Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiądz o OOBE.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapytałam na lekcji regilii księdza, co sądzi o OOBE.
Odpowiedz jak zawsze była dosyc okrężna.
Nie wytłumaczył dokładnie na początku podpioł się pod bilblie.
W niej nie ma nic o wyjsciu z ciała, więc uważa, że to jest nie możliwe.
Jednak po chwili zastanowiania stwierdził, że jest w Piśmie Świętym
jest wzmianka o tym, że ktoś (nie zapamietałam kto)
podróżował do 7 nieba, jednak jest to napisane zbyt ogólnie i nie można tego rozumiec dosłownie.

Czy kościół tak tłumaczy sobie wszystkie rzeczy?
jakoś irytuje mnie to, że zawsze odpowiedzią jest to
"jest to napisane zbyt ogólnie i nie można tego sobie rozumiec normalnie."

Kiedy zaczęłam się pytać co wg. Kościoła jest ciałem astralnym, chciał zmienić temat.

w końcu powiedział, że wg. kościoła nie powinno być czegoś takie jak oobe ale powiedział, że kiedy przeczytał "Życie po życiu"
Raymonda A. Moody'ego
to wydaje mu się to bardziej racjonalne, ponieważ moody opisuje te rzeczy w sposób zgodny z biblia.

Porozmawiajcie z Waszymi księżmi co o tym zjawisku sądzą :D
Ja mojego jeszcze pomęcze, bo on umie dużo rzeczy wytłumaczyc, o dziwo.
  • 0

#2

Bow Wow.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe... Myślę że gdybym zapytał mojego księdza o oobe to by nawet nie wiedział o co biega :P Ale spróbuję zapytać mojego katechetę...
  • 0

#3

Uriziel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Proponuje mu najpierw wytłumaczyć zjawisko a dopiero potem sie pytać?
  • 0

#4

Ravandil.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja już kiedyś pytałem, jak "Siostra" mówiła o Pierścieniu Atlantów(chciałem ją o to zapytać,ale sama powiedziała,że jest zły). Ona stwierdziła, że OOBE też jest złe xP
  • 0

#5

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehh oczekiwałem troche bardziej rzeczowej wypowiedzi :/ Księża właśnie tacy są xD Ja jestem gorliwym katolikiem, a jednak wierze w OOBE (chociaż nigdy tego nie doświadczyłem osobiście). Mój katecheta (i dobry znajomy xD ) jest dość konkrety i jego postaram się wypytać w poniedziałek o zdanie ;] Wtedy napiszę troche więcej :devil:
  • 0

#6

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jakbym ja o to zapytal to moj ksiadz by na mnie naslal maryja wiecznie dziewica kastet power team, z naszej parafii... wole nie ryzykowac, nie igra sie z piekielnym ogniem Dołączona grafika
btw: oni nie moga odpowiedziec inaczej ;)
  • 0

#7

Green Dog.
  • Postów: 54
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moj katecheta, to nawet mowil nam o astralu, OOBE itp. Przestrzegal przed tym i w ogole... Ale i tak nikt sie tym nie przejal, bo nigdy o tym nie slyszeli, no poza mna czy koleznka ;)
  • 0

#8

Ravandil.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, moja Katechetka opowiadała o wahadełkach, duchach które spotkała itp. Przed wszystkim przestrzegała, np. Jedna dziewczyna mówi

Dziewczyna : Siostro, a co zrobić jak się ma takie wahadełko? Jak na przykład się dostanie?
Siostra : Trzeba je spalić albo zakopać.
  • 0

#9

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zdania co do natury oobe sa podzielone nawet w kregach praktykujacych "astralowiczow". jedni twierdza, ze zjawisko ma miejsce w rzeczywistosci, inni, ze jest bardzo udanym wytworem mozgu. jako, ze puki co wszystkie dane o zabarwieniu naukowym w tym temacie sa z natury subiektywne, ciezko wymagac konkretow.

biblia nie mowi nic o oobe, ale przestrzega przed kontaktami z demonami itp. jesli wiec ktos uwaza, ze jest w zasiegu dzialania takich bytow, to sam siebie wystawia na jakies tam niebezpieczenstwo.

warto sie jednak zastanowic (z ksiedzem lub bez ;) ), czy chrzescijanin ma powody, zeby starac sie osiagnac oobe?
  • 0

#10

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W Biblii też nie ma nic o helikopterach i kapslach po piwie, co nie znaczy, że tego nie ma. Wg mnie człowiek powinien rozwijać się duchowo na wiele sposobów, a takim sposobem jest np. medytacja, czy tam OOBE. Nie uważam, że jak czegoś nie ma w Biblii, to odrazu to musi być złe, bo Biblia nie mogła przecież wszystkiego opisać. Co do demonów, to ludzie dawniej sobie wszystko demonami tłumaczyli, więc to odpowiedź żadna nie jest.
  • 0

#11

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odpowiedź może być tylko jedna - to zupełnie kłóci się z tym co mówi na ten temat jeżeli nie Chrystus to KK. Chodzi o to że nie powinniśmy bawić się (sory za określenie ;) ) w takie czy i inne rzeczy ponieważ to co Chrześcijanin czy też Katolik powinien wiedzieć na temat takich stanów świadomości itp. jest zapisana w Biblii - przynajmniej tak to ksiądz tłumaczył ;) .
  • 0



#12

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam kontakt z wieloma księżmi...są moimi profesorami i poruszam takie tematy nie spotkałem się jeszcze opinią że trzeba wachadełko zakopywać. Ogólnie trzeba uwagę zwrócić że ingerujemy w inny świat i nie wiadomo co może się do nas "przyczepić"... trzeba porostu umieć rozgraniczyć własnym sumieniem co dobre a co złe i jakie z tego mogą być tego konsekwencje.
  • 0

#13

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

coz. na moim przykladzie moze. kiedys bylem zainteresowany tego typu rzeczami i staralem sie osiagnac oobe. zniechecilem sie po jakims czasie z powodu braku konkretnych efektow. teraz natomiast, kiedy lepiej znam biblie i zdecydowanie jestem wierzacy poprostu stacilem powody do tego typu rozwoju duchowego. wczesniej moglem sie o oobe starac z ciekawosci, z poszukiwania urozmaicenia. teraz natomiast jestem zadowolony ze stanu jaki jest i nie odczuwam potrzeby poszukiwania zmian w tej dziedzinie. mysle, ze jestem dzieki temu mam sie troche lepiej niz ci, co przez cale zycie poszukuja swojej prywatnej nirvany.

nie wiem na ile ksieza by sie pod tym podpisali ;)
  • 0

#14

tabi.
  • Postów: 355
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A spytaj ksieza o dowody na istneinei czysca, albo o to co pisze w apokalipise :P
Nie odpowie bo nie wie, ksieza przeiez wcale nei sa madrzejsi od innych ludzi :P
To tylko ich praca :D
  • 0

#15

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwierz mi że są mądrzejsi....może u Ciebie na parafii jakiś 80 letni ksiądz pracuje to o niczym nie wie...ale przyszło nowe pokolenie duchownych i 90% z nich ma magistra co najmniej...więc nie mów że nie są mądrzejsi od innych :hmm:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych