Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staruszka leżała na torach, ale pociąg jej nie drasnął


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

krzlew.
  • Postów: 72
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Staruszka leżała na torach, ale pociąg jej nie drasnął
PAP - dodane 50 minut temu

77-letnia kobieta nie odniosła najmniejszego zadraśnięcia, gdy... przejechał nad nią pociąg - informuje portugalski dziennik "Jornal de Noticias".

Maria Delores Ramos przechodziła po torach w pobliżu swego domu w mieście Barroselas (północ Portugalii), gdy nagle się pośliznęła. Z powodu artretyzmu nie była w stanie się podnieść, usiadła więc na torach czekając na jakiegoś przechodnia. Zanim jednak pomoc nadeszła, zauważyła nadjeżdżający pociąg. Zaczęła dawać rozpaczliwe znaki maszyniście, ale ponieważ ich nie zauważył, położyła się między torami.


Zaczęłam się modlić i prosić Boga o wybaczenie za grzechy. Kiedy jednak pociąg zaczął nade mną przejeżdżać i nawet mnie nie dotknął, zrozumiałam, że jestem uratowana - opowiada kobieta. :D

Maszynista zatrzymał pociąg kilka metrów dalej i pomógł jej wyjść spomiędzy kół.

Szybko pojawili się inni ludzie i chcieli mnie podtrzymać, ale im powiedziałam, że nie potrzebuję ich pomocy i mogę stać o własnych siłach - mówi kobieta. - Teraz mogę się chwalić, że przeżyłam pod kołami pociągu.
  • 0

#2

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niezłe szczęście miała. Szczęście czy przeznaczenie? Przeznaczenie czy Bóg? Nie mnie decydować, ale fakt faktem, że przeżyła i pewno zmieni teraz podejście do życia, traktując je, jako coś ulotnego..nie znasz dnia ni godziny..
  • 0

#3

Piszanin.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... ich nie zauważył, położyła się między torami.


Maszynista zatrzymał pociąg kilka metrów dalej i pomógł jej wyjść spomiędzy kół.


Ile ten pociąg jechał? chyba mało, jeśli hamował kilka metrów.

Zdecyduj się wreszcie. Bo człowiekowi leżącemu między torami raczej nic nie grozi.
A i leżąc pomiędzy szynami, przeżyć - to nie jest wielki wyczyn.
  • 0

#4

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A i leżąc pomiędzy szynami, przeżyć - to nie jest wielki wyczyn.

poloz sie, niech przejedzie nad Toba pociag a wszystko niech kameruje Twoj kolega. potem wrzuc tu nam filma
  • 0

#5

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to zależy od tego ile jest miejsca i od modelu lokomotywy jeżeli byłby to jakiś pośpieszny expres no to mogło by byc krucho ale tak czy siak wysokość szyny (strzelam bo nigdy nie mierzyłem) wynosi około 17-20cm wysokości i tyle musi wynosi najniższa wysokość części pociągu jeżeli sie przytulisz do ziemi mocno no to nie będziesz wyższy niż te20cm kiedyś sam próbowałem takiej extremalnej sztuczki i czołgałem sie pod stojącymi wagonami na bocznicach ale nigdy nie miałem odwagi tego zrobić pod jadącym i uznałem że jest to niepotrzebne kuszenie losu i bądź co bądź przejaw strasznej głupoty...
  • 0

#6

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myśle że ten pociąg wcześniej zaczą chamować przez co pociąg miał mniejszą prędkość i babka przeżyła.
  • 0

#7

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zły tytuł tematu:/ Sugeruje coś paranormalnego, a w tym zdarzeniu mimo wszytko nie było nic niezwykłego.
  • 0

#8

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zły tytuł tematu:/ Sugeruje coś paranormalnego, a w tym zdarzeniu mimo wszytko nie było nic niezwykłego.

Czasem lepiej przeczytać coś pozornie nudnego, lecz rzeczywistego i potwierdzonego, niż art o duchach i innych sprawach nadprzyrodzonych, ze względu na możliwość wystąpienia obu przypadków. Dla mnie ciekawostki to ciekawoski - pasują pod każdą postacią.
  • 0

#9

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczescie ? przeznaczenie ? ... nie sadze :) pociagi mają bardzo duzy prześwit przynajmniej te starsze :)
  • 0

#10

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też tak sądzę! Prześwit rzeczywiście jest spory, jeżeli kobieta leżała równolegle w stosunku do torów, to normalnie że nic się jej nie stało. Ale szczęście miała bądź co bądź, ponieważ niektóre lokomotywy mają zamontowany z przodu taki jakby mały spychacz służący do udrażniania drogi, ta widocznie nie miała:) Pozdrawiam!
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych