Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odkryto planetę podobną do Ziemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#61

takitam.
  • Postów: 271
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co wg ciebie jest pożyteczne? Uczenie się recytacji wiersza?:E Ja bardziej dokształcam się 'siedząc na PC' niż w szkole ;(


Ok, czyli wskaż co pożytecznego zrobiłaś/zrobiłeś ?
Może prześlesz mi jakiś artykuł własnej produkcji ?
A to, że dostałaś się / dostałeś się do słabej szkoły to nie moja wina. Ja wynosze ze szkoły naprawde bardzo dużo, jestem w gimnazjum i ucze się by dostać się do najlepszego LO.
Ponieważ w LO zaczynasz już nauke na poważnie.
Zapamiętaj sobie to: by dostać się na UJ trzeba mieć mature w 100% oraz napisac egzamin na 90%.
  • 0

#62

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja sama przyznam mimo ze juz jestem po szkole i po maturze ze szkola daje wiedze taka na przymus a nie taka jaka jest interesujaca. Fakt uczyc sie trzeba ale czesto bywa tak ze ktos dostaje sie na dobre stanowisko i ma dobra prace nie dlatego ze wykowal na pamiec regulki tylko dlatego ze sie dana dziedzina interesowal a z innych przedmiotow byl poprostu noga i koniec.
Kiedys ogladalam program o Einteinie i tak naprawde on wcale nie byl orlem w nauce bo mial same paly a z fizyki mial 6 bo tylko to go interesowalo.
  • 0



#63

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapamiętaj sobie to: by dostać się na UJ trzeba mieć maturę w 100% oraz napisać egzamin na 90%.


To zależy na Jaki kierunek UJ aczkolwiek, ja jeszcze jestem sprzed ery nowej matury więc nie wiem jak to teraz jest ;)

Ja tak na prawdę przez 8lat w podstawówce nauczyłem się tego co chciało mi się uczyć a resztę byle przejść do następnej klasy bo nauczyciele nie potrafili zainteresować przedmiotem, niewiele lepiej było w liceum i dopiero na UJ mogę powiedzieć, że edukacja wyglądała tak jak powinna więc polecam tę uczelnię ;)

Tak więc uczcie się tego co was na prawdę interesuje bo w dzisiejszym świecie liczy się specjalizacja a nie duża wiedza ogólna. Z takiego założenia właśnie wychodził Einstein :>
  • 0

#64

kamil_d.
  • Postów: 87
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejny dowód na to , że odnalezienie życia na innej planacie to tylko kwestia czasu


nawet jakby znalezli kozy na marsie to watpie zeby ta wiadomosc trafila do ludzi. lawiej powiedziec ze znalezli jakies bakterie, ludzie przyjeliby to latwiej. niektorzy wierza ze sa istoty pozaziemskie, ale coby powiedzieli gdby zapukaly do ich drzwi i powiedzialy chodzmy na lecha, bedzie sie dzialo... :)
  • 0

#65

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak na razie jest za mało faktów dotyczących tej planety.Nie wiadomo, jak gęsta jest tam atmosfera, bo jeśli jest podobna do wenusjańskiej, to z powodu efektu cieplarnianego może być tam gorąco jak w piekle, a cała woda wyparowała. Sporo zależy od tego, ile promieniowania planeta pochłania, a ile odbija w kosmos. To wielka zagadka.

Oprócz masy i promienia orbity wszystkie inne cechy nowej planety są na razie czczą spekulacją. Trudno nawet powiedzieć, jaki jest jej rozmiar. Jeśli jest zbudowana ze skał o takiej gęstości jak Ziemia, to ma średnicę o 70 proc. większą. Ale w jej skład mogą wchodzić lżejsze minerały albo dużo więcej wody, a wtedy byłaby większa.
  • 0



#66

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, czyli wskaż co pożytecznego zrobiłaś/zrobiłeś ?
Może prześlesz mi jakiś artykuł własnej produkcji ?
A to, że dostałaś się / dostałeś się do słabej szkoły to nie moja wina. Ja wynosze ze szkoły naprawde bardzo dużo, jestem w gimnazjum i ucze się by dostać się do najlepszego LO.
Ponieważ w LO zaczynasz już nauke na poważnie.
Zapamiętaj sobie to: by dostać się na UJ trzeba mieć mature w 100% oraz napisac egzamin na 90%.


Mmm gimnazjum to dla mnie w 99% przymus, mam średnią 4.9 więc nie będzie problemu z LO, chociaż i tam niczego potrzebnego do późniejszej pracy (chcę być grafikiem) się nie nauczę :E
"Może prześlesz mi jakiś artykuł własnej produkcji" Nie mam żadnego artykułu, ale jeśli chcesz mogę wysłać ci parę grafik :hmm:
  • 0

#67

Tormoz.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najważniejsze, aby mieć jakąś rozwijającą nas pasję :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych