Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaleziono szczątki Jezusa i jego rodziny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#76

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tych "chwilach próby" wychodzi na wierzch fanatyzm niektórych.

IMO odkrycie nic nie zmieni albo szybko ucichnie. Jeśli to w ogóle prawdziwy grób Jezusa.
  • 0

#77

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W tych "chwilach próby" wychodzi na wierzch fanatyzm niektórych.

IMO odkrycie nic nie zmieni albo szybko ucichnie. Jeśli to w ogóle prawdziwy grób Jezusa.


Ok, fanatyzm fanatyzmem, chwytliwe slogany swoją drogą a rozum gdzie ?

Ja nie oceniam religii przez pryzmat wyznawców.

Dla mnie słowa Jezusa to najlogiczniejsze wytłumaczenie. Religia miłości, cierpliwości, szacunku, wyrozumiałości dla krzywdzących nas.
Jeśli się przyjrzysz temu zauważysz że to najlogiczniejsze dla rozwoju jednostek i społeczeństw.
Uważasz że coś takiego posiał tu na ziemi jakiś oszołom lub bajarz?
Dla mnie Jezus jest prawdziwy przez to co mówił - to najmądrzejsze co słyszałem w życiu.
Uczył zgody między 'komórkami' wielkiego organizmu. Uczył jedności w imię wyzwolenia spod władzy 'nibru'



Nie uświadczysz tego gdzie indziej, tylko przeanalizuj inne religie (ich podstawy, ich twórców) - ruja i poróbstwo, mordy, rywalizacja bóstw.


W jakim świecie chciałbyś żyć:?
- seksić się gdzie popadnie i z kim popadnie , a później chować ułomne istoty, lub urodzić się taką ?
- mordować za 'krzywy ryj' ? - i być tak potraktowanym ?
- podlegać władzy i woli silniejszego(a co za tym idzie i głupszego) ?



Pozdrawiam,
życzę szczęścia, mądrości, zdrowia wam wszystkim - dla dobra jednostek i całego społeczeństwa.
  • 0

#78

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://wiadomosci.wp.pl/gid,8749628,img,87...?G%5Bpage%5D=13"]http://wiadomosci.wp.pl/gid,8749628,img,87...?G%5Bpage%5D=13[/url]

trochę fotek.
WP też zwęszyło sensację
  • 0

#79

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mariuszm, te inne religie wcale nie są tak straszne jak je opisałeś. Ponadto Jezus też nie był taki wspaniałomyślny, kto w końcu nazwał pogankę psem, gdy ta poprosiła o uzdrowienie jej córki (co prawda ją uzdrowił, ale te słowa...)
  • 0

#80

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wtedy wyszedł Szymon Zelota, aby upomnieć Noranę. Powiedział jej: „Kobieto, nie jesteś Żydówką, mówisz po grecku. Nie powinnaś się spodziewać, że Mistrz weźmie chleb, przeznaczony dla dzieci cieszącej się jego względami rodziny i rzuci go psom”. Ale Norana nie chciała się obrazić, wskutek napastliwej uwagi Szymona. Odpowiedziała tylko: „Tak nauczycielu, rozumiem co mówisz. W oczach Żydów jestem tylko psem, ale co się tyczy twojego Mistrza, jestem wierzącym psem. Jestem zdecydowana na wszystko, żeby tylko zobaczył moją córkę, ponieważ uważam, że jeśli spojrzy na nią, uleczy ją. I nawet ty, dobry człowieku, nie powinieneś się ośmielać pozbawiać psów przywileju dostania okruchów, które przypadkiem spadną z dziecinnego stołu”.

http://members.optus...worski/P156.htm
  • 0

#81

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mariuszm, te inne religie wcale nie są tak straszne jak je opisałeś. Ponadto Jezus też nie był taki wspaniałomyślny, kto w końcu nazwał pogankę psem, gdy ta poprosiła o uzdrowienie jej córki (co prawda ją uzdrowił, ale te słowa...)


To znajdź w słowach Jezusa przyzwolenie do ruji, mordowania, złodziejstwa, krzywdzenia, zabijania.

Ja znajdę Ci to u buddystów, hindusów, muzułmanów, żydów, majów.
  • 0

#82

kevinsalem.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całe chrześcijaństwo ocieka zbrodniami, mordami, gwałłtami. Tak sobie chrześcijanie szeżyli religie swą.
  • 0

#83

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mariuszm, właśnie żyje w prawie takim świecie gdzie prawie każdy seksi się z każdym i ludzi sie bije lub krytykuje za "ryj" lub inną odmienność.

Podziwiam Jezusa za jego słowa i czyny, chciałbym żyć w spokojnym świecie bez przemocy i być wolnym człowiekiem. Utopia jednak nie ma prawa powstać, bo jesteśmy ludźmi.
  • 0

#84

Salomon.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co z ukradzionymi szczątkami? W tvn24 podano,że zaginęły następnego dnia z Instytutu Rockefellera.
  • 0

#85

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli sie ta informcja potwierdzi w sumie sie tym nie zdziwie ani nie przeraże :) Jezusa uważam za osobe niezwykle inteligentną, posiadajacą wiedze "głęboką" ale również za człowieka tylko człowieka. Moge się mylić ale każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania :)
Teraz skończyłem rozmowe z ojcem na ten temat i doszedłem do wniosku, ze osoby właśnie jego wieku (35-50 ) bedą chyba najcieżej przeżywac to odkrycie jeżeli zostanie potwierdzone.

Młodzi - zdecydwana wiekszość to przyjmie, jak to młodzi ... i tu niewidze żadnego problemu :)

Starsi ( stare Omy etc :D ) - oni w to i tak nie uwierzą, obojętnie od dowdów jakich byś im nie przedstawił ;)

Ludzie w wieku (35-50) - sądze że oni będą mieć najtrudniej...powód jest prosty, nie będą obojętni na fakty ale jednocześnie nie będą także rezygnować z wiary, w której zostali wychowani i którą żyli.

Zobaczymy co czas przyniesie

Pozdrawiam ;)
  • 0

#86

Frost.
  • Postów: 104
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm film ma byc 4 marca na kanale Discovery o 21.00 ?
  • 0

#87

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Całe chrześcijaństwo ocieka zbrodniami, mordami, gwałłtami. Tak sobie chrześcijanie szeżyli religie swą.


Czytaj uważnie, rozmawiamy o twórcach a nie odtwórcach.

W każdej innej religii , włączając w to ateizm podobnie czyniono, więc to nie jest argument.
  • 0

#88

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kardynał o "grobie Jezusa": kolosalna bzdura
Kolosalną bzdurą nazwał kardynał Andrea Cordero Lanza di Montezemolo rewelacje amerykańskiego reżysera Jamesa Camerona, który twierdzi, że w grobowcu, odnalezionym w Izraelu w 1980 roku, został pochowany Jezus.
Reżyser "Titanica" ogłosił to w poniedziałek na konferencji prasowej w USA na kilka dni przed telewizyjną emisją jego filmu dokumentalnego pod tytułem "Zaginiony grobowiec Jezusa".

Kardynał Montezemolo, który jest arcyprezbitrem rzymskiej bazyliki świętego Pawła za Murami, podkreślił, że imiona wyryte na grobowcu - m.in. Jezusa, Marii, Marii Magdaleny, Mateusza - były niezwykle popularne przed dwoma tysiącami lat. Tę kombinację imion wskazał Cameron, przedstawiając dowody na potwierdzenie swoich tez.

- To tak - dodał włoski purpurat - jakby teraz odnaleźć grób z imieniem i nazwiskiem Mario Rossi, najczęściej występującym we Włoszech.

James Cameron i współpracujący z nim reżyser z Toronto Simcha Jacobovici podkreślają, że ich tezy oparte są na licznych, skrupulatnych badaniach w dziedzinie medycyny sądowej, archeologii i statystyki.

Rewelacje autorów filmu zakwestionowało wielu historyków i archeologów. Oficjalnie Kościół ich nie komentuje. Opinia wyrażona przez kardynała Montezemolo, który był pierwszym nuncjuszem apostolskim w Izraelu, jest jedną z pierwszych na ten temat.
http://wiadomosci.on...69,12,item.html
  • 0



#89

*ave*.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważam, że nawet jeśli te groby są prawdziwe, to niestety ludziom krórzy je odkryli zabraknie argumentów, argumentów niepodważalnych. Kościół ma tylu ludzi na całym świecie, że ta sprawa na pewno nie będzie sensacją trwałą, raczej chwilową tak jak Kod, który naturalnie jest fikcją literacką, i wokół którego (czego kompletnie nie rozumiem) był wielki szum.
Co więcej cała ta sprawa wydaje się hmm conajmniej dziwna. Kościół każe nam operać wiarę na rzeczach pozbawionych kompletnie sensu, a w walce z osobami które starają sie tę wiarę podważyć, używają rozumu, i patrzą racjonalnie. Może gdyby spojrzeli racjonalnie na religię katolicką, zdaliby sobie sprawę, że Jezus mógł być zwykłym człowiekiem, który obmyślił plan swojego proroctwa! Co jeszcze ważne, czytałam o tym że kościół nie raz i nie dwa fałszował pismo, urywał ewangelie, zmieniał jak im sie chciało, więc może przypadkiem wyciął coś o Jezusie. Ogólnie coraz bardziej przekonuje sie że nowy testament może być swego rodzaju fikcją literacką, bądź opowieściami osób które zawierzyły prorokowi. Zresztą co im się dziwić.
Ciekawe są też inne sprawy dotyczące KK, np. celibat który teraz jest rozsławiony jako pomoc katolikom, tłumaczone przez księży jako ich powinność, a w rzeczywsitości celibat chronił kościoł z ekonomicznego punktu widzenia.
Z niecierpliwością będę czekała na ten film. jednak uważam, tak jak już mówiłam, nawet jeśli te groby są prawdziwe, to wszystkie argumenty odkrywców bedą podważone. Próby komentarzy archeologów już mieliśmy w tym temacie. :]
  • 0

#90

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niech oni najpierw zadbaja o przekonanie naukowcow, ze maja w rekach prawdziwy skarb, a potem moga sie zabierac do przekonywania chrzescijan do swoich racji.
w miedzyczasie warto skupic sie nad faktami. a fakty sa takie, ze ateisci maja straszne 'parcie' na pokazanie katolikom, ze ich religia jest bezcelowa. tak duze, ze pomijaja fakt, ze to jedynie skrzynki z wyrytymi napisami. gdyby chodzilo o cokolwiek innego ta sprawa zostala by wysmiana ze wzgledu na zerowa prawdopodobnosc (w koncu to puki co tylko skrzynie - nie da sie sprawdzic kto jest rzeczywiscie w srodku). ludzie jednak wola nie widzec niescislosci, jesli cala sprawa uklada sie po ich mysli.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych