Skocz do zawartości
Dołączona grafikaSzaraki wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flasz... eee... to nie tutaj... znaczy się zapraszamy do głosowania w kolejnej edycji Złotych Szaraków!Dołączona grafika


Zdjęcie

Nibiru - planeta X


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legalize.
 • Postów: 2723
 • Tematów: 123
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W 1846 r. miesiąc po odkryciu Neptuna, Le Verrier ogłosił, że może istnieć nieznana jeszcze planeta. Powodem tego przypuszczenia miały być odchylenia w orbicie Neptuna, tak jakby działała na niego jakaś siła. Jak podał New York Times z 19 czerwca 1982 r., jakaś nieznana znajdująca się poza układem słonecznym zdaje się przyciągać Urana i Neptuna do siebie. Tą siłą może być długo poszukiwana planeta X, zwana także Nibiru. Badania dowodzą, że w odległej przeszłości wszystkie kontynenty były złączone i znajdowały się tylko z jednej strony Ziemi. W takim razie co było z drugiej strony? Według legędy Sumerów znajdowała się tam wielka szczelina.

Według nich Ziemia była połową planety zwaną Timat, która rozpadła się w wyniku zderzenia z planetą Nibiru. W 1982 r. NASA potwierdziło, że w Układzie Słonecznym może się znajdować jeszcze jedna planeta. Rok później sonda IRAS zaobserwowała nowe olbrzymie ciało niebieskie, które znajduje się tak blisko Ziemi, że można je uznać za jedną z planet Układu Słonecznego. Sumeryjskie zapiski sprzed 6 tys. lat, dotyczące Układu Słonecznego zawierają o jedną planetę więcej zwaną Nibiru, co oznacza "Planeta Zderzenia". Dlaczego ostatnio nie można zobaczyć Planety X? Otóż według starożytnych i współczesnych naukowców ta planeta ma orbitę zbliżoną do orbit komet, czyli jednym końcem jest blisko Słońca a drugim gdzieś daleko w kosmosie, co oznaczałoby, że znajduje się ona gdzieś daleko za Plutonem. We wczesnej młodości Ziemia była połową planety, więc co się stało z drugą połową? Według Sumerów po zderzeniu Ziemi z Nibiru, z drugiej części powstał pas asteroidów, oraz orbitujące wokół Słońca komety.

Na podstawie źródeł z Mezopotamii i Biblii wynika, że okres obiegu Planety Nibiru wokół Słońca wynosi 3600 lat. Poza tym liczba 3600 miała dla Sumerów wielkie znaczenie. Ludzie z tamtych czasów twierdzili, że zbliżenie się dziesiątej planety do Ziemi było okresem deszczów i wielkich wstrząsów, według Biblii znajduje się wzmianka o planecie, która oddziałuje wielką grawitacją. Naukowcy twierdzą, że ziemia raz na 500 tys. lat zamienia się biegunami. Podczas takiej zamiany życie na Ziemi może prawie w całości wyginąć. Ale ostatni raz Ziemia zamieniała się biegunami około 750 tys. lat temu. To znaczy, że jeśli Planeta Nibiru za blisko przesunie się w stronę naszej planety to nasza cywilizacja wyginie. Może to właśnie wtedy słowa Izajasza o Przybyszu z dalekiego nieba, przybywającym by zniszczyć Ziemię staną się bardziej zrozumiałe.
 • 0

#2

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dokładniej Ziemia niepowstała ze zderzenia z Nibiru lecz z jednym z jej księżyców (analizowałem to i czytałem książki o Sumerze).

Jak znajde to opisze wam powstanie Układu Słonecznego według Sumerów ...

Co do tego że naukowcy mówią o nowej planecie w naszym układzie itd. -> Nibiru ma tor swojej orbity dalece wykraczający poza nasz Układ ... w mitach SUmerów piszą żę wykracza do granic wszechświata (ale to zapewne metafora :( ).

Edit:

Wiadomości o Nibiru (znajomośc języka obowiązkowa):
http://xfacts.com/x.htm

Orbita Nibiru:
Dołączona grafika

Wszelkie konkretne informacje sa po angielsku także trzeba by było to przetłumaczyc ... lub zacytowac książki (chyba drugie rozwiązanie będzie łatwiejsze... - zrobie to w swoim czasie).

[ Dodano: 2006-01-26, 21:54 ]
Oto poczatek histori o Nibiru i jej mieszkancach Anunnaki, planecie ktora swoja podroz ku Ziemi tym razem zakonczy w 2012 roku i tworcy ludzkosci powroca znow...

450,000 lat temu na Nibiru, odleglym sasiedzie naszego ukladu slonecznego, zycie powoli chylilo sie ku upadkowi. Porzucony przez Anu, Wladca Alalu ucieka w swym statku kosmicznym i spotyka uchodzcow z Nibiru na Ziemi. Znajduje na Ziemi zloto ktore moze pomoc w ocaleniu atmosfery Nibiru

445,000 lat temu - prowadzony przez Enki, syn Anu sprawia ze Annunaki laduja na Ziemi, zakladaja Eridu - Ziemska stacje kosmiczna I-po ty by mogli wydobywac zloto z wod Zatoki Perskiej..

430,000 lat temu - Wiecej Annunaki przybywa na Ziemie, miedzy nimi znajduje sie pol siostra Enkiego Ninhursag, Glowny Oficer Medyczny.

416,000 lat temu - Produkcja zlota spada, Anu przybywa na ziemie z Enlilem, przyszlym zastepca. Uzgodnino ze wydobycie zlota przeniesione zostanie do poludniowej Afryki. Enlil wygrywa z Enkim walke o misje na zatoce Perskiej gdzie glowne zloza zlota sa- Enki zostaje wydalony na drugi plan do Afryki. Anu zostaje wyzwany o tron przez swojego wnoka Alula.Igigiego

400,000 lat temu - W Siedmiu funkcjonalnych osadach w poludniowej Mezopotami zostaje wybudowany kompleks portow kosmicznych (Sippary), Centrum kontroli nad produkcja zlota (Nippur), centrum metalurgiczne (Shuruppak). Zloza zostaje przewiezione z Afryki przez statki kosmiczne; Przerobione mineraly zostaje przeslane na orbitalna stacje po czym wedruja do Nibiru.

380,000 lat temu -Zwieksza sie poparcie Igigiego, wnoka Alalu ktory chce przejac panowanie nad Ziemia.

300,000 lat temu - W kopalniach zlota wszczyna sie bunt. Enki i Ninhursag tworza prymitywnych osadnikow poprzez genetyczna manipulacje kobiecej malpy;,Tworza mezczyzne i kobiete.. Enlil najedza kopalnie, przywozi ze soba prymitywnych pracownikow. Homo Sapiens zaczynaja bardzo szybko rozrastac sie.

100,000 lat temu - Klimat sie ociepla. Anunnaki (biblijni Nephilim), protestuja ale Enlil zeni sie z corka czlowieka.

75,000 lat temu -Nowa epoka lodowca rozpoczyna sie. Rozne rodzaje czlowieka wedruja po swiecie.

49,000 lat temu - Enki i Ninhursag wynosza ludzi ponad Annunaki aby przejeli wladze w Shuruppak. Enlil, rozjuszony,uklada plan zaglady ludzkosci.

13,000 lat temu - Enlil wiedzac ze kolejne przejscie Nibiru kolo Ziemi wywola fale powodziowe na skale swiatowe zachowuje cisze.

11,000 lat temu - Enki łamie przysiege, rozkazuje Ziusudra/Noah (Noe) by zbudowal statek ktory moze podrozowac po i pod woda. Fala powodziowa zalewa ziemie;Annunaki obserwuja totalne zniszczenie z ich orbitujacych statkow

10,500lat temu- Potomkowiego Noego zostaja podzieleni na trzy religie. Ninurta, pierworodny syn Enlila, tamuje potoki rzeczne i wysusza rzeki by Mezopotamia nadawala sie do zamieszkania; Enki przejmuje doline Nilu.Polwysep Synaju zostaje przejety przez Annunaki jako port kosmiczny; centrum kontroli zostaje zalozone na gorze Moriah (przyszle Jeruzalem).

9780 lat temu - Ra/Marduk, pierworodny syn Enkiego, dzieli panowanie nad Egiptem miedzy Ozyrysa i Setha

9330 lat temu - Seth zdradza Ozyrysa, przejma totalna kontrole nad dolina Nilu

8970 lat temu - Horus dokonuje zemsty za Ozyrysa jego ojca rozpoczynajac pierwsza wojne Piramid. Seth ucieka do Azji, przejmoje polwysep Synaju

8670 lat temu -potomkowie Enkiego, Enlilici rozpoczynaja druga wojne piramid. Zwyciezcy Ninurta oprozniaja wielka piramide z jej sprzetu

8600 lat temu - Ninhursag,pol siostra Enkiego,rozpoczyna konference pokoju. Rzadacy ziemia zmieniaja sie. Rzad nad Egiptem zostaje przeniesiony z rak Ra/Marduk dynasti do dynasti Thoth. Heliopolis zostaje zbudowane jak zastepcze miasto portowe.

8500 lat temu - Anunnaki ustalaja placowki przy bramie do kosmicznych zakladow .Jerycho jest jednym z nich

7400 Nastala era pokoju, Anunnaki udostepniaja ludzkosci nowe wynalazki; zaczynasz sie okres Neolityczny. Pol Bogowie panuja nad Egiptem.

3800 lat temu - Miejska cywilizacja rozpoczyna sie w Sumerze jako ze Anunnaki odnawiaja stare miasta Eridu i Nippur.

3700 lat temu - Anu przybywa na ziemie dla widowiska. Nowe miasto, Uruk (Erech), zostaje wybudowane ku jego chwale; wyrabia tam swoja swiatynie ku czci jego corki Inanny/lshtar.

3760 lat temu - Kish jest pierwsza stolica pod egidą Ninurty. W Nippurze zrobiono pierwszy kalendarz. Nastepuje rozkwit cywilizacji w Sumerze

3450 lat temu - Marduk uwaza Babilon za "Brame Bostw." Rozpoczyna sie "incydent na wiezy Babel" Anunnaki mieszaja jezyki ludzkosci. Ra powraca do Egiptu, pozbawia tronu dynastie Thoth,poplecznicy Thoth zamykaja marduka w Wielkiej Piramidzie i tam go morduja , dusza Ra/Marduka idzie na wygnanie

2900
lat temu -Krolestwo Sumeru przetransportowane do Erech .Rozpoczyna sie cywilizacja Inkow

2650 lat temu -Sumerska krolewska stolica wrze. Enlil traci cierpliwosc z powodu ludzkosci i rozkladu spolecznego

2255 lat temu - Inanna uzurpuje moznosc w mezopotami; Naram-Sin rzuca wyzwanie Nippurowi.Inanna ucieka. Sumer i Aka okupowane przez wojska sprzymiezone Enlilowi.

2220 lat temu - Sumeryjska cywilizacja osiaga nowy rozwoj dzieki przywodcy Lagashowi. Thoth pomaga swojemu krolowi Gudea wybudowac swiatynie dla Ninurty.

2193 lat temu - Terah, ojciec Abrahama, rodzi sie w Nippurze

2180 lat temu - Egipt podzielony; wyznawcy Ra przenosza sie na poludnie;Faraoni przejmuja wladze w nizszym Egipcie.

2123 p.n.e - Abraham rodzi sie w Nippurze.

2113 p.n.e -Enlil powierza ziemie Shenu Nannarowi; Ur zdeklarowane stolica nowego Imperium. Nippuryjski duchowny -Terah, ojciec Abrahama - przybywa do Ur by spotkac sie z tamtejszym krolewskim rzadem.

2096
p.n.e -Ur-Nammu ginie w bitwie. Ludzie uznaja jego smierc za zdrade Anu i Enlila. Terah wraz ze swoja rodzina opuszcza miasto.

2095 p.n.e -Shulgi wynosi sie na tron Ur, zwieksza sile Imperium , Shulgi wpada w sidla milosne Inanny, zostaje jej kochankiem.

2080 p.n.e -Theban ksieznika lojalna Ra/Mardukowi idzie na polnoc ku miastu Mentuhotep I. Nabu, syn Marduka,zyskuje ziemi w zachodniej Azji.

2055 p.n.e -Z rozkazu Nannara, Shulgi wysyla wojska Elamickie by stlumily zamieszki w Kanaanityjskich miastach. Elamici dochodza do bramykosmicznej na polwyspie Synajskim i tamtejszego portu kosmicznego

2048 p.n.e - Shulgi umiera. Marduk przemieszcza sie do kraju Hittitow. Abraham wyslany na poludnie Kanaanu z elitarnymi wojskami jazdy konnej.

2047 p.n.e -Amar-Sin (biblijny Amrafel) zostaje krolem Uru. Abraham jedzie do Egiptu , zostaje tam piec lat, po czym wraca z wieksza iloscia wojsk

2041 p.n.e -Prowadzony przez Inanne, Amar-Sin tworzy koalicje krolow wschodu , tworza ekspedycje militarna nacelowana w Kanaan i Synaj. Abraham blokuje wyprawe przed bramakosmiczna.

2038 p.n.e -Shu-Sin zastepuje Amar-Sina na tronie Ur - imperium wygasa.

2029 p.n.e -Ibbi-Sin zastepuje Shu-Sina. Zachodnie prowincje przejmuje Marduk.

2024 p.n.e -Prowadzac swoich wyznawcow, Marduk rusza na Sumer, dokonuje samo koronacji w Babilonie. Walki przenosza sie do centralnej Mezopotami. Swiete ziemie Nippuru zostaje zbeszczeszczone. Enlil domaga sie zemsty na Marduku i Nabu; Enki przeciwstawia sie temu, ale jego syn Nergal staje po stronie Enlila.Nabu wraz z jego Kanaatyjskimi ludzmi przejmuje port kosmiczny Anunnaki, Anunnaki wyrazaja zgode na uzycie broni atomowej. Nergal i Ninurta niszcza totalnie miasta Kanaatyjskie i port kosmiczny.

2023 p.n.e -Wiatr przenosi radioaktywne opady do Sumeru.Ludzie gina straszna smiercia, zwierzeta znikaja, woda jest zatruta pola uprawne staja sie pustynia . Sumer i jej wielka cywilizacja leza w ruinach.Swoje dziedzictwo przekazuje Abrahamowi , w wieku 100 lat Abraham na nastepce oglasza Izaka

EDIT:
Dodano do artykułów

 • 0#3

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Liczba 3 600 - Nibiru - Sumer :

Mezopotamskie i biblijne źródła zaświadczają wyraźnie , że orbitalny okres Dwunastej Planety (Nibiru) trwa 3600 lat. Liczba 3600 zapisywana była w języku sumeryjskim jako wielkie koło. Epitet wyrażający planetę – shar („najwyższy władca”) – znaczył też „zamknięte koło” , „skończony cykl”. Oznaczał również liczbę 3600. A tożsamość tych trzech terminów – planeta-orbita-3600 – nie mogła być jedynie przypadkiem.
_____

Apollodor z Aten przytoczył dziesięciu władców którzy panowali w sumie przez 120 sar (432 000 lat) przed potopem, a panowanie każdego z nich mierzone było w 3600 letnich jednostkach sar.

„Gdy królestwo zstępowało z nieba,
było królestwo najpierw w Eridu.
W Eridu,
A.LU.LIM stał się królem; rządził 28 800 lat.
A.LAL.GAR rządził 36 000 lat.
Dwóch królów rządziło tam 64 800 lat”


Potem królestwo zostało przeniesione do innych miejsc zarządzania … :

„Opuszczono Eridu;
jego królestwo zostało przeniesione do Bad-Tibira.
W Bad_Tibira
EN.MEN.LU.AN.NA rządził 43 200 lat;
EN.MEN.GAL.AN.NA rządził 28 800 lat
Boski DU.MU.ZI, pasterz rządził 36 000 lat.
Trzech królów rządziło tam przez 108 000 lat”.


Potem lista wymienia miasta jakie następowały: Larak i Sippar , oraz ich boskich władców; na koniec miasto Szuruppak, gdzie królem był człowiek z boskiego rodu …

Ciekawym jest to , że … owe okresy panowania są bez wyjątku wielokrotnościami liczby 3600:

Alulim - 8 x 3 600 = 28 800
Alalgar - 10 x 3 600 = 36 000
Enmenluanna - 12 x 3 600 = 43 200
Enmengalanna - 8 x 3 600 = 28 000
Dumuzi - 10 x 3 600 = 36 000
Ensipazinna - 8 x 3 600 = 28 800
Enmenduranna - 6 x 3 600 = 21 600
Ubartutu - 5 x 3 600 = 18 000

Wniosek sam się narzuca: Sar odnosiły się do orbitalnego okresu Sar (3600 lat) planety „shar” , „planety królestwa”; Alulim był władcą przez osiem obiegów Dwunastej Planety , Alalgar przez dziesięć obiegów i tak dalej.

Jeśli tymi władcami sprzed potopu byli , jak sugeruje autor książki Nefilim*, którzy przybyli na Ziemię z Dwunastej Planety , to nie powinno dziwić , że okresy ich „panowania” na Ziemi wiążą się z orbitalnym okresem Dwunastej Planety. Wyznaczone w ten sposób królestwo trwałoby od czasu wylądowania do czasu odlotu ; gdy jeden dowódca przylatywał z Dwunastej Planety , odlatywał inny. Jako, żę przyloty i odloty musiały się łączyć ze zbliżeniem Dwunastej Planety do Ziemi, czas panowania mógł być mierzony jedynie tymi orbitalnymi okresami – sar.

Można zapytać czy ktokolwiek z Nefilim po wylądowaniu na Ziemi mógł tu panować przez wyznaczone 28 800 lub 36 000 lat. Nic dziwnego , że uczeni mówią o długościach tych królowań , iż są „legendarne”.

Ale czym jest rok? Nasz rok jest po prostu czasem , w jakim Ziemia obiega Słońce jeden raz … Ponieważ życie rozwinęło się na Ziemi , gdy już krążyła wokół Słońca , jest naznaczone piętnem długości jej orbity.
Raczej nie ulega wątpliwości, że życie na innej planecie byłoby regulowane cyklami tej planety. Gdyby trajektoria Dwunastej Planety była tak rozciągnięta , że jeden obieg zajmowałby tyle czasu , ile zajmuje Ziemi 100 obiegów , wtedy jeden rok Nefilim wynosiłby 100 naszych lat. Gdyby obieg trwał 1000 razy dłużej niż nasz , wtedy 1000 ziemskich lat oznaczałby jeden rok Nefilim.
A co w przypadku , gdyby zgodnie z naszymi przypuszczeniami ich droga dookoła Słońca trwała 3 600 lat? Wtedy 3 600 naszych lat stanowiłoby tylko jeden rok w ich kalendarzu , a także tylko jeden rok w ich życiu. Okresy królestwa podawane przez Sumerów i Berossusa nie były wobec tego ani „legendarne” , a ni fantastyczne : trwałyby pięć , osiem czy dziesięć lat Nefilim ...

* - Nefilim (Ludzie ognistych rakiet) – mieszkańcy Marduka [dla niewtajemniczonych]
__________
Fragment książki: Zecharia Sitchin "Dwunasta Planeta" (POLECAM!!!)
__________

EDIT:
Dodano do artykułów

 • 0#4

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

=]
Wiadomości o Nibiru (znajomośc języka obowiązkowa):
http://xfacts.com/x.htm

Wszelkie konkretne informacje sa po angielsku także trzeba by było to przetłumaczyc ...


Wybaczcie wszelkie niescislosci w tlumaczeniu, staralem sie zblizyc maksymalnie do oryginalngo tekstu dlatego tez czesc okreslen bedzie tlumaczona doslownie. Mam nadzieje, ze wielu bledow nie ma :(


Planeta X - Nibiru - To są fakty

Gdzie jest dowód? To jest zwykle pierwsze pytanie, które zadają ludzie spotykający się z ideą, która zakłada istnienie kosmitów lub faktu, że byliśmy w przeszłości odwiedzani przez starożytnych astronautów. Kiedy dana osoba, zainteresuje się bardziej i zacznie zgłębiać tematy takie jak kosmici, ufo, będzie musiała przebrnąć przez ogromną masę informacji.

Spędziłem ponad dekadę badając przeróżne regiony ufologii. Po raz pierwszy zainteresowałem się tym tematem z powodu struktury na Marsie i wyjaśnienia NASA na temat marsjańskiej Cydonii. Czy twarz i piramidy na Marsie, mają jakiś związek ze starożytnymi budowlami (tzn. Piramidami i Sfinksem) w Egipcie?

Ten fakt zaprowadził mnie do wielu innych megalitycznych monumentów, rozsianych po całym świecie. Wiele z tych struktur, włączając w to Gizę, przedstawia architektoniczne i matematyczne osiągnięcia, po dziś dzień niepojęte.


Planeta X - Nibiru - co ma z tym wspólnego?

Termin "Nibiru" pochodzi z Sumeryjskich "cuneiform" kamiennych tablic i zapisków z przed 6000 lat. Termin "Nibiru" znaczy "Planeta przecinająca" (lub "Planeta przebiegająca"). Sumeryjska kultura, jest pierwszą zarejestrowaną cywilizacją na Ziemi. Kiedys Sumeria, dziś Irak. Była znana pod nazwami Sumeru, Mezopotamii i Babilonu. Kultura Sumeryjska jest najstarszą znaną nam cywilizacją. Wniosek taki wysuwamy na podstawie posiadanych artefaktów i monumentów.

Historie opisane w angielskiej wersji Biblii, dzisiejszej nowej wersji, mówią o wielu wydarzeniach, które zmieniły ludzkość w przeszłości. Jeśli popatrzymy na teksty zapisane w Biblii jak na historyczne wydarzenia, które miały miejsce, musimy odnaleźć gdzieś źródła tych przekazów. Hebrajska wersja Biblii, znana jako stary testament, która jest znacznie starszą wersją niż tłumaczenie angielskie jest oparta właśnie o opowieści kultury Sumeryjskiej.

Sumerianie, pierwsza cywilizacja, która wymyśliła sposób na to aby pismo było kompletnym piśmiennym językiem, zapisała historie, które przetrwały aż po czasy nowej Biblii, starego i nowego testamentu znanych nam obecnie. Sumerianie posiadali siedem świętych tablic, wyjaśniających nasze stworzenie. Historie te, które przetrwały w kamieniu, dziś znane są w angielskiej wersji jako "7 dni tworzenia".

Posiadają oni także historię o wielkim potopie i to jak jeden z Bogów zdecydował dać wybranym Sumeryjczykom wiedzę na temat tego jak zbudować łódź, która pokonałaby wielką powódź. Wszystkie historie w Biblii, są po prostu przetłumaczonymi tekstami z Sumeryjskiego. Są tekstami, które wciąż posiadamy w oryginale, wykute w kamieniu, w formie niezmienionej od tysięcy lat.

Sumerianie powiedzieli nam także, że ich Bogowie dali im niesamowitą wiedzę, którą Ci posiedli już 6000 lat temu. Nazywają oni swoich Bogów "Anunnaki" co jest przetłumaczone jako: "Ci, którzy z nieba na ziemię przybyli". Pozostawili nam artefakty i kamienne tablice z rysunkami, które mowią, że "Anunnaki" przybędzie wraz z inną planetą, z poza naszego układu słonecznego. Nazywają tą planetę "Nibiru", czyli miejsce skąd "Anunnaki" pochodzą. Sumerjanie mówią, że ich Bogowie żyją na Nibiru, które posiada orbitę o okresie obrotu wokół Słońca trwającym 3600 lat. Pozostałe informacje zawierają opisy kolorów zewnętrznych planet układu słonecznego, a nawet odległości pomiędzy poszczególnymi planetami. Informacje te zostały potwierdzone, kiedy wysłaliśmy w przestrzeń kosmiczną w latach '70 sondy, a te przywiozły ze sobą pierwsze zdjęcia w kolorze potwierdzające tylko Sumeryjskie przekazy.

Sumerjanie byli pierwszymi, którzy odkryli ponad 100 dziedzin nauki. Wszystkie akademickie odnośniki do początków pisma, matematyki, fizyki, medycyny, astronomii, prowadzą do kultury Sumeryjskiej i jej niesamowitych artefaktów. Ciągle używamy ich matematyki, medycyny, fizyki, pojęć czasu, muzyki, astronomii, i wielu innych dziedzin nauki.


Planeta X

Termin "Planeta X" odnosi się do poszukiwań kolejnej planety poza Plutonem, co jest dla naukowców dużym wysiłkiem. Wysłane przez NASA sondy, głównie Voyager i Pioneer, wykryły odchylenia orbit zewnętrznych planet, co może sugerować, że ciągle gdzieś tam daleko jest kolejna nieodkryta planeta, lub ciężkie ciało kosmiczne, które zakrzywia orbity zewnętrznych planet. Wiele z najświeższej publicznej wiedzy na temat poszukiwań NASA zostało przedstawionych przez Dr. Richarda harringtona, który był głównym astronomem w "Naval Observatory" w Waszyngtonie.

Planeta X poszukiwana przez astronomów już od ponad dwudziestu, a nawet trzydziestu lat, jest planetą, która bez cienia wątpliwości ma wpływ na kształt orbity Neptuna. Astronom Lowell i wielu innych astronomów, wykonało intensywne badania i obliczenia w regionie nieba, gdzie zakładamy - może znajdować się zaginiona planeta. Naukowcy szybko zdali sobie sprawę, że Pluton jest zbyt mały aby miał grawitacyjny wpływ na Neptuna i wszelkie badania skupiły się poza nim. Od tego czasu, jeszcze jedna tajemnicza planeta, o której wiemy nazywa się Planetą X.

źródło: http://xfacts.com/xnews/index.html
 • 0#5

dj_cinex.

  VRP UFO Researcher

 • Postów: 3305
 • Tematów: 412
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jutro o godz. 17:00 w Radio TOK FM będzie audycja Roberta Bernatowicza ... tematem audycji bedzie oczywiście Planeta X ... kto może niech postara sie posłuchać.

Ja sam niewiem czy bede miał o tej porze dostep do kompa aby to przesłuchać ... lecz kto może niech sie zainteresuje i potem wymieni wnioskami ...
 • 0#6

wachos.
 • Postów: 71
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak mi sie teraz skojarzyło. Niedawno wysłano, lub dopiero wyślą sondę w okolice Plutona i dalej, niby w celu badania pasa Kuipera. A może to tylko przykrywka? Może szukają Nibiru/Planety X? Jak myślicie?
 • 0

#7

Traper.

  Tajny Współpracownik

 • Postów: 1485
 • Tematów: 31
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no tak... niby wysłali tą sonde w strone Plutona, żeby go zbadać i zobaczyć co jest dalej. Misja z tego co pamiętam ma trwać ok. 9 lat, więc jesli wierzyć przepowiedniom w tym czasie coś się zdarzy. Może faktycznie ta misja to jakaś forma przykrywki, może chcą zbadać to co może się do nas zbliżyć i wogóle... nie wiem :D
 • 0#8

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sporo ostatnich postow w tym temacie byla nie na temat (ksiezyc, pluton, stworzenie przez obcych, tok fm), wrzucilem to do hydeparku, tu prosze dyskutowac o Nibiru.
 • 0#9

ktosiuf.
 • Postów: 1007
 • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm....Jak możliwe jest powstanie życia na takiej planecie? Jej orbita jest tak ogromna, że w swoim aphelium Słońce jest tak daleko, że wcale nie daje jej ciepła....Jak to możliwe, że w Biblii napisane jest o grawitacji, skoro prawo ciążenia odkrtyo setki jeśli nie tysiące lat później?
 • 0

#10

Ariel.
 • Postów: 242
 • Tematów: 36
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak to możliwe, że w Biblii napisane jest o grawitacji, skoro prawo ciążenia odkrtyo setki jeśli nie tysiące lat później?

Piszesz o odkryciu współczesnej nam nauki, co nie oznacza, że ktoś inny [w domyśle: poprzednie cywlizacje] nie dokonał już tego odkrycia wcześniej, jako przykład można najprościej podać to, że kiedy Chińczycy już dawno bawili się prochem i technikami militarno-strategicznymi, to współcześni im europejczycy zastanawiali się jak sobie wykuć jakiś słabej jakości oręż do walki o przetrwanie. Podobnie jest z wieloma innymi aspektami nauki, jedne cywilizacje rozwijały sie wcześniej i dochodziły do wielu wniosków w wiele krótszym czasie niż pozostałe, a w końcu biblia, którą wspominasz, tak naprawdę nie ma jednego autora, a jest zapiskiem dziejów cywilizacyjnych z kilku, jak nie więcej, tysięcy lat, z czego my mamy dopiero góra 1000 lat rozwoju naukowego za sobą i to bazującego na cywilizacjach istniejących przed nami.

=]Ciekawym jest to , że … owe okresy panowania są bez wyjątku wielokrotnościami liczby 3600:

Alulim - 8 x 3 600 = 28 800
Alalgar - 10 x 3 600 = 36 000
Enmenluanna - 12 x 3 600 = 43 200
Enmengalanna - 8 x 3 600 = 28 000
Dumuzi - 10 x 3 600 = 36 000
Ensipazinna - 8 x 3 600 = 28 800
Enmenduranna - 6 x 3 600 = 21 600
Ubartutu - 5 x 3 600 = 18 000

Wniosek sam się narzuca: Sar odnosiły się do orbitalnego okresu Sar (3600 lat) planety „shar” , „planety królestwa”; Alulim był władcą przez osiem obiegów Dwunastej Planety , Alalgar przez dziesięć obiegów i tak dalej.


Nie jestem jakimś wielkim sceptykiem jednak jedna rzecz mnie zaciekawiła - otóż, skąd u autorów tej teorii bierze się przekonanie, że właściwym systemem przeliczania wartości jest system dziesiętny wymyślony przez współczesną nam cywilizację? Sama nasza nauka zna kilkanaście innych systemow matematycznych, chociażby system dwójkowy(binarny), trójkowy, ósemkowy, szesnastkowy i wiele wiele innych, sami na nasze potrzeby wprowadziliśmy oznaczenie 0 <zero> które rozumiemy w takim, a nie innym znaczeniu. Wszystie odniesienia liczbowe w zacytowanym tekscie wynikają z postrzegania rzeczywistości matematycznej właśnie w systemie dziesiętnym, a co jeśli na owej planecie system liczbowy jest zupełnie inny? Wówczas wszystkie idealnie równe, powtarzalne obiegi zaczynają tracić swój sens matematyczny.
I <tutaj zanaczam, że nie jestem tego do końca pewien> orginalne przekazy, na których bazują autorzy tejże teorii, nie polegają na systemie dziesiętnym, autorzy czasem w mniejszym lub wiekszym stopniu bazują na przelicznikach na współczesne nam jednostki wymiarów matematycznych, ktore to z kolei nie są dokładne w każdym tego słowa znaczeniu z powodów zaokrągleń i uproszczeń jakie są powszechnie stosowane. Sam piszesz w nieco innym wątku na temat Sumerów, iż:

=]Podstawę sumeryjskiej matematyki stanowił układ sześćdziesiętny z liczbą 60 jako bazową.


zatem przemnożenia tego systemu względem liczb dziesiętnych, jak ma to miejsce w poprzednim cytacie niezupełnie do mnie trafiają, jednocześnie zakładam, iż Sumerowie przejęli swoją wiedzę, a tym samym i matematykę od swoich "bogów"

=]A co w przypadku , gdyby zgodnie z naszymi przypuszczeniami ich droga dookoła Słońca trwała 3 600 lat? Wtedy 3 600 naszych lat stanowiłoby tylko jeden rok w ich kalendarzu , a także tylko jeden rok w ich życiu.


Również nie zgadzam sie z tą częścią tezy i myślę, że jest ona zbytnio przebarwiona. Dlaczego? Ano dlatego, że gdyby człowieka umieścić na obiekcie mającym dłuższy obieg wokół Słońca, to czy oznacza to, że będzie on relatywnie żył o tę wielokrotność dłużej? Gdybyśmy przenieśli się na Jowisza czy Saturna (zachowując warunki fizyczne i chemiczne takie jak na Ziemi), to wówczas tamtejszy rok planetarny nie wydłużyłby nam życia, poprostu przeżylibyśmy tyle samo co na Ziemi, a jedyną różnicą byłoby to, że w tym czasie zobaczylibyśmy mniej obiegów wokół Słońca, niż wynosi liczba obiegow Ziemi wokół naszej gwiazdy. To, że określamy długość naszego życia według rotacji naszej planety wokół Słońca jest jedynie kwestią umowną i nie można oczekiwać, iż ktoś żyjący na innej planecie mającej krótszy lub dłuższy obieg wokoło Słońca będzie w stosunku do nas żył relatywnie krócej lub dłużej, gdyż należy tu się raczej odnosić do warunków fizyczno-bio-mechanicznych środowiska życia, a co za tym idzie, przystosowania się organizmów oraz ich cykli metabolicznych, bo raczej w ten sposob można tłumaczyć procest starzenia się, ktore to powoduje nasze przemijanie, i to czy Ziemia lub inna planeta obróci sie raz, czy dwa razy więcej wokoło swojej gwiazdy nie będzie miało znaczenia jeśli nie przyjrzymy się i nie weźmiemy pod uwagę warunków panujących na owej planecie i tego jak rozpatrywany organizm potrafił sie do nich przystosowac.

Zaznaczam, iż nie chcę tutaj wzbudzać jakiejś zadymy, a jedynie chciałbym podjąć jakąś dyskusję na temat zastanawiających mnie kwesti, ktore moim zdaniem nie do końca są wyjaśnione.
 • 0#11 Gość_muhad

Gość_muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

ich dlugosc zycia moglaby miec zwiazek z ich ewolucja.O ile wiem dlugosc zycia wydluza nam nawet rozwoj duchowy.Np. ktos z rodu Mojzesza zyl kilkaset lat.NIe wiem,nie jestem uczonym ale jedno co dodam to fakt ze my ludzie,CI ktorzy uwazaja sie za wielkich myslicieli i uczonych i zarowno Ci ktorzy sa zwykli, nawet gdybysmy bardzo starali sie rozwiklac wszystkie zagadki,nie mozemy stwierdzic jak jest naprawde.nie mamy bladego pojecia bo jestesmy primitywni jako rasa pod kazdym wgledem.Nie wiemy czy te wszystkie prawa fizyki,wzory matematyczne,czy innego typu kweestie sa prawdzie i moze byc tak ze beda obalone i zastapione czyms zupelnie innym.Historia pokazala ze ten schemat wielokrotnie sie powtarzal na ziemi.Ariel moze i masz racje ale takich rzeczy nie wie nikt bo we wszechswiecie jest tyle dziwnych zjawisk ze nie mozna niczego wykluczyc.
 • 0

#12

ktosiuf.
 • Postów: 1007
 • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale przecież Mojżesz to postać zmyślona w Biblii! Przepraszam za ironie, ale inaczej chyba już nie da rady
 • 0

#13

Traper.

  Tajny Współpracownik

 • Postów: 1485
 • Tematów: 31
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Błagam... zapoznaj się z 'naszymi dowodami'... napewno ci 'nie ubędzie', a może zmienisz nieco podejście.
 • 0#14

ktosiuf.
 • Postów: 1007
 • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale o co ci chodzi skoro waszym dowodem jest MOJŻESZ!

Nie muszę wąchać szamba żeby wiedzieć że śmierdzi.
 • 0

#15

Traper.

  Tajny Współpracownik

 • Postów: 1485
 • Tematów: 31
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

byś poczytał to byś dowiedział się o co w tym chodzi... Bo tak imasz sie tematu, o którym nie wiesz nic...
 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u