Skocz do zawartości


Reinkarnacja - w pojęciu ogólnym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#46

Miru.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naiwnie? Doskonale zdaję sobie sprawę, że świata sama nie zmienię, ale gdyby wszyscy wielcy wynalzcy tak łatwo się poddawali, to byśmy nadal siedzieli na drzewach^^ Świat da się zmienić, trzeba tylko próbować. Z kolei zmieniać siebie nie muszę i nie chcę.
Kiedy ja powiedziałam, że wszystko wiem? Zawsze sądziłam, że fora są po to, żeby dyskutować, to jest - wyrażać swoje zdanie. Co jest złego w tym, że ja nie chce się reinkarnować? Przecież nie mówię, że wy nie możecie. A skoro każdy kto ma inną wizję życia po śmierci niż ty jest naiwny - cóż, w takim przypadku straszna ze mnie naiwniaczka i wcale się tego nie wstydzę.
  • 0

#47

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja zawsze korzystam ze swojej intuicji. Obserwuję to co wokół mnie się dzieje i na tej podstawie podejmuje decyzje.
Zawsze zastanawiałem się dlaczego decyzje które podejmowałem były właściwe a nie mogłem to poprzeć doświadczeniem życiowym. Skąd wiedziałem,że to jest właściwe skoro tego wcześniej nie robiłem.
Kiedy widzę którą nabyłem w trakcie uczenia się w szkołach oddzieliłem od życiowej mądrości którą człowiek sam posiada jak również odczuwa kiedy chce patrzeć na ludzi i świat głębiej niż tylko przez pryzmat urobienia się po pachy za parę groszy, mój świat stał się bardziej naturalny i bliższy temu co pamiętam z dzieciństwa czyli łatwość poznawania świata i odwaga do życia nie na skróty.

Ja nie wierzę w reinkarnację , ja po prostu o niej wiem.
Po co mam wymyślać coś od nowa skoro już to wcześniej zrobiłem lub ktoś inny to zrobił.
  • 0

#48

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inkarnacja istnieje.Dziwne,ale znalazłem dalsze dowody na jej istnienie w Biblii,mimo,że większość została usunięta.
  • 0

#49

Driada.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja powiedział mi kiedyś pewien uczony człowiek, w Biblii podobno jest napisane, że reinkarnacja następuje trzeciego dnia po śmierci. A osobiście uważam, że istnienie reinkarnacji nie wyklucza istnienia duchów, bo co z bytami, które nie są świadome tego, że umarły?!
  • 0

#50

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja powiedział mi kiedyś pewien uczony człowiek, w Biblii podobno jest napisane, że reinkarnacja następuje trzeciego dnia po śmierci. A osobiście uważam, że istnienie reinkarnacji nie wyklucza istnienia duchów, bo co z bytami, które nie są świadome tego, że umarły?!

Reinkarnacja nie istnieje. W przeciwnym razie, Chrystus umarł i zmartwychwstał nadaremnie.
  • 0



#51

Driada.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Reinkarnacja nie istnieje. W przeciwnym razie, Chrystus umarł i zmartwychwstał nadaremnie.



To jak wyjaśnisz owe zmartwychwstanie? Czy nie ma to znamion inkarnacji właśnie, powrotu do życia? Co z tego że w tym samym ciele? I dlaczego od razu uważasz, że było to bezcelowe? Może powinieneś więcej używać muzgu nie ulegać persji dogmatów?
  • 0

#52

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Reinkarnacja ma się nijak do Jezusa.
Inkarnujemy w istoty przebywające na Ziemii, więc na owej Ziemii zostajemy. Przynajmniej do czasu.
  • 0

#53

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jak wyjaśnisz owe zmartwychwstanie? Czy nie ma to znamion inkarnacji właśnie, powrotu do życia? Co z tego że w tym samym ciele? I dlaczego od razu uważasz, że było to bezcelowe? Może powinieneś więcej używać muzgu nie ulegać persji dogmatów?


Biblia uczy, że tylko raz jest dane człowiekowi umrzeć, a potem czeka go sąd Boży. Zmyślona nauka o tzw. "reinkarnacji" jest całkowicie sprzeczna z nauką chrześcijańską o zbawieniu i życiu wiecznym. Jest to mit, podawany do wierzenia w celu zwiedzenia ludzi zagubionych duchowo, nieświadomie ulegających wpływom nauk szatańskich."Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie."( Kol. 2,8 ).: "...przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według własnych upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądnych tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom".(2Tym. 4,2-4). "Używanie mózgu", czyli myślenie, polega na rozsądzaniu spraw i oddzielaniu prawdy od fałszu.Bóg jest prawdą i trwanie przy Nim umożliwia rozpoznawać, co jest prawdziwe, pożyteczne i zbawienne od tego, co jest bezwartościowym i zgubnym fałszem.

Ten emotikon między wierszami nie jest mojego autorstwa.Ktoś chce udowodnić, że "ma poczucie humoru".
  • 0



#54

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dager, wybacz ale w tym momencie zniszczyłeś mnie kompletnie.
ogólna wymowa: 'reinkarnacja to bzdura, bóg to jedyna prawda'.
nie uważasz że to trochę hmm wąskie postrzeganie świata? że niby reinkarnacja to nauka szatańska? że tak zacytuję moją nauczycielkę 'nie wydaje mie się'. żeby nie było, szanuję Twoje zdanie, chociaż wydaje mi się...dziwne.
ja prędzej uwierzę w reinkarnację niż w boga, który sądzi po śmierci. wybacz.
  • 0

#55

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie możliwa jest reinkarnacja... "Niezbadane są wyroki Boskie"... nieprawdaż ? Zgodzicie sie z tym ?
Dochodzę do wniosku że wracamy na ziemie wtedy, kiedy przebywamy w czyscu, i w poprawieniu swoich uczynków[dobrych/złych] wracamy, aby naprawic zło które wyrzadzilismy w poprzednim życiu... Pewnie spytacie się o piekło ? Racja piekło według mnie również istnieje, ale jest ono dla ludzi wiadomo jakich... Co o tym sądzicie ?
  • 0

#56

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

moim zdaniem nie powinno się mieszać chrześcijańskiej wizji czyśćca itp z wizją reinkarnacji :P
  • 0

#57

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przekazów jest wiele, a każdy inaczej sformułowany, może po to aby można było dotrzeć do wszystkich więc są na pewno proste i zrozumiałe tylko że my doszukujemy się czegoś więcej i to powoduje że mamy problem z interpretacją, ale jednocześnie nasuwa mi się myśl że są proste dla tych, do których są skierowane, a to nie oznacza wszystkich.
  • 0



#58

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dager, wybacz ale w tym momencie zniszczyłeś mnie kompletnie.

że niby reinkarnacja to nauka szatańska?
ja prędzej uwierzę w reinkarnację niż w boga, który sądzi po śmierci. wybacz.


"Prawda was wyzwoli", zatem dążenie do poznania prawdy nie może nikogo "zniszczyć", lecz odwrotnie.

Czym że, jak nie szatańskim pomysłem jest negowanie ofiary Chrystusa i jego zmartwychwstania? Szatan jest przeciwnikiem, starającym się wszelkimi sposobami odwieść ludzi od prawdy, w czym jest mistrzem. Reinkarnacja neguje rolę Chrystusa jako zbawiciela, gdyż oferuje nieprawdę (Chrystus jest niepotrzebny). Nie musicie obawiać się ostrzeżeń jakiegoś tam boga, ponieważ boga nie ma. Sami możecie decydować o swej przyszłości i wybrać to, co będzie najlepiej odpowiadało waszym możliwościom i oczekiwaniom. To jest obłudna filozofia zakłamanego węża, szepczącego w raju: "Będziecie jak bogowie".

Wiara bierze się ze słuchania i czytania. Kogo słuchać i co czytać, zależy wyłącznie od nas samych.
  • 0



#59 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Biblia uczy, że tylko raz jest dane człowiekowi umrzeć, a potem czeka go sąd Boży.



A Niemowle miesięczne ,które umrze z niewadomych przyczyn też idzie pod sąd Boży? Niczym nie zawiniło, nie zgrzeszyło...dodam więcej, nie dośwadczyło nawet świadomości życia...

Czy Ty uważasz ,że takie narodzenia mają sens?? Przecież to idiotyzm i totalna głupota...Nie trzyma się to kupy to jedna sprawa...
Po drugie tak bardzo kierujesz się samych Chrystusem;-)

Nie bierzesz pod uwagi jedno; Jezus był tak samo zwykłym człowiekiem jak każdy inny.Jedyna różnica polega na tym, że on ewolucyjnie wyprzedzał przeciętnych ludzi. Gdybyśmy myu potrafili wykorzystywać większe możliwości mózgu to zapewne potrafilibyśmy tyle co on, albo i nawet więcej. Chodzenie po wodzie, czysta lewitacja - taka zasada...Słyszał głosy - czysta telepatia... Brakowało mu pewnie tylko telekinezy ale kto wie...Może i tą zdolność również przejawiał.
Wracając do tematu...

Mówi Ci coś - PONOWNE PRZYJŚCIE CHRYSTUSA?? No tak na chłopski rozum pomyśl..

Zbyt kurczowo trzymasz się słów Biblii ,która była modyfikowana, zniekształcana i w dużej mierze niszczona.
Przypomnij sobie palenie wielu ewangelii, apokryfów...

Zamiast bawić się w misję fanatyzmu to chociaż raz pomyśl..to nie wiele kosztuje..no chyba...

Po trzecie; jak wytłumaczysz ludzi ,którzy pamiętają swoje wcielenia? Na forum są tacy ale to już nieistotne.
Był taki przypadek chłopca , nie wiem może miał 4 lata, który nigdy nie był w jednym z zamków w Polsce a potrafił wskazać dokładnie miejsca, które są prawdziwe, których nigdy nie widział na oczy. Potrafił powiedzieć wele sytuacji ,które miały miejsce w tamtych czasach...
Myślisz ,że to tylko przypadek??

A co z Buddyzmem ,którego korzenie są starsze niż chrześcijaństwo?? Mnisi od wielu tysiecy lat medytuja i poszerzaja swoja swiadomosc na tyle by wiedziec ze reinkarnacja ma miejsce...

Idac ulica czesto widzisz znajome twarze, ktore tak naprawde nigdy nie widziales na oczy...

Nasza dusza niesmiertelna jest a cialo zwyklym ubraniem, tak jak zakladasz sweter, koszule...

Ci co praktykuja oobe wiedza ze jest zycie astralne, zupelnie inne niz zycie fizyczne...

Zastanow sie teraz czy nie krecisz sie w kolko, czy nie idziesz zla droga ,ktora w Twoim fanatyzmie prowadzi Cie do umyslowego i swiatopogladowego ogranczenia..

Przypadkow mozna podawac wiecej...trzeba tylko myslec i szukac...
  • 0

#60 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

I obawiam sie ze to juz sie nie zmieni...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych