Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strona ostrzegająca przed huraganami itp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wczoraj wieczorem była u mnie taka burza, że ledwo zasnęłam :wow: Dawno już takiej nie widziałam. Co chwilę grzmoty, pioruny (jakie głośne! a miałam zasłonięte rolety, które wyciszają dźwięki :o ), błyskawice co 3 sekundy (była północ, a miałam wrażenie, że jest dzień..).
No dobra, może za bardzo przeżywam ;) Jednak obecne burze, a te sprzed kilku lat, to takie burze-giganty :/ Teraz tylko czekam na tornado. W ubikacji i łazience nie mam okien na zewnątrz, tam będę bezpieczna w razie czego :]
  • 0



#17

Florek.
  • Postów: 372
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mieszkam w Stalowej Woli. Wczoraj około 02:00 widziałem daleko na zachodzie dość gęste błyski odległych piorunów. Wiał też silny wiatr. Burza jednak ominęła moje miasto. Słyszałem jednak że w innych częściach Polski straty są dość poważne.
  • 0

#18

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta, a ja się dziwiłem, dlaczego wczoraj nie było u mnie netu. Strasznie dziwne, ponieważ błyskało się co 25-30 s na południowym zachodzie, a cisza była jak makiem zasiał. Błyskawice w chmurach były naprawdę duże. Pięknie, aż chciało się wyjść podziwiać te błyski i ciszę :mrgreen: . Ale i tak najpiękniejsza była burza w styczniu :> . Wtedy to się działo :aaa: .
  • 0

#19

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z ostatniej chwili

Nocne nawałnice, dzisiaj kolejne burze......

http://www.twojapogoda.pl/
  • 0

#20

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do Polski to

http://www.startsidan.org/burza.php

"Ten odbiornik burzowy znajduje sie w Gdansku i rejestruje gdzie nad Polska aktualnie jest burza."
  • 0

#21

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Para zakochanych zginęła od uderzenia pioruna

Jak podały media, para 22-latków mieszkająca pod miastem przyjechała do Tambowa - miasta obwodowego w dorzeczu Wołgi - by zabawić się. W środę wieczorem temperatura w Tambowie sięgała 35 stopni Celsjusza i zakochani schronili się przed upałem pod drzewem w centrum miasta nad brzegiem rzeki Cny. Nagle pojawiły się chmury i na oczach tłumu w parę uderzył piorun zabijając oboje na miejscu.

Zdaniem przybyłego na miejsce lekarza pogotowia a także milicji, piorun całkowicie stopił klamrę przy pasku chłopaka i telefon komórkowy. Milicjanci są zdania, iż prawdopodobnie to właśnie telefon komórkowy ściągnął piorun. (mj)

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html
  • 0

#22

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A propos wyładowań atmosferycznych i piorunów.
Pod tym linkiem http://www.coasttoco...tml?theme=light komuś udało się uchwycić uderzenie pioruna w lecący nad Osaką samolot.
Przyznam,że te ujęcia zrobiły na mnie "piorunujące" wrażenie.
Ciekawe co czuli ludzie lecący tym samolotem? :aaa:
  • 0



#23

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piorun walną prosto w moj dom a ja to nagrałem :aaa: :aaa: :aaa:

3 dni temu była potęrzna burza nad moją miejscowością...
wziołem aparat do ręki i zaczołem nagrywać filmik przez otwarte okno, w 4 sek piorun walnoł jakieś 70m odemnie więc sie wystraszyłem i zamknołem okno nagrywając dalej..
51 sek piorun walną prosto w moj dom :aaa:
iskry się sypały ze wszystkich gniazdek szok!!!!
na filmie słychać jak strzelają iskry a w zwolnionym tępie widać jak piorun 3 razy błyska w ułamku sek

http://video.google....6...h&plindex=5

spaliło mi 2x TV, lodówke, mikrowele
przed burzą koma wyłączyłem z gniazdka i to go uratowało...

Rozmiar: 20,1 MB (bajtów: 21 134 505)
Czas: 56 sek
Źródło: Własne
  • 0

#24

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Tornado przemieszcza ludzi i przedmioty" - i nie jest to telekineza...
  • 0

#25

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tajfun pustoszy Chiny
ŻYWIOŁ ZBLIŻA SIĘ DO SZANGHAJU



Potężny tajfun Wipha w ciągu najbliższej doby uderzy w Szanghaj - chińską stolicę finansową. Władze miejskie zadecydowały o ewakuacji około dwóch milionów ludzi z bezpośrednio zagrożonych przez żywioł terenów.
Wichury w porywach osiągają prędkości dochodzące do 300 kilometrów na godzinę. Na morzu wysokość fali dochodzi nawet do dziesięciu metrów. Zdaniem synoptyków, Wipha może okazać się najbardziej niszczącym tajfunem, jaki przeszedł nad Szanghajem w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

W nocy z poniedziałku na wtorek nabierający siły tajfun znajdował się nad Tajwanem, około dwustu kilometrów od Tajpei. We wtorek na Tajwanie nie działały banki, biura, giełda. Zamknięte pozostawały szkoły. Odwołano praktycznie wszystkie połączenia lotnicze zarówno międzynarodowe, jak i lokalne.

Do tej pory Wipha objęła Wschodnie Chiny, Tajlandię i cześć Japonii. Z powodu szalejącego sztormu ewakuowano łącznie blisko 2 miliony ludzi, jednak na razie odnotowano jedną ofiarę śmiertelną.

Siła, z jaką tajfun wdarł się na ląd powoduje, że kataklizm porównuje się do tajfunu Winnie, który nawiedził te rejony w 1997 roku. Zginęło wówczas 236 osób.
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
  • 0



#26

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Startuje rewolucyjny system ostrzegania



W USA właśnie rozpoczął pracę nowy system ostrzegania przed burzami i tornadami. Dzięki niemu tysiące ludzi od dziś będą mogły spać spokojniej...

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych oficjalnie pracę rozpoczął nowy system ostrzegania przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Głównym celem nowoczesnego systemu jest minimalizowanie błędów w ostrzeganiu społeczeństwa. Dotychczasowy system ostrzegał przed gwałtownymi burzami z gradem i tornadami wszystkie stany oraz hrabstwa na drodze burzowego frontu atmosferycznego. Przykładowo przed takim zjawiskiem ostrzeżenie otrzymywał 1 milion mieszkańców w aż 8 hrabstwach.

Tymczasem nowy system znacząco okraja strefę przemieszczania się gwałtownych burz do obrębu poszczególnych niewielkich części hrabstw, a nie ich całości. Dzięki temu ostrzeżenia nie trafiają masowo, na wszelki wypadek, do wszystkich mieszkańców tych hrabstw, ale tylko do tych, którzy znajdą się w specjalnie wyodrębnionej strefie, gdzie możliwość występowania gwałtownych zjawisk atmosferycznych jest największa. Ostatecznie ostrzeżenie otrzyma aż o 70 procent mniej ludzi, co daje tylko 600 tysięcy odbiorców. Większość osób nie musi się już błyskawicznie udawać do schronów i obawiać się nadchodzącego tornada. Znacząco zmniejszył się próg błędu w ostrzeżeniu i można dzięki temu uniknąć paniki na dużą skalę. Strażacy i energetycy będą od dziś działać sprawniej i ograniczą swoje interwencje do małego obszaru, który łatwiej będzie objąć monitorowaniem.

Teraz każdy zakątek Stanów Zjednoczonych będzie jeszcze lepiej ostrzegany przed gwałtownościami pogody, o czym wiele krajów na świecie może jak na razie tylko pomarzyć. Nowy system został po raz pierwszy zaprezentowany na początku tego roku podczas corocznej konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego w mieście San Antonio w Teksasie. Pod artykułem zamieszczamy specyfikację nowego systemu ostrzeżeń w Stanach Zjednoczonych i jego porównanie do działającego obecnie systemu.
Źródło
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych