Skocz do zawartości
Ziemia w obliczu zagrożenia


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#541

kpiarz.
 • Postów: 2047
 • Tematów: 388
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

STANY ZJEDNOCZONE. Odradzanie się Zatoki Meksykańskiej po katastrofie na platformie BP nie przebiega tak, jak byśmy chcieli. Najnowsze badania przeprowadzone przez Samanthę Joye z University of Georgia dowodzą, że, wbrew twierdzeniom BP, do roku 2012 przyroda nie poradzi sobie ze skutkami wycieku.

Pani Joye badała w 2010 roku dno Zatoki i porównywała uzyskane wyniki z tymi sprzed kilku miesięcy. Okazało się, że ropa w wielu miejscach ciągle znajduje się przy dnie tworząc gęstą, zabójczą warstwę. „Mamy tu do czynienia z jakimś zatorem, czymś co musimy zbadać, gdyż nie wiemy, dlaczego nie dochodzi do degradacji ropy w tych obszarach” – powiedziała Joye podczas niedawnej dorocznej konferencji American Association for the Advancement of Science.

Jej odkrycia stoją w wyraźnej sprzeczności z innymi badaniami, które wykazały szybki rozkład ropy przez mikroorganizmy. Szefowa agencji odpowiedzialnej za Zatokę powiedziała, że sądziła, iż większość ropy została rozłożona. Terry Hazen z Lawrence Berkeley National Lab mówi, że uzyskane przez niego wyniki różnią się od tych zaprezentowanych przez Joye, gdyż badał on inne obszary i w innym czasie.

Joye wraz ze swoim zespołem odbyła pięć wypraw badawczych, podczas których pobrano 250 próbek rdzeni z dna i zbadano obszar o powierzchni niemal 7000 kilometrów kwadratowych. Wiele tych miejsc badała również przed wyciekiem i mówi, że sytuacja wyraźnie się pogorszyła. Badania nie pozostawiają wątpliwości, że zostały one zanieczyszczone ropą z platformy BP.

Problemem jest nie tylko ropa. Jej spalanie na powierzchni spowodowało, że na dno opadło dużo sadzy. Ponadto w wodzie znajdują się duże ilości metanu, który został pominięty podczas większości badań.

Przed kilkunastoma dniami Kenneth Feinberg, urzędnik odpowiedzialny za Zatokę Meksykańską, stwierdził, opierając się na dotychczasowych badaniach, że Zatoka niemal w całości poradzi sobie ze skutkami wycieku do roku 2012. Joye i Jane Lubchenko, szefowa NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) mówią, że tak się nie stanie.

„Byłam tam przy dnie, na własne oczy widziałam jak to wygląda. Nie ma szans, by do 2012 roku wszystko było w porządku” – powiedziała Joye.

Link :

http://wolnemedia.ne...ej-niz-myslano/
 • 1#542 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano


Madagaskar: 8530 zrujnowanych budynków, 15 tys osób bez dachu nad głową

Cyklon Bingiza osiągnął w porywach 200 km/h, zginęły 4 osoby, zrujnowane jest 8530 budynków, 15 tysięcy osób bez dachu nad głową, zniszcone uprawy papryki i wanilii.

http://www.youtube.com/watch?v=RLhfO0CFvxU&feature=player_embedded

Click
 • 2

#543

Hellraiser.
 • Postów: 248
 • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie bardzo byłem zdecydowany gdzie ten post umieścić bowiem dotyczy on kilku tematów - jestem przekonany, że pomiędzy tym co dzieje się we wnętrzu Słońca i wewnątrz naszej planety istnieje bardzo silne sprzężenie zwrotne,
obecnie na zewnątrz Słońce wydaje się uspokajać lecz wewnątrz szykuje się jeszcze intensywniejsza burza niż przed paroma dniami - świadczy o tym wzmożona intensywność sejsmiczna Ziemi, kiedy pojawią się rozbłyski i wyrzuty masy ze Słońca , aktywność sejsmiczna Ziemi zacznie stopniowo wygasać, myślę, że najbliższe 1-2 tygodnie wyjaśnią czy ma to sens.
 • 0

#544 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać. Jednak zastanawia mnie to od innej strony. Niezależnie od ilości wstrząsów aktywność sejsmiczna jest dość wysoka od 2010 roku. Bardzo często zadaję sobie pytanie co jest przyczyną tego wszystkiego.
 • 0

#545

tworzywo2.
 • Postów: 26
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na Onecie też straszą

[i]Na Ziemię może spaść groźna "kosmiczna burza", która strąci satelity komunikacyjne, uziemi samoloty i zapoczątkuje serię blackoutów, co spowoduje miliardowe straty - ostrzegają naukowcy, którzy dodają, że świat nie jest przygotowany na taką globalną Katrinę. [

Pełna treść

Użytkownik tworzywo2 edytował ten post 22.02.2011 - 18:02

 • 0

#546

nazgul.
 • Postów: 35
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tutaj też jest o tym napisane:

Solar storm 'could cause more damage than Hurricane Katrina'
A powerful solar flare hit the Earth last week – and experts are now warning that the next one could be catastrophic

http://www.independe...na-2221706.html

Pytanie się nasuwa, czy może tak ostro dmuchnąć jak w filmie "Knowing" może nie teraz ale w ciągu najbliższych miesięcy?

Użytkownik nazgul edytował ten post 22.02.2011 - 18:28

 • 0

#547 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Módl się o to, aby po tej czkawce słońca, co ma być nie było jeszcze gorszej w 2012 roku przy kulminacji. Z tego co mi wiadomo, to ziemia może być ogarnięta przez ogień, jeśli jej tarcza zostanie mocno rozbita. Radosław coś pisał o tym, że nasza planeta ma się zamienić w słoneczko (to chyba tak metaforycznie), w chwili jak słońce wyłączy nam matrix.
 • 0

#548

Dromen.
 • Postów: 13
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzęsienie atmosfery

Szykujące się do wybuchu wulkany wysyłają wcześniej impulsy elektromagnetyczne, które sięgają kosmosu - pokazały obserwacje francuskiego satelity Demeter

Część artykułu :

Czas na wulkaniczną prognozę?

Zlotnickiego i jego dwóch współpracowników - Feng Li i Michel Parrot - interesowały dane zebrane przed dużymi erupcjami wulkanicznymi. Byli ciekawi, czy w jonosferze działo się w tym czasie coś ciekawego. Wybrali 74 największe wybuchy. W przypadku 30 z nich, najsilniejszych z analizowanego zbioru, Demeter zarejestrowała rozmaite zaburzenia. Czasami pojawiały się one już na 30 dni przed wybuchem, zwykle jednak skały odzywały się z wyprzedzeniem tygodnia. Cząstki w jonosferze zaczynały drgać - ich gęstość to rosła, to malała. Towarzyszyło temu zakłócenie pola elektromagnetycznego. Im bliżej erupcji, tym drgania stawały się silniejsze. Największe występowały zwykle na dwa-trzy dni przed wybuchem.

A reszta TU: http://wyborcza.pl/1..._atmosfery.html

Użytkownik Dromen edytował ten post 22.02.2011 - 20:09

 • 0

#549 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny


Pękanie gruntu w Boliwii niepokoi lokalne władze


http://www.youtube.com/watch?v=lwGdzHr9YMI&feature=player_embedded

We wrześniu 2010 roku w miejscowości Villa Felicidad, w okolicy Villa Rivero pojawiło się dziwne zjawisko. W ziemi pojawiły się pęknięcia i zaczął wydobywać się z nich dym oraz ogień. Zjawisko wprawiło w zdumienie mieszkańców i naukowców. Teraz pojawiają się tam kolejne pęknięcia i lokalne władze namawiają do ewakuacji z zagrożonych regionów.

Pojawienie się pęknieć w Villa Rivero, miejscowości znajdującej się około 60 km od miasta Cochabamba jest niewytłumaczalną manifestacją sił przyrody. W tej chwili obszar zniszczony to około 50 metrów kwadratowych. Ogień wydobywa się kilka miesięcy i według części miejscowych naukowców jego pochodzenie nie jest wulkaniczne a fenomen jest to pozostałością prehistorycznego bagna i efekt ognia to tak naprawde efekt spalania gazów wydobywających się spod ziemi. Tak samo tłumaczy się powstawanie nowych pęknięć.Komisja rządowa badająca zjawisko wyjaśniła, ze bezpodstawne jest łaczenie nowych pęknięć z japońskim trzęsieniem ziemi z 11 marca. Aby uspokoić mieszkańcó podparto się wynikami badań prowadzonych przez Universidad Mayor de San Simón (UMSS), który to w 2010 roku prowadził w tym obszarze badania na zlecenie państwowej firmy wydobywczej. Według wyników badań są dowody na to, ze odpowiezialne za zjawisko sa gazy wydobywające się spod powierzchni ziemi.

Nie brakuje jednak naukowców, którzy twierdzą, że jest to w istocie nowy formujący się wulkan. W tej chwili kilka domów znajduje się w bezpośrednim zagrożeniu zjawiska.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aiPmfNidA_U

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2FsixvJXWio


Click
 • 5

#550

kpiarz.
 • Postów: 2047
 • Tematów: 388
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika Zaburzenia magnetyczne, biegun się przesunął o 20 stopni! Dutchsinse analizuje anomalie magnetyczne, które nastąpiły w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Kompasy szaleją, jak widać na nagraniu od około 3 min 30 s. Zmiany pola magnetycznego mogą być lokalne – magnetosfera bowiem jest w strzępach. Nie ma na razie informacji o przyczynach tego stanu rzeczy – czy jest to wpływ wielkiej flary słonecznej, któa miała miejsce wczoraj, czy też zbliżania się wielkiego ciała niebieskiego w nasze regiony. Wygląda na to, że zmiany są chwilowe i że sytuacja wróci do normy.

http://monitorpolski...31-marca-2011r/
 • 2#551

Erik.
 • Postów: 927
 • Tematów: 106
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

TYTUŁ FILMU: Magnetic Pole Shifts 1590-2010

LINK:

CZAS TRWANIA: 0,36min.

"Szczęście jest tylko wtedy prawdziwe, kiedy się nim dzielimy" Pozdrawiam, Erik

Użytkownik Erik edytował ten post 02.04.2011 - 21:55

 • 1#552

kpiarz.
 • Postów: 2047
 • Tematów: 388
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nagła śmiertelna choroba roślin spowodowana uprawami zmodyfikowanymi genetycznie?


Dołączona grafika

DES MOINES, Ia. – Farmer Kent Friedrichsen kilka lat temu zaobserwował dziwną chorobę swoich upraw soi. Użył on nasion Monsanto Co. i spryskał je popularnym środkiem chwastobójczym „Roundup Ready” by wkrótce zaobserwować umierające pole. Tymczasem na sąsiednich polach gdzie użył nasion nie modyfikowanych genetycznie, uprawy soi nadal były zdrowe i kwitnące. Farmerzy nazywają to zjawisko „syndromem nagłej śmierci”, chorobą roślin która rozprzestrzeniła się po środkowych stanach i narodowym przemyśle soi – szacowanym na 36.8 miliarda dolarów. Naukowcy, którzy zaobserwowali tą chorobę po praz pierwszy w Arkansas w 1971 – ponad 20 lat zanim Monsanto wprowadziło na rynek produkt Roundup Ready – obwiniali wilgotną pogodę i grzyby gnijące u podłoża roślin. Jednakże, Friedrischen twierdzi „Od lat zastanawiam się czy nie chodzi o co innego”. Teraz, pomimo gór badań naukowych twierdzących inaczej, jeden naukowiec próbuje przebić się z badaniami bliżej przekonań farmera. Don. M. Huber, emerytowany profesor na Uniwersytecie Purdue, który dokonywał badań herbicydów chemicznych dla Monsanto, twierdzi że znalazł fakt łączący genetycznie modyfikowaną żywność a choroby roślin oraz bezpłodność wśród trzody: „nieznany organizm”, który on i inni badacze odkryli w zeszłe lato na polach Midwestern, podobnych do Friedrichsen’a. „Ten organizm wydaję się być nowym dla świata nauki!”, napisał Huber w datowanym na styczeń liście do Sekretarza Rolnictwa Tom’a Vilsack’a. Dodał także, „Wierzę, że zagrożenie płynące od tego patogenu jest unikalne i bardzo ryzykowne. Powinno być traktowane jako niebezpieczeństwo”. Huber, poprosił w liście Departament Rolnictwa USA o dochodzenie w tej sprawie.–LA Times

http://protokolwygin...mi-genetycznie/
 • 0#553

kamilus.
 • Postów: 1231
 • Tematów: 106
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Warstwa ozonowa nad Arktyką na rekordowo niskim poziomie

Dołączona grafika

Warstwa ozonowa nad Arktyką doznała bezprecedensowych uszkodzeń tej zimy z powodu zimnego powietrza w górnych warstwach atmosfery. Pod koniec marca zanotowano tam aż 40% ubytek ozonu w stratosferze. Poprzednia rekordowa wartość wynosiła 30% (a więc zanotowano wzrost aż o 33%).

Źródło

edit: jest nawet specjalna animacja prezentująca tą dziurę:


Użytkownik kamilus edytował ten post 06.04.2011 - 19:16

 • 1#554

Dedek.
 • Postów: 170
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Burza piaskowa na niemieckiej autostradzie. 10 osób nie żyje, 97 rannych

Na autostradzie A19 koło miejscowości Kavelstorf w Meklemburgii, na północy Niemiec, doszło do karambolu spowodowanego burzą piaskową. Miejscowa policja mówi o 10 ofiarach śmiertelnych.

Zwłoki niektórych ofiar znajdują się jeszcze w spalonych pojazdach - powiedziała rzeczniczka policji. Rannych zostało 97 osób. W karambolu uczestniczyło ponad 40 pojazdów. Rannych przewieziono do okolicznych szpitali.

Miejscowe media informują, że do karambolu na południe od Rostocku doszło w warunkach złej widoczności, ograniczonej przez chmurę piasku, która podczas burzy uniosła się z okolicznych pól nad autostradę. Jadące z dużą prędkością pojazdy wpadały jeden na drugi. 17 samochodów osobowych i trzy ciężarowe - w tym cysterna z niebezpieczną substancją - stanęły w płomieniach.

Wiele osób zostało uwięzionych w samochodach. Autostrada została zablokowana w obu kierunkach.


Źródło: http://wiadomosci.ga...e__10_osob.html
 • 1

#555

Jarecki.
 • Postów: 4113
 • Tematów: 426
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnośnie tej tragicznej w skutkach burzy piaskowej w Niemczech.
Krajobraz jak po wojnie,nagranie z telewizji niemieckiej.


 • 1
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u