Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóg, czyli kto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#31

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

„Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.”
I Mojżeszowa 1:26-27

Wiem, `Pi3gi~aka`Michał w bibli katolickiej napisane jest inaczej :lol

Biblia katolicka przekładana jest z greckiego a tekst w orginale brzmi tak jak powyżej.

I jeszcze

Na koniec powiedział Bóg: Stwórzmy człowieka na wzór i podobieństwo nasze, aby mógł panować nad istotami (...) I tak stworzył Bóg człowieka na obraz swój, stworzył go na swoje własne podobieństwo — stworzył mężczyznę i niewiastę. I pobłogosławił im (Rdz 1, 1-28).
  • 0

#32

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

DaVinci,
w kwestii Elohim polecam to.

W ostateczności proponuję sięgnąć do oryginału hebrajskiego Pięcioksięgu: Tora
Wbrew pozorom można się sporo z tego dowiedzieć. :)
  • 0



#33 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

to poczytajcie teksty sumeryjskie to nie będziecie się musieli sperać :)

"STWÓRZMY ICH na NASZE podobieństwo"
  • 0

#34

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może Bóg jest tym całym światem który nas otacza łącznie z nami, może jesteśmy cząstkami jego nieskończonej świadomości i ucząc się w powłoce cielesnej zbieramy nauki dla Niego czymkolwiek jest. Może Bóg jest świadomością która podzieliła się na miliardy miliardów innych świadomości i wszystkie są połączone ze źródłem czyli Nim. W skrócie: Bóg jest nami, a my Nim.
:hmm:

edit: a może powinienem przestać palić to świństwo :mrgreen:

Pięknie i ytrafnie napisane,lepiej bym tego nie ujęła. Pal dalej ;)
  • 0

#35

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

muhad

to poczytajcie teksty sumeryjskie to nie będziecie się musieli sperać :) "STWÓRZMY ICH na NASZE podobieństwo"


To bądź tak uprzejmy podawać przy okazji swoich omijających odpowiedzi linki, bo jest troche tych tekstów w dodatku anglojęzycznych więc nie wiadomo tak do końca co czytać.
  • 0

#36

vadre.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MUhad napisałes tak:''STWÓRZMY ICH na NASZE podobieństwo"
Nie wiem co miałes konkretnie na myśli ale wnioskując po tym ze wyróżniłes słowa STWÓRZMY ICH i NASZE, sądze ze ciekawi Cie dlaczego tak jest napisane w liczbie mnogiej a więc Bóg jest jednym bytem w postaci trzech osób: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świetego, jeśli chodzi o ICH to chyba miał Bog na mysli cały gatunek ludzki
  • 0

#37 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

To bądź tak uprzejmy podawać przy okazji swoich omijających odpowiedzi linki, bo jest troche tych tekstów w dodatku anglojęzycznych więc nie wiadomo tak do końca co czytać.


Część jest przetłumaczona lub wklejona przez Cinexa..tak trudno zajrzeć??


MUhad napisałes tak:''STWÓRZMY ICH na NASZE podobieństwo"
Nie wiem co miałes konkretnie na myśli ale wnioskując po tym ze wyróżniłes słowa STWÓRZMY ICH i NASZE, sądze ze ciekawi Cie dlaczego tak jest napisane w liczbie mnogiej a więc Bóg jest jednym bytem w postaci trzech osób: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świetego, jeśli chodzi o ICH to chyba miał Bog na mysli cały gatunek ludzki



To co napisałeś jest to zwykły dogmat ustanowiony przez KK.

To , co ja miałem na myśli , jest związane z sumerami i tym co po sobie pozostawili.

Bogowie stworzyli genetycznie wiele Ew i Adamów na własne podobieństwo.
  • 0

#38 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Bogowie stworzyli genetycznie wiele Ew i Adamów na własne podobieństwo.


Otóż to! Są przecież wzmianki w ST wyraźnie sugerujące, że w czasach Adama i Ewy ludzkość była na tyle liczna, że budowała miasta!
Do niedawna KK preferował monogenizm czyli wiarę, że ludzkość pochodzi od jednej pary, teraz jest bardziej liberalny i dopuszcza poligenizm, uznany przez biologów i bardziej wiarygodny z logicznego punktu widzenia, że ludzkość pojawiała się w wielu miejscach kuli ziemskiej, czyli, że nie pochodzimy od jednej pary ludzkiej.
  • 0

#39

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

rofl
wogole to zobaczmy na swiat z poziomu kurczaka.
dla niego, taki pies jest grozniejszym sworzeniem - bo moze go zagryzc, zabic.
a czlowiek to wysoki dwunozny zwierz ktory daje ziarno czasem i zabiera jajka.
nie wie, ze czlowiek tak naprawde moze zabic psa, jego i 10000 innych.
prawda? dlatego nie proboje nawet zrozumiec istoty kim jest Bog- bo nie jestem skonstruowany do tego, zeby to pojac :)
  • 0

#40 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

dlatego nie proboje nawet zrozumiec istoty kim jest Bog- bo nie jestem skonstruowany do tego, zeby to pojac

No...MEGA :rotfl:
Nie jesteś w stanie pojąć i zrozumieć Istoty kreowanej przez Kościół, a nie dla tego, że nie masz odpowiedniej konstrukcji. Chociaż z drugiej strony, sądząc po tym, co napisałeś... :P ;)
  • 0

#41

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

^^
mowiac krotko - pewnie sie mylicie :P a mi to lata (^^,)
  • 0

#42

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kim jest Bóg pisze w V Ewangeli i w Ewangeli Jezusa.
V Ewangelia:"uwielbiajcie Wiekuistego Ojca i Matkę w niebiosach,od któregowszystkie rzeczy pochodzą i czcijcie Jego Swiete Imię....Bo Ojciec i Matka stanowią jedność w Bogu....Dlatego imię Ojca i Matki powinny być jednakowo czczone,są one bowiem wielkimi energiami i jedno nie może istnieć bez drugiego w Jednym Bogu.
W NT pisze ,że Bóg jest Mądrością i Miłością.To są dwie energie,które są Bogiem.
  • 0

#43 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Każdy z nas ma własną teorię na temat Osoby Boga, co wyraźnie widać w postach. Jedni wierzą, inni nie. Wolna wola. Nie ma znaczenia czy Bóg jest Bytem osobowym czy też energią, bo nie to jest istotne. Ważne jest tylko to, co ta Istota chce nam przekazać i czy zechcemy z tego przekazu skorzystać.
Wszystko inne nie ma znaczenia.
  • 0

#44

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na koniec powiedział Bóg: Stwórzmy człowieka na wzór i podobieństwo nasze, aby mógł panować nad istotami (...) I tak stworzył Bóg człowieka na obraz swój, stworzył go na swoje własne podobieństwo — stworzył mężczyznę i niewiastę. I pobłogosławił im (Rdz 1, 1-28).

Bóg jest jeden. "Słuchaj Izraelu. Pan, Bóg nasz jest jeden". (5 Moj.6,4; 32,39). Inny przykład: Ja, jedynie Ja jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela".(Izaj.43, 11). Wreszcie: "A to jest żywot wieczny, aby poznali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś". (Jan.17,3). "Stwórzmy człowieka..." - w takiej formie bóg zwraca się do aniołów. W kolejnym zdaniu jest napisane w formie dokonanej: "I stworzył Bóg człowieka na obraz swój....". Trójca nie istnieje. Jest ona wymysłem ludzkim, którego próżno by szukać w ST i NT.
  • 0



#45

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I stało się drodzy forumowicze.
Została nam objawiona jedyna słuszna prawda.


Oczywiście! Innej prawdy nie ma! :]
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych