Skocz do zawartości
Zdjęcie

Burze i ulewy w Australii: 9 zabitych, tysiące ewakuowanych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

PREDATOR.
  • Postów: 67
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziewięciu ludzi poniosło śmierć, a tysiące osób musiało opuścić swe domy w zachodniej części Australii z powodu szalejących od piątku burz i ulew - poinformowały w niedzielę australijskie władze.
Służby meteorologiczne podają, że prędkość wiatru dochodzi do 90 kilometrów na godzinę. W Sydney i leżącym około 140 kilometrów dalej Newcastle ponad 130 tysięcy gospodarstw jest pozbawionych elektryczności.

Silny wiatr i szalejące na morzu wysokie fale wyrzuciły na brzeg transportujący węgiel masowiec. Władze próbują zapobiec ewentualnemu wyciekowi paliwa. 21-osobowej filipińskiej załodze udało się zapewnić bezpieczeństwo.

Policja stanu Nowa Południowa Walia w niedzielę w Newcastle odnalazła ciało 45-letniego mężczyzny, którego potoki wody wciągnęły do kanału. W piątek pięciu członków jednej rodziny wpadło ze swym samochodem do strumienia i utonęło. Zginęło także starsze małżeństwo, których auto woda zepchnęła z wiaduktu. W innym miejscu 29-letni mężczyzna poniósł śmierć przygnieciony drzewem.

W niedzielę ze względu na bardzo wysoki stan wód rzecznych ewakuowano około 5 tysięcy mieszkańców miejscowości Maitland i Singleton. Władze spodziewają się, że poziom płynącej tam Hunter River może wzrosnąć nawet o 11 metrów, przełamując wały i zalewając okolicę.

Dla ewakuowanych zorganizowano specjalne schroniska.

Premier Australii John Howard ogłosił wsparcie finansowe dla regionów dotkniętych klęską.


żródło:interpress.net.pl
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u