Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt Lucyfer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#31

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ziomallo, w przypadku Saturna, nie da się za pomocą tak małej ilości energii zainicjować stałej fuzji nuklearnej. To niestety nie działa tak prosto.
  • 0

#32

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"O co chodzi z ta czarna kropka na Jowiszu? Nie czytalem tego co bylo na filmiku.."


Sonda Galileo zaladowana plutonem 238 wleciala w Jupiter i 4 tygodnie od tego zdazenia , z niewyjasnionych przyczyn na Jupiterze powstala ta dziura. Dziura ta ma wielkosc ziemi i przypuszcza sie ze powstala od tego uderzenia.

Teraz sonda Cassini ma tak samo skonczyc jak Galileo , tyle ze na Saturnie. Na niej jest zaladowane 5x wiecej plutonu niz na Galileo.Po 4 tygodniach od tego jak Cassini skonczy swoj zywot , do nas ma dojsc radioaktywny deszcz, ktory nic milego nie przyniesie.

Ziomallo, w przypadku Saturna, nie da się za pomocą tak małej ilości energii zainicjować stałej fuzji nuklearnej. To niestety nie działa tak prosto.


Ja ci dalem wypowiedz fizyka , ktory opracowal to na badaniach jeszcze innego fizyka,,,, teraz prosze ty mi daj jakis dowod , ze energa ta jest niewystarczajaca;p

[
  • 0

#33

Grafik NPN.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jowisz ani saturn nigdy nie staną się gwiazdą !!! DLACZEGO ? dlatego ze gwiazda jest to twór delikatnej równowagi miedzy siłą wybuchu a siłą grawitacji która ogranicza ciągłytermojądrowy wybuch w sferze - gdybyś chciał jakimś magicznym sposobem zainicjować reakcje na jowiszu (co jest oczywiscie niemozliwe) to jego mała grawitacja spowodowała by natychmiastowy rozpad - wiec nie było by zadnej gwiazdy - to tyle :) sam filmik to chyba jakis happening przeciwko zasilaniu sond kosmicznych reaktormi jądrowymi
pozdrawiam !
  • 0

#34

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja ci dalem wypowiedz fizyka , ktory opracowal to na badaniach jeszcze innego fizyka,,,, teraz prosze ty mi daj jakis dowod , ze energa ta jest niewystarczajaca

Ja akurat jestem fizykiem jądrowym i mogę z całą pewnością stwierdzić, że z plutonu-238 bomby atomowej nie będzie.
Jądra tego izotopu w znaczącym stopniu ulegają samorzutnym rozszczepieniom, wyzwalającym bardzo dużą ilość przypadkowych neutronów (w przypadku Pu-238 to 2 670 000 neutronów/s na każdy kg; dla porównania, izotopy stosowane w bombach atomowych: Pu-239 -> 21,8 neutronów/s na kg i U-235 -> 0.364 neutronów/s na kg). Owe neutrony powodują przedwczesne rozwijanie się reakcji łańcuchowej, w której wydziela się bardzo dużo ciepła. Ciepło natomiast roztapia i rozrywa ładunek materiału rozszczepialnego, zanim osiągnie on stan krytyczny (wymagany do zajścia wybuchowej eksplozji).
  • 0



#35

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po 4 tygodniach od tego jak Cassini skonczy swoj zywot , do nas ma dojsc radioaktywny deszcz, ktory nic milego nie przyniesie.

0_O mozesz rozwinac watek?
  • 0

#36

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy przeceniają Amerykanów, to nie dziura tylko cień.
  • 0

#37

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niektórzy przeceniają Amerykanów, to nie dziura tylko cień.


Niektorzy powinni czytac llinki ktore wczesniej sie daje :mlotek: :mlotek:


"Not a shadow" "to nie jest cien"

http://www.space.com...pot_031023.html
  • 0

#38

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kolega ziomallo za bardzo wierzy w tych "dobrych co ujawniają złe plany i zawsze mówią prawde"

no to bedzie wszytko jak pokazal Kubrik

zapraszam na obejrzenie Odysea 2010 nawet data jakas taka podobna


Racja, w ksiązce Artura C. Clarka Odyseja kosmiczna 2010 Jowisz przekształca się w gwiazde której ludzie nadają imie
LUCYFER
I błagam, nie piszcze ze Kubrick i Clarke przewidywali przyszłość itd...raczej ktoś się nimi zainspirował... ;)
  • 0

#39

koszalin123.
  • Postów: 105
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I błagam, nie piszcze ze Kubrick i Clarke przewidywali przyszłość itd...raczej ktoś się nimi zainspirował... ;)


Może to NASA wzoruje się na Kubricku :D

Przeczytał taki jeden z drugim książkę i obejrzał film i zaświtał mu w głowie jakiś szatański pomysł.
  • 0

#40

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przeczytał taki jeden z drugim książkę i obejrzał film i zaświtał mu w głowie jakiś szatański pomysł.


No ten pomysł raczej nie przejdzie, przynajmniej tak mi sie wydaje. Obok NASA kreci sie ostatnio wiele tajemniczych spraw, teraz dochodzi kolejna, jednak watpliwe jest dla mnie zrealizowanie tego projektu.
  • 0

#41

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam wierze. Zgadzałoby się to z innym tajnym spiskiem - projektem "dziadek mróz"

Jak widać na fotografiach satelitarnych co rusz odrywają się od Antarktydy góry lodowe. Płynną płynną... i nagle znikają. Gdzie? Wielorybnicy pracujący w tamtych regionach opowiadali o wielkich robotach krojących góry lodowe i zbierających je do wielkich wiader.

Czy to nie dziwne że akurat teraz (26 października 2006) wystratowała sonda STEREO mająca badać Słońce? Wielce prawdopodobne że na jej pokładzie znajdują się ściśnięte pod ciśnieniem owe góry lodowe. STERO ma za zadanie spuścić je na powierzchnie Słońca i zgasić je. Dowodem na prawdziwość tego projektu jest to że nie ma o nim nic na necie - komuś zależy na usuwaniu wszelkich informacji na ten temat.

Saturn ma być zastępczym słońcem, bo te obecne świecie za mocno (efekt cieplarniany)
  • 0

#42

koVaal.
  • Postów: 87
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A toś wymyślił. ;)
  • 0

#43

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Dziadek mróz" projekt tak tajny i mroźny, że aż można się o nim tutaj dowiedzieć...nie wiem czy w ogóle jest sens to komentować ;)
Lodowiec jaki by nie był, to by nie doleciał na powierzchnię Słońca, zamieniłby się już w parę. Poza tym trzeba by dużo, bardzo dużo lodu aby Słońce to poczuło - poprawcie, jeżeli się mylę.
Zarówno Projekt Lucyfer jak i Dziadek Mróz są na tyle absurdalne, że nie ma co komentować. Macie wypowiedź fizyka jądrowego, i lepiej sugerować się nią niż jakimś bohaterem, co zhakował komputer NASA i takie informacje dostarcza :P .
  • 0

#44

Dolar.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ahahaha

no nie moge juz jak przeczytalem odpowiedz homo_scepticusa

xDDDDDDDDDD

po prostu padlem

jakie lodowce, jak oziebic slonce? :DD gdzie ty zyjesz czlowieku ze wierzysz w takie bzdury? co za absurd w ogole

EDIT AlienGrey:
Dostajesz warna, za naśmiewanie się z poglądów innych i blokadę na 6 godzin :P
BTW - wiesz, co znaczy słowo "ironia"? :P

  • 0

#45

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

niektórym przydałaby się jakaś specjalna czcionka ironia

Jak miałem nazwać tej tajemniczy projekt aby zabrzmiało to wystarczająco głupio: "Kosmiczny niedźwiedź polarny", "projek ALGIDA"? "Dziadek mróż" jest widać niewystarczający. Wszystko to jest oczywiście parodią lucefera. Normalne badania naukowe (Cassini i Stereo) jako przykrywka dla super tajnych misji. Motyw wielorybników fachowo nazywa się "elementem uwiarygodniający" całą opowieść - ktoś coś gdzieś kiedyś słyszał - stała cześć tego typu bredni. I parafraza zdań autora całego tematu - że linki do projektu lucyfer "w dziwny sposób znikają z internetu" >>Dowodem na prawdziwość tego projektu jest to że nie ma o nim nic na necie - komuś zależy na usuwaniu wszelkich informacji na ten temat<< Czyli dowodem na to że coś istnieje jest to że nie istnieje. Jeśli ktoś wierzy że upadek metrowej (!) wielkośći sondy Galileo zrobił ślad w atmosferze Jowisza wielkości Ziemskiego Globu (sic!) to czemu nie wierzy że kilometrowa góra lodowa zgasi Słońce? Czy to takie trudne i nieczytelnie czy to ludzie jacyś "nieczytaty"?

PS: wszelkie możliwe wredności zwalam na mecz Polska-Brazylia jaki przed chwilą się skończył.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych