Skocz do zawartości


Czy istnieją podziemne światy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wytłumaczyli przy tym Białemu Koniowi iż są mieszkańcami podziemnego świata, i pomimo że wiedzą o istnieniu innego świata znajdującego się na górze, nigdy nie mieli okazji ujrzeć kogoś, kto stamtąd pochodzi. Biały Koń był dla nich pierwszą taką osobą. Całe spotkanie trwało bardzo długo, a Biały Koń opowiadał w tym czasie obojgu obcym o tym, jak żyje się na powierzchni, Podziemni zaś w zamian opisywali realia swojego życia w tunelach.

Bardzo mnie ciekawi, jak się porozumieli. Wychodzi więc na to, że ci podziemni mieszkańcy znają język indian. Ciekawe skąd i po co, skoro nie wyłażą na powierzchnię :)

Talizman ten, po śmierci Białego Konia został pochowany wraz z nim. Spoczywał przy zasuszonych zwłokach mężczyzny, jednakże pewnego dnia zniknął i nikt nie potrafi wyjaśnić, co było tego powodem.

Nie wiem jak Wam, ale mi tylko jedno przychodzi na myśl ;)

I tu niespodzianka - dokładnie o tym samym, o tunelach, podziemnym świecie i zaginionej wyspie, wspominali członkowie wielu innych szczepów Indiańskich, m.in. Apaczów i Szoszonów. Pierwsi wierzą np. że ich odlegli w czasie przodkowie trafili na kontynent amerykański tunelami, przybywając z wielkiej, „ognistej wyspy” zlokalizowanej na Wschodnim Oceanie, na której to znajdował się m.in. wielki port z murowanym wejściem.

Nieprawda.
Apacze nie wierzą w żadną "ognistą wyspę", ani nie ma mowy o żadnych tunelach.
Apacze przybyli na tereny zachodnich stanów z północy ok 1500 r ne. Apacze wierzą, że na tych terenach byli "od zawsze". Ich legenda stworzenia głosi, że Wielki Stwórca Ulzen (lub Usen) wysłał na Ziemię Ga'an (Tańczącego Kruka lub Ducha Gór) jako przewodnika i nauczyciela ludzi, którzy te ziemie zamieszkiwali.
Szoszoni natomiast zamieszkiwali Idaho, Wyoming, Utah, Nevadę i skrawek Kalifornii.

Dziwne, żeby wiedzieli cokolwiek o oceanie na wschodzie, skoro do tego oceanu mieli spory kawałek.

To samo mówią Szoszoni - wg ich wierzeń, przodkowie zamieszkujący Florydę przybyli na nią tunelami z wielkiego lądu, znajdującego się po środku Atlantyku.

J/w, Szoszoni nigdy nie byli na florydzie. Zamieszkiwali zachód USA.

pod górą Mt. Shasta okryli oni na przeszło 260 km idealnie wykonanych w skale korytarzy. Najbardziej zaskoczyła ich idealna gładkość ścian, pokrytych czymś w rodzaju stopionego szkliwa. Wszystko wskazywało jednoznacznie na to, że tunele te zostały wykonane metodą topienia skał a nie ich wykuwania! To też tłumaczyło, gdzie podziały się całe setki ton gruzu i ziemi, jakie z pewnością musiały by być gdzieś usuwane na zewnątrz z wykuwanych korytarzy.

Mt Shasta to wulkan, nic więc dziwnego - to tłumaczy wszelkie rewelacje o wytopionych korytarzach.

Radość z odkrycia nie trwała jednak długo. Pomimo bowiem tak spektakularnych efektów poszukiwań cały zespół Instytutu został odsunięty od badań a teren wokół góry Mt.Shasta szczelnie zamknięty. Pretekstem było rzekome budowanie w tunelach podziemnej bazy dla armii Stanów Zjednoczonych. Przez pewien czas dostęp do Mt.Shasta był całkowicie zabroniony osobom nieupoważnionym, stan ten zmienił się dopiero po kilku latach, kiedy społeczeństwo o całej sprawie już zapomniało.

A co ciekawsze, w każdej takiej opowieści musi się znaleźć element tajności - wkracza rząd/wojsko i zamyka. Jakie to standardowe :D No i nie znalazłem niczego na ten temat... Czyżby zatem oklejna plotka, która nie ma potwierdzenia w rzeczywistości, ubarwiająca już i tak bardzo "podrasowany" (np fałszywymi historiami indian) tekst?

Jak jednak mówią dalej w swoich przekazach Szoszoni i co rzekomo zostało im przekazane przez tzw. Wodza Światła, który miał do nich przybyć „z podziemi gór znajdujących się w Tybecie”: -

No tak, Szoszoni i Tybet. Tego nie skomentuję.

jak jednak wytłumaczyć niedawno odkryte na Wyspie Wielkanocnej cale szeregi powiązań z hinduizmem, począwszy od pewnych podobieństw językowych, aż po niektóre tematy zdobnicze stosowane przy rzeźbach i budowlach?

Pewne podobieństwa językowe można odkryć między każdymy dwoma językami :) A co do tematów zdobniczych... more info please :D No bo tak to sobie można mówić, że odkryto. Jak bym jednak prosił, aby mi je pokazano. Bo inaczej - nie uwierzę :)

W jednej chwili jednak jasno świecące Słońce i upał całkowicie ich zaskoczyły, po krótkiej chwili oboje zemdleli.

A to bardzo ciekawe, bo przecież im głębiej pod ziemią, tym większy panuje tam upał :) A o tym, że mają tam światło (czyli powinno sobie palić ogniska - ciekawe czym) i są zieloni (tak jak wszystko dookoła) już nie wspomnę, bo nie widzę zupełnie w tym sensu. Zejdźcie w najgłębszą jaskinię i spróbujcie znaleźć sobie "wszystko zielone dookoła" :)
A co do dzieciaka, nasłuchał siępewnie podobnych opowiastek i potem zmyślił sobie bajeczkę o jaskini i zielonym facecie przystawiającym mu pudełko żeby uniknąć lania w dupę za błąkanie się po lesie :D

Niestety, pomimo solidnych poszukiwań, do dzisiaj nie udało się go zlokalizować. To samo dotyczy „dziury w ziemi” do której w 1987 roku wszedł Brian Stone.

No właśnie... dzieciak wlazł do dziury, ale juz jej nie potrafi zlokalizować :lol :

A co jesli to prawda,jesli naprawde pod ziemia istnieje cywlizacja o wiele bardziej zaawansowana od nas?

To dlaczego nie wyjdą na powierzchnię?

A ja jednak uważam że podziemne światy mogą istnieć czy je nazwiemy Agharta czy jakoś inaczej, szczególnie że podobno po Ameryką Pd istnieje gigantyczna sieć korytrzy podziemnych.

Istnieją. Tylko że są to tunele krasowe których pochodzenie jest doskonale znane. Sięgają od jeziorek Majów a wychodzą w głębinach zat. Meksykańskiej. Są zbadane i nie zawierają niczego niezwykłego.
  • -2



#17

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co po takim "dowodzie"?
Każdy może sobie powiedzieć, że podczas OOBE widział podziemne światy.


No i trudno, bedzie mial wiedze dla siebie, przeciez Ty nie wszystko rozgłaszasz światu.


Szuflandia tez podobno istnieje


Tak i kraina Oz....

Zgadzam się z muhadem, to że jestes sceptyczny to nie musisz na kazdy tema w ten sposob najezdzac.
  • 0

#18

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja na nikogo nei najezdzam, tylko stwierdzam fakt, ze Szuflandia tez moze istniec, bo czemu nie ? gdzie tu widzisz najezdzanie ? Czy ja zabraniam zyc Ci w swiecie fantazji ?
  • 0

#19

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak głęboko znajdują się te podziemne światy? Pytam, bo średnio temperatura w skorupie ziemskiej wzrasta o 3°C co każde 100 m. Przy głębokości 1000 m to już wytrzymać się praktycznie nie da - skały i powietrze mają ok. 45°C, a przy 2700 m robi się 100°C i woda zaczyna się gotować.
  • 0



#20

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mariush, nie zapomnij, że zgodnie z pomysłem hollow earth, nasze wiadomości o budowie Ziemi, są błędne.
Wtedy te światy są po prostu na wewnętrznej stronie skorpupy.

Absurd, zaprzeczający masie teorii naukowych, ale jak widać ma swoich zwolenników.
  • 0

#21 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila,

"Bardzo mnie ciekawi, jak się porozumieli. Wychodzi więc na to, że ci podziemni mieszkańcy znają język indian. Ciekawe skąd i po co, skoro nie wyłażą na powierzchnię"

Ze Słowakiem umiesz sie porozumieć , pomimo tego że to inny język a chcą nie chcąc mamy w sobie pokrewieństwo.

Odnośnie talizmanu: "Nie wiem jak Wam, ale mi tylko jedno przychodzi na myś"

Bardzo błyskotliwa odpowiedź :)


"Nieprawda.
Apacze nie wierzą w żadną "ognistą wyspę", ani nie ma mowy o żadnych tunelach.
Apacze przybyli na tereny zachodnich stanów z północy ok 1500 r ne. Apacze wierzą, że na tych terenach byli "od zawsze". Ich legenda stworzenia głosi, że Wielki Stwórca Ulzen (lub Usen) wysłał na Ziemię Ga'an (Tańczącego Kruka lub Ducha Gór) jako przewodnika i nauczyciela ludzi, którzy te ziemie zamieszkiwali. "


To czemu legendy mówią co innego?? Napewno nie jest tak jak Ty mówisz:
http://www.cochise.c...wa_apaczow.html


Co do miejsca zamieszkania również się mylisz bo plemiona apaczów przenosiły się w te tereny a jak wiadomo plemion różnorodnych była cała masa.


Dołączona grafika
Plemiona na Równinach - przed 1500 r.
(tylko teren dzisiejszego USA)

Dołączona grafika
Plemiona na Równinach - mapa z "Hau Kola"

"Dziwne, żeby wiedzieli cokolwiek o oceanie na wschodzie, skoro do tego oceanu mieli spory kawałek."

a dlaczego mieliby nie widzieć??

"J/w, Szoszoni nigdy nie byli na florydzie. Zamieszkiwali zachód USA."

Hmm a to ciekawe..no to przejżyj sobie ten linkt , w którym jest informacja ; jak to ładnie indianie sobie wędrowali po kontynencie ;-)
http://wieszwal.repu...l/pliki/kon.htm

"No i nie znalazłem niczego na ten temat."

w internecie wszystkiego nie znajdziesz :smile:

"No tak, Szoszoni i Tybet. Tego nie skomentuję. "

a dlaczego nie?? Dlaczego tak być nie mogło??

"Jak bym jednak prosił, aby mi je pokazano. Bo inaczej - nie uwierzę "

Prądu nie widzimy a istnieje, Boga nie widzimy a istnieje(przynajmniej wierzymy), Miłości nie widać a istnieje. :>

"No właśnie... dzieciak wlazł do dziury, ale juz jej nie potrafi zlokalizować"

Kiedyś jak byłem mały to zapuściłem się w suedcki las, znalazłem się przypadkiem blisko gniazda żmij zygzakowatych. Wiesz co?? Nigdy drugi raz nie trafiłbym tam.

"To dlaczego nie wyjdą na powierzchnię? "

To pytanie jest conajmniej dziwne. A jak myślisz? Może ze strachu?? A może na tyle odzwyczaili się od waunków na powierzchni ,że poprostu boją się??

"Sięgają od jeziorek Majów a wychodzą w głębinach zat. Meksykańskiej. Są zbadane i nie zawierają niczego niezwykłego."

Dlaczego uważasz ,że są zwykłe?? :smile:


Jak już argumentujesz to dobieraj prawdziwych zdarzeń ok? :smile:

Akurat tak się składa,że linki podają inne informacje jakie są w temacie , ale nie zmienia to faktu ,że błednie argumentowałeś :smile:

mariush, to czemu gdy zjeżdża się w głąb kopalni np . na ponad 1000metrów jest znacznie chłodniej niż na powierzchni??Było tak zimno ,że musiałem bluze założyć.
  • 0

#22

Reko.
  • Postów: 155
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To wszystko pokrywa się z istnieniem atlantydy i końcem świata w grudniu 2012 roku. Skoro na ziemi mamy podziemne miasta, to na marsie skoro takie wykryto to czemu miało by tam nie być życia?
  • 0

#23

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush, nie zapomnij, że zgodnie z pomysłem hollow earth, nasze wiadomości o budowie Ziemi, są błędne.

W sumie można by było się tym tak tłumczyć. Tylko, że temperatury wewnątrz skorupy Ziemskiej ZOSTAŁY ZMIERZONE podczas głębokich wierceń. :-D

Kilka przykładów:

Półwysep Kolski (Rosja), - 11 800 m -> 230°C
Palatynat Górny (Niemcy) - 9070 m -> 256°C

Wyniki moga sie nieco różnić w zależności od miejsca na Ziemi, ale wszystkie wskazują, że w głębi skorupy Ziemi jest bardzo gorąco.
  • 0



#24 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, a dlaczego (w założeniu) te podziemne światy muszą znajdować się tak głeboko?? Nie musi być to wcale 10000m pod ziemią.
  • 0

#25

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ze Słowakiem umiesz sie porozumieć , pomimo tego że to inny język a chcą nie chcąc mamy w sobie pokrewieństwo.

Ze słowakiem damy radę, ale pogadasz sobie np z mieszkańcem Tybetu?

Bardzo błyskotliwa odpowiedź :)

Nie chciałem już wyraźnie mówić, że wg mnie żadnego talizmanu nie było :D

"Nieprawda.  
Apacze nie wierzą w żadną "ognistą wyspę", ani nie ma mowy o żadnych tunelach.  
Apacze przybyli na tereny zachodnich stanów z północy ok 1500 r ne. Apacze wierzą, że na tych terenach byli "od zawsze". Ich legenda stworzenia głosi, że Wielki Stwórca Ulzen (lub Usen) wysłał na Ziemię Ga'an (Tańczącego Kruka lub Ducha Gór) jako przewodnika i nauczyciela ludzi, którzy te ziemie zamieszkiwali. "  

To czemu legendy mówią co innego?? Napewno nie jest tak jak Ty mówisz:

Nie zauważyłem w podanym przez Ciebie tekście niczego, co sugerowałoby tunele, wędrówki tunelami z wyspy ognistej itp. Więc o co chodzi?

Hmm a to ciekawe..no to przejżyj sobie ten linkt , w którym jest informacja ; jak to ładnie indianie sobie wędrowali po kontynencie

o za wiele o tych wędrówkach tam nie ma. Indianie wędrowali lokalnie, ale nigdy na tak wielką skalę jaką jest wędrówka od florydy po kalifornię, jak to się sugeruje. I większość takich wędrówek wynikało z zaborczości rządu USA.

"No tak, Szoszoni i Tybet. Tego nie skomentuję. "  

a dlaczego nie?? Dlaczego tak być nie mogło??


Już nawet sam fakt, że aby przejść pod Ziemią przez sam atlantyk (lub też pacyfik) należałoby iśc tak długo w warunkach tak strasznie niesprzyjających (głębokość), z zapasami jedzenia zabranymi wyłącznie ze sobą, że to jest bardzo mało prawdopodobne. No i ciekawi mnie, jak sobie poradzono podczas podziemnego przekraczania granic płyt kontynentalnych.

Prądu nie widzimy a istnieje, Boga nie widzimy a istnieje(przynajmniej wierzymy), Miłości nie widać a istnieje.


Ale nikt nie mówi o zdobieniach prądu, zdobieniach miłości i zdobieniach Boga. Skoro mówisz, że zdobienia wykazują zdumiewające podobieństwo, to niech ktoś pokaże je na fotkach - przecież zdobienie w skale to rzecz materialna, fotkę można mu zrobić.

Kiedyś jak byłem mały to zapuściłem się w suedcki las, znalazłem się przypadkiem blisko gniazda żmij zygzakowatych. Wiesz co?? Nigdy drugi raz nie trafiłbym tam.

Ok, szok może powodować dezorientację, ale po dokładnym przeczesaniu okolicy, przez służby i ochotników, też nie znaleziono niczego. Dziura wyparowała.

"Sięgają od jeziorek Majów a wychodzą w głębinach zat. Meksykańskiej. Są zbadane i nie zawierają niczego niezwykłego."  

Dlaczego uważasz ,że są zwykłe??


Sązwykłe w sensie "nie kosmiczne" ani "nie-atlantydzkie". Nawet w naszych Tatrach jest parę fajnych jaskiń. W Stanach są jaskinie które mają setki km długości. Są niezwykłe jeśli chodzi o rozmiary, ale wykłe, jeśli już chcemy mieszać w to podziemną cywilizację.

to czemu gdy zjeżdża się w głąb kopalni np . na ponad 1000metrów jest znacznie chłodniej niż na powierzchni??Było tak zimno ,że musiałem bluze założyć.

Wydaje mi się, że to wynik nieustannej wentylacji. Co nie zmienia faku, że w kopalniach złota w RPA temperaura sięga nawet 60 stopni.
  • 1



#26 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, nie znalazłeś w tych linkach nic co by Cię zadowoliło ale Ty z kolei podałeś nieprawdziwe mity na temat apaczów.
  • 0

#27

janusz.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa historyjka satelity wykryly by takie miasto podziemia :-/ :-/

32 lata i nieznajomość poprawnej pisowni? Wstyd - NHolokaust
  • 0

#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

janusz, Twoje błędy ortograficzne rażą po oczach. :-|
  • 0

#29

amk78.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem kiedyś podobny tekst o "Księżycowych jaskiniach" - tak to się nazywało i były to tunele, które rozciągały się pod naszą planetą. Wejście do jednego z nich było podobnież w Polsce w górach i kilka wtajemniczonych osób o tym wiedziało.
Szukałem daje informacji na ten temat, ale nic więcej nie mogłem znaleźć, poza relacją jednego człowieka, który w takiej jaskini w Polsce był. Opowieści jego pokrywały się z tymi "szklanymi" ścianami jaskiń. Twierdził on także, że w tych jaskiniach poruszają się pojazdy i gdy się tylko usłyszy szum należy szybko opuścić jaskinię, bo oznacza to, że jakiś pojazd się zbliża. Podobno takie pojazdy mogły opuszczać jaskinie i latać w atmosferze. Tam jednak doszukiwano się powiązań z UFO itp. Niemniej jednak ten tekst potwierdza tamtą relację,
  • 0

#30

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

super przydało by jeszcze wiedzieć gdzie takie wejścia w Polsce są :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych