Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odkryto ogromny 'ocean' wewnątrz Ziemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odkryto ogromny 'ocean' wewnątrz Ziemi

Naukowcy skanujący głębokie wnętrze Ziemi odkryli dowody na istnienie ogromnego zbiornika wodnego pod wschodnią Azją o objętości co najmniej Ocanu Arktycznego. Jest to pierwsze odkrycie, kiedy tak wielkie masy wody zostały znalezione głęboko pod skorupą Ziemi. Odkrycia dokonał Michael Wysession, sejsmolog z Uniwersytetu St. Louis, wraz z pomocą jego dawnego studenta Jesse Lawrence - aktualnie uczącego się na Uniwersytecie Kalifornijskim. Odkrycie zostanie udokumentowane w monografii, która niedługo zostanie wydana przez Stowarzyszenie Amerykańskich Geologów.

Para badaczy analizowała około 600,000 zapisów sejsmograficznych - wygenerowanych przez trzęsienia Ziemi przemierzające całą planetę. Próbki pobierane były z instrumentów rozmieszczonych na całej Ziemi. Badacze zauważyli, że fale sejsmiczne pod regionem Azji "namakają", słabną i zwalniają. Woda powoduje właśnie takie ich zachowanie - na tej podstawie obliczono rozmiary wodnego zbiornika.

Wcześniejsze przewidywania zakładały, że jeśli istniałaby podstawa oceanu mieszczącego się o tysiące mil pod płaszczem Ziemi, wysoka temperatura spowodowałaby wyparowanie całej wody. [...]


Dołączona grafika


Naukowcy sondujący wnętrze Ziemi odkryli wielki zbiornik wody w swojej objętości porównywalny z Oceanem Arktycznym - mieszczący się pod wschodnim obszarem Azji. Rysunek po lewej jest przekrojem Ziemi wykonanym na podstawie rysunku po prawej, ukazujący anomalie wewnątrz płaszcza Ziemi do głębokości około 620 mil wgłąb. Na obydwu rysunkach, kolor czerwony symbolizuje miękkie i osłabione skały nasączone wodą, kolor niebieski ukazuje niezwykle twarde skały. Kolory żółte i białe symbolizują wartości pośrednie).



więcej informacji: http://www.livescien...ng_anomoly.html

by Eurycide
www.paranormalne.pl

  • -2



#2

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Euricyde Nie wiem czy miałeś na celu potwierdzenie jakiejś teorii związanej z pustą ziemią czy jakims innym tematem ale tłumacząc ten artykuł zrobiłeś to w sposób iście dziennikarski, który powinien wywołać sensację, że pod ziemią jest ocean...

Otóż nie.

Wcześniejsze przewidywania zakładały, że jeśli istniałaby podstawa oceanu mieszczącego się o tysiące mil pod płaszczem Ziemi, wysoka temperatura spowodowałaby wyparowanie całej wody


Przetłumaczyłeś to do momentu (i wstawiłeś kropki) w którym autor pisze, że spowodowało by wyparowanie wody zmagazynowanej w skałach a to już niszczy obraz jaki każda osoba czytająca ten artykuł miała by przed oczami czytając go jakoby pod ziemią była woda w stanie takim jak go sobie wyobrażamy tzn. Oceanu.

Później mamy fragment:" The water then rises up into the overlying region, which becomes saturated with water . “It would still look like solid rock to you,” Wysession told LiveScience. “You would have to put it in the lab to find the water in it.”

W, którym dowiadujemy się, że skały gdybyśmy na nie spojrzeli ciągle by wyglądały jak zwykłe skały dopiero w laboratorium pod mikroskopem można by stwierdzić, że jest w nich zawarta woda.

Poza tym, słowo OCEAN jest w cudzy słowiu....

Może się mylę, ale czasami z odkryć naukowych starasz się robić sensację... paranormalną
  • 2

#3

kwasislaw.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak dla mnie to tu wszystko jasne
podpisane pod obrazkiem:
" Na obydwu rysunkach, kolor czerwony symbolizuje miękkie i osłabione skały nasączone wodą, kolor niebieski ukazuje niezwykle twarde skały. Kolory żółte i białe symbolizują wartości pośrednie).
"
  • 0

#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc to też nie jestem przekonany co do umieszczenia tej informacji w tym dziale. Dowodzi ona tylko(albo aż) tego, że nie dowiemy się co jest w Ziemi, póki się tam fizycznie nie dostaniemy...
  • 0

#5

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Otóż to, pokazuje, ze tak naprawde wciaz bardzo malo wiemy odnosnie tego co znajduje sie wewnątrz Ziemi. Byc moze faktycznie sa tam obszary wody w stanie cieklym - byc moze prawdziwe podziemne oceany.
  • 0



#6

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy art.
Teoria wręcz nieprawdopodobna ale kto wie.
Co ciekawe te namięknięte podziemne obszary pokrywają się z najbardziej sejsmicznymi rejonami na ziemi.
  • 0



#7

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ciekawe ciekawe ale to nie jest niestety wielka jaskinia wypełniona do połowy wodą w której można byłoby popływać
  • 0

#8

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przyznam, ze oczekiwałem czegos innego w oparciu o tytuł tematu... ale mimo wszystko ciekawy, nie powiem.
  • 0

#9 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Nasączone wodą skały to ja mam jak mi sie przerwie rurociąg... :E O tym też napiszesz? :]

Żadna sensacja ;) .
  • 0

#10

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nasączone wodą skały to ja mam jak mi sie przerwie rurociąg... :E O tym też napiszesz? :]

Żadna sensacja ;) .



Już nie przesadzajmy. Informacja jest ciekawa i wnosi dość dużo do geologi naszej ziemi. Można tym również tłumaczyć wiele zjawisk ale umieszczanie tego w tym dziale: Świat Konspiracji > Tajemnica Pustej Ziemi > Odkryto ogromny 'ocean' wewnątrz Ziemi.

Podpada dla mnie pod nakierowywanie użytkowników pod dany tok myślenia i połączenia tego z pustą ziemią a ogólnie temat ma się nijak do fantastycznych teorii pustej ziemi wręcz bym powiedział, że trochę ją obala gdyż zawarte w orginale diagramy i wykresy jasno opisują, że skorupa ziemska ma ponad 6000 km...
  • 0

#11

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Meksyku znaleziono najdłuższą podziemną rzekę

Nurkowie znaleźli prawdopodobnie najdłuższą podziemną rzekę. Ma co najmniej 153 kilometry i znajduje się w okolicach półwyspu Jukatan w Ameryce Środkowej. Rzeka łączy dwie jaskinie. Nie nadano jej jeszcze żadnej nazwy. Jeśli okaże się, że łączy się z dwoma innymi jaskiniami, do wspomnianych 153 kilometrów będzie można dodać jeszcze 200 kilometrów. Naukowcy są zadowoleni z odkrycia. Mogą tam odnaleźć nowe gatunki roślin. Obszar rzeki chcą objąć ochroną.
Video
  • 0



#12

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z tematem to ma tyle wspólnego że rzeki znajdowały się pod ziemią. Ale co do reszty to trochę nie na temat.
Porównanie rzeki na niewielkiej głębokości do rzekomych "OCEANÓW" na ogromnej głębokości jest nie na miejscu.
  • 0

#13

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Że nie na temat to widać, ale karawa musi iść dalej, nie ? :)
  • 0

#14

Yogi.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Informacja cikawa ale jak dla mnie to troch mało realistyczna jak można utrzymać wode w stanie ciekłym przy tak dużzym ciśnieniu panujoncym pod powieżchniom ziemi?

Dołączona grafika
  • 0

#15

FraBle.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Yogi, bo to Atlantyda tam jest pewnie...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych