pochodząca od ich Pana. A Bóg nie lekceważy tego, co czynicie! I jeślibyś przyszedł do tych, którym została dana Księga, z jakimkolwiek znakiem, to oni i tak nie pójdą za twoim kierunkiem, a ty nie pójdziesz za ich kierunkiem. Niektórzy spośród nich nie idą za kierunkiem obranym przez innych. I jeśli ty pójdziesz za ich namiętnościami, kiedy już przyszła do ciebie wiedza, to na pewno znajdziesz się wtedy między niesprawiedliwymi! Ci, którym daliśmy Księgę, znają ją tak, jak znają swoich synów. Jednak część z nich ukrywa prawdę, a przecież oni wiedzą. Prawda pochodzi od twojego Pana. Nie bądź więc między wątpiącymi! Każdy ma jakiś kierunek, ku któremu się zwraca. Starajcie się więc wyprzedzać w dobrych dziełach! Gdziekolwiek byście byli,
Bóg przyprowadzi was wszystkich razem. Zaprawdę, Bóg jest nad każdą rzeczą wszechmocny!
I skądkolwiek byś przychodził, zwracaj twarz ku świętemu Meczetowi! To jest prawda od twojego Pana! Bóg nie lekceważy tego, co czynicie! I skądkolwiek byś wychodził, zwracaj twarz ku świętemu Meczetowi! I gdziekolwiek byście byli, zwracajcie twarze ku niemu, ażeby ludzie nie mieli żadnego dowodu przeciwko wam oprócz tych spośród nich, którzy są niesprawiedliwi. I nie bójcie się ich, lecz bójcie się Mnie, abym mógł wypełnić w całości Moje dobrodziejstwo względem was. Być może, znajdziecie się na drodze prostej!”(Koran 2:142-150) od siebie jeszcze do dam ze jednym z powodów zmiany kierunku mogło być odróżnienie muzułman od niewiernych(Allah wie najlepiej). Natomiast piątek zawsze był islamski (Koran 62:9-11 tłumaczenie bielawskiego – piątek tłumaczenie buczackiego) i po co oczerniasz proroka mówiąc fałsz?

[quote]Dlatego terror antyżydowski nie przyniósł żadnych nawróceń z judaizmu, ani nie dostarczył dowodów na boskie posłannictwo Mahometa. Dostarczył natomiast ogromne bogactwo zwolennikom Allaha i mrożące krew w żyłach relacje o egzekucjach Żydów, wiernych religii praojców.[/quote]

I znów się kompromitujesz mówiąc ze prorok stosował terror antyżydowski może jeszcze powiesz ze historycy to potwierdzają? „I nie sprzeczajcie się z ludem Księgi inaczej, jak w sposób uprzejmy z wyjątkiem tych spośród nich, którzy są niesprawiedliwi i mówcie: "Uwierzyliśmy w to, co nam zostało zesłane, i w to, co wam zostało zesłane. Nasz Bóg i wasz Bóg jest jeden i my jesteśmy Mu całkowicie poddani."(Koran 29:46) Natomiast jeśli chodzi o nawróceń z judaizmu na islam to było ich sporo np. Abdullah ibn Salam który był znanym rabinem w środowisku żydowski przed nawróceniem się na Islam.

[quote]Przytoczę jedynie przykład zamordowania człowieka o imieniu Kinana z miejscowości Khaibar. Niektórzy historycy utrzymują, że atak na tę żydowską miejscowość był zaplanowany przez Mahometa w celu złagodzenia niezadowolenia jego zwolenników po nieudanym wypadzie na Mekkę. Otrzymał stosowne objawienie, że Allah wydaje mienie mieszkańców Khaibaru muzułmanom jako poparcie dla ich poprawnych poglądów religijnych. W maju roku 628 Khaibar splądrowano, Żydów częściowo wymordowano, częściowo uprowadzono do niewoli, a niektórych pozostawiono przy życiu, pod warunkiem, że połowę swego dochodu będą oddawać muzułmanom. Jednak tego było prorokowi za mało. Dowiedziawszy się, że Kinana posiada wiedzę o ukrytych skarbach, próbował od niego wyciągnąć informację. Wobec odmowy najpierw mu groził, potem nakazał go torturować, a ostatecznie kazać ściąć mu głowę.[/quote]

Bronisz kinaha ibn al-rabia bezpodstawnie ten czlowiek poniósl śmierć ponieważ naruszyl
uklad o nieagresjie zawarl sojusz z pogańskimi mekkańczykami i wyruszyl na medyne aby zabić proroka Muhammad(pzn) jak zwykle zwycięstwo odniósl prorok Muhammed(pzn) wygrywając wykopaniem rowu wokól miasta stąd nazwa"bitwa rowu"ostatecznie,wskutek wichury i zimna niewierni odeszli od murów medyny.Po"bitwie rowu", której wlaściwymi prowodyrami byli Żydzi wspólpracujący z niewiernymi i naruszający uklad z muzulmanami, Prorok Muhammad(pzn) przystąpil do rozprawy z nimi. Najwzniejszą z nich byla bitwa pod khaybarem. Po wygranej bitwie prorok nakazal kinanowi oddania lupów które obiecal Allah dla biednych jednak kinana będąc chciwym na pieniądze ukryl je i niechcial dać jalmuzny za co poniósl śmierć nie bedąc torturowanym i skarby Hajbaru otrzymali muzułmanie! „Bóg obiecał wam liczne łupy, które weźmiecie. On przyśpieszył to dla was, a powstrzymał ręce ludzi od was, aby to było znakiem dla wiernych i aby On poprowadził was drogą prostą.(Koran 48:20) ” I wiedzcie, iż cokolwiek weźmiecie w postaci łupów, to piąta część należy do Boga i Jego Posłańca, do jego krewnych i sierot, do ubogich i do podróżnego jeśli wierzycie w Boga i w to, co zesłaliśmy Naszemu słudze w dniu rozdzielenia, w, dniu spotkania dwóch zastępów. A Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny!”(Koran 8:41)

[quote]Zachęcam do poszukania odpowiedzi na pytanie, czy nowy monoteizm mógł być odebrany przez wyznawców Jezusa lub Mojżesza jako kontynuacja i dopełnienie ich wiary. Czy konfrontacja islamu z tzw. „ludem księgi” rzeczywiście nosi znamiona polemiki teologicznej?[/quote]

Oczywiście ze Islam nie mógl być odebrany jako kontynuacja religi chrześcijanskiej czy
judaistycznej bardziej byl odbierany jako przypomnienie o tym co kościól zaniechal i judaizm
ponieważ Islam zawsze byl Jezus syn Marii byl muzulmaninem,Mojzesz(pzn),Adam, Noe, Abraham(pzn) itd Islam to nie jest nowa religia i jej zalozycielem nie jest Mohammed (pzn), inne religie są skorumpowane są to podróbki islamu poczytaj troche o soborach które
ustanowil kościól zmieniając religie chrześcijańską o 180 stopni i poczytaj o tym jak poganie mieli duży wplyw na judaizm! Dlatego wlaśnie przyszedl Islam i nowy prorok aby poprowadzić ludzi do raju!” O ludu Księgi! Nasz Posłaniec przyszedł do was, wyjaśniając wam wiele z tego, co wy ukrywaliście z Księgi, i wiele też zacieraliście. Przyszło do was światło od Boga i Księga jasna. Przez nią prowadzi Bóg tych, którzy poszukują Jego zadowolenia, po drogach pokoju, wyprowadza ich z ciemności do światła i- za Jego zezwoleniem -prowadzi ich ku drodze prostej. Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: "Zaprawdę, Bogiem jest Mesjasz, syn Marii!"
Powiedz: "Któż ma możność uczynić coś przeciw Bogu, jeśli On zechce zgubić Mesjasza, syna Marii, jak również Jego Matkę i wszystkich, którzy są na ziemi?" Do Boga należy królestwo niebios i ziemi, i tego, co jest między nimi. On stwarza to, co chce. Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny! Powiedzieli żydzi i chrześcijanie: "My jesteśmy synami Boga i Jego umiłowanymi." Powiedz: "Dlaczegoż więc On karze was za wasze grzechy? Przeciwnie, wy jesteście tylko ludźmi spośród tych, których On stworzył. On przebacza temu, komu chce,
i On karze tego, kogo chce. Do Boga należy królestwo niebios i ziemi i to, co jest między nimi.
I do Niego zmierza wędrowanie. "O ludu Księgi! Przyszedł do was Nasz Posłaniec, aby dać wyjaśnienie- po pewnej przerwie między posłańcami -żebyście nie mówili: "Nie przyszedł do nas ani zwiastun, ani ostrzegający!" I oto przyszedł do was zwiastun i ostrzegający. Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny.”.(Koran 5:15-19)

[quote]Ostateczny triumf nowej religii również jest związany z podstępem i przemocą. Po podpisaniu z wrogo nastawionymi Mekkańczykami rozejmu na okres 10 lat, Mahomet złamał go już po roku i zdobył Mekkę (630 r.).[/quote]

Poganie zlamali uklad pokojowy pomagając plemionom beni bekr wymordowaniu ponad 20 ludzi z plemienia Huzaa którzy byli wyznawcami Islamu.

[quote]Usunął z Ka’aby wszystkie bałwany i wymordował wszystkich, którzy nie uznali nowej religii[/quote]

Mohammed wraz z wiernymi ruszyl do Mekki do swojej ojczyzny, która osiem lat wcześniej z powodu tortur i niesprawiedliwości zostali zmuszeni opuścić. Szli oczyścić z bożków świętą kaabę...Szli pokazać prawdę, sprawiedliwość, miłosierdzie poganom, którzy nie chcieli w żaden sposób zrezygnować w swojej zawziętości...szli glośić religię Allaha (Boga jedynego), ktoś kto nie uznal Islamu nie zostal zamordowany tylko puszczony wolno i musial opuścić mekke. Wyslanik Allaha(Boga jedynego) Mohammed(pzn) zlapal pogan powiedzial do nich"O kurajszyci, co myślicie, ze teraz z wami zrobię?"oni zaś odpowiedzieli "Oczekujemy od ciebie dobra, mamy nadzieję ze dobrze nas potraktujesz, ponieważ ty jesteś synem naszego brata, Który byl dobroczyńcą, Pokonałeś nas. Oczekujemy od ciebie dobra". Mohammed(pzn) z uśmiechem im odpowiedział "sytuacja między mną a wami jest taka, jak ta o której powiedział prorok Józef(pzn) do swoich braci. Ja tak jak i on, mówię od dzisiaj nie ma zawstydzania was i ganienia. Niech wam Allah Najwyższy wybaczy. Odejdżcie, jesteście
wolni".” On powiedział: Niech żadna nagana nie spadnie dziś na was! Niech Bóg wam przebaczy! On jest Najmiłosierniejszy z tych, którzy czynią miłosierdzie!(Koran 12:92)

[quote]Nie uszła z życiem również pewna poetka z Mekki, która ośmieszała proroka wykazując, że niektóre fragmenty Koranu są plagiatem z poezji jej ojca. Została zamordowana wraz z dzieckiem. Również jednym z pierwszych został zamordowany Abdulla Sahr, były uczeń Mahometa. Jego wina polegała nie na tym, że on podsunął prorokowi myśl, by według własnych potrzeb modyfikował istniejące już spisane sury. Zabito go za to, że doszedł do przekonania, iż zmodyfikowane w ten sposób teksty nie mogą być objawione, po czym porzucił islam.[/quote]

Widać ze tekst jest czysto manipulacyjny autor nie podaję pełnych informacji nie jestem w stanie odpowiedzieć na temat losu rzekomo zabitej poetki ponieważ autor nie po dal imienia i nazwiska tejże osoby dodam tylko od siebie ze wszyscy poeci zostali zawstydzeni przez Koran oczywiście mam na myśli prawdziwy Koran czyli arabski. Jeśli chodzi o Abdullaha Sahr a dokładniej Abdullah ibn Saad przyrodni brat khalifa Osmana który nie mógł zostać zamordowany ponieważ był gubernatorem w Egipcie za rządów khalifa Osmana a w dodatku nie mógł żadnej myśli podsuwać prorokowi Mohammedowi (s) ponieważ Abdullah ibn Saad nie był jeszcze muzułmaninem.

[quote]Argument siły wywarł wrażenie na plemionach arabskich, które zaczęły licznie przychodzić, by dowiedzieć się czegoś o nowej religii. Słuchając Koranu nabierali wiary w siebie, w Allaha i w Mahometa. Nieco zmodyfikowane zwyczaje związane z Ka’abą i znana symbolika znanego bożka (półksiężyc z gwiazdą) nie raziły ich już tak bardzo. Chętnie porzucali bałwochwalstwo dla nowej religii.[/quote]

Symbolem Islamu jest szehada(wyznanie wiary) w czasach Proroka Mohammed taki symbol
O którym ty mówisz półksiężyc z gwiazdą nie był znany. Opinie historyków są podzielone co do tego kto i kiedy jako pierwszy użył tego symbolu. Najprawdopodobniej został użyty kiedy muzułmanie zamieniali kościoły na meczety musieli wtedy czymś zastąpić krzyż. A wybrali półksiężyc ponieważ muzułmanie mają kalendarz księżycowy a półksiężyc również ma im przypominać o najważniejszym miesiącu w islamie jakim jest ramadan.

[quote]Mahomet zaś nie pozostawił po sobie ani następcy, ani jednolitej księgi definiującej nową religię, ani wskazówek co do przyszłego kształtu państwa i sposobu dziedziczenia przywództwa. Po prostu nie był przygotowany do śmierci, dlatego pozostawił po sobie problemy w postaci braku jednolitego tekstu objawienia oraz kryteriów wyznaczania następców.[/quote]

Imam Ali ibn Abi Talib(a) jest następczą wyznaczonym przez proroka Mohammeda! Śmierć Mohammeda oznaczała zakończenie jego misji(m.i.n.Koranu). Jeśli chodzi o wskazówki co do państwa islamskiego wszystko znajdziesz w Koranie! Sposób dziedziczenia przywództwa to Ahlul -Bait z godnie z tym co Prorok Mohammed przekazał! Prorok Mohammed był przygotowany do śmierci dowodem na to są ostatnie jego słowa ” Wszyscy ludzie. Słuchajcie dobrze. WIECĘJ Z WAMI NIE POZOSTANĘ. Biednych którzy znajdują się pomiędzy wami nakarmcie częścią waszych pokarmów tak jak siebie ubieracie ich ubierzcie (…) Moi współwyznawcy ja też jestem człowiekiem
ANIOŁ ŚMIERCI MOŻE WKRÓTCE MNIE ODWIEDZIĆ I WEŻMIE MNIE Z TEGO PRZEMIJAJĄCEGO ŚWIATA! Zostawiam wam Koran! Niech będzie wam pomocnikiem wskaże wam drogę!”. Później powtórzył im ostatnie słowa ze Św.Koranu. Nie są to słowa Mohammeda są to słowa Allaha (Boga jedynego). ” Religią którą was obdarzyłem jest najdoskonalsza spośród religii! Dla was wybrałem Islam.”(Koran 5:3)

[quote]Trudno się dziwić, że natychmiast powstała niezgoda co do sukcesji, która zaowocowała powstaniem kilku odłamów, mimo jednoznacznego zakazu koranicznego:
Nie bądźcie jak ci, którzy się podzielili i którzy się poróżnili, po tym, jak przyszły do nich jasne dowody! Tych czeka kara ogromna (3:104-105).[/quote]

Islam jest jeden wszystko poza islamem to droga stratna! Jeśli chodzi o odlamy typu alawici itp. One nie są uznane przez islam są traktowane jako religie które czerpią z islamu poglądy religijne. A jeśli taki z ciebie uczony to podaj Arabską (prawdziwą wersje tego wersetu) ” żadne tłumaczenie Koranu nie jest w stanie w całości oddać piękna jego języka. Co do tego wszyscy tłumacze są zgodni”.103( Edward Montet, Traduction Francaise du Coran) Arabski oryginał Koranu charakteryzuje się pięknym i barwnym językiem, który wręcz porywa czytelnika. Język, wspaniały styl, liczne porównania, krótkie i treściwe zdania, ładunek energii, niestety bardzo wiele tracą w tłumaczeniu.104 (John Naish, The Wisdom of the Qur’an) „Nawet jeżeli niektóre zwroty Koranu są dla nas niezrozumiałe musimy zaakceptować, iż jest to największe dzieło literackie jakie kiedykolwiek powstało. Wielu tłumaczy długo trudziło się, aby oddać koraniczną atmosferę i przede wszystkim tę „niepowtarzalną harmonię i melodykę”. Niestety w porównaniu z oryginałem każde tłumaczenie wydaje się być blade i nijakie.112 (Artur J.Arrbery, The Koran Interpreted)

[quote]Historycy są zgodni co do tego, że po swoich transach ekstatycznych (lub atakach padaczki) Mahomet ogłaszał swoje objawienia, lecz nie zapisywał ich własnoręcznie. Jedynie niektórzy apologeci muzułmańscy twierdzą, że ostateczna wersja Koranu istniała już przed śmiercią Wysłannika Allaha. Świadectwa historyczne jednak potwierdzają, że pierwotnie słuchacze spisywali jego słowa na tym, co akurat było pod ręką – fragmentach papirusu, liściach palm, korze drzew, kościach itp. Po śmierci Mahometa jego zwolennicy musieli pozbierać w jedną całość wszystkie te wyrywkowe teksty, co nie było łatwe wskutek ich zagubienia lub zniszczenia. Są nawet przekazy mówiące o pożarciu liści z bezcennymi rękopisami przez zwierzęta domowe...[/quote]

Koran został spisany za czasów proroka Mohammeda! Nie ma żadnych taki przekazów mówiących o pożeraniu liści z bezcennymi rękopisami koranicznymi przez zwierzęta domowe! Z resztą muzułmanie znali Koran na pamięć więc nawet jeśli by się coś stało z zapisanymi surami to bez żadnych problemów mogli to znów napisać po za tym był z nimi prorok Mohammed(pzn)!

[quote] Ostatecznej redakcji tego, co dzisiaj jest znane jako Koran (arab. Qur'an), dokonał kalif Osman. Historycy dysponują dowodami istnienia co najmniej czterech wersji tekstu koranicznego. W jaki sposób zostały wyeliminowane te, które nie pasowały Osmanowi? Żydzi i chrześcijanie spodziewaliby się, że zebrała się wielka narada mędrców i świadków, która po długich modlitwach, dyskusjach i przywołaniach wszystkich autorytetów postanowiła, jakie teksty są autentyczne, jak to było w przypadku tekstów kanonicznych Biblii Hebrajskiej i Nowego Testamentu. Lecz Osman obrał znacznie prostszą drogę, wytyczoną już wcześniej przez jego mistrza – przemoc. Wszystkie inne wersje Koranu niszczono, a nie uznających wersji osmanowej mordowano. Liczne świadectwa historyczne potwierdzają, że wielu wersetów objawionych zabrakło w ostatecznej wersji, a doszły inne, nie znane wcześniej.[/quote]

Khalif Osman stworzył kopie Koranu i rozesłał je po całym świecie oraz zniszczył wszystkie Korany gdzie występowały w nim dialekty inne niż klasyczno arabski i żadnych w Koranie nie brakuje wersetów ani nie doszły do Koranu żadne nowe. „Zaprawdę, My posłaliśmy napomnienie
i My jesteśmy jego stróżami!”(Koran 15:9) „Zaprawdę, ci, którzy nie wierzą w napomnienie, kiedy ono do nich przychodzi...a przecież to jest Księga wspaniała! Nie przenika do niej fałsz z żadnej strony. To jest objawienie pochodzące od mądrego, godnego chwały!”(Koran 41:41-42)

[quote]Popatrzmy zatem, czy są w Koranie sprzeczności. Weźmy przykład liczby dni stworzenia. Sura 41:9-12 opowiada o ośmiu dniach stwarzania świata (4+2+2= 8 . Biblia natomiast mówi o sześciu dniach. Ponieważ 6 nie równa się 8, obie relacje nie mogą być jednocześnie prawdziwe. Co więcej, sam Koran w innym miejscu (7:54 i 10:3) również mówi o sześciu dniach. Czyżby Allah zmienił zdanie po ponownym przeliczeniu, i musiał anulować poprzednie objawienie?[/quote]

Allah mówi ze nie ma w Koranie sprzeczności i ma racje! Czy Allah stworzyl świat w 6 czy 8 dni?
Tak się dzieje kiedy się sumuję kilka wzmianek o dniach. Jest wiele sposobów na zazębienie się tych dni. Mógłbym na przykład powiedzieć, że „wybuduję dom w dwa dni, a dach położę w jeden dzień”. Upierając się, że te rzeczy zajęły 3 dni jest wymuszeniem sprzeczności. Która nie jest wprost zaznaczona.

[quote]Nawet sam sposób powołania Mahometa na proroka jest podany w czterech wykluczających się nawzajem wersjach:
- Allah ukazał mu się pod postacią człowieka (53:2-18 oraz 81:19-24),
- powołanie wyszło od niezdefiniowanego „ducha świętego” (16:102 oraz 26:192-194),
- do Mahometa posłani byli „aniołowie” z wiadomością, że został powołany na proroka.(15: ,
- Mahometa powołał anioł Dżibril (Gabriel), który wręczył mu tekst Koranu (2:97).[/quote]


Koran 53:2-18 , Koran 81:19-24 i Koran 16:102 oraz 26:192-194 jest tu mowa o Gabrielu! Niema tu ani jednego wersetu mówiącego ze Allah objawił się pod postacią człowieka! Natomiast Koran 15:8 mówi o tym ze niewierni chcą od Allaha aby posłał do nich aniołów na co Allah im odpowiada ze jeśli do nich poślę aniołów to będzie dla nich za późno na nawrócenie! Nie wiem jak można odczytać z tych wersetów ze Aniołowie zostali posłani do proroka z wiadomością ze został powołany na proroka!?

[quote]Inny przykład dotyczy teofanii na górze Synaj. Według 2:55-56 naród izraelski zwrócił się do Mojżesza z prośbą o ukazanie oblicza Boga, w wyniku czego poraził ich piorun, po czym zostali wskrzeszeni. Werset 7:143 natomiast mówi, że zapragnął tego sam Mojżesz, który natychmiast padł porażony piorunem.[/quote]

Koran 2:55-56 i Koran 7:143 są to całkowicie inne wydarzenia.
[quote]Koran popełnia bardzo poważne błędy dotyczące postaci biblijnych i historycznych. Według Koranu Maria, matka Jezusa, jest siostrą Mojżesza i Aarona, a na dodatek jest żoną Zachariasza, ojca Jana Chrzciciela (zob. 3:33-48).[/quote]

Mowa w Koranie ze Maria jest siostrom Aarona(pokój z nim) i Mojżesza(pokój z nim) chodzi tu o rodowód Marii która pochodzi z rodziny Aarona i Mojżesza jeszcze chciałbym tu zaznaczyć ze Allah mówi w Koranie ze tak mówią żydzi. Allah w Koranie mówi o Zachariaszu ze wziął Marie pod opiekę a nie ze jest jej mężem!

[quote]W opowieści koranicznej o złotym cielcu (20:87-95) występuje Samarytanin, choć ludność o takiej nazwie powstała dopiero po przesiedleniach w czasach imperium Asyryjskiego, 800 lat po śmierci Mojżesza.[/quote]

As-samiri to rżezbiasz który zrobił złotego cielca a nie żaden samarytanin.

[quote]W opowieści o przejściu przez Morze Czerwone w Koranie pojawia się Haman (28:6), doradca króla perskiego z okresu po wygnaniu babilońskim tysiąc lat później (zob. księgę Estery).[/quote]

W Koranie jak i w hieroglifach egipskich występuje imię haman jako jednego z bliskich faraonowi! Koraniczne wersety są zgodne z tym co wiemy z odkryć archeologicznych XIX wieku!
Kluczem do odczytania hieroglifów stal się kamień z Rosetty znaleziony w 1799 roku podobno na jednej z tablic znajdujących się obecnie w muzeum Hof w Wiedniu znajduję się imię haman jako jednego z bliskich faraona!

[quote]przytoczę przykład postaci Aleksandra Wielkiego, nazwanego w Koranie Zu’l-Karnajn.[/quote]

Od starożytności istnieje wiele różnych historii o Alexandrze wielkim. Allah opisuje historie prawdziwą ale czy Zu’l karnajn to Alexander wielki? z tym to mają nawet problem teologowie islamscy! To jest wielka tajemnica choć malo istotne liczy się morał z tej historii zawartej w Koranie i na tym się skupia islam!

[quote]Najprostsze zaprzeczenie, jakie spotykamy w Koranie, dotyczy pierwszego z wierzących. Według 6:14 był to Mahomet, zaś według 7:143 – Mojżesz. Dodatkowo prawdziwym wierzącym nazywany jest Abraham (2:135), o którym wiemy, że był przed Mojżeszem i Mahometem. Wobec prostego rozumowania, że nie może być kilku pierwszych, musimy rozstrzygnąć problem, który z tych wersetów jest późniejszy, by uznać, że wcześniejsze zostały anulowane... albo odrzucić Koran jako sprzeczny sam w sobie.[/quote]

Adam jest pierwszym muzułmaninem wśród ludzkości natomiast Mohammed jest pierwszym muzułmaninem wśród narodu arabskiego za jego życia to samo się tyczy Mojżesza i Abrahama(pokój z nimi)!

[quote]Dla uzupełnienia obrazu dodam tylko, że wielu poetów arabskich podjęło wyzwanie rzucone przez Koran (42:33-34), by przedstawić wersety podobne do niego. Nadir ibn Haritha ułożył historie monarchów perskich wpisane w rozdziały i sury Koranu, również eleganckie wiersze przeciw Koranowi pisali Hamzah ben-Ahed oraz Maslema. Ich twórczość została uznana za poezję przewyższającą Koran, dlatego wielu uczciwych muzułmanów porzuciło szeregi islamu już na samym początku jego historii...[/quote]

Język Koranu(arabskiego) jest tak wspaniały, ze, jak to zaznaczono w zacytowanych fragmentach, nie może być on językiem człowieka. Sam ten fakt jest dowodem na to, ze Koran(arabski) został natchniony przez Allaha. F.F.Arbuthnot w opracowaniu „The Construction of the Bible and the Koran” pisze na temat Koranu: „Z literackiego punktu widzenia język Koranu stanowi przykład „codziennego” języka Arabów, beduinów. Liczni filologowie – literaci starali się posługiwać w latach późniejszych tą właśnie formą języka, niestety ich próby nie były tak doskonałe jak język, którym napisany jest Koran.”

[quote]Tradycja muzułmańska przekazuje informacje o tym, że Mahomet zapragnął żony swego przybranego syna Sa’ida. Na jego prośbę, by się rozwiedli, aby mógł się z nią ożenić, małżonkowie odpowiedzieli odmową. Na tę okoliczność Wysłannik otrzymał objawienie od Allaha, obligujące Sa’ida do oddania żony Mahometowi, wraz z nakazem moralnym, uprawniającym do poślubienia synowej (zob. 33:37-38). Sa’id z żoną nie mieli wyboru – dekrety Allaha są bowiem święte i nie podlegają dyskusji.[/quote]

To prorok Mohammed(s) udal się do domu Zaynab bint Jahsh z propozycją małżeństwa dla swego adoptowanego syna Zayda jednak z braku porozumień między parą później Zayd się rozwiódł. Allah nakazał prorokowi Mohammedowi poślubić rozwiedzioną Zaynab.

[quote]Drugim problemem, którego nie wolno pomijać, jest wiek ukochanej żony Mahometa, Aiszy. Według jej własnego świadectwa, Wysłannik Allaha zabawiał się z nią seksualnie, kiedy miała 6 lat! Natomiast do ślubu doszło, kiedy ukończyła zaledwie 9 – nie można zatem się dziwić, że trzecia żona Mahometa bawiła się w lalki w jego haremie. Biorąc pod uwagę wiek Wysłannika (52 lata), możemy spróbować poddać ocenie jego postać.[/quote]

Wiek żony proroka nie jest znany! Aisza mogła mieć od 9 do 24 lat kiedy prorok Mohammed ją poślubił! Dr. Muzammil H. Siddigi, stwierdza:”Aisza była bardzo szczęśliwa w małżeństwie. Wspierała proroka i uczyła się od niego islamu. Była nauczycielką wielu kobiet i mężczyzn swych czasów. Jej rodzice byli bardzo zadowoleni z tego małżeństwa. Historycznie nie jest potwierdzone że Aisza miała 9 lat , kiedy zamieszkała z prorokiem. Są różne raporty, Które określają jej wiek na od 9 do 24 lat. Jej dojrzałość, inteligencja oraz wkład jaki wniosła za zycia proroka, jak i po jego śmierci, wszystko wskazuje na to, że albo była naprawdę wyjątkową dziewięciolatką, albo – musiała być starsza. […] Nikt z wsplóczesnych prorokowi, żadnej z jego przyjaciół czy wrogów, nie dziwił się ani nie sprzeciwiał temu małżeństwu”.

[quote]Ten krótki zarys historii powstania islamu nie jest dziełem naukowym[/quote]

Zgadzam się z autorem ze to z pewnością nie jest dziełem naukowym I tym bardziej nie jest to krótki zarys historii powstania islamu.
Zadaje sobie pytanie jaki cel mial autor pisanie takich nieprawdziwych rzeczy oraz oczernianie proroka Mohammeda i jego towarzyszy? Prosze Allaha aby poprowadzil ciebie I wszystkich innowierców drogą prostą(islam).Takbir!

„Czyż oni nie nawrócą się do Boga i nie poproszą Go o przebaczenie? Przecież Bóg jest przebaczający, litościwy!”(Koran 5:74)

„Oni przysięgają na Boga, że nic nie powiedzieli, tymczasem powiedzieli słowo niewiary; i stali się niewiernymi, chociaż już byli całkowicie poddani. Oni starali się usilnie o to, czego nie mogli osiągnąć; i zemścili się tylko za to, że wzbogacił ich Bóg i Jego Posłaniec, z Jego łaski. I jeśli się nawrócą, to będzie lepiej dla nich; a jeśli się odwrócą, to ukarze ich Bóg karą bolesną na tym świecie i w życiu ostatecznym. Oni nie mają na ziemi ani przyjaciela, ani pomocnika.”(Koran 9:74)
  • -6

#25 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Ale czad! Mamy swojego "bombowego" muzułmanina :) Dawno temu kiedy czytałem jeszcze islamskie fora pełno było takich "uczonych w wierze", którzy głosili, że było mnóstwo muzułmanów przed powstaniem muzułmanów. Może nasz kolega opowie jak to dżinny w drzewach nawracały się na islam? :)
  • 6

#26

Muslim.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

ludzie czytajcie koran nie słuchajcie ludzi którzy mówią wam coś o islamie a nawet nie znają arabskiego jedyne co przeczytali to tłumaczenie na polski koranu bielawskiego! ludzie słuchajcie swojego serca i logicznego myślenia nie patrzcie na innych ani na swoją rodzinę czy samozwańczych naukowców! zróbcie badania i nie dawajcie sobie kitu wcisnąć wiem zaraz posypią się minusy taki kompleks już polaków i ich jeba..ny nacjonalizm! ja jestem polakiem i naprawdę wstyd mi nie raz za to ze w mojej ojczyźnie jest taki prymitywizm i zacofanie! pozdro ;)
  • -6

#27

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@Muslim,
Zapomniałeś pozdrowić swojego boga na początku posta ;)

Nie widzę sensu w poświęceniu co najmniej paru miesięcy, a najwyżej kilkunastu lat na poświęceni nauki języka, który nie przyda mi się do niczego innego jak czytanie arabskiej kopii Biblii i argumentowanie dyskusji z muzułmanami.

ja jestem polakiem

Polak pisze poprawnie po polsku, a przynajmniej się stara. Ty nie jesteś Polakiem ;).

i naprawdę wstyd mi nie raz za to ze w mojej ojczyźnie jest taki prymitywizm i zacofanie! pozdro ;)

Żal Ci tyłek ściska, że Twoi muzułmańscy koledzy nie mogą tu żyć na socjalu, czy co?

Użytkownik Lis edytował ten post 15.09.2012 - 03:54

  • 6



#28

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie widzę sensu w poświęceniu co najmniej paru miesięcy, a najwyżej kilkunastu lat na poświęceni nauki języka, który nie przyda mi się do niczego innego jak czytanie arabskiej kopii Biblii i argumentowanie dyskusji z muzułmanami.


Tak specjalnie dla Muslima ;)
http://czajniczek-pa...ednej-sury.html
  • 0

#29

hayashi.
  • Postów: 232
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Artykuł na rp.pl skłonił mnie do odświeżenia tego tematu.

link

Mamy tutaj wizualizację działań Mahometa z VII w. To samo, tylko dużo bardziej krwawo,
działo się w tamtym okresie. Czy ktokolwiek ma wciąż wątpliwości i wierzy, że islam to
"religia pokoju" i traktuje wszystkich tak samo? Zastanawia mnie to... Identycznie jest
w innych krajach muzułmańskich. Ale co się dziwić - dostali przykład od proroka jak należy
traktować "niewiernych". Postępowe prawo w Somalii:

link

Bardzo ciekawe podejście - zakopywanie człowieka na śmierć. W ogóle proponuję poczytać
stronę, na której zawarta jest ta ilustracja. I na koniec (UWAGA! drastyczne):

link

Jak widzimy, "religia pokoju" od 1400 lat się nie zmieniła. Zastanawia mnie jak bardzo trzeba
być zaślepionym, żeby być jej wyznawcą. Ponadto, już w odniesieniu do tematu - jakim trzeba
być bogiem, żeby stworzyć taką religię. Wydaje mi się, że taki "bóg" to tylko wytwór wyobraźni
Mahometa, wzbogaconej o zniekształcone elementy chrześcijańskie, żydowskie czy też
tradycyjne wierzenia ludów zamieszkujących tamte ziemie. Zresztą jest to kwestia indywidualnej
oceny w oparciu o dowody, wiedzę naukową i historyczną.

Użytkownik hayashi edytował ten post 10.11.2012 - 08:43

  • 0

#30

hayashi.
  • Postów: 232
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawa strona, opisująca prawdę o islamie, prowadzona przez byłego muzułmanina.

Mundo sin Islam (World without Islam)

Ciekawe porównanie Mahometa, Jezusa Chrystusa, Buddy i Ramy.

"10 Reasons to believe that Muhammad was a false prophet:

(1) No extraordinary natural signs before birth of Muhammad, or predictions from past religious
characters about arrival of Muhammad to save the world.

(2) Islam was not existed on the time Muhammad was born. His birth took place in an idolater
family and that´s what he followed all his childhood and teenage. That means Muhammad himself
was born as a Qafir (Infidel) and spent 70% of his life as a proud infidel until he invented Islam.

(3) His first marriage was with a Jewish woman and not with any muslimah. The question is which
religious form was adopted at his marriage ceremony with a Jewish woman if Islam still didn´t
appear on that time? Well the truth is that it was a pure Jewish style marriage ceremony. Even Quran
doesn´t mention anything about the Islamic ceremony of Prophet Muhammad´s first marriage. That
shows how even Muhammad didn´t have any idea of existence of Islam or his prophecy.

(4) If Muhammad was an adorable prophet sent by Allah then why didn´t he reveal the truth about
Islam, when he was a child or when he got young? Why did he waste time until 40 years of his age?
If his purpose to come in this world was only to reveal Islam and preach people then why did he wait
until more than half of his life, having all kind of sexual and economical fun, living like a common man
for years and years?

(5) Almost all the rituals and rules of Islam mentioned in Quran are copied from Judaism which shows
how deeply Muhammad was inspired from Judaism and attracted towards Torah. That is why the easiest
way to invent a new religion he found was to copy and paste from Torah to Quran.

(6) Muhammad spreaded Islam on the point of the sword and not with love and preaching. His strategy
was to rule at any price.

(7) Muhammad killed poor, innocent and helpless people which can´t be justified in any sense as the
acts of a holy prophet.

(8 ) Instead of calling himself a holy prophet, Muhammad abused sexually to uncountable women including
some of them ridiculously shameful like the marriage with minor Aisha and his own daughter in law. That
proves that Muhammad was just another powerful dictator who knew very well how to take advantage of
his power and abuse everyone, anywhere and in any way.

(9) Muhammad never did any miracle which a prophet is supposed to do, instead of helping the suffering
people, he used to destroy well settled, full of love and peaceful families, capturing their lands and making
slave to the crying children and women.

(10) In his life, Muhammad did a huge destruction towards humanity but that was enough for his satanic
mind that is why before dying he left the mentality and messages of Jihad for his followers in the name of
religion which is still causing a huge suffering to our lives. I mean to say that a prophet would never want
to destroy lives but will sacrifice his own life for his people. It shows that Muhammad was nor a prophet in
his life neither after dying.

Please give me example of any other holy personality of any other religion who committed such crimes.
Let´s have a look at some other famous religious characters from history:

Jesus Christ: He didn´t initiate any war, never killed innocent people and didn´t abuse women like
Muhammad. The proof of that is that he never even married. He has not left any question mark on his
character before leaving this world.

Buddha: A man who left his home, luxury life and all the advantages he could have because of his rich
background, just because he was really looking for truth and peace and make them reach to the humanity,
which he did without putting sword on anyone´s neck. That calls a truly holy personality.

Rama: Even in Hinduism, the idol god of Hindus “Ram” was a perfect holy man, who spent many years of his
life in jungles, leaving behind his entire luxurious kingdom. He never killed or tortured poor people. He never
forced someone to embrace Hinduism. That’s another example of how a holy person should be.

I am not justifying that any of the religion mentioned above is true, but all what I want to say is that in
comparison of Muhammad any other religious personality is standing high and clean without having a
dubious character.

But on the other hand the dirty Muhammad did all what humanity and laws do not allow. Do you still say that
Muhammad was a bloody prophet? Oh come on. Don’t be so stubborn. Come out of the illusion, accept the
reality and be practical. A man who cunningly declared himself a prophet, made fool to the world by copying
and pasting the content of Torah in his self created book “Quran” can´t be a prophet. A man who never gave
life to someone but snatched lives of innocent people can´t be part of any religion. A man who before leaving
this world has left so much pain, controversies and destruction do not deserve to be called a prophet sent by
god.

Muhammad by himself has left a big black question mark on his character because of what he will never ever
be accepted as a holy prophet by those who are educated, have sense to understand the things and are
enough brave to call dirty what is dirty.

Muhammad: you are on curse of many widows, orphan children and helpless parents who got their loving
children becoming victims of your cunning desires. Shame on you bloody self claimed prophet."

Niestety, politycznie "poprawna" Hiszpania chce go deportować do Pakistanu, gdzie za prawdę o swojej
byłej "religii" dostanie karę śmierci, podczas gdy w meczetach Europy islamiści wzywają do dżihadu.

link

Użytkownik hayashi edytował ten post 19.12.2012 - 11:13

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych