Skocz do zawartości
Zdjęcie

25 przykazań łowców duchów


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

25 przykazań łowców duchów
Zanim rozpoczniesz - poradnik


Być może wiele osób chciałoby "zapolować" na duchy. Nie jest to jednak zabawa i nigdy nie powinna być tak traktowana. Bez znajomości tematu może skończyć się dość przykro. Tak zwanym polowaniem na duchy zajmuje się na świecie wiele grup. Każda ściśle przestrzega pewnych reguł, aby nie szkodzić sobie i innym. Poniżej przedstawiona jest lista 25 elementów, z którymi powinien zapoznać się każdy, kto na poważnie zastanawiał się kiedykolwiek nad stworzeniem własnej grupy. Nawet jednak, jeśli nigdy nie zdecydujesz się na tropienie duchów, poniższe informacje mogą pomóc Ci w odpowiednim nastawieniu wobec istot duchowych.25 przykazań łowców duchów

1. Pozwól, aby duchy odczuły, że nie są zapomniane

Każdą wyprawę czy polowanie traktuj jakby była pracą miłości. Pamiętaj aby mieć wobec zmarłych pełen szacunek - oni byli kiedyś ludźmi.

2. Nigdy nie naśmiewaj się i nie groź zmarłym

Polowanie na duchy to nie zabawa. Nigdy nie należy naśmiewać się z duchów zmarłych ani zachowywać się wobec nich agresywnie. Nikt nie chce mieć przecież na sumieniu opętania lub agresywnego ducha w domu.

3. Zachowuj się jak profesjonalista

4. Nigdy nie szukaj duchów samemu

Dwie osoby lub grupa trzech osób jest idealna do tego celu.

5. Unikaj używek

Osoby uzależnione od narkotyków, alkoholu czy papierosów nie są pożądane jako biorące udział w poszukiwaniu duchów. Takie osoby stają się bardzo podatne na ataki energetyczne, z uwagi na swoją słabość związaną z uzależnieniem.

6. Uważaj podczas snów

Byty wykorzystują zrelaksowany stan umysłu i ciała aby wywrzeć wpływ na wybraną ofiarę. W takim przypadku użyj jakiegokolwiek sformułowania słownego (w odniesieniu do Twoich własnych duchowych przekonań) aby pozbyć się intruza. Rozkazuj w imieniu Twojego Boga lub innej wysokiej władzy.

7. Używaj religijnych reliktów lub symboli jako ochrony

Tylko wtedy, kiedy sam wierzysz w ich siłę i działanie. Przedmioty same w sobie nie mają żadnej mocy, a ich symbolika i siła związana jest z Twoimi przekonaniami i z Twoją wiarą.

8. Słuchaj instynktu i intuicji

9. Nigdy nie rozdzielaj się z kolegami z zespołu podczas poszukiwania duchów

10. Zawsze rozważaj wszystkie aspekty nawiedzenia

Biorąc udział w prywatnym śledztwie bądź nastawiony pozytywnie. Musisz zdać sobie sprawę, że większość nawiedzeń można wyjaśnić i choć to przykre należy brać pod uwagę mentalny i emocjonalny stan ofiary nawiedzenia. Osoby ogarnięte paranoją, halucynacjami, chorobą umysłową mogą być wytłumaczeniem same w sobie. Należy także założyć, że w niektórych przypadkach pewne osoby są szczególnie otwarte na ataki duchowe.

11. Zawsze pamiętaj, że sprawujesz pełną kontrolę

Masz ciało, a zatem masz siłę. To naprawdę proste - jesteś w swoim żywiole. To twój wymiar i twoja rzeczywistość. Niewidzialne byty są wrogie we własnej przestrzeni, dopóki sam ich nie zaprosisz lub nie okażesz słabości. Bądź silny, nie odczuwaj strachu, prowadź produktywne i dobre życie.

12. Bądź zaznajomiony ze wszelkimi aspektami sił nadprzyrodzonych

Znaj byty, które ścigasz. Ich zrozumienie to klucz do sukcesu. Wiedza jest wszystkim, im więcej wiemy tym stajemy się pewniejsi.

13. Twoją największą ochroną jest życie jakie prowadzisz

Jeśli aktywnie bierzesz udział w polowaniach na duchy, musisz być silny - niektóre duchy bywają złe. Jeśli jesteś religijny okazuj to, żyj swoją religią lub własnymi przekonaniami. Jeśli w nic nie wierzysz, żyj dobrym życiem. Miłość i dobro to największa ochrona.

14. Nie obawiaj się eksperymentować

Nie wszystko będzie skuteczne, ale próbować zawsze warto.

15. Odrabiaj pracę domową

Rozważaj wszystkie aspekty śledztwa zanim się za nie weźmiesz. Wstępna ocena jest wskazana. Warto przeprowadzić analizę historyczną miejsca, które zamierzasz zbadać. Wszystko co możesz znaleźć zanim wyruszysz może okazać się bardzo pomocne.

16. Nigdy nie zostawaj sam podczas polowania na duchy

Miej świadomość, że działasz z grupą. Nawet jeśli musicie się rozdzielić, co jest nie wskazane, komunikacja jest niezbędna, dlatego należy posiadać krótkofalówki lub telefony.

17. Opętanie

Niezmiernie rzadkim przypadkiem jest opętanie przez ducha. Jednak jest to punkt, o jakim muszą wiedzieć osoby zajmujące się tropieniem duchów zmarłych. Pełne opętanie wymaga "zaproszenia" ze strony osoby opętanej. Jakkolwiek istnieją takie czynności, przy wykonywaniu których dajemy duchom sygnał zaproszenia. Są to wszelkie aspekty związane z tzw. wywoływaniem duchów, zabaw z tabliczkami Ouija, pismem automatycznym itd. Osoba mocno związana z używkami, osoba depresyjna, osoba samotna i pozbawiona sensu życia jest bardzo dobrym celem opętania. Kiedy wychodzi od niej sygnał "zaproszenia" bezpośredni lub pośredni staje się ona celem złych bytów. Łowcy duchów z uwagi na naturę swoich działań mogą stać się takim celem, choć jest to niezmiernie rzadkie.

18. Duchy niższego poziomu

Istnieją inne formy duchowe tzw. niższego poziomu. Należy się je jednak traktować tak samo poważnie jak duchy poziomu wyższego. Duchy niższego poziomu są duchami nieczystymi, ich celem jest osłabienie ludzi przez wpływ na nich. Ich głównym celem jest pozbawianie ludzi produktywności, chęci do działania, chęci do życia. Osoby będące pod wpływem tych duchów są bardziej narażeni na opętanie niż osoby aktywne, produktywne, cieszące się życiem. Byty niższego poziomu wykorzystują przedmioty codziennego użytku takie jak gry komputerowe, filmy, telewizję, używki, aby sprawować kontrolę. Nazywamy to niższym poziomem opętania. Jeśli zaniedbujesz rodzinę, bliską osobę lub nie rozwijasz się w żadnym stopniu bo wolisz np. pograć na komputerze oznacza to, że jesteś pod ich wpływem. Osoby, które chcą polować na duchy jak najbardziej unikają takich materialnych pułapek, aby minimalizować swoją podatność na opętanie.

19. Bądź naukowo nastawiony

Staraj się udowodnić istnienie duchów i życia pozagrobowego.

20. Polegaj na swoich zmysłach

Bądź bardzo świadomy, polegaj na zmysłach.

21. Dowód jest wszystkim

Wszystkim co możemy przedstawić z ciężkiej pracy łowcy duchów jest dowód namacalny. Należy zatem sporządzać notatki, zapisywać obserwacje, raporty, wykonywać zdjęcia, nagrania EVP oraz prowadzić logi.

22. Bądź świadom, że teorie lubią się zmieniać

W to co wierzymy dzisiaj nie musi być prawdą jutro. Jeśli jest cokolwiek na czym możemy się zawsze oprzeć to jest to "zmiana". To co wiemy o duchach dzisiaj może być nieaktualne już następnego dnia. Należy zbierać wszelkie dowody i poszerzać wiedzę o duchach. Nie należy również przywiązywać się do starych teorii, kiedy te nie są już aktualne.

23. Oczekuj rezultatów

Do każdej pracy zabieraj się z jasno określonym celem. Bądź przygotowany do działania, zgodnie z punktem 15 tego poradnika. Dobry łowca duchów jest zorganizowany i pewny sukcesu. Pozytywne nastawienie przynosi zawsze rezultaty!

24. Nie jest niczym złym bać się jednakże...

osoby wrażliwe, bojaźliwe nigdy nie powinny brać udziału w polowaniach na duchy. Strach może tylko przysporzyć kłopotów osobie bojaźliwej jak i całej grupie. Jeśli coś Cię wystraszy, krzyknij ale szybko opanuj emocje. Wszystko z umiarem.


25. Traktuj poważnie wszystkie powyższe punkty. Przeczytaj je raz jeszcze jeśli musisz. Polowanie na duchy może być jednym z najbardziej ekscytujących przeżyć w Twoim życiu.
Tłumaczenie Eurycide
www.paranormalne.pl
http://ghoststudy.com

 • 2#2

Fenix.
 • Postów: 1268
 • Tematów: 19
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawe porady, można wykorzystać :)
 • 0

#3

Treve.
 • Postów: 231
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu ale odrazu kojarzy mi się to z filmem Constantine.
BTW:
Bał bym się zalorzyc taka grupe. W najlepszym wypadku czlonkowie takiego teamu mili by zjechana psychike z powodu takich napięć. Jeżeli ktoś uczestniczy w czymś takim to niech nagra to na kamerze i niech poda mi link to zamieszcze to na stronie w downloadzie no i sam bym to chetnie zobaczyl.
 • 0

#4

vcore.
 • Postów: 833
 • Tematów: 26
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

+zogon zapewne sie kojarzy :) w koncu film na czymś musi bazować :P a ze motyw mamy podobny ...
 • 0

#5

viatora.
 • Postów: 303
 • Tematów: 2
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie rozumiem punktu 2 - kloci sie to z tym co wczesniej wyczytalam na forum, a mianowicie ze gdy mamy do czynienia ze zlosliwym duchem nalezy go wygonic wlasnie przez wysmianie, czy cos w tym stylu (??)
nie jestem sceptykiem ale punkt 18 mnie rozsmieszyl - to juz jest paranoja zeby wszedzie widziec duchy, nawet w grach komputerowych. Niektorzy zaniedbuja obowiazki przez gry/internet bo moga byc zafascynowani nowa rzecza, moze to byc absorbujace hobby albo moga miec po prostu taki charakter - smieszne to bylo.
 • 0

#6

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nie rozumiem punktu 2 - kloci sie to z tym co wczesniej wyczytalam na forum, a mianowicie ze gdy mamy do czynienia ze zlosliwym duchem nalezy go wygonic wlasnie przez wysmianie, czy cos w tym stylu (??)


jakies linki? Nie raz slyszalem o przypadkach, ze osoby nasmiewajace sie ze zmarlych na cmentarzach mialy potem problemy z psychika. Szacunek przede wszystkim. Poza tym drugi punkt nie dotyczy pozbywania sie zlosliwego ducha tylko szacunku dla zmarlych.

Co do pkt 18. najwazniejsze jest "Jeśli zaniedbujesz rodzinę, bliską osobę lub nie rozwijasz się w żadnym stopniu bo wolisz np. pograć na komputerze oznacza to, że jesteś pod ich wpływem". Mowiac inaczej, jesli przedkladamy uzywki ponad wszystko inne, zamiast np. zarabiac na rodzine wolimy wypic piwo pod monopolowym.
 • 0#7

viatora.
 • Postów: 303
 • Tematów: 2
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no dobra ale w pkt 2 nie jest napisane ,,nie smiej sie ze zmarlych pogrzebanych na cmentarzu" a ogolnie, zeby nie byc agresywnym w stosunku do zadnego ducha (co jest w sumie zrozumiale), spotkalam sie z tym ze aby odgonic jakis zlosliwy byt trzeba go zbluzgac i wysmiac (??) - ale to nie moja opinia, link jak mi sie zechce to poszukam.
co do 18 to niewazne, jakie fragmenty sa tam wazne ;] dla mnie zaniedbywanie rodziny i stanie pod budka z alkoholem nic wspolnego z duchami nie ma.
 • 0

#8

vcore.
 • Postów: 833
 • Tematów: 26
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm w stosunku do duchów trzeba sie zachować kultularnie i tyle .. a zeby odgonić ducha - to napewno nie chamsko ! ale stanowczo ...trzeba sie zachowac a to wielka róznica
 • 0

#9

Driada.
 • Postów: 32
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

spotkalam sie z tym ze aby odgonic jakis zlosliwy byt trzeba go zbluzgac i wysmiac

Jak spotkasz ducha, który jest złośliwy to możesz ironicznie mu powiedzieć, że za nic masz jego złośliwości, bo się go nie biosz i nic złego Ci tym nie robi. Pod żadnym pozorem nie można go wyzywać, bo może to mieć bardzo nie przyjemne konsekwencje. Poza tym tu jest nowa o łowcach duchów, a to całkiem inna sprawa. Taka osoba musi (!!!) byc profesjonalistą, a przynajmniej tak się zachowywać !!!
 • 0

#10

Treve.
 • Postów: 231
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Już to sobie wyobrażam:
Stoi koleś na cmentarzu o północy. Nagle pojawiają się duchy a on zaczyna mówić:
Spier***ać głupie cioty, je**e się, hahahah


Nie no to taki żart bo nic takiego się nie możę zdarzyć.
 • 0

#11

vcore.
 • Postów: 833
 • Tematów: 26
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Driada dokladnie tak jak mowisz w koncu duch tez ma prawo miec charakter ... ale nie sadze zeby zniósł wyzwiska czy tez bluzgi , bo to w sumie nie grzecznie :)
 • 0

#12

bialek.
 • Postów: 108
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam! Jest to mój pierwszy post na niniejszym forum. Mam nadzieję, iż z racji tego, że interesuję się zjawiskami paranormalnymi zagoszczę tu na dłużej:) Potwierdzam zdanie vCore duchów nie wolno obrażać! Często nie zdajemy sobie sprawy, że to nie błahostka powiedzieć na ducha to czy tamto. Duch może się odegrać i to w taki sposób, że odechce nam się nań bluźnić :> Pozdrawiam załogę forum!
 • 0

#13

marian9999.
 • Postów: 6
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieki przydadza mi sie te informacje tylko jak tak patrze palenie bede musial rzucic
 • 0

#14

redfive.
 • Postów: 339
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote name='Eurycide' date='20 lutego 2007, 11:36' post='120274']
jakies linki? Nie raz slyszalem o przypadkach, ze osoby nasmiewajace sie ze zmarlych na cmentarzach mialy potem problemy z psychika. Szacunek przede wszystkim. Poza tym drugi punkt nie dotyczy pozbywania sie zlosliwego ducha tylko szacunku dla zmarlych.


A kto normalny idzie na cmentarz śmiać się.

99,9% ludzie nie ma do czynienia z duchami bo w nie po prostu nie wierzy. Każdy kto prowadzi normalne życie
i wie po co żyje nie musi się wcale martwić o to, że będzie z nimi miało jakąkolwiek styczność.
I jeszcze jedno. Z duchami nie da się "rozmawiać" , to co w wielu przypadkach się ogląda jest to projekcja uwypuklonych cech charakteru.
Z opętaniem jest zupełnie inna sprawa jednak do końca temat ten nie został wyjaśniony a ci którzy mogą coś na ten temat powiedzieć milczą.

Łowienie duchów proszę zostawić Ghostbustersom i ich sprzętowi. Nie kombinować nie wymyślać i trzymać się od tego z daleka. To jest 26 prawo łowcy duchów które dokładam. Ta sentencja przekazywana jest w mojej rodzinie od dawna. Z reguły dotyczyło to płci pięknej ale tym razem padło na mnie.
Dobrze radzę nie kombinować.
 • 0

#15

Eury.

  Researcher

 • Postów: 3467
 • Tematów: 975
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto normalny idzie na cmentarz śmiać się.


Nikt normalny, ale sa wyjatki od reguły.

Łowienie duchów proszę zostawić Ghostbustersom i ich sprzętowi.


Ghostbuster to tez czlowiek. Przy odrobinie checi i zaznajomieniu sie z tematem moze nim zostac "niemalze" kazdy.
 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u