Skocz do zawartości


Kręgi z Wylatowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#106

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

choc zapewne wiele z nich jest fałszywkami


Nom, okazuje sie ze falszywkami sa najlepsze kregi na ziemi ;)
  • 0

#107 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat, które fałszywki? Bo wiesz, Ci co robią profesjonalnie kręgi sami stwierdzają,że wiele z tych pięknych i bardzo dokładnych kręgów nie może być dziełem ludzkim.
  • 0

#108

Erni.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda że w tym roku nie było kręgów :/ ( wiem z Nie do Wiary). Ale program był fajny. A co do Wylatowa. Myślę że będą jeszcze powstawać kręgi.
  • 0

#109

wielki_mis.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy w tym roku coś będzie.Dziwnie zjawisko ustało w tamtym roku. Może w tym coś się pokaże.
Bardzo mnie ciekawi kto lub co z tym się kryje.

Jak ogłądałem na Discovery to trudno taki krąg podrobić żeby miał cechy prawdziwego. Choć jak udowodnili to studenci w tym programie jest to możliwe. Wymaga to jednak wielu przygotowań i pomysłowości żeby wygłądał jak prawdziwy.Nie chce mi się wierzyć że komuś chce się rozsypywać opiłki żelaza czy tez używać mikrofal do tworzenia takiego kręgu.Choć jest wielu takich którzy naśladują co jak się okazało miało miejsce w Anglii.Też nie jest to sprawa nowa jak czytałem takie kręgi już znajdowano w Średniowieczu tylko wtedy tłumaczono sobie te kręgi działaniem diabła.Trudno uwierzyć że i wtedy ktoś z tą deseczka te kręgi robił,chyba że to jakaś sekta i że ojciec przekazuje deseczkę synowi żeby tez deptał :D
Dla mnie jest to zjawisko prawdziwe i ciekawe.
  • 0

#110

Percepcja.
  • Postów: 363
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak ogłądałem na Discovery to trudno taki krąg podrobić żeby miał cechy prawdziwego.


A co to znaczy prawdziwego. Kto ustalił kreteria jakie musi spełniac taki krąg. Jeszcze nikt nie udowodnił że jakikolwiek krąg był dziełem obcej cywilizacji (czego nie wykluczam jednak..) więc nie można określac żadnego jako prawdziwego. A kto wie czy ten "prawdziwy" nie jest właśnie podrobiony a ten nieprawdziwy naprawde stworzony przez obcych. Możemy jak na_razie jedynie domniemać.
  • 0

#111

wielki_mis.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie że nikt nie udowodnił że są to dzieła jakiś tam cywilizacji.
Mamy tylko to co stwierdzili ludzie którzy się tym zajmują ..A z tego wynika że tak naprawdę trudno coś takiego zrobi zwykłemu człowiekowi.Potrzeba do tego jednak więcej środków niż tylko deseczka. I kryterium prawdziwości jest stopień trudności wykonania i dokładność.
Są tez relacje świadków którzy widzieli dziwne kule. czy tez dziwne rozładowania akumulatorów.
Pewnie że to są tylko dowody pośrednie ale chyba jest to zjawisko którym powinni się zająć naukowcy.
  • 0

#112

Reviri.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie słówko powiedzieć, jako że mieszkam kilka km od Wylatowa.

Niektóre z kręgów mogą być prawdziwe, bo w noc ich powstania "dziwne zjawiska na niebie" było widać nie tylko nad samym Wylatowem ale też w całej okolicy. Na przykład moja siostra widziała świetlistą kulę nad jeziorem, od strony Wylatowa właśnie. Zresztą sporo osób nie tylko z rzeczonej wsi miało podobne doświadczenie.

Ale jak sobie przypomnę jaka "atrakcja" była to śmiech ogarnia czego to ludzie nie wymyślą... Aha i przy okazji doniosę, że w tym roku jeszcze kręgów nie ma :P Przynajmniej w zeszłym tygodniu jak przejeżdżałam tamtędy to nie było :P
  • 0

#113

wielki_mis.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa wypowiedz człowieka który tam mieszka :]
Chyba mieszkańcy mogą najwięcej powiedzieć o tym zjawisku.
  • 0

#114

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

[url="http://cyberman.c0.pl/znak200026xi.jpg"]http://cyberman.c0.pl/znak200026xi.jpg[/url]
To jest odcisk po przedmiocie występującym w #DNA Desktop. Czyżby 3DNA Desktop był zaprojektowany przez kosmitę?
  • 0

#115

Radar.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiesz, jak wygniotą gumkę z painta to już nie będziemy mieli wątpliwości.
  • 0

#116

Biscquit.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

A ja i tak chciałabym sama uwiecznić na zdjęciu taki Piktogram. Mam nadzieję, że w ten weekend będę miała taką możliwość.
  • 0

#117

Siwek-14.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy ro prawdziwe kręgi,ludzie potrafią oszukiwac dla kasy
  • 0

#118

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A kto powiedzial ze ludzkie to nie prawdziwe ? moze ufolskie to sa nie prawdziwe ? :P
  • 0

#119

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A może i te i te są prawdziwe... :D

Nie wiem jak ktoś ma siły nadal to wypominać "UFO nie..." , "Człowiek tak..." - i tak bez końca. Nikt nie ma 100% pewności co do jednej jak i drugiej tezy. Problem jest w tym, iż entuzjaści kręgów (w 100%) jako dzieła ludzkiego myślą, iż zwolennicy kręgów jako dzieła "nieznanej siły" nie wiedzą, iż człowiek też potrafi robić kręgi (a to błąd). My naprawdę wiemy , że to prawda... ale nikt nie jest w stanie powiedzieć jak to się ma co do 100% występowania kręgów. To jest tak samo jak z UFO - istnieją setki tysięcy obserwacji (o filmach nie będę mówił, bo ludzie i tak wyśmiewają takie rzeczy jak Konferencja UFO 2005 i wszelkie pokrewne) , część to złudzenia... część tajne projekty, ale jest także masa takich relacji gdzie brak racjonalnego wytłumaczenia - o co chodzi ? A o to, że wystarczy, iż jedna obserwacja będzie tajemnicza i bardzo intrygująca... więcej nam nic nie potrzeba (a jak wiemy takich nie brakuje...). Wracając do kręgów... tutaj może być tak samo. Ostatnio np. pojawiła się ciekawa relacja o wzorze, który miał rzekomo powstać w 90 minut co było nagrywane przez kamery i inną aparaturę (do końca sprawa nie została wyjaśniona). I to wygląda tak (tak ja to widzę obserwując niektóre wpisy) - że ktoś kto mówi, iż człowiek robi kręgi jest o tym przekonany w 100% (zapewne co do 100% wzorów) że to wszystko robią Circlemakerzy (swoją drogą chciałbym zobaczyć jakiś film ich produkcji pt. " Jak zrobić Alien face w jedną noc" jako dowód - wiem, wiem kto by chciał zdradzać taki sekret... ;) ) a zwolennicy "nieznanego" tacy jak ja mimo, iż są zdania, że są i takie rzeczy, które są nieznane i tworzą te wzory jest również zdania, że człowiek także to robi - dziwne co? ;)

I tak wiem, że ten spór nadal będzie widoczny... ale także zachęcam do tego, iż mimo odmiennego zdania niektórzy naprawdę wiedzą, że my to potrafimy (robić kręgi). Pytanie brzmi... czy wszystkie ?
  • 0



#120

zwierzak.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ci co robią profesjonalnie kręgi sami stwierdzają,że wiele z tych pięknych i bardzo dokładnych kręgów nie może być dziełem ludzkim.


Możesz podać źródło tej informacji. Ja czytałem coś wprost przeciwnego.

A o to, że wystarczy, iż jedna obserwacja będzie tajemnicza i bardzo intrygująca... więcej nam nic nie potrzeba (a jak wiemy takich nie brakuje...). Wracając do kręgów... tutaj może być tak samo. Ostatnio np. pojawiła się ciekawa relacja o wzorze, który miał rzekomo powstać w 90 minut co było nagrywane przez kamery i inną aparaturę (do końca sprawa nie została wyjaśniona).


Problem w tym, że nie ma przekonywujących dowodów na to że CHOCIAŻ JEDEN piktogram (mam na myśli złożony znak) powstał w jakiś inny sposób niż przez mechaniczne wygniecienie zboża. Jest natomiast wiele dowodów (łącznie z filmami) że bardzo złożone znaki wygniatali artyści przy użyciu deski lub walca ogrododowego. Żeby poważnie traktować teorię o wygniataniu zboża przez kosmitów trzeba mieć na to jakieś sensowne argumenty, a takich brak. Są rózne relacje, ale występują tam takie zwroty jak "rzekomo", "prawdopodobnie", "ktoś ponoć widział".
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych