Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porozmawiajmy o Duszy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#166

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inga

Pan Wiesio napisal o duszy w bardzo skomlikowany sposób.Może moje wyjaśnienie będzie prostsze?

Religia katolicka wierzy,że Bóg stworzył człowieka w fizycznym ciele na Ziemi.W Biblii,w Starym Testamencie I Ksiega Mojrzeszowa ,pisze:,,1.27.,,I stworzył Bóg człowieka na obraz Swój.Na obraz Boga stworzył go.Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich''. 2.7.Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia.Wtedy stał się człowiek istotą żywą.

Bóg stworzył nas nie na Ziemii,ale w Niebie na Swoje podobieństwo,jako doskonałe istoty duchowe-dusze i dał nam wolną wolę.Zostaliśmy stworzeni parami,razem z naszą,,drugą połową",żebysmy nie byli samotni,jak to bardzo często bywa na Ziemii. Pierwszym Synem Bożym był Chrystus.,,On był Pierworodnym wszelkiego stworzenia'',list sw.Pawła do Kolosan.1.15. Tego bardzo ważnego faktu nie ma w Starym Testamencie,ponieważ został on usunięty ,podobnie jak i wiele innych,niewygodnych dla dogmatów Kościoła Katolickiego.W nastepnej kolejności zostały stworzone pozostałe dusze.W świecie duchowym jesteśmy siostrami i braćmi Chrystusa,dziećmi Tego samego Boga.

Niektóre dusze zbuntowały się przeciwko Bogu i zaczęły się od Niego oddalać.Ich ciała duchowe stopniowo gęstniały.Z tego procesu powstał świat materialny i fizyczny człowiek,w którym znajduje się w zmniejszonej postaci dusza,nasza własciwa istota,obciążona grzechami.

Teraz celem życia każdego człowieka na Ziemii lub duszy w obszarach oczyszczania,jest uwolnienie się od grzechów.Jedyną drogą do tego celu jest Chrystus,który jako Duch Chrystusowy ,jest w sercu każdego człowieka.

Czy wierzący zdają sobie sprawę,że naszą właściwa istotą ,obecną w każdym z nas, jest nasza nieśmiertelna dusza?Czy KK lub jakiś inny kosciół naucza tego? A Ty za kogo siebie uważasz? Za nieśmiertelną duszę,czy za śmiertelne ciało.Dlaczego księża nas okłamuja mówiąc:"Z prochu powstałeś,w proch się obrucisz?Przecież jest to nieprawda,co oni mówią.
  • 0

#167

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

Cytat angelo>

Religia katolicka wierzy,że Bóg stworzył człowieka w fizycznym ciele na Ziemi.W Biblii,w Starym Testamencie I Księga Mojżeszowa ,pisze:,,1.27.,,I stworzył Bóg człowieka na obraz Swój.Na obraz Boga stworzył go.Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich''. 2.7.Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia.Wtedy stał się człowiek istotą żywą.


Nie wiem czy sam zauważyłeś ,ale sam napisałeś że z prochu ziemi powstał człowiek ?!

Co do do tego ,czy człowiek z prochu powstał ,to też bym był daleko od tej tezy -bo jest ona wręcz niemożliwa.

Bardziej jestem za tezą , że człowiek powstał od małpy ,tylko nie w formie ewolucji ,ale przez rożne doświadczenia i wiele lat żmudnych badan .
Tym bardziej że człowiek sie rodzi ,jako istota pełna rozwinięta fizycznie .
A umierając człowiek po prostu rozkłada się ,lub jak to teraz jest stosowane -palony .Forma pochówku jest mało ważna , bo ważniejsze jest dusza-energia ,która powraca tam skąd przybyła i jakie nauki tu doświadczyła.

Czy dusz istnieje ?!

A czy Bóg istnieje ?! ;)

Jeżeli Bóg-energia Najwyższa istnieje ,to i istnieje dusza człowieka .
Dusza człowieka jest tą samą formą co Bóg, tylko jest poziomową rozwinięta słabiej -by taki poziom dotrzymać co energia najwyższa to musi ona przejść bynajmniej ileś tam lat Boskich -tak myślę ?!
Jak możecie pytać sie, czy dusza istnieje ,jak sami piszecie że doświadczacie OBEE itp.-czyli sami zaprzeczacie to co piszecie ! ;)

Ja doświadczyłem parę wyjść z ciała i nadal doświadczam -nie wiem czy mam kontrolę nad tym-ale doświadczając tego wiem że jestem tu na ziemi ciałem materialnym -atomowym-a energia życiowa-dusza jest we mnie -czyli ciało jest nośnikiem tej duszy .

Jeżeli Wy doświadczacie takich wyjść z ciała -to wiecie że taka dusza istnieje .

Nie wiem o jakiej ty drugiej połowie piszesz -czy o kobiecie czy tej duszy -bo jeśli o duszy -to taka dusza już istniała, tak jak Bóg ,a tylko Bóg stworzył człowieka by ta dusza była tu na ziemi w formie materialnego ciała
i doświadczała przeżyć stworzonych przez Stwórcę .
Można by powiedzieć że mamy tu na ziemi Wczasy ?!!!. :) .

Na razie tyle co mam dopowiedzenia na ten temat >

Pozdrawiam> ;)
  • 0

#168

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Angelo, powiem Ci naprawdę że masz naturalny dar do objaśniania "niezrozumiałych" tekstów - czynisz je jeszcze bardziej niezrozumiałymi.

PTR, wydawało mi się, że buddyści (małą czy dużą literą?) wierzą w reinkarnację zakończoną scaleniem się z "czystą energią miłości", ale mogę się mylić :P
  • 0

#169

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Angelo, powiem Ci naprawdę że masz naturalny dar do objaśniania "niezrozumiałych" tekstów - czynisz je jeszcze bardziej niezrozumiałymi.

PTR, wydawało mi się, że buddyści (małą czy dużą literą?) wierzą w reinkarnację zakończoną scaleniem się z "czystą energią miłości", ale mogę się mylić :P


tak buddysci wierzą w reinkarnacje ale dokładniej wygląda to tak że wcielamy się od niemającego początku czasu i krążymy w kole samsary (czyli uwarunkowanej egzystencji). Tak więc to nie jest tylko ścieżka w góre, można też zaliczać upadki do niższych światów bądź "gorszych odrodzeń" wszystko zależy od tego jakimi jesteśmy ludźmi w obecnym życiu i co dobrego robimy dla innych.
  • 0



#170

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polecić mogę ten istniejący już temat :) o duszy było już rozmawiane...nawet goraco chwilami się robiło :)

>> http://www.paranorma...?showtopic=4162 <<
  • 0

#171 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

No to nie ma sprawy. Połączyłam, a swoją drogą to miejscami był również całkiem piękny OT. :)
  • 0

#172

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale zdaje się, że wymiana argumentów toczyła się do pewnego momentu w najlepszym porządeczku :) i co najważniejsze - przyciągła sporą rzeszę użytkowników.
:)
  • 0

#173 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardziej jestem za tezą , że człowiek powstał od małpy ,tylko nie w formie ewolucji ,ale przez rożne doświadczenia i wiele lat żmudnych badan .

Człowiek powstał w wyniku manipulacji genetycznych którymi to w ramach relaksu zabawiali się nasi Stwórcy. ;) Ziemia stała się poletkiem doświadczalnym, i byc może jest nim nadal.
Jeżeli jesteśmy efektami eksperymentów, w jakim celu zostaliśmy obdarzeni duszą, w aktórej to istnienie powątpiewają nawet najwięksi współcześni filozofowie kościoła? Czym dusza jest tak naprawdę? Po co nam ją dano i czemu służy? Może jest treścią mającą nas ubogacać, prawdziwą istotą człowieczeństwa która odróżnia nas od innych stworzeń? Może jest matrycą, na której zapisane są wszystkie nasze przeszłe wybory, oraz ich skutki? Łącznikiem między widzialnym w tym wcieleniu, a niewidzialnym, które jest naszą prawdziwą rzeczywistością składającą się z e wszystkich wcieleń przeszłych i przyszłych? To są moje pytania i moje próby odpowiedzi. Mozliwe, że są błędne, ale w końcu kiedyś, poznam prawdziwą odpowiedź.

Jak możecie pytać sie, czy dusza istnieje ,jak sami piszecie że doświadczacie OBEE itp.-czyli sami zaprzeczacie to co piszecie !

W czasie OOBE ciało astralne oddziela się od ciała fizycznego, nie dusza. :P
  • 0

#174

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inga

Dusza jest naszą własciwą istotą zrodzoną w Niebie na wzór Boga.Widzę,że nie czytałas mojego wcześniejszego postu.Poniewaz przez nasze grzeszne myslenie oddalilismy sie od Boga,przybyło nam siedem grzesznych ciał duszy,od których musimy się uwolnić w kolejnych reinakarnacjach na Ziemii,przy pomocy obecnego w każdym z nas Ducha Chrystusowego.

Krk zaś naucza,że takie zbawienie duszy może być tylko możliwe przez udział w tym kościele i uczestniczenie w jego sakramentach.Więc Ty jako wierna Córka tego kościoła idziesz właśnie tą drogą.Jest to bardzo szeroka droga.Jak będziesz chciała iść tą wąską,to musisz zmienić drogę,ale każdy człowiek ma wolną wolę daną mu od Boga i sam wybiera właściwą dla siebie.
  • 0

#175

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam


cytat Inga>

W czasie OOBE ciało astralne oddziela się od ciała fizycznego, nie dusza.


Chmm ... :hmm: ???


Jeżeli jest ciało astralne- to czym jest dusza ?!.


Pozdrawiam>>> ;)
  • 0

#176

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wg. mnie obie formy doświadczania są niczym innym niż świadomością, tyle że pod innymi postaciami.

Wysłannik Boga

Jeżeli jest ciało astralne- to czym jest dusza ?!.

Za wszystko odpowiada mózg a pobudzanie odpowiednich jego parti okraszone zostało mianem duszy i terminów pochodnych, dla szerszego zrozumienia wszechrzeczy. To wszystko ma sens... :)
  • 0

#177

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg. mnie obie formy doświadczania są niczym innym niż świadomością, tyle że pod innymi postaciami.

Za wszystko odpowiada mózg a pobudzanie odpowiednich jego parti okraszone zostało mianem duszy i terminów pochodnych, dla szerszego zrozumienia wszechrzeczy. To wszystko ma sens... :)



Mieszasz chemię, dogmaty katolickie, inne religie. Dlatego mamy taki terminologiczny bajzel. Uważam ,że nie ma najmniejszego sensu zastanawianie się czym lub kim jest dusza.

Legendarny twórca Ghost in the Shell ma swoją bardzo ciekawą teorię na temat naszego bytu. Naszą świadomość tworzą wspomnienia. Natomiast to co jest naszą indywidualnością jest pojęcie ducha który w jego świecie można transferować do innego ciała (cyborga). Wędrówka duszy za swoim podmiotem.

Kolejna koncepcja z przed prawie 150 lat kiedy to ludzie próbowali opisać człowieka za pomocą zjawisk mechanicznych - pokłosiem tego jest Ghost in the Schell.

Może podejście Franka Herberta do tematu duszy w cyklu Diuna.
  • 0

#178

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !


Chmm...?????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja nadal nie wiem o czym wy piszecie- czy o ciele astralnym ,czy (jak to siema do Ingi) o duszy ?.

Pozdrawiam , a zarazem i czekam na wnikliwe odpowiedzi > ;)
  • 0

#179

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mieszasz chemię, dogmaty katolickie, inne religie.

W takim razie jesteś wybiórczy, bo nie dla każdego terminy w twoim domniemaniu są terminami uszeregowanymi wprost aby oddać istotę duszy, czymkolwiek ona jest. :)
  • 0

#180 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Dusza jest naszą własciwą istotą zrodzoną w Niebie na wzór Boga.

Może być.

Widzę,że nie czytałas mojego wcześniejszego postu.

Owszem, czytałam.

Poniewaz przez nasze grzeszne myslenie oddalilismy sie od Boga,przybyło nam siedem grzesznych ciał duszy,od których musimy się uwolnić w kolejnych reinakarnacjach na Ziemii,przy pomocy obecnego w każdym z nas Ducha Chrystusowego.

O czym Ty mówisz? Jakie grzeszne myślenie? "Bóg" stworzył nas własnie takimi. Od początku istnienia człowiek ze swej natury buntował się i buntuje, czyli grzeszy. Skąd taka natura w człowieku? Własnie tacy zostaliśmy stworzeni. Nie po to, by denerwować Ojca w Niebie, ale by móc się rozwijać i być kreatorami świata, by nie ustawać w poszukiwaniu coraz to lepszych opcji naszego bytu na ziemi.

Krk zaś naucza,że takie zbawienie duszy może być tylko możliwe przez udział w tym kościele i uczestniczenie w jego sakramentach.

KRK ma prawo nauczać w ten sposób. Zresztą po to istnieje.

Więc Ty jako wierna Córka tego kościoła idziesz właśnie tą drogą.Jest to bardzo szeroka droga.Jak będziesz chciała iść tą wąską,to musisz zmienić drogę,ale każdy człowiek ma wolną wolę daną mu od Boga i sam wybiera właściwą dla siebie.

:o :o :o Eeee...., taaa....Normalnie nie wiem co powiedzieć. Nazywanie mnie "wierną córką koscioła", jest ogromnym nadużyciem i nieporozumieniem. :rotfl: Idę drogą poznania którą sama sobie wybrałam, i wątpię, bym spotkała się na niej z płatnymi agentami KRK, nazwanymi przeze mnie roboczo - Czarnymi Sutannami. ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych