Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiądz o OOBE.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#76 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Wracając do tematu, ja również postanowiłem zapytać księdza co o tym sądzi. Gdy zapytałem - nie wiedział o co chodzi.

No to zacząłem tłumaczyć. Jak tylko skończyłem, to się zmieszał i stwierdził, że to "złe i jest dziełem szatana".
W tym momencie zwątpiłem i przestałem dyskutować.
Szkoda nerwów
  • 0

#77

mAc_cm.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ostatnio nawet rozmawiałem z księdzem na temat OOBE...Ten ksiądz nazywał to ekstazą....i nie proponował
trenowania tego...ze względu na pychę... :| ...która miałaby nas rzekomo po tym dopaść...



ale ja sadze ze jak umiemy opanować umysł tak żeby oobe nam sie udało...to i będziemy sie umieć chronić przed pychą :)
  • 0

#78 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak tylko skończyłem, to się zmieszał i stwierdził, że to "złe i jest dziełem szatana".

w poprzednim wcieleniu na 100% był czynnym działaczem Świętej Inkwizycji :D cóż, mogę tylko powiedzieć, że przykro mi, że spotkałeś tak ograniczonego księdza...

i nie proponował
trenowania tego...ze względu na pychę...

ksiądz nauczający o wystrzeganiu się pychy, a to dobre :D
ja mam katechetkę i też się jej spytam odnośnie tego tematu... ciekaw jestem odpowiedzi, ona jest trochę obiektywniej nastawiona do rzeczy typu ezoteryka... zobaczymy ;)
  • 0

#79 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

No ciężko go przekonać do swoich racji. Strasznie konserwatywny, a nie ma jeszcze 30 lat. Ostatnio właśnie mieliśmy lekcje o zabobonach i daltego skorzystałem z okazji.[/offtop]
  • 0

#80

yula.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam troche inne pytanie,możliwe ,ze nie dokońca pasujące do tematu. Czy LD jest zgodne z religią katolicką i czy jest grzechem?

Edit: Asieńka Podobne pytanie już zadałeś, uzbroić się proszę w cierpliwość, a odpowiedź może już jest tu. http://www.paranorma...t...5&start=345
  • 0

#81

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

musisz spytać księdza, nawet przez gg (poszukaj chociażby na mojageneracja.pl) bo tu na forum sami antychryści :P
  • 0

#82

roberto5455.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Samo LD jako tako niejest grzechem, bo to nic innego jak wyobrazanie sobie czegos....tyle ze podczas snu....grzechem byloby gdbys podczas LD robila rzeczy niezgodne z dekalogiem....wtedy grzeszysz myslami
  • 0

#83

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale nie do końca, jeśli robisz to nie do końca świadomie :)
  • 0

#84

yula.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale o to chyba chodzi w LD ,zeby byc tego świadomym :)

P.S Niedlugo dodam rozne opinie ludzi po teologii na temat LD :) ...musze poczekac tylko na wszystkie odpowiedzi
  • 0

#85

yula.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opinia 1.

" :) lucid dreams to bardzo ciekawe zjawisko, natomiast to, czy będzie czy też nie będzie szkodliwe, zależy od tego, po co i w jakich okolicznościach się go praktykuje
jesli świadomy sen jest częścią jakichś duchowych praktyk, jeśli ktos nam sugeruje, co mamy przyśnić, to możemy ulec wpływom, które nie zawsze są dla nas dobre "


Po tym ,kiedy napisalam ,ze mimo wszystko niektórzy duchowni podchodza do tego negatywnie...

"Wiesz, ja jestem sceptyczna co do tego sceptycyzmu duchownych. Ja mam takie wrażenie, że duchowni - nie tylko katoliccy - wrzucają do jednego worka różne rzeczy - i szkodliwe, i zupełnie nieszkodliwe"


Po tym kiedy spytalam czy fakt ,ze mozemy robic co chcemy nie powoduje ,ze w jakis sposob bawimy się w Boga...

"My nie stwarzamy rzeczywistości - my tylko stwarzamy sobie pewną iluzję, znakomicie wiedząc, że to tylko iluzja.To coś bardzo podobnego do fantazji.Nasze myśli - ani sny - nie kreują rzeczywistości są tylko odbiciem naszych pragnień czy lęków.Jeśli jesteśmy zdrowi psychicznie, to nie pomylimy jednego z drugim"

Opinia 2


"Nie jestem ekspertem w tym zakresie, ale jeśli ktoś pyta mnie o zdanie to zawsze radzę trzymac sie z daleka od tego typu praktyk, bo uważam że sa one niebezpieczne."

Opinia 3

"Nie widzę w tym nic kłócącego sie z religią, jeśli nie ma to podłoża narkotykowego, bo jeśli chcesz osiągnąc taki stan poprzez jakieś środki wspomagające to się możesz od tego uzależnić i to jest złe...i druga sprawa: uważam, że jest to trochę niebezpieczne, bo możesz sobie wyobrażać w śnie pewne wyidealizowane sytuacje, jakbyś chciała, żeby było, a w rzeczywistości nigdy tak nie będzie, więc skazujesz siebie na pewien dysonans między rzeczywistością a światem wyobrażonym, a to raczej nigdy nie przynosi nic dobrego. to chyba tyle mam do powiedzenia w tej sprawie..."

Opinia 4

"Myślę, że zajmowanie się tym zjawiskiem ze strony czysto naukowej, nie jest czymś złym.Zależy, czy interesuje Cię to zjawisko tylko od strony naukowej, czy chcesz się w to zaangażować."

Po tym ,kiedy napisałam ,ze Kościół uznaje to za okultyzm i tego zabrania.

"Jeśli to forma okultyzmu, to rzeczywiście Kościół tego zabrania i Slowo Boże też się temu sprzeciwia"

...niektórzy jeszcze mi nie odpisali
  • 0

#86

Glowa3.
  • Postów: 111
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dowiedz się jeszcze czy:
LD to grzech, a jeśli tak to czy ciężki
OOBE to grzech, a jeśli tak to czy ciężki

bez filozofywania, pytanie, odpowiedź :mrgreen:
  • 0

#87

yula.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mysle ,ze Ld to nie grzech skoro w opiniach pojawialy sie stwierdzenia ,ze to nic zlego...
  • 0

#88

Izdeb.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co złego może być w Ld przecież to tylko wykorzystywanie pewnych zdolności własnego mózgu, czyli pewnego rodzaju talentów. Sam Jezus kazał nam pomnażac talenty. Jedyne zagrożenie to właśnie to stworzenie sobie tego utopijnego świata w śnie i całkowite oddalenie sie od tego realnego

OOBE jeśli jest tylko "wybrykiem" naszego mózgu to również należy to tak traktować. Inaczej jeśli to naprawde wejście do świata astralnego to trzeba uważac. ja jednak jestem sceptykiem tej teorii. Samodoskonalenie to nic innego jak wykorzystywanie talentów jakie dał nam Bóg
  • 0

#89

yula.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja podchodzę do tego wlasciwie dosyć podobnie.
Przepraszam za moje pytanie ,ale czy jesteś wierzący/wierząca??
  • 0

#90

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie.. sen to nie grzech! Jeśli torturujesz/gwałcisz/znęcasz się itp w zwykłym śnie nad którym nie masz żadnej kontroli, ale jeśli podczas LD świadomie i dobrowolnie łamiesz przykazania to wtedy jest grzechem.

Do tego nie trzeba być księdzem.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych