Skocz do zawartości


Zdjęcie

A może bogiem są przybysze z innej planety?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

LordSion.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto moje dzieło :) mam nadzieję że zaciekawi. Niestety mam to tylko w wersji graficznej bo jak pisałem w wordzie to zapomniałem usunąć ale na szczęście mam przynajmniej to i chcę aby inni ocenili moje rozmyślenie.
Dołączona grafika
  • 0

#2

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmmm... Nic odkrywczego nie napisałeś, bo wielokrotnie była o tym mowa na forum. Pisał też o tym Daniken. Powiem Ci tylko tyle, że znajdują się tutaj i zwolennicy i przeciwnicy tej teorii.
  • 0

#3

LordSion.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale chciałem zaprezentować moją wersję, i uważam że ta teoria jest pardziej prawdopodobna od tej o bogu. Jestem wierzący ale tak jak wielu innych tylko formalnie.
  • 0

#4

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie jako agnostyka teoria jest bezsensowna mowiac ze Bog to kosmici, co innego gdybys napisal, ze religie powstaly na podstawie wizyt kosmitow w starozytnosci. Ale przeciez kosmici nie stworzyli wszechswiata, a takze ich tez cos musialo stworzyc. Teoria do przyjecia, ale w odniesieniu do religii, a nie Boga samego w sobie (czymkolwiek jest to co nazywamy Bogiem).
  • 0

#5

LordSion.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli wierzysz w boga i myślisz że on stworzył wszechświat to kto stworzył samego boga?
  • 0

#6

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pytanie stare jak swiat i powtarzajace sie na forum, ale dla wyznawcow religii dla ktorych Bog to dziadek z broda, czy inny Budda. Ja jak juz mowilem jestem agnostykiem i dla mnie Bog nie jest zadna wszechmocna postacia osobowa, dziadkiem z broda, ani nawet inteligentna istota, tylko czyms czego nie znamy, energia stworcza, ktora puscila wszystko w ruch i nie bede sie wymadrzal na temat czegos czego nie wiem, bo my ludziki poprostu tego nie wiemy i sie prawdopodobnie nie dowiemy. Tak jak mowilem, Twoj temat jest dobry, ale jako tlumaczenie genezy religii, a nie tego, co stworzylo wszechswiat, czymkolwiek to cos jest i przez cokolwiek zostalo stworzone, to juz wybieganie w swiat domyslow i fantazji.
  • 0

#7

LordSion.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magia musi istnieć bo nie ma naukowego dowodu jak na prawdę powstał wszechświat bo nawet nicość musiała jakoś powstać więc co było przed nicością?! Nikt też nie może udowodnić że np. nasz wszechświat jest częścią czegoś o wiele większego coś jak np. komórki zwierzęce lub ludzkie.
  • 0

#8

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teoria, ani odkrywcza, ani fajna, ale..
Najbardziej w niej podobał mi sie ten badziewny pergamin (?).
  • 0

#9

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skrzypu, badziewne to są twoje krytyki osób starających się..

Teoria raczej nieinnowacyjna, ale oprócz kilku literówek i takich tam widać, że się starałeś. :)
  • 0

#10

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Vivere, a co.. mam robic? Koleś odali chłam, to mam mu brawa bic? 'brawo, o tak cudownie'. Wyrażam swoje własne zdanie i tyle..
wqle co to ma byc?

Skrzypu, badziewne to są twoje krytyki osób starających się..

Jakas próba ironii? Trenuj chłopcze, trenuj..

Ale teraz poważnie.. Nie rozumiem, dlaczego miałoby być fajnie, skoro teoria nie jest autora (bo juz jest takich i podobnych mase), jedyne co jest jego to papirus (mam nadzieje).. Jak cchsz Parvo, to sie podniecaj tym.. mnie nie rusza..
  • 0

#11

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

sporo niescislosci
skoro mieli leciec z predkoscia swiatla no moze z polowa predkosci i po kilku latach podrozy dolecieli do owej planety to chyba za daleko nie dolecieli

a potem ze oddaleni sa o miliony lat swietlnych i mozemy sie z nimi kontaktowac jedynie co kilkaset lat :)
ja rozumiem ze dylatacja czasu i takie tam pierdoly ale troche to niespojne :)

rozumiem jednak ze nie chodzi tu jednak o sprawy techniczne a o sam pomysl na pseudoboga
  • 0

#12

gosc_.
  • Postów: 40
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy Bóg porywał by ludzi i robił na nich eksperymenty?! no przecież nie zasatnów się co mówisz ;] Po co Bogu byłoby nas torturować...To jakieś chore
  • 0

#13

Mithras.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tiamat chyba ujął to najlepiej ze wszystkich co się tu wpisali :> .
  • 0

#14

LordSion.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vivere, a co.. mam robic? Koleś odali chłam, to mam mu brawa bic? 'brawo, o tak cudownie'. Wyrażam swoje własne zdanie i tyle..
wqle co to ma byc?


Ale teraz poważnie.. Nie rozumiem, dlaczego miałoby być fajnie, skoro teoria nie jest autora (bo juz jest takich i podobnych mase), jedyne co jest jego to papirus (mam nadzieje).. Jak cchsz Parvo, to sie podniecaj tym.. mnie nie rusza..


Nigdy wcześniej takiej teorii nie słyszałem i tekst jest mój choć przyznam że napisany chaotycznie i nie za bardzo jest wszystko zrozumiałe.

Po twoich wypowiedziach wyraźnie widać że jak by za przeklinanie nie banowali to byś ostro pojechał mi po garach, ale po to jest to forum aby wyrażać różne swoje opinie i teorie a jeśli nie mam racji to niech mnie Admin zbanuje.

Czy Bóg porywał by ludzi i robił na nich eksperymenty?! no przecież nie zasatnów się co mówisz Po co Bogu byłoby nas torturować...To jakieś chore


Podaj przynajmniej dwa wiarygodne powody porwania przez obcych a tym bardziej torturowania.
  • 0

#15

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy Bóg porywał by ludzi i robił na nich eksperymenty?! no przecież nie zasatnów się co mówisz Po co Bogu byłoby nas torturować...To jakieś chore


Niektórzy to naprawde myślą , że Boga to znają dogłębnie , łącznie z charakterem i jego zamiarami. Rozbrajają mnie texty typu " Przeciez Bóg taki nie jest " , " Przeciez Bóg nie mógł by tego zrobić " , ale to taki mały ot ;p
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych