Skocz do zawartości


Zanim wybierzesz islam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest islamofobem, tak jak kilku innych użytkowników tego forum, których nie wymienię z nazwy. Szkoda, że to jest wynik braku zrozumienia dla innej kultury i zbytniego przywiązania do własnej.



Tutaj nie podoba mi się pewna zasada, którą zauważyłem też przy temacie adopcji przez pary homo. Mianowicie jeśli ,ktoś sie nie zgadza z czymś w naszej kulturze dość egzotycznym, to jest ,, fobem". Nie zgadzam się z islamem to islamofob. Ta sama zasada z homoseksualistami. Nie jestem za adopcją dla nich? HOMOFOB. Na tej samej zasadze można powiedzieć:
-Nie popierałeś masowych mordóww Oświęcimiu? Jesteś egoistą, bo nie rozumiałeś przesłanek III Rzeszy.
To wbrew pozorom taka sama logika.


Ojej to o chrześcijaństwie, a zwłaszcza o KK można źle pisać ale islam jest czymś nietykalnym? Hmmm czy to jest logiczne? Praktycznie każdy nowy temat jest jakąś próbą podważenia założeń wartości chrześcijańskich dlaczeko mi nie wolno robić tego samego z islamem? Trzeba coraz częściej używać słowa chrześcijanofobia.


Z tym się zgodzić niestety muszę. Klikam sobie opcje ,, Nowe posty" ( czy jakoś tak :P ) i widzę tematy pokroju: ,,Grzechy kościoła katolickiego w dobie średniowiecza" , ,,Leksykon Biblijnych pomyłek", ,,Paradoksy religii chrześcijańskiej". I nasuwa mi sie pytanie czemu nikt się nie doczepił innych wiar? Chrześcijanofobia? A broń boże doczepić się do islamu, buddyzmu albo cos takiego.


P.S. Nie mam na celu urażania kogokolwiek, ale to aż mnie bolało.
  • 0

#17

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I nasuwa mi sie pytanie czemu nikt się nie doczepił innych wiar? Chrześcijanofobia?


Wydaje mi się że zwykle krytykuje się to co się ma najbliżej ;) Niestety większość ludzi zaczyna wtedy supremować to co jest daleko od nas :wall:

Aha i nie jestem sekciarzem ale w sumie każdą religię można uznać za sektę.


Ale wcale Cię szanowny kolego nie porównuje do sekciarza :) Mam tylko wątpliwości co do tego tekstu nie do Twojej osoby żeby już nie było żadnych nieścisłości ;)
  • 0



#18

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się że zwykle krytykuje się to co się ma najbliżej ;) Niestety większość ludzi zaczyna wtedy supremować to co jest daleko od nas :wall:


No właśnie. Ja osobiście lobie tematy krytykujące także inne religie bo można sobie popolemizować :D Tylko, że oprócz chrześcijaństwa i islamu pozostaje jeszcze tylko judaizm ale tego nie wiedzieć czemu jakość nikt nie krytykuje. Reszta to albo religie wschodu o których dość mało wiemy mimo wszystko lub różne dziwne sekty z dużych religii. ja mógłbym sporo pisać o mormonach bo wiem co nieco ale to kościół tylko z około 14 milionami wyznawców i mało kogo interesuje. A to jest dopiero konglomerat judaizmu, chrześcijaństwa i islamu ;)
  • 0

#19

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo judaizmu nikt nie zna. Większość polaków to "katolicy" więc chrześcijaństwo się zna, natomiast o islamie się słyszy w tv...
  • 0

#20

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie zgadzam się z islamem to islamofob.


Nie, nie dlatego. Islamofob to taki,co wszędzie widzi tylko islamskich terrorystów i dżihad kojarzy mu się głównie z wysadzaniem wieżowców w USA. Islamofob odrzuca z góry wszystkie założenia islamu i widzi tylko złe strony tej religii i kultury. Islamofob uważa Mahometa za pedofila, podciągając wszystko pod czasy obecne i polski Kodeks Karny.
  • 0

#21 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Islamofob uważa Mahometa za pedofila


Ale gdyby to było takie normalne to ojciec tej dziewczynki na życzenie Mahometa, że chce ją sobie wziąć za żonę nie powiedziałby coś w stylu "Poczekaj, ona dorośnie". Na to Mahomet podczas kolejnego ataku epileptycznego oznajmił, że Bóg kazał mu pojąć tę dziewczynkę za żonę. Więc to nie było normalne w tamtym rejonie gdy ktoś powyżej 50 roku życia brał za żonę sześciolatkę.
  • 0

#22

fr0nt.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

masz racje aton. dlaczego caly czas cos jest zarzucane na tym forum chrzescijanom?
Wg mnie Islam to zaklamana religia i religia przymusu. Jezus dal nam wolna wole.Umarl za nas a mohamed co?
  • 0

#23

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jezus dal nam wolna wole.Umarl za nas a mohamed co?


To nie Jezus dał nam wolna wole ;)
  • 0

#24 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie łap za słówka. Ja tam bez problemu zrozumiałem o co chodzi fr0ntowi. Jezus dał nam wolną wolę przy wyborze religii tj. nikt nikogo nie powinien przymuszać. Dał ludziom zbiór zasad i pokazał jak powinien człowiek żyć. Natomiast jak człowiek wypełnia zaleczenia Jezusa to już inna sprawa.
  • 0

#25

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie łap za słówka. Ja tam bez problemu zrozumiałem o co chodzi fr0ntowi. Jezus dał nam wolną wolę przy wyborze religii tj. nikt nikogo nie powinien przymuszać. Dał ludziom zbiór zasad i pokazał jak powinien człowiek żyć. Natomiast jak człowiek wypełnia zaleczenia Jezusa to już inna sprawa.


Nie łapie za słówka bo wolną wolę dał nam Bóg, który dla muzułmanów jest ten sam co dla chrześcijan (Allah znaczy Bóg). Jeśli chodzi o Mahometa to też przecież dał ludziom wybór przystąpienia do islamu i też dał zbiór zasad.
  • 0

#26 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie łapie za słówka bo wolną wolę dał nam Bóg, który dla muzułmanów jest ten sam co dla chrześcijan (Allah znaczy Bóg).


Tak twierdzą muzułmanie ale sposób w jaki go wyznają skłaniają mnie do rozdzielenia Boga chrześcijańskiego i muzułmańskiego.


Jeśli chodzi o Mahometa to też przecież dał ludziom wybór przystąpienia do islamu i też dał zbiór zasad.


Owszem, dał wybór. Najczęściej do wyboru był islam albo śmierć.
  • 0

#27

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Więc to nie było normalne w tamtym rejonie gdy ktoś powyżej 50 roku życia brał za żonę sześciolatkę.


Jeszcze raz przypominam - Chutliwy 35-latek i 12-letnia lolita Jadwisia :D :

Biografia św. Jadwigi (królowej Polski)

Rodzice planowali dla Jadwigi małżeństwo z Wilhelmem Habsburgiem. Dzieci połączono warunkowym ślubem (1378), w momencie gdy mieli zaledwie - Jadwiga 4 lata, a Wilhelm 8 lat. Według obowiązującego wówczas prawa taki ślub musiał być odnowiony w dwunastym roku życia.

Dnia 16 października 1384 roku arcybiskup gnieźnieński, Bodzanta, dokonał koronacji 10-letniej Jadwigi.

Dnia 18 lutego tegoż roku (1386) odbył się ślub Władysława Jagiełły z Jadwigą w katedrze krakowskiej. Tam również 4 marca odbyła się koronacja Jagiełły na króla polskiego. Jagiełło miał wówczas 35 lat, Jadwiga - 12. Tak więc Jagiełło był od Jadwigi starszy o 23 lata.

żródło:
http://www.sciaga.pl...krolowej_polski



Owszem, dał wybór. Najczęściej do wyboru był islam albo śmierć.


Koran dopuszcza jednak zabijanie osób, które występują przeciw Bogu: Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga, i Jego Posłańca, i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się, rękę i nogę naprzemianległe albo też zostaną wypędzeni z kraju. (Koran 5:33).

żródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Islam
  • 0

#28

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Owszem, dał wybór. Najczęściej do wyboru był islam albo śmierć.


Bez przesady, arabskie podboje po wprowadzeniu islamu były wynikiem ich jedności dzięki religii a nie chęcią nawrócenia wszystkich na islam. Chrześcijaństwo gdy już stało sie religią państwową imperium rzymskiego tez nie było gorsze i przez następne 1500 tyś lat prowadzono chrystianizację ogniem i mieczem. Dawano wybór np Indianom czy Murzynom chrześcijaństwo albo śmierć albo niewolnictwo (Indianie na ogól woleli śmierć) . Tak na marginesie Watykan w ogóle uznał murzynów za ludzi dopiero w XIX wielu! ;)


Sposób wyznawania Boga nie zmienia jego istoty. Właśnie dlatego JPII odwiedził meczet i prowadził dialog z muzułmanami bo wyznają tego samego Boga.
  • 0

#29

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Muzułmanie zniszczyli Bibliotekę Aleksandryjską taki pogląd panuje w Europie.
Nikogo nie interesuje fakt że przed nimi zrobili to też Chrześcijanie.
Wspaniała cywilizowana Europa wzbraniała się przed przyjęciem cyfr arabskich twierdząc że cyfra zero (czyli nic)jest dziełem szatana.
Nie chcę tu nikogo bronić ale jeśli chcemy kogoś oceniać postarajmy się bardziej go poznać.
Zapomniałem dodać że olbrzymia część literatury antycznej znana współczesnemu człowiekowi to przekłady z arabskiego.
  • 0



#30

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Masz rację, tyle, że zawsze istnieje pewne "ale". Otóż świat chrześcijański (a lepiej nawet zastosować zwrot: zlaicyzowany wypływający z tradycji chrześcijańskiej) żyje czasem współczesnym, natomiast świat islamu ma zadziwiająca tendencję do rozpamiętywania wieków minionych. To rozpamiętywanie ma co gorsza przełożenie na lata nam współczesne.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych