Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zamrożone morze może chronić życie na Marsie.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafikaZamrożone morze może chronić życie na Marsie.
Kategoria: Mars i Jego TajemniceZamrożone morze na Marsie jest jednym z najbardziej obiecujących miejsc do poszukiwania życia na Czerwonej Planecie.


Jednakże, jak twierdzi brytyjski zespół badawczy, misje zaplanowane do poszukiwania mikrobów pod powierzchnią Marsa nie będą dokonywały wystarczająco głębokich odwiertów, aby móc odnaleźć żyjące komórki.
Badacze z University College London mówią, że mikroorganizmy w pierwszych kilku metrach marsjańskiej gleby zostałyby zabite na skutek intensywnego promieniowania. Uważają oni, że życie mogłoby przetrwać głębiej, gdzie warunki są łagodniejsze.

„Nie jest niewiarygodnym, aby uśpione życie nadal trwało głębiej pod powierzchnią” - twierdzi Lewis Dartnell, UCL

Kalkulacje Dartnell'a sugerują, iż czas przetrwania blisko powierzchni mógłby wynosić zaledwie kilka milionów lat. To z kolei oznacza, że szanse znalezienia życia w planowanych próbkach są nikłe. Naukowcy musieliby kopać głębiej i określić cele odwiertów bardzo dokładnie, ciężkie do osiągnięcia miejsca, takie jak świeże kratery lub też miejsca, na których powierzchni ostatnio płynęła woda, jakkolwiek, te miejsca i głębie są poza zasięgiem świdrów przewidzianych w misjach na Marsa...


czytaj więcej...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u