Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

UFO i helikoptery

• Zaloguj si, aby doda odpowied
12 odpowiedzi w tym temacie

dj_cinex.

VRP UFO Researcher

• Post闚: 3305
  • Tematów: 412
  • P貫:M篹czyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

8-go marca b.r. dosz這 do niezwyk貫j obserwacji UFO niedaleko klasztoru w Ty鎍u. Dlaczego? Bo w tej historii pojawia si... helikopter!

Moi koledzy z Fundacji na has這 "czarny helikopter" natychmiast zaczynaj licytowa si, kt鏎a historia z ub. lat z archiwum NAUTILUS-a jest ciekawsza. Nie ma w徠pliwo軼i, 瞠 zjawisko UFO jest czasami (trzeba przyzna, 瞠 do嗆 rzadko) zwi您ane z pojawianiem si w豉郾ie czarnych helikopter闚. Dlaczego tak mo瞠 by - o tym na ko鎍u, ale teraz... przedstawiam Wam najnowsz histori, kt鏎a dopiero co trafi豉 do Fundacji NAUTILUS.

Witam...
Od dawna czytuj Wasz serwis, ale nigdy nie zdarzy這 mi zobaczy czego opisywanego na Waszych 豉mach na w豉sne oczy. Przynajmniej do tej pory. Jestem mieszka鎍em internatu w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000 w Piekarach, gmina Liszki, niedaleko Krakowa. Piekary po這穎ne s od Balic w niedalekiej odleg這軼i, tak wi璚 wida startuj帷e samoloty przez ca造 dzie i cz窷 nocy.

Do陰czona grafika

8 marca br., oko這 godziny 19.15, wyszed貫m z koleg na spacer nad Wis喚, niedaleko znajduje si klasztor na Ty鎍u i pi瘯nie wygl康a w nocy, wi璚 poszli鄉y go zobaczy. Zwykle nie patrz w niebo, ale tego wieczoru co zmusi這 mnie abym w nie spojrza. Zauwa篡貫m szybko poruszaj帷y si, lekko wahad這wo jasny punkt. Lecia w kierunku bodaj瞠 Krakowa (nie znam okolicy), przynajmniej za Wis喚 w stron Ty鎍a.

Krzykn窸em do Marcina aby spojrza w g鏎. Przygl康n患szy si bli瞠j zauwa篡li鄉y, 瞠 obiekt ten ma paj璚zyste, 鈍ietlistem, rozga喚zienia. Obiekt wylecia za linie drzewa, nie mog貫m go dostrzec. Kolega krzykn掖 瞠bym do niego podszed i popatrzy, bo to CO zmienia barw. Istotnie zmienia這. Z koloru niemal bia貫go zmieni這 si w pomara鎍z, a p騧niej w mocn czerwie, zacz窸o gwa速ownie wirowa, po czym po prostu znik這. Oko這 minuty po obserwacji, od strony Katowic chyba nadlecia jeden, p騧niej drugi helikopter i zacz窸y kr捫y nad terenem Wis造 i Piekar (okolice znikni璚ia 鈍iat豉). Przy obserwacji tego obiektu nie by這 s造cha 瘸dnego odg這su, takiego jak normalnie wydaj samoloty. 安iat豉 helikopter闚 nie mruga造, lecz jednostajnie 鈍ieci造 na czerwono.

Nie wiem co to mog這 by. Po prostu zg豉szam to bo mo瞠 kto zauwa篡 co podobnego. Pozdrawiam ca陰 Fundacj NAUTILUS! Prosz o anonimowo嗆, gdy boj si restrykcji od w豉dz mojej szko造.

Chcia豚ym jeszcze do陰czy szczeg馧y do mojego raportu:
- niebo by這 przejrzyste i doskonale wida by這 gwiazdy i satleity
- wykluczam zjawisko spadaj帷ej gwiazdy, gdy m鎩 kolega kiedy tym si interesowa i nie widzia nic podobnego w 篡ciu
- obiekt znajdowa si na wysoko軼i troch ni窺zej ni samoloty (nie potrafi jej dok豉dnie okre郵i), wida wyra幡ie by這 bia貫 o鈍ietlenie kt鏎e si zorga喚zia這 (鈍iat這 monotoniczne - bez 瘸dnych b造sk闚 czy wzmocnie i os豉bie, pod koniec obesrwacji zmieni這 barw jak wcze郾iej wspomina貫m
- nie by這 wiatru, obiekt nie wydawa 瘸dnego d德i瘯u (takiego jak np. samoloty)
- dwa helikoptery lecia造 mniej wi璚ej tras obiektu, zacz窸y kr捫y przeleciwszy troch w stron Wis造 (mo積a stwierdzi 瞠 tego czego szuka造), lata造 do godziny ok. 20, po czym oddali造 si w kierunku odwrotnym do Wis造 (nie widzia貫m gdzie, bo obserwowa貫m je z internatu)

Do陰czona grafika

Przypomnia si mi jeszcze jeden ciekawy epizod. Ot騜 kilka dni wcze郾iej (wtorek chyba), m鎩 kolega z klasy obudzi si gdy us造sza co przelatuj帷ego nad ca造m moim o鈔odkiem. Podobno nie mia這 to d德i瘯u samolotu, tylko co przypominaj帷e jednostajny g這s tak jakby transformatora elektrycznego. D德i瘯 by tak mocny, 瞠 zdo豉 go obudzi oko這 1 w nocy.

Serdecznie pozdrawiam ca陰 FUNDACJ!

Dlaczego ta relacja jest tak ciekawa? Na pewno przez w徠ek helikopter闚. Odbyli鄉y ma陰 debat nad t histori i mamy dwie wersje.

a. obiekt by obserwowany z lotniska w Balicach. Wystartowa造 stamt康 dwa helikoptery, kt鏎e postanowi造 sprawdzi, czy ta tajemnicza "kula" nie rozbi豉 si gdzie w pobli簑. Helikoptery by造 zwyk造mi maszynami. Zadziwia to jednostajnie 鈍iec帷e czerwone 鈍iat這, ale mamy w naszym zespole pilot闚 wojskowych, w tym pilot闚 helikopter闚 - sprawdzimy to.

b. Oba helikoptery by造 obiektami nieznanego pochodzenia, kt鏎e w豉郾ie przybra造 taki kszta速. I naprawd warto tak hipotez potraktowa powa積ie, gdy mamy relacj z 2000 roku, kt鏎a przekona Was, 瞠 czasami obiekty UFO 鈍iadomie potrafi przybiera posta znanych nam obiekt闚 lataj帷ych, jak samoloty czy helikoptery.

Koniecznie trzeba dotrze do zarz康u lotniska w Balicach. A mo瞠 kto z naszych czytelnik闚 w豉郾ie tam pracuje lub jest w stanie to sprawdzi?

Mamy te histori z Wielkiej Brytanii, kiedy to policyjny helikopter wyruszy w po軼ig za lataj帷ym spodkiem. I - co wi璚ej - w tym czasie zosta wykonany film pokazuj帷y to wydarzenie!

Do陰czona grafika

Wydarzenie mia這 miejsce 11 wrze郾ia 2000 roku w hrabstwie Sussex. Obiekt w kszta販ie spodka przelecia na niskiej wysoko軼i nad tutejszym lotniskiem policyjnych helikopter闚. Nadz鏎 powietrzny lotniska natychmiast zawiadomi o tym jedn z maszyn, kt鏎a wraca豉 z patrolu nad rejonem Beachy Head. Helikopter ruszy w po軼ig za obiektem. Sier瘸nt John Tickner i pilot Sean Mitchell relacjonowali potem, 瞠 UFO najpierw zbli篡這 si do helikoptera, a nast瘼nie odlecia這 z niewiarygodn pr璠ko軼i.
"Znam si na technice lotniczej, ale ta 'rzecz' jest poza zasi璕iem wszystkiego, co stworzy cz這wiek" - opowiada potem John Ticker.

2Fast@.
  • Post闚: 45
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki helikopter widzia貫m na oczy . CZarny .. jak znajd co podobnego to poka輳.
  • 0

Heiser.
  • Post闚: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A pewnie, takie helikoptery to ja te widzia貫m, czarne, bez 瘸dnych oznacze by造 (!), no ale to mo瞠 by造 prywatne helikoptery, tego si nie dowiem...
  • 0

Apophis_.
  • Post闚: 637
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

Mo瞠 w Polsce te dzia豉 jaki organ kt鏎y zajmuje si UFO tak jak np. w USA? I poprostu dowiedzieli si o aktywno軼i jakiej w tym rejonie i wys豉li dwa tajniackie Helikoptery? :)
Chocia bardziej podoba mi si teoria, 瞠 to helikoptery z tamtego lotniska. Mo瞠 niech ten kole p鎩dzie tam i zobaczy, czy znajduj si tam helikoptery takiej jakie wtedy widzia.
  • 0

Heiser.
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mo瞠 w Polsce te dzia豉 jaki organ kt鏎y zajmuje si UFO tak jak np. w USA?

A tego to ja jestem prawie pewien ;)
  • 0

Apophis_.
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

No, to ciekawe jak mo積a dosta u nich prac :lol : Ch皻nie na to p鎩d ;) A potem b璠 si tylko u鄉iecha czytaj帷 o UFO w necie :>
  • 0

Heiser.
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako w徠pie, 瞠by dosta prac...ale jak dostaniesz to szepnij o mnie s堯wko, wypas praca by by豉 :D
  • 0

Apophis_.
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

Czemu w徠pisz? ;) W ko鎍u nie b璠 tych samych ludzi tam trzyma. Co - poumieraj ze staro軼i i co b璠zie? :> Ja bym si nadawa, tak przynajmniej my郵. ;)
  • 0

#9 Go嗆_muhad

Go嗆_muhad.

Napisano

wracajac do tematu....zawsze gdzie sa jakies dziwne zjawiska zwiazane z UFO to pojawiaja sie albo mysliwce albo helikopterki.... :) moze sie jeszcze rozbije to bedziemy mieli technologie..zapewne sobie mysla :)
  • 0

turrkus.
  • Post闚: 851
  • Tematów: 15
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zawsze gdzie sa jakies dziwne zjawiska zwiazane z UFO to pojawiaja sie albo mysliwce albo helikopterki

Helikopterki sa szczegolnie czesto widywane w miejscach gdzie dochodzi do okaleczen zwierzat.

A oto przypadek spotkania z "za這g" helikoptera z magazynu UFO (nr 32)

[...] Pewien my郵iwy zauwa篡 w okolicy Czerwonej G鏎y w pobli簑 Norris w Montanie czarny helikopter podobny do Bell Jet Rangera (wojskowy helikopter z silnikiem odrzutowym), kt鏎y przelecia nad nim. Helikopter wyl康owa u podn騜a wzg鏎za i z jego wn皻rza wysiad這 siedem postaci, kt鏎e zacz窸y wspina si w g鏎 zbocza w jego kierunku. My郵iwy ruszy im na spotkanie machaj帷 r瘯oma i wykrzykuj帷 s這wa powitania. Kiedy odleg這嗆 mi璠zy nimi zmala豉 na tyle, 瞠 m鏬 si im przyjrze, zobaczy, 瞠 maj oni na sobie normalne ubranie. Wszyscy mieli twarze w oliwkowym kolorze i nieco sko郾e oczy. Rozmawiali mi璠zy sob w j瞛yku, kt鏎ego nigdy nie s造sza. Nagle zatrzymali si, jak gdyby zdawszy sobie spraw, 瞠 nie jest on tym, za kogo go wzi瘭i, i zacz瘭i biec z powrotem w kierunku helikoptera, kt鏎ego wirnik wci捫 si obraca. Kiedy wsiedli do niego, helikopter szybko wystartowa i odlecia. [...]

wiecej o powiazaniach czarnych helikopterow z nol-ami mozna poczytac w temacie o okaleczeniach zwierzat
  • 0

#11 Go嗆_muhad

Go嗆_muhad.

Napisano

w ostatnich latach czesciej widzi sie UFO niz martwe krowy :)
  • 0

turrkus.
  • Post闚: 851
  • Tematów: 15
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w ostatnich latach czesciej widzi sie UFO niz martwe krowy Smile

Ja bym rzekl ze czesciej SLYSZY sie doniesienia o ufo, bo to teraz bardziej popularny temat niz krowy. W ameryce zapewne dalej ktos sieka krowki na kawaleczki z tym ze tam to sie juz powoli staje norma i jak jedna czy dwie zostaja odnalezione to nawet nikt tego nie zglasza i my o tym po prostu nie wiemy.
  • 0

#13 Go嗆_muhad

Go嗆_muhad.

Napisano

mnie krowy nie interesuja...a nie slyszy sie tylko widzi coraz to liczniejsze nagrania ufo ;)
  • 0

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i oraz 0 u篡tkownik闚 anonimowych

stat4u