Skocz do zawartości
Zdjęcie

Fotografowanie duchów


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fotografowanie duchów
Zanim rozpoczniesz - poradnikW tym poradniku chciałbym przedstawić wam sposoby na uchwycenie ducha na zdjęciu. Poniższe informacje przydadzą się każdemu, kto planuje zająć się tropieniem duchów. Kiedy już raz uda wam się uwiecznić na zdjęciu dziwną energię - przepadliście!

Zacznijmy zatem.

Pierwszą rzeczą o jakiej należy pamiętać, to fakt, że zjawiska związane z aktywnością duchów nie zawsze mogą być zarejestrowane na filmie nawet gdy są powszechne. Zdjęcia wykonywane za dnia zawsze stanowią wyzwanie, dlatego lepiej wykonywać zdjęcia nocą lub w obszarach zacienionych - aby mieć szansę na uchwycenie ducha.


Typ aparatu

Typ aparatu jest niemalże dowolny jeśli tylko daje oczekiwane rezultaty. W przypadku zdjęć, w których chcielibyśmy wykorzystywać różne czasy przysłony lub dodatkowe efekty należy zaopatrzyć się w aparat z górnej półki.


Cyfrówka czy aparat analogowy?

Aparaty cyfrowe są znakomite dla łowców duchów głównie dlatego, że nie wymagają filmów i pozwalają na wykonywanie setek zdjęć bez żadnych kosztów. Jedynym minusem cyfrówek jest natomiast brak negatywu, dlatego zdjęcie cyfrowe nigdy nie będzie dostatecznym dowodem na to, iż uchwyciliśmy na filmie prawdziwego ducha. Zawsze możemy zostać oskarżeni o retuszowanie zdjęć w programie komputerowym. Z tego też powodu warto korzystać z dwóch typów aparatów. Z aparatu cyfrowego do dokumentowania okolicy i lokalizacji aktywności duchowej oraz aparatu analogowego do finalnej dokumentacji manifestacji energii na kliszy. Przy takim rozwiązaniu jedna z osób wykonuje zdjęcia cyfrówką, druga aparatem analogowym. W przypadku aparatów analogowych należy wykorzystywać film o światłoczułości 400.

Posiadanie negatywu na którym widać tajemniczą aktywność to duży sukces.

Aparaty cyfrowe mają natomiast pewną unikalną cechę, która wynika z ich konstrukcji. Pozwalają dokumentować autentyczne zjawiska typu ORB, choć z drugiej strony są bardzo czułe na wszelkiego rodzaju pyłki i kurz znajdujące się w powietrzu. Te zanieczyszczenia często brane są za manifestację typu ORB, choć możliwe jest odróżnienie kurzu - występującego na zdjęciu w postaci dziesiątków orbów - od pojedynczego niezwykle wyraźnego orba.

Podsumowując, każdy aparat ma swoje wady i zalety. Jeśli zaś chodzi o kamerę to szczególnie polecana jest kamera analogowa 35mm - wyposażona w opcję filmowania w podczerwieni.Poniżej znajduje się lista 18 porad związanych z fotografiką manifestacji energii.


1. Duchy nie znajdują się wyłącznie w nawiedzonych starych budynkach. Są niemalże wszechobecne. Dlatego równie dobre może być zdjęcie wykonane w centrum handlowym co zdjęcie wykonane nocą na cmentarzu.

2. Podczas wykonywania zdjęć nocnych na przykład na cmentarzu, upewnij się, że ustawiłeś w aparacie tryb nocny - o ile dostępna jest takowa funkcja. W przeciwnym razie zdjęcia mogą wyjść zbyt ciemne i ziarniste.

3. Zawsze wykonuj zdjęcia "czegoś" a nie tylko na ślepo. Jeśli w tle znajdzie się na przykład nagrobek, drzewo, budynek, doda to scenie więcej odbitego światła i zwiększy jakość zdjęcia.

4. Wykonuj dużo zdjęć. Wykonuj setki zdjęć w wielu miejscach zwracając uwagę na tło. Szanse na to, że uchwycisz jakąś anomalię są większe wśród 50 zdjęć niż wśród 5.

5. Przy wykonywaniu zdjęć unikaj odbijających światło powierzchni. Odbicia od marmurowych nagrobków, tafli szkła mogą powodować anomalie świetlne podobne do aktywności duchowej. Nigdy nie wykonuj też zdjęć przez szybę - często pojawiają się na nich artefakty, które są po prostu grą świateł.

6. Upewnij się, że soczewki twojego aparatu lub kamery są zawsze czyste. Tak jak w powyższym przypadku tak i tutaj, brudna optyka powoduje zakłócenia na zdjęciach. Jeśli na wielu zdjęciach występuje taka sama anomalia to najpewniej ma to związek z brudną lub wadliwą optyką aparatu.

7. Upewnij się, że aparat nie posiada paska do przywieszenia na ręce. Często zapominamy o nim, a gdy ten znajdzie się w zasięgu obiektywu może dać na zdjęciu efekt aktywności typu vortex lub innej.

8. Nie noś długich włosów. Często włosy widoczne przed obiektywem odpowiedzialne są za występowanie na zdjęciach artefaktów.

9. Nie wykonuj zdjęć podczas złych warunków atmosferycznych takich jak silny wiatr, mgła, deszcz czy śnieg. Wszystkie te warunki mogą powodować występowanie na zdjęciach efektów typu ORB.

10. Przy niskich temperaturach upewnij się, że twój oddech nie ma wpływu na rezultaty na zdjęciu. Ogrzane wydychane powietrze może tworzyć mgliste formy obecne później na zdjęciach.

11. Nigdy nie wykonuj zdjęć pod słońce, ani nie kieruj optyki aparatu na silne źródła światła.

12. Rozmawiaj z duchami. Kiedy wkraczasz na obszar, z którego chcesz fotografować manifestacje energii, wykonaj następujące czynności:

- Przechadzaj się po okolicy przez około 15 minut i nie wykonuj w tym czasie żadnych innych czynności. Podczas tego spaceru spróbuj uwolnić umysł od wszelkich złych myśli pozostawiając tylko te pozytywne. Duchy potrafią reagować na uczucia i myśli ludzi.

- Po około 15 minutach wypowiedz na głos następujące zdanie: "Cześć, nazywam się _____. Przyszliśmy tutaj aby wykonać kilka fotografii energii duchowych, aby udokumentować fakt, że istnieje życie po śmierci. Mamy dobre intencje. Nie chcemy zakłócać spokoju zmarłych i zostaniemy tutaj tylko tak długo aby wykonać potrzebne zdjęcia. Wtedy odejdziemy. Zaczynamy wykonywać fotografię. Dziękuje."

Kiedy wykonasz niezbędne zdjęcia udaj się w drogę powrotną. Możesz przystanąć jeszcze po chwili i powiedzieć na głos: "udajemy się w drogę powrotną, ale chciałbym wykonać jeszcze kilka zdjęć tego monumentu. Czy mógłbym uwiecznić Cię na zdjęciu?" Wykonaj pięć fotografii i powiedz na koniec: "Dziękujemy raz jeszcze, wykonaliśmy wszystkie potrzebne zdjęcia. Odchodzimy."

Taka postawa potwierdzi nasze dobre intencje i być może kiedy znów wrócimy w to miejsce zostaniemy "dobrze" przyjęci.

13. Większość energii duchowych występuje w powietrzu na poziomie od 60cm do 3 metrów ponad poziomem gruntu. Dlatego warto zwrócić swoją uwagę na ten obszar. Jeśli chodzi o budynki to energie duchowe mogą występować na dowolnym poziomie.

14. Zaufaj swojemu instynktowi przy wykonywaniu zdjęć. Jeśli masz poczucie, lub chęć wykonania zdjęcia w danej chwili, w konkretnym kierunku zrób to. Zmysły to klucz do sukcesu.

15. Duchy często interesują się ludźmi i podążają za nimi. Zatem warto wykonywać fotografie znajomych czy kolegów w taki sposób aby pozostawić po bokach zdjęcia i ponad głową fotografowanego trochę wolnego miejsca przeznaczonego dla ewentualnej energii duchowej, która miałaby się uwidocznić na fotografii. Inną skuteczną metodą na uchwycenie ducha jest wykonanie zdjęcia przez ramię za siebie.

16. Najlepszym okresem do wykonywania fotografii duchów są zimniejsze miesiące roku, kiedy energia elektrostatyczna jest najwyższa. W przeciągu tych miesięcy od października do lutego szanse na zarejestrowanie manifestacji energii są większe. Reguła ta nie dotyczy zjawiska typu ORB, które można zarejestrować najłatwiej o każdej porze roku.

17. Pamiętaj o ograniczeniu związanym z zasięgiem flasha w aparacie. Zwykle zasięg nie przekracza 5 metrów. Wykonując zatem zdjęcie nagrobka oddalonego o 10 metrów przy wykorzystaniu flasha otrzymamy tylko wyblakłe zdjęcie. Przy fotografowaniu obiektów z większej odległości należy korzystać z trybu nocnego aparatu.

18. Najlepsze miejsca, w których najczęściej można zarejestrować energię duchową to:

- cmentarze
- stare budynki (hotele, szpitale, szkoły, kościoły)
- teatry (i inne miejsca historyczne miasta)

Warto jednak zawsze zapoznać się z rysem historycznym okolicy. Sprawdzenie z czym mamy do czynienia przed wyprawą na "polowanie" zawsze przynosi efekty. Warto wybierać miejsca tajemnicze, lub takie z którymi wiąże się jakaś ciekawa historia. Jedno jest pewne. Jeśli raz uda się uchwycić ducha na zdjęciu nie można już się wyleczyć z tego hobby.

POWODZENIA!


Tłumaczenie Eurycide
www.paranormalne.pl
http://ghoststudy.com

 • 0#2 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
 • Tematów: 0

Napisano

Ja przeważnie focę duchy na cmentarzu cyfrówką,
mam już sporo ładnych duszków i nie tylko w swej kolekcji,
poszukam na twardym dysku to wam pokaże.
A tak to zachęcam również do robienia zdjęć nocą,
bo noc jest piękna w obiektywie. :P
 • 0

#3

Apophis_.
 • Postów: 637
 • Tematów: 36
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawy poradnik, już kiedyś miałem zamiar urządzić sobie małe "polowanko" (ale w formie nagrywania duchów w audio i rozmowa z nimi), może się wybiorę postępując zgodnie z przedstawionymi tutaj poradami, jak coś upoluję dowiecie się o tym pierwsi :)
 • 0

#4

Azure.
 • Postów: 223
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego, ale mam jakąś awersję do polowań na duchy =/
Zawsze istnieje obawa trafienia na tego złego.
 • 0

#5 Gość_jarecki_ole

Gość_jarecki_ole.
 • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem dlaczego, ale mam jakąś awersję do polowań na duchy =/
Zawsze istnieje obawa trafienia na tego złego.


Te złe nie są takie fotogeniczne,
bo czarne no i problem z czasem ekspozycji i flesz nie zawsze pomoże a może spłoszyć,
a dobre łatwiej wychodzą na zdjęciach nocnych są białe lub szare wystarczy poświata księżyca
i mamy duszka ładnego. :P
 • 0

#6

Treve.
 • Postów: 231
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie jak wy to robicie tzn polujecie na duchy ??
Może ktoś mi objasnic na PW na czym to polega ??
 • 0

#7

mojo.
 • Postów: 354
 • Tematów: 22
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mój wujek złapał ducha do słoika.. widziałem go wygląda jak dym z fajek


Lasocki....bez jaj ok. Jak mozna zlapac ducha w słoik....powie mi to ktos bo nie za bardzo rozumiem
 • 0

#8 Gość_Inga

Gość_Inga.
 • Tematów: 0

Napisano

Mój wujek złapał ducha do słoika.. widziałem go wygląda jak dym z fajek

Lasocki, pewnie widziałeś też św. Mikołaja i jego renifery...Przestańcie wstawiać takie teksty, bo brakuje sił na czytanie głupot. :sux:
 • 0

#9

bialek.
 • Postów: 108
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam. A co ma poświata księżyca do uchwycenia ducha na zdjęciu? Bo nie rozumiem.
 • 0

#10

Yuna.
 • Postów: 115
 • Tematów: 5
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak wy to robicie... ale ja bym spanikowała, gdybym zobaczyła białą smuge...
 • 0

#11

Kabezecik.

  Magia i Miecz

 • Postów: 479
 • Tematów: 28
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja z kuzynem robiliśmy zdjęcia w piwnicy,jednak nic nie uchwyciliśmy :( ale nie poddajemy się :D
 • 0

#12

PREDATOR.
 • Postów: 67
 • Tematów: 41
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich chciałem napisać że fotografuje różne miejsca i mam dość sporo fotek .Uchwyciłem dziwne anomalie ,pierwsze moje zdjęcie wykonane w moim domu na zdjęciu widać prawdopodobnie uchwyciłem ducha. :)

Przepraszam zapomniałem załączyć zdjęcie . Zamieszczam pierwsze moje zdjęcie wykonane w moim domu na zdjęciu widać prawdopodobnie uchwyciłem ducha zaznaczone jest czerwonym kolorem.
 • 0

#13

vcore.
 • Postów: 833
 • Tematów: 26
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

PREDATOR jak sie domyslam zdjecie robione przez lustro :) takze przyszło mi sądzić ze to zabrudzenie na lustrze :P
 • 0

#14

PREDATOR.
 • Postów: 67
 • Tematów: 41
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam vCore robiłem zdjęcie przez lustro ,lustro było czyste ,ta postać się pokazała za mną w oknie. :)
 • 0

#15

PREDATOR.
 • Postów: 67
 • Tematów: 41
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co sądzisz o tym zdjęciu widać dziwne zjawiska kolka z jakimiś wzorami nie zawsze to wychodzi na fotka . :) Mam fotki na których pojawia się dym,lub mgła itp.takie zdjęcia posiadam
Zamieszczam zdjęcie .
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u